הדברת צרעות

הדברת צרעות אולי נשמעת לא סימפטית – אבל אם אתם יודעים איפה הקן – (או צריכים עזרה בזיהוי) הדברת הצרעות הופכת להיות משימה פשוטה למדי. 

1
עלות הדברת צרעות כאשר אתם יודעים מראש איפה הקן והגישה אינה מצריכה אמצעים מיוחדים הינה בין 350-400 ש"ח.
2
בניגוד להרבה סוגי מזיקים שאנו ממליצים ויכולים לסייע לכם להדביר לבד בצרעות אל תנסו להדביר אותן לבד.
3
הסדר הוא כדלקמן: 1.איתור הקן. 2. השדמתו בשעות הבוקר המוקדמות או בשעת השקיעה (או לאחריה). 3. ניקיון הקן לחלוטין והשמדתו. 4. שנה אחריות
תוכן עניינים
הדברה ביולוגית באמצעות צרעות

מחיר הדברת קן צרעות

  • הדברת קן צרעות במקום נגיש – בין 350-450 ש”ח 
  • הדברת קן צרעות במקום לא נגיש – החל מ – 600 ש”ח (רצוי לשלוח תמונות \ וידאו לפני). 

הדברת צרעות תלויה בנגישות הקן. במידה ואין צורך לטפס על סולם גבוה במיוחד ויש גישה נוחה המחיה הינו בין 350-400 ש”ח.

כן. פינוי הקן הינו חלק מתהליך ההדברה. ההדברה כוללת איתור הקן, ריסוס, השמדת הקן ופינויו.

בוודאי! אתם מקבלים שנה אחריות כאשר אתם מזמינים הדברת צרעות.

לא, הצורך היחיד הוא להיות שעה מחוץ לאזור המרוסס.

ניתן להכנס לאזור המרוסס כבר לאחר שעה (נשים בהריון, תינוקות ובעלי חיים ההמלצה שלנו היא – 6 שעות).

איפה לחפש את קן הצרעות?

קן צרעות

קן הצרעות יכול להיות למעשה בכל מקום. אך ב- 99% מהמקרים שאנו נתקלנו בהם במהלך העשור האחרון גילינו שצרעות מאוד אוהבות את האזורים הבאים:

הדברת צרעות בארגז תריס

הדברת צרעות בארגז התריס

ההדברה מבוצעת על ידי פתיחת הדופן של ארגז התריס (בדרך כלל הדופן מחוברת בזיזים או בברגים). איתור חור הכניסה והיציאה של הצרעות, איתור הקן והדברתו. לאחר כ – 10-15 דקות כל הצרעות ימותו ונוכל להתפנות לחיסול הקן באופן סופי, השמדתו ובמידת הצורך ניקוי האזור.  

הדברת צרעות בצינור חלול

לעיתים קרובות נפערים חורים בצינורות ישנים הנמצאים סביב חלון ביתינו. הצרעות מנצלות את החורים הללו לבנות בתוכם קן. כל זה טוב ויפה עד שהצרעות מתחילות להכנס לביתינו דרך החלון או במקרה יותר גרוע דרך המזגן. במקרה כזה אנו נרסס את פתח הכניסה והיציאה של הקן דרך החור – עד להשמדת הקן באופן ודאי (נוכל לוודא את זה פשוט כי לא יצאו יותר צרעות מהקן).

הדברת צרעות בחור בקיר

הדבר דומה מאוד להדברת הצרעות בצינור – חורים בקיר הם עניין שבשיגרה. ברגע שהמלכה זיהתה את המקום כקן פוטנציאלי היא תתחיל במלאכת בניית הקן. אתם תחוו את זה באזור יוני – אוקטובר שכן אז הקן יהיה בשיא עוצמתו. הטיפול הינו ריסוס הקן דרך אותו חרך בקיר עד השמדת הקן באופן סופי.

כמו שכבר הבנתם קנים של צרעות יכולים להיות בכל מקום, צוות מזיקיס נתקל בהם בארגזי תריס, בארגזים מונחים על הקרקע, בצינורות, בתוך תילי חול, באדמה ואיפה לא. השיטה דומה בכל המקרים הללו:

1. איתור הקן (או חור הכניסה והיציאה).
2. ריסוס הקן עד להשמדתו.
3. פינוי הקן במידת הצורך.

הדברת צרעות מחיר

מחיר הדברת צרעות הינו החל מ – 350 ש”ח ותלוי במידת נגישות הקן. במידה והקן הינו במקום בו איננו זקוקים לסולם גבוה במיוחד או לאלתר גישה מסוכנת המחיר יהיה כ – 350 – 400 ש”ח. במידה ואנו נזדקק לציוד מיוחד נעדכן אתכם מראש ואתם תדעו את המחיר בצורה מדוייקת טרם ביצוע ההדברה.

שאלות על צרעותתשובות קצרות על הדברת צרעות
האם צרעות היא חרק אגרסיבי? והאם היא תתקוף אותי?נתחיל מהחלק הטוב – צרעות אינן אגרסיביות. הן לא יתקפו אתכם אם לא תאיימו עליהם. רק תקפידו לא לאיים עליהם.
האם צרעות מסוכנות?צרעות שכלעצמן לא יהיו מסוכנות אך הן בהחלט מהוות מטרד. אם יש לכם צרעות בגינה – הגינה מושבתת, אם צרעות נכנסות מהחלון – אתם תשאירו את החלון סגור וכן הלאה. בקיצור, מהו להיפתר מהמטרד ולהזמין את מזיקיס.
איך אדע אם יש לי צרעות בגינה?אם אנחנו בין מרץ לדצמבר-ינואר ואתם רואים צרעות ואו קן – יש צורך להדביר. בינואר-פברואר אין צורך לבצע הדברת צרעות

איך מבוצעת בפועל הדברת צרעות?

הדברת צרעות אינה משחק ילדים. צרעות אלו חרקים מסוכנים היכולים לגרום לפאניקה, כאבים עזים ולסכנות גדולות יותר במידה והן מחליטות לתקוף. גם אנחנו, בתור מדבירים מנוסים, עולים על חליפת הגנה (כמו של כוורנים). אנו נגיע להדברת הצרעות בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות השקיעה בלבד – אלו השעות שכל הצרעות נמצאות בקן.

לאחר שנאתר את הקן, ונעלה על חליפת הגנה, נרסס את הקן בחומרים שיאלצו אתכם לפנות את האזור המרוסס לשעה אחת בלבד.

למה חשוב להדביר את הצרעות לפני הזריחה או אחרי השקיעה?

הסיבה היא פשוטה, אנו רוצים לא רק להרוס את הקן אלא גם להשמיד באותה הזדמנות את כל הצרעות. במידה ונרסס בשעות שהצרעות “בעבודה” כלומר מחוץ לקן – עשינו חצי עבודה. אמנם מהרגע שהקן יושמד לא יהיה לצרעות שלא בקן לאן לחזור, אך אתם תראו במשך מספר ימים לא מבוטל צרעות חגות באזור. לכן ההמלצה של מזיקיס היא להדביר את הצרעות רק מוקדם בבוקר או בשעות השקיעה.

הדברת הצרעות בשעת השקיעה

מתי לחפש את קן הצרעות?

השעה הטובה ביותר לאיתור הקן היא חצי שעה לפני השקיעה. בעת הזאת כל הצרעות “חוזרות הביתה”. כך תוכלו להבחין בכמות גדולה של צרעות מתאספות, נכנסות ויוצאות דרך אזור ספציפי – זה יהיה הקן. אם פספסתם את השעה הזאת תוכלו להתנחם בעובדה שתמיד מחוץ לקן תהיה “שומרת”. לכן אם תראו צרעה שלא זזה ממקומה במקום מסויים תוכלו להניח ששם הקן נמצא – להשלמת האיתור חכו לבוקר למחרת או אז יצאו כל הצרעות לעבודה או לשעת השקיעה בבוקר למחרת.

המינים הנפוצים בארץ הן הצרעה המזרחית (גדולה יחסית) והצרעה הגרמנית (קטנה יותר)

הדברת צרעות, הדברת הצרעה המזרחית

הצרעה המזרחית

צרעה גרמנית

צרעה גרמנית

מתי כל היופי הזה קורה? וכיצד?

אני חייב להגיד לכם באופן אישי, קן הצרעות הוא דבר מופלא. הארכיטקטורה והעובדה שצרעות מכלום בונות קן שיכול למנות גם מאות פועלות זה משהו שמשאיר אותי פעור פה כל פעם מחדש.

לאחר החורף ובתחילת האביב באזור חודש מרץ המלכה מתחילה לבנות את הקן ולהוליד את הלרוות הראשונות. לאחר מכן הלרוות גדלות, הופכות לפועלות ומתחילות לחפש אוכל ולדאוג לבניית הקן וללרוות הנוספות שבינתיים גדלות להן. הקן ממשיך לשגשג ולגדול ובשיאו יכול להכיל עד מאות צרעות. 

הדברת צרעות לבד

בניגוד להרבה מאוד מדריכים על מזיקים שיש לנו בו תמיד אנו נותנים לכם טיפים כיצד לפתור לבד את בעיית המזיקים בין אם מדובר בנמלים, ג’וקים, חולדות ועד פשפשים. בצרעות אנו עומדים בתוקף על זה שאנו לא ממליצים בשום פנים להדביר צרעות לבד. זה יכול להיות מסוכן עבורכם ובמידה ואין לכם את הניסיון הדרוש או את חומרי ההדברה המתאימים הנזק פי כמה וכמה יעלה על התועלת. 

אני לא מוצא את הקן, מה אפשר לעשות?

במידה והצרעות מרחפות לידכם, או נכנסות ויוצאות לתוך חלונכם ואינכם מוצאים את קן הצרעות ראשית התקשרו והתייעצו איתנו. נוכל לבדוק עבורכם ולתת לכם את הערך והניסיון שלנו. במידה וקן לא ימצא תוכלו לרכוש מלכודת צרעות ולמקם אותה במקום בו אתם רוצים שהצרעות ילכדו. מקמו את מלכודת הצרעות רחוק מהמקום בו אתם יושבים כדי שהצרעות לא יפריעו לכם (המלכודת תמשוך אליה צרעות, תכלא אותם מבלי היכולת שלהם לצאת). לאחר כמה שבועות המלכודת תסריח ויש להחליפה באחרת (במידה והקן לא נמצא).

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 238 ביקורות

מה צרעות אוכלות?

צרעות הן טורפות ומתקיימות מזחלים, חרקים ועכבישים.

כשהחורף מגיע, גם אם לא הדברתם הקן מושמד מעצמו (הכוונה לא המבנה אלא הצרעות כבר לא יהיו שם). המלכות שבינתיים נולדו הולכות לחפש מקום אחר לבנות בו קן חדש משלהן, והפועלות? האמת שאף פעם לא חשבתי מה קורה איתן. כנראה אם את צרעה, עדיף להיות מלכה.

צרעה


מחיר הדברת צרעות - כמה עולה להדביר צרעות?

מיקום קן הצרעותמחיר הדברת צרעות
בתוך דירה \ בית בין 350-400 ש”ח
מחוץ לבית (תלוי מיקום)החל מ- 350 ש”ח (תלוי נגישות)

סרטון כיצד מטפלים בצרעות שהפקנו עבור "מידרג"

Play Video about הדברת צרעות, הדברת הצרעה המזרחית