בחרו עמוד

הדברת דג הכסף

הדברת דג הכסף 

דגי הכסף בדירות יכולים להופיע כמעט בכל מקום. בראש ובראשונה בחללים בהם לא חיים (חדרים שהפכו למחסן), מטבחים, חדרי אמבטיה וחדרי שינה (בדרך כלל בחדרי שינה דגי כסף נמצאים רק אם אוכלים שם ו\או מדובר בחדר שינה המחובר לחדר אמבטיה).

איך מדבירים את דג הכסף?

מאפיינים של דג הכסף

 קטן, מוארך, ראשו מזכיר משלוש, בדרך כלל נע בין 1.5 ל 2.5 סנטימטר.

צבע דגי הכסף

אפור כסוף, מכאן שמו – דג הכסף. 

התנהגותם

 דג הכסף, ניזון מפטריות ומצע אורגני. הם יכולים לגרום לנזק לבדים, ניירות וספרים. טיפול בסדקים בקירות יכול למנוע ולצמצם את הופעת דגי הכסף כמו גם אטימת עליות גג. 

הרגלי זנבזיף כספי, דגיג כסף או בפשטות דג הכסף:

דגי הכסף או בשמם הנוסף (זנבזיף כספי, או דגיג הכסף) חיים בחריצים וסדקים שבקיר ולרוב נמצאים במספרים גבוהים בעליות גג, מרתפים וחללים נוספים נסתרים מן העין שהם יכולים לזחול בהם.
בדרך כלל בבתים בעלי גגות עץ יש נגיעות גבוהה יותר של דגי הכסף. כמו גם בתים בהם יש חדרים שהם לא בשימוש במשך זמן ממושך.

בחדרים הללו מצטבר יותר עובש מחללים אחרים (אלו שאנו חיים בהם). ולמה העובש הוא נושא מרכזי כאן? כיוון ששם הנגיעות של דגי הכסף תעלה.

הדברת דגי כסף – איפה לחפש?

דג הכסף בעליית גג  

לא תמיד פשוט הדבר להדביר את דגי הכסף.למה? כי צריך לדעת איפה לחפש אותם! דגי הכסף נמצאים בעיקר בבתים בהם יש עליות גג שאוגרות עובש ולחות במשך זמן רב.

 

העובש והלחות הם המשמשים את המזון לדגי הכסף. עליות גג למרות שהן מצע קשה לטיפול עדיין ניתנות להדביר בהם את דגי הכסף, רק שימו לב שיש לעשות הכנה מוקדמת לעליית הגג (לנקות, ולהרים הכל מעל הקרקע).

מן המקומות הלחים והחשוכים לרוב דגי הכסף חודרים לשאר חלקי הבית.

דגי הכסף סולדים מאור – לרוב הם יופיעו כאשר אתם תאווררו מקומות שלא איוורתם זמן רב.

איפה לחפש את דג הכסף?

מאחורי הכורסאות, מאחורי המיטות, בספרייה וכו’. כאשר רוצים לבצע הדברת דגי כסף יש לשים לב לדברים הבאים:

יש להדביר את כל החללים בהם עוברים צינורות כגון חנוכיות מים וכו’.
סדקים מאחורי שקעי חשמל.
מקומות בהם מצטבר עובש רב.
עליות גג ומרתפים.

עם מה מבוצעת הדברת דג הכסף?

הדברת דגי הכסף תבוצע באמצעות חומר מיקרו-קפסולרי (למשל דרקר) ותבוצע בכל האזורים בהם מבוצעת הדברת ג’וקים ונמלים כולל כל המקומות הנמנו לעיל. (עוד על חומרי הדברה ירוקה)

מה מחיר הדברת דג הכסף?

מחיר הדברת דגי הכסף אינו שונה ממחיר הדברת ג’וקים ונמלים – רק ציינו כאשר אתם רוצים לעשות הדברה שאתם מעוניינים גם להיפטר מדגי הכסף.

איך להימנע מדגיג הכסף?

עדיף למנוע מאשר לרפא – את זה אמא שלי לימדה אותי. כדי למנוע את הופעת דגי הכסף יש לסלק מקורות לחות. בעיקר באזורים כמו חדרי כביסה, שירותים, אמבטיות, מרתפים וכו’. 

דג הכסף מת על לחות. 

שימוש בסופח לחות (כן, יש דבר כזה) – מוציא את הלחות מהאוויר וקח לא מאפשר לדג הכסף לחיות ולשגשג. הם פשוט לא יכולים לחיות באזורים ללא לחות ובאמת התופעה של דגי הכסף נפוצה יותר באזורי לחים בארץ

מחירון הדברת דג הכסף לשנת 2021

אחריות לדג הכסף שנה | חזרה לאחר שעה

מספר חדרים מחיר 
דירת 1-2 חדרים 250 ש”ח
דירת 3 חדרים 280 ש”ח
דירת 4 חדרים 300 ש”ח
דירת 5 חדרים 350 ש”ח
דירת 6 חדרים 400 ש”ח
הדברת בית פרטי החל מ – 250 ש”ח (תלוי בגודל הבית)

 

נזקי דג הכסף לבית ולאדם

אלרגיות לדג הכסף

לרוב, דגי הכסף לא גורמים נזק משמעותי לרכוש או לאדם. הם לא מעבירים מחלות אבל כן יכולים להיות מוקד לאלרגיות לחלק מהאנשים.

משיכת מזיקים אחרים

הנוכחות של דג הכסף יכולה למשוך חיפושיות. וזה כבר יכול להוות מטרד עבורכם.

נזק לרכוש

בתוך הבתים דגי הכסף אוכלים דגנים ואף יכולים לעשות חורים בבגדים שלכם! כמו כן יכולים ללעוס ריפודים או נייר. במספרים גדולים דגי הכסף יכולים להוות בהחלט מטרד ונזק רציני. נזק בגדים, ריפוד ספרים וכו’.

רביית דגי הכסף

דגי הכסף אוהבים לרקוד לפני תהליך הרבייה שלהם. הזכרים משאירים זרעונים שנלקחים על ידי הנקבה. ביצי הנקבה והרגליה מגוונים, תלויים בעיקר בזן דג הכסף. זן מסוים יכול להטיל כמה ביצים בודדות בעוד זן אחר יכול להטיל 20 דגי כסף. הזמן בו דג הכסף הופך מביצה לבוגר הוא 3 חודשים – לכן אם נתקלתם באחד מהרו להזמין הדברה!

כמה זמן הם חיים?

הסביבה שלהם תקבע כמה זמן הם יחיו. כאשר הסביבה עמוסה בלחות, אוכל וטמפ’ גבוה דג הכסף יכולים לחיות 3 שנים!

הדברת דג הכסף 1

הדברה ירוקה עם מזיקיס 

נכון שהתפקיד שלנו הוא לטפל במזיקים אבל אנחנו לא שוכחים גם לדאוג לכך שההדברה תהיה עם החומרים ה”ירוקים” ביותר – ולמה במרכאות? כיוון שאין הגדרה לחומר ירוק – אבל כן יש הגדרה לחומרים מסוכנים יותר ופחות. השקיפות שלנו מבוטאת לא רק במחיר הידוע מראש, אלא גם בשימוש בחומרים – על כל בקבוק הדברה ישנה תווית המפרטת ב-ד-י-ו-ק מה מותר ומה אסור, כמה שעות יש להיעדר מחוץ לבית והאם יש הגבלות מיוחדות לבעלי חיים ולתינוקות. אנחנו נאמר לכם הכל מראש – אבל גם נדאג טרם ההדברה להראות לכם בפועל – באילו חומרים אנו משתמשים.

לעוד מידע על מזיקיס – כנסו 

הדברת דג הכסף שאלות ותשובות

האם אפשר להיפטר מדג הכסף?

בוודאי! ואל תחכו יותר מידי זמן, ברגע שראיתם את דג הכסף הבודד הזמינו הדברה לפני שיהיה מאוחר מידי. נקבת דג הכסף יכולה להטיל עד 100 ביצים והזמן הממוצע שלוקח לביצה להפוך לדג הכסף בוגר הינו 3 חודשים. נתקלתם בדג הכסף? הזמינו את מזיקיס.

לכמה זמן צריך לצאת מהדירה לאחר ההדברה?

בדר”כ לשעה – תלוי בסוג החומר בו משתמשים – אצלנו במזיקיס תמיד אנו מראים באילו חומרים אנו משתמשים וברוב סוגי ההדברות יש לצאת לשעה בלבד.

איך אני יודע אם יש לי דג הכסף בבית?

דגי הכסף לרוב יופיעו במקומות חשוכים, לחים וכאלה שלא איווררתם זמן רב. חפשו את המקומות הללו אצלכם בבית – במידה ונתקלתם בדג הכסף צרו קשר עם מזיקיס.

האם יש חומרים ביתיים שבהם אפשר להדביר לבד את דג הכסף?

כן! נסו חומצה בורית. חומצה בורית ידועה ככזאת שמרעיבה אותם. אתם יכולים לנסות גם לפזר קינמון בבית ואדמה דיאטומית.  

Call Now Button
×
דילוג לתוכן