עקיצת עכביש

עקיצת עכביש הן עקיצות.. מעכביש. התסמינים של עקיצות עכביש יכולים להשתנות בהתאם לסוג העכביש ולאדם שננשך. התסמין השכיח ביותר הוא כאב עז במקום הנשיכה. תסמינים אחרים עשויים לכלול אדמומיות, נפיחות וגרד במקום הנשיכה.

כדי לאבחן עקיצת עכביש, הרופאים בדרך כלל שואלים על הפעילויות האחרונות של האדם ועל כל תגובות אלרגיות שהיו לו לעקיצות חרקים בעבר. הם עשויים גם לעשות בדיקת עור כדי לראות אם זו עקיצת עכביש או תגובה אלרגית לדבר כזה או אחר.

מהם התסמינים של עקיצת עכביש?

עקיצות עכביש עלולות להיות מסוכנות ומסכנות חיים לבני אדם. ישנם תסמינים שונים שיכולים להופיע לאחר עקיצת עכביש, בהתאם לסוג העכביש וחומרת הנשיכה. חשוב לזהות תסמינים אלו כדי שתוכל לקבל טיפול בהקדם האפשרי.

התסמין השכיח ביותר של עקיצת עכביש הוא כאב במקום הנשיכה. כאב זה עשוי להיות קל או חמור, תלוי עד כמה חמורה הפציעה, כמות הארס שהעכביש הזריק והתגובה של גופך. תסמינים אחרים עשויים לכלול:

– נפיחות

– אדמומיות

– חום

– צמרמורת

– בחילה או הקאות

1
הדברת עכבישים מבוצעת לא רק על הפנאלים והרצפה אלא גם בחלקים העליונים של הקירות.
2
נתקלתם בעכביש אחד? לרוב הוא לא לבד - שקלו לבצע הדברה נגד עכבישים או נסו לטפל בבעיית העכבישים בעצמכם
3
קחו נשימה - עכבישים לא רוצים "לטרוף" אותנו - המזון העיקרי שלהם הוא חרקים אחרים. לכן בכל הנוגע לחשש מעבישים נסו להסיר דאגה מלבכם.

תוכן עניינים

עקיצת עכביש - כיצד לטפל

מחיר הדברת עכבישים הינו החל מ- 250 ש”ח לדירת סטודיו ריקה, מחיר דירת 2 חדרים למשל הינו 280. אחריות לעכבישים ניתנת ל – 3 חודשים.

בדר”כ לשעה – תלוי בסוג החומר בו משתמשים – אצלנו במזיקיס תמיד אנו מראים באילו חומרים אנו משתמשים וברוב סוגי ההדברות יש לצאת לשעה בלבד.

בהדברת עכבישים – יש להרחיק חפצים מהקיר כמה ס”מ, לפנות את השיש במטבח ואת הארון מתחת לכיור ובאמבטיה להוציא את מגבות הפנים ומברשות השיניים. 

בנוסף לכל זאת יש להסיר תמונות מהקירות כיוון שההדברה עלולה להיות גם בחלקים העליונים בין הקיר לתקרה. 

ברוב המקרים כן, תלוי כמובן בשעות. במזיקיס הלוז שלנו פתוח עבורכם ותוכלו דרך האתר לקבוע בזמן שלכם!

כיצד לטפל בעקיצת עכביש? 

עכבישים הם יצורים מרתקים לחלק מהאנשים, בעוד לחלק האחר הם סיוט מתמשך. אבל בלי קשר לאיזה צד מהמשוואה אתם נמצאים, אף אחד אינו רוצה להוות מזון לעכבישים. 

המחשבה של להעקץ על ידי עכביש יכולה להיות לא כל כך נעימה. למרבית המזל, רוב העקיצות בקושי גורמות לנזק. למרות זאת, ישנם כמה מינים הנחשבים למסוכנים. כדי לדעת איך לטפל בעקיצה עליכם לדעת איזה סוג עכביש עקץ אתכם. קיימים בארץ כמה סוגים מסוכנים כמו אלמנה שחורה וארסן חום. 

שאלות על עקיצות עכבישתשובות קצרות וחדות
כיצד אני יודע אם נעקצתי על ידי עכביש?רוב עקיצות עכביש מזכירות עקיצה של חרק במבט ראשוני. בשני המקרים אתה יכול להגיב בגירודים ולהרגיש עקיצה בולטת. העכבישים עוקצים בעזרת שני ניבים, אז אם תסתכל טוב לאזור העקיצה, תוכל לנסות לראות שני סימני נקב ברורים.
האם העקיצות ארסיות?“ארסי” הוא מונח המשמש בני אדם לסמל משהו מסוכן או אפילו מסכן חיים. רוב העכבישים אינם מסוכנים לבני אדם. לכל העכבישים קיים סוג מסוים של ארס, שמשמש אותם בדרך כלל לטרף. אף על פי כן, רוב העכבישים בעלי ארס שאינו מזיק רפואית לבני אדם, או שהם מחדירים כל כך מעט ארס בזמן העקיצה שאין צורך לטפל בזה.

אלמנה שחורה וארסן חום

רק אלמנה שחורה או ארסן חום בעלי מספיק ארס שיכול להפוך למסוכן עבור בני אדם. עקיצות אלה יכולות להיות מסוכנות בעיקר לתינוקות או ילדים קטנים. עכבישים אלו מסוכנים משום שיכולים לקחת שעות או ימים עד שהתסמינים מתחילים להופיע. ברגע שנעקצתם על ידי עכבישים אלו, תלוי בכמות הארס, אתם עלולים לפתח תסמינים הדורשים טיפול רפואי. במידה וישנם סימנים, עליכם לשקול להשתמש גם בטיפול מניעתי לעכבישים. הסימנים שיכולים להופיע משתנים, הם כוללים: 

  •  שריפה בינונית זמן קצר לאחר העקיצה
  • אדמומיות וכאב עז, לאחר כ8 שעות
  • אזור בצבע כחול כהה או סגול מסביב לעקיצה, שיכול להתפתח לטבעת אדומה מסביב לו. 

זה עלול להיות קשה להחליט איך לטפל בעקיצות עכבישים מסוג אלמנה שחורה או ארסן חום. אם אתם חושבים שנעקצתם על ידי אחד מהם, אנו ממליצים לפנות לרופא.

נעקצתי ע”י עכביש – האם לפנות לטיפול רפואי?

רוב עקיצות עכבישים גורמות לתגובות מתונות. אנו ממליצים על הטיפול הבא- 

  • שטפו את האזור היטב במים ובסבון
  • הניחו קרח או קומפרס רטוב על האזור
  • נטלו משכך כאבים במקרה הצורך
  • תפנו לרופא במקרה של עקיצות אצל ילדים או עקיצות אצל מבוגרים עם תסמינים חמורים. 

באופן כללי, עליכם ללכת לייעוץ רפואי אם אינכם בטוחים אם העקיצה היא מעכביש מסוכן או אם האדם שנעקץ סובל מכאבים עזים והתכווצויות.

 

– רוצים לדעת כיצד אנו מדבירים עכבישים וכיצד ניתן להיפטר מעכבישים לבד? קראו כאן!

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 205 ביקורות

תמונות ווידאו של עקיצות עכבישים וכיצד ניתן לטפל בהן? (*אנגלית*)

Play Video about הדברת עכבישים טרנטולה

מחיר הדברת עכבישים - כמה עולה הדברת עכבישים?

גודל הביתמחיר הדברת עכבישים
דירת סטודיו ריקה200 ש”ח 
דירת 1-2 חדרים250 ש”ח 
דירת 3 חדרים300 ש”ח
דירת 4 חדרים350 ש”ח
דירת 5 חדרים400 ש”ח
דירת 6 חדרים450 ש”ח
בית פרטי החל מ – 250 ש”ח

אז מה היה לנו עד כה?

תוכן עניינים