בחרו עמוד

רוצים לדעת איך להרחיק יונים?

 איך להרחיק ולהיפטר מהיונים ב- 5 שלבים כל ההסברים – באהבה מצוות מזיקיס.

איך להיפטר מהג'וקים

איך להרחיק יונים ב- 5 שלבים בשנת 2021:

אחת מהשאלות המרכזיות שאנשים עם בעיית יונים שואלים היא:
איך מרחיקים יונים מהגג?
כיצד מבוצעת הרחקת יונים מהגינה?
האם יש דרך להרחיק את היונים מהמרפסת?
ואם אתם בעלי מפעל – איך מרחיקים את היונים מהמפעל?

היונים גורמות לנו לצרות. במקרה הטוב זה גורם לחוסר נוחות, במקרה הגרוע לבעיות בריאותיות. ללא קשר לבלאגן כשהיונים חוגגות קרוב אלינו, הצואה שלהם מזיקה לבטון וברזל. מה גם שיונים יכולים להביא איתם את כיני (קרציוני) היונים. מזיקים שיגרמו לכם להתגרד ללא הפסקה.

במאמר הקצר הזה נבין איך מבצעים הרחקת יונים בעזרת שיטות שונות. בצורה הזאת בקלות תוכלו למצוא את הפתרון שמתאים למצבכם.

יונים

איך להרחיק יונים?

הדברת יונים

הדברת יונים כוללת ירי ברובה אוויר, הרעלת יונים, שימוש במלכודות ואפילו שימוש בדורסים.

הפחתת כמות היונים

כאן אנו משתמשים באמצעי מניעה ליונים, הריסת קני היונים והסרת ביצי היונים בקרבתנו.

הרחקת יונים בעזרת רשת יונים

השיטה הפיזית מכנאית

השיטה הזאת כוללת שימוש ברשתות יונים, בדוקרני יונים, גדרות, תיל ושימוש בשוקרים חשמליים על מנת להרחיק את היונים (השיטה המועדפת עלינו)

הרחקת יונים בעזרת אור ושמע

השיטה הזאת כוללת מכשירי סוניים ואולטרא-סוניים. ישנם מכשירים שהאותות שהם פולטים מרחיקים את היונים וישנה אפשרות לכוון אור ישיר במהלך כל היום אל עבר מקור היונים.

שימוש בתכשירי דחייה

ליונים שיטה שפחות נהוגה היא להרעיל את היונים או להדביק אותם למקומות מסויימים.

יונים במרפסת

איך להרחיק יונים מהמרפסת?

להרחיק את היונים מאזורים קטנים כמו מרפסות יכול להיות קל באופן יחסי – ואלו הפתרונות המקובלים:

רשת יונים – רשת יונים עשויה מתכת או פלסטיק היא פתרון מצויין למסתורי כביסה ולאזורים בהם אפשר למנוע פיזית את הגישה של היונים לעבר המרפסת שלכם.

דוקרנים – היונים מגיעות תמיד לאותם אזורים במרפסת? השתמשו בדוקרנים! ישנם דוקרני פלסטיק ומתכת ושני הסוגים מצויינים. הניחו את הדוקרנים באזורים בהם היונים נמצאים והיונים יעלמו.

שוקים חשמליים – ישנם מכשירים שמחשמלים בצורה עדינה את היונים מבלי להרוג אותה. בצורה הזאת היונה גם ממשיכה לחיות (פתרון הומאני) וגם לומדת לא לשהות יותר במפרסת שלכם!

אור ישיר או צליל שמפריע להן – הדרך הקלה ביותר להיפטר מיונים בדק, או בפטיו שלכם היא פשוט באמצעות קול אולטרא-סוני או כיוון מקור או ישיר לעבר מקום מושבן. נייר אלומניום או אפילו תליית דיסקים, מכשירים אולטרסוניים שמוכרים בחנויות יעשו את העבודה.

הפחדה – עורב, ינשוף או אפילו נחש מגומי יכול לעשות את העבודה. נכון, זה יעזור לטווח זמן קצר – בשלב מסויים היונים יבינו שהדבר אינו מהווה איום. זה יכול להיות פתרון זמני מצויין.

איך מרחיקים יונים

הפתרון הטוב ביותר ללא ספק למרפסות, מסתורי כביסה, עדני חלון וכו’ הינו רשת יונים. 

איך להרחיק יונים מהגג?

להיפטר מיונים במקום מגורים או בגג של חלל עבודה גדול יכול להיות מעט יותר מאתגר. למרות שישנם פתרונות טובים ופחות – כל הפתרונות שמתאימים למרפסת מתאימים גם למקומות גדולים יותר.

הטוב ביותר למקומות גדולים הוא מניעה פיזית של היונים. מניעה מכאנית על ידי גדרות תיל או רשתות יונים (עדיפות למתכת במקומות גדולים).

מערכת של גדר חשמלית יכולה להיות פתרון טוב אך לא זול למקומות גדולים.

שימוש ברשתות יונים הוא המתאים ביותר עבור חללים גדולים. בשימוש ברשתות וחוטי תיל ישנה אפשרות גם להניח אותה בצורה כזאת שיונים גם לא יוכלו להקים קנים.

יש לכם גג עם דודי שמש? עבור חשבון החשמל זה מצויין אבל גם בעיקר עבור מקלט ליונים. גגות עם דודי שמש מהווים מקלט ומפלט מצויין ליונים. הפתרון הטוב ביותר שם הוא רשת יונים עם עדיפות לרשת יונים ממתכת.

גם בגג שטוח עלולות להיווצר בעיות יונים. השתמשו ראשית בדוקרנים – הפתרון הזול יותר ואולי גם יניח את הדעת. אם שיטת הדוקרנים לא תעבוד – הנחת רשת יונים תהיה יעילה ב 100%.

יונה שותה מים

הרחקת יונים 

יונים היום יותר מבעבר מגיעים למקומות בהם אנו נמצאים. גגות הבתים והמפעלים שלנו בנויים בצורה נוחה עבורן. הגגות שלנו (גגות רעפים או מבני מפעלים) מאפשרים ליונים להכנס ולצאת באין מפריע. יותר מזה, הצינורות, מוטות וקורות הבתים, הבניינים והמפעלים מאפשרים ליונים מקלט ואין ספור מקומות לבסס את הקן שלהן.

 

מקורות מזון לרוב נמצאים ליד – שימו לב לזה. אם אתם מאכילים חתולים או המפעל שלכם משאיר המון מזון בחוץ (בין אם אלו פחי הזבל הפתוחים או שאריות המזון של המפעל).

היונים הרבה פעמים היו פה לפנינו, עוד לפני שהבית או המפעל נבנה. שימו לב שיונים גם יכולות להוות בעיה רצינית עבור הצמחים. הצואה שלהם גם יכולה להוות נזק לאורך זמן לבטון, למתכת ולגג באופן כללי.

המטרד הרציני ביותר לנו כמובן יכול להגיע מעבר קרציוני היונים (כיני היונים).


אז נכון, אם קקי של יונה נפלה לכם על האוטו זה לא נורא, ואם צואת היונה נפלה בדיוק עליכם זה יום המזל שלכם. אבל היי – לא הייתם מעדיפים לחיות בעולם בלי צואת יונים? בלי קרציוני יונים? בעיקר בלי הדאגות שיקרה משהו לצמחייה או לגג?

לסיכום – איך מרחיקים יונים?

הרחקת יונים

אין ספק שהפתרון היקר ביותר הוא התקנת רשת יונים. אבל לאורך זמן וכמובן שגם האחריות הניתנת על רשת יונים הינה לשנים קדימה – זה הפתרון הזול ביותר.
שאר הפתרונות מהווים פתרונות נקודתיים מצויינים. ישנם מקומות בהם דוקרנים לבד פותרים את הבעיה. עורבים או ינשופים בחלק מעדני החלון גם יכולים לפתור (אם כי לא לאורך זמן) את בעיית היונים. הכלל הוא כזה:
חלל קטן – אתם יכולים לנסות את הפתרונות הזולים.
חלל גדול – עשו לעצמכם טובה והתקינו רשת יונים.

 

הרעלת יונים היא גם שיטה. הבעיה היחידה בהרעלת יונים היא שהם יחזרו אליכם כלעומת שבאו. מדוע? היונים ברוך השם מתרבות מהר. הגוזלים מוכנים לעוף לאחר כ – 6 שבועות מרגע בקיעתם. זמן הבקיעה עומד על 20-25 יום. לכן הרעלת יונים כשלעצמה – תתן לכם מענה קצר מועד ובתוך כמה חודשים הבעיה תחזור אליכם כבומרנג.

בעוד ישנם שיטות לפתרונות זולים במקומות קטנים, בחללים גדולים הפתרון היחיד הוא רשת יונים. זה לא יהיה כלכלי ובטח לא יעיל לפזר עשרות דוקרנים על שטח חלל גדול או להרעיל (וגם לא הומאני) מידי כמה ימים.

להתייעצות נוספת – התקשרו למזיקיס | לנו ניסיון רב בהתקנות רשתות יונים למסתורי כביסה, לבניינים ולמפעלים. בניגוד להדברות אחרות כאן ניתן לתת הצעת מחיר כללית בטלפון (על פי תמונות) או לקבל הצעת מחיר במקום – בעת ההגעה למקום.

עלות הדברת התקנת רשת יונים

טווח המחירים למסתורי כביסה ולחללים קטנים הינו בהתאם לאופי העבודה. עלות התקנת רשתות במסתורי כביסה וחללים קטנים הינה החל מ – 800 ש”ח. בכל מקרה, מחיר סופי ינתן במקום או על סמך צילומי מקור היונים ומידות הרשת שיש להתקין. 

מהן השיטות להרחקת יונים?

רשתות יונים – השיטה הטובה ביותר. שיטות נוספות שיכולות להרחיק יונים הן: שוקים חשמליים, דוקרנים, מכשירים אולטרא-סוניים, מקורות אור ישירים כמו דיסקים, הרעלת יונים ועוד.

האם יש תכשיר ביתי להרחקת יונים?
ישנם תכשירי דוחי יונים. אתם יכולים להכין כזה בבית. ערבבו מים וחומץ ורסקו לתוכו פלפל חריף. 
מה יונים שונאות?

יונים שונאות ריחות חזקים. נסו להכין תכשיר אנטי יונים ביתי בעזרת חומץ, מים ופלפל חריף או שפזרו קינמון על האזורים בהן הן יושבות. 

איך אפשר להפחיד את היונים?

הרחקת יונים מהגג או מהמרפסת על ידי הפחדה היא שיטה נפוצה. היא קצרת טווח אבל אם יהיה לכם מזל היא גם תעבוד לאורך זמן. פזרו ינשופים או עורבים על מנת להפחיד את היונים. כדי לכוון מקור אור ישיר אתם יכולים לתלות דיסקים או להשתמש בנייר אלומניום.

האם פעמוני רוח עוזרים בהרחקת יונים?

פעמוני רוח הם דרך מצויינת להפחיד את היונים בשתי אופנים. הן על ידי צליל פעמוני הרוח שיכולים להבריח את היונים והן על ידי אור ישיר (במידה והפעמונים עשויים מתכת).

עקבו אחרינו - זה משתלם!

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 127 ביקורות

Pin It on Pinterest

×
דילוג לתוכן