הדברת נמלים - זה מזיקיס

איחרנו להדברת הנמלים? ההדברה חינם!

הדברת נמלים ירוקה וללא ריח | אחריות לחצי שנה

 

הדברת נמלים 

בכל הקשור להדברת נמלים אנחנו נטפל בכם מא’ ועד ת’. למעשה הדברת נמלים אינה רק הדברה של הנמלים שאתם רואים – היא צריכה בד בבד לטפל בבעיה מהשורש – מהקן. במזיקיס אנו נותנים חצי שנה אחריות להדברת הנמלים. 

נבצע עבורכם הדברת נמלים עוד לפני שהנגיעות הופכת קשה מנשוא.

נמלים הן חיות חברתיות מאוד – ראיתם נמלה אחת? סביר להניח שהיא לא לבד ושיש עוד נמלים בסביבה. אם ניגבתם את השיש וחשבתם שבזה הבעיה נפתרה ככל הנראה תבינו שטעיתם ככל שהזמן יחלוף – ובהדברת נמלים תמיד כדאי להקדים תרופה למכה. בנוסף לריסוס והדברת הנמלים במקומות הסטנדרטיים אנו במזיקיס מטפלים בבעיה מהשורש, מהקן. 

נמלים משאירות שביל פרומון אחריהן בשביל נמלים אחרות – מה שאומר צפו פגיעה לנמלים נוספות בבית בקרוב.

בדירה בבניין או בבית פרטי ברוב המקרים יש הרבה יותר מקן אחד – השמדת קן אחד לא תפתור את הבעיה.

נמלים יכולות להעמיד עד 800 ביצים ביום.

נמלים חיות יותר מעשור והן לא כאן כדי להיעלם. 

ארבעת סוגי הנמלים הנפוצות ביותר בישראל:

  1. קמפונית שחורה
  2. נמלה אצנית
  3. נמלת האש
  4. נמלה פרעונית

אתה צריך את ההדברה הטובה, היעילה והאמינה ביותר שאפשר לקבל מזיקים אף פעם לא יפסיקו לנסות להכנס לביתך – מזיקיס תשאיר אותם בחוץ.

הדברת נמלים בתל אביב, הדברת נמלים תל אביב

הכל על נמלים ועל הדברת נמלים:

נמלים החלו להיות המזיק המרכזי בשנים האחרונות ומאוד קשה לשלוט עליהן ולצפות את התנהגותן. הצלחה בהדברת נמלים תלויה הרבה בניסיון המדביר, בשימוש בחומרים המתאימים (זכרו – ברוב המקרים לכל מזיק ישנם חומרים ספציפיים שבאמת עובדים עבורו, כגון תכשיר מיקרו-קפסולרי לנמלים) וכמובן הנחת פתיונות מורעלים שתפקידם להדביר את הנמלים מהשורש.

זיהוי נמלים:

עם יותר ממאות מינים וסוגים שונים של נמלים שיש בארץ, זיהוי סוג הנמלה יכול להיות מעט בעייתי. תתחילו ראשית בלהסתכל על השביל שלהן (“לך אל הנמלה עצל, ראה דרכיה וחכם”, כבר נאמר במקורותינו). לרוב הנמלים לא יטיילו לבד אלא יחד – עקבו אחריהן עד שתגיעו למושבה שהן הקימו. בדקו את גודל הנמלה, הן זהות בגודלן או שונות? בנוסף בדקו מתי הן פעילות יותר בבוקר או בערב? והכי חשוב – הנמלים הללו עקצו אתכם? (רק נמלת האש עוקצת והטיפול בה שונה משאר הנמלים). מצאתם את קן הנמלים? בדקו איך הוא נראה – לכל סוג נמלה סוג שונה של קן.

הדברת נמלים בתל אביב, הדברת נמלים תל אביב

עובדות על נמלים והדברתן: 

נגיעות נמלים מקלה לקשה קורת במהירות. לא משנה אם התופעה הזאת מפריעה לכם או שנמלים על השיש ובתוך הקורנפלקס זה יותר מבסדר מבחינתכם – אתם תהיו מופתעים מיצור הפלא הזה הקטנטן הזה.

הנה כמה עובדות מעניינות על נמלים:

  • נמלים יכולות להיות יצור לא פשוט להרוג (תנסו בעצמכם)
  • נמלת האש היא יחסית חדשה במחוזותינו (שני עשורים) אבל מתפשטת במהירות.
  • נמלים חיות בקולוניות מורכבות
  • יש יותר מ- 12,000 מינים שונים של נמלים.

התנהגות הנמלים: 

נמלים הן יצורים חברתיים שחיות במושבות ולכל נמלה תפקיד מסויים. לכל נמלה התפקיד שלה והעבודה שלה בתפעול המושבה. 

תפקיד הפועלות הן במציאת מזון, בניית הקן ודאגה לדור הבא של הנמלים.

על הרבייה אחראית המלכה והנמלים הזכרים, תפקידה המרכזי של המלכה הוא להטיל ביצים. לזכרים יש כנפיים ובמעוף כלולות כאשר אתם רואים נמלים עם כנפיים זהו זמן הרבייה של הנקבות והזכרים – כאשר לאחר הזיווג כל נמלה (מסוג מלכה) הולכת להקים קן במקום אחר. לאחר הזיווג התפקיד הזכר מסתיים והוא מת, ואילו הנמלה בעזרת הכנפיים שלה מאתרת מקום לקן שלה ומתחילה להקים את המושבה. 

הנמלים מתפתחות בהשלמת כל השלבים שלה (מטה-מורפוזה), הכוונה היא שהביצים הופכות ללרווה ומי ששומר על הלרווה אלו הנמלים הפועלות (כן, הן לא רק דואגות לאוכל אלא גם לצאצאים), מהביצים יוצאות נמלים פועלות או מלכות ולאחר כ- 3 שנים הקן “מתבגר” ומתחיל בתהליך של מעוף כלולות מידי שנה.

מחזור חיי הנמלים: 

מחזור החיים של נמלים תלוי קשר ישיר למושבה. בעוד זכרים חיים כמה שבועות בלבד ומתים לאחר הזיווג, פועלות חיות מספר חודשים. מלכות חיות למעלה מעשור בתנאים אופטימליים (למעלה מעשור!). בארץ אנו שמים לב לנמלים בעיקר בקיץ אבל יש לזכור שהן חיות שפועלות כל השנה (בחורף האחרון של 2019-2020 – היינו עדים לא מעט פעמים למקרים של נמלים בחורף). הן פעילות כל השנה במזג אוויר טרופי, במזג אוויר סטנדרטי שקר בחורף הן שורדות את החורף במצב של חוסר פעילות (דיאפוזה). 

קצת על מזיקיס

הכל התחיל ב 2014 תוך כדי לימודי ראיית חשבון ומזרח אסיה באוניברסיטה העברית – עולם המזיקים קסם לי יותר מדוחות מאוחדים.

הדברה זה מֶזִּיקִיס

1. איחרנו להדברה? ההדברה חינם!

2. מחירון שקוף ועוד 20% למזמיני ONLINE.

ריסוס לנמלים או ריסוס וג’ל?

כדי להיפטר מהנמלים – מוטב לדעת מול איזה סוג אנו מתמודדים – בעיקר בשאלה האם אלה נמלים “רגילות” או נמלי אש (כתומות ועוקצות). ברוב נמלי הבית הפתרון יהיה ריסוס בחומרים מיקרו-קפסולריים ובנוסף בפתיונות ג’ל. כדי להיפטר מהנמלים בצורה הטובה ביותר היא להבין מהיכן הן מגיעות, נמלים נוטות לבנות את הקנים שלהן בדירות פרטיות בחריצי הפנאלים, בבויידעם ובחריצי קירות כאלה ואחרים. בבתים פרטיים קיני נמלים יכולים להיות מפוזרים בכל מקום. במזיקיס אנו מספיק מנוסים וערוכים לטפל בכם בכל הדברת נמלים שתהיה.

עם ניסיון רב של מעל עשור, חידושים שקורים בעולם ההדברה, השתלמויות ובעיקר קריאה (באנגלית) על עולם המזיקים – במזיקיס מביאים לכם את ההדברה הטובה ביותר שתחזיק מעמד לאורך זמן מחד וללא פגיעה בכם, בילדכם ובבעלי החיים שלכם מאידך. 

איחרנו להדברה? ההדברה חינם! זאת דרך החיים שלנו.
אנחנו מכבדים יותר מכל את הזמן שלכם – לכן אנחנו מתחייבים למה שנראה לנו הדבר הבסיסי ביותר – איחרנו להדברה? ההדברה חינם! בין השעות 07:00-10:00 אנחנו קובעים טווח הגעה של חצי שעה (למשל 08:00-08:30) בין השעות 10:00-19:00 אנחנו קובעים טווח של שעת הגעה. אנחנו מתקשרים אליכם חצי שעה לפני הגעה ככה שבכל מקרה אתם תדעו ב-ד-י-ו-ק מתי נגיע. 

מזיקיס מספקת לכם הגנה רחבה נגד סוגים שונים של מזיקים. הדברת ג’וקים, הדברת נמלים, הדברת פרעושים, הדברת פשפשי מיטה, הדברת דגי כסף ועוד הן רק חלק קטן מהמזיקים בהם אנו מטפלים. 

המזיקים חזרו במסגרת האחריות? מזיקיס הן מהיחידות בשוק (באחריות) שאינה מחייבת ולו שקל חדש אחד על הגעה חוזרת – אצלנו אנו גם מתקשרים מיוזמתינו כמה חודשים לאחר ההדברה רק כדי לבדוק שהכל בסדר מצידכם. 

אין 100 אחוז סיפוק מצידכם? אין 100 אחוז סיפוק מאיתנו – זה מזיקיס.

הדברת ג'וקים בתל אביב, הדברת ג'וקים תל אביב

המלצות מלקוחות (98% מרוצים)

כנסו וגלו המלצות עלינו ממידרג ומפייסבוק

רוצים לדעת עוד עלינו? (לינק)

הדברת נמלים שאלות ותשובות:

 

איך להדביר נמלים במטבח?

 מכירים את התחושה שאתם מתים לחטוף משהו לאכול ופתאום אתם מוצאים נמלים מטיילות על השיש? אז כן, השיש זה המקום הנפוץ ביותר שנמלים אוהבות לטייל עליו, בתוך ארונות שיש בהם דבש, סוכר, קורנפלקס (כן, זה מלא סוכר) וכו’ וגם ליד ברי מים ומדיח הכלים. כדי לטפל בבעיית הנמלים ראשית כדאי לעקוב אחרי נמלה אחת ולגלות לאן היא הולכת ומאין היא מגיעה.

 יש זנים שונים של נמלים, יש כאלה שנמשכות לפתיון הג’ל ויש כאלה שלא. ברוב המקרים הפתרון ארוך הטווח הוא למצוא את קן הנמלים ולהשמיד אותו. השמדת את קן הנמלים? הרווחת פתרון ארוך טווח לנמלים.

 לצוות המומחים של מזיקיס יש את הניסיון לאבחן את הבעיה בצורה מקצועית ולסלק עבורכם את הנמלים אחת ולתמיד.

 

איך מדבירים את נמלת האש?

נמלי אש עלולות להוות מטרד לא קטן עבורכם בעיקר כי הן יכולות לפלוש מחדש מהשכנים שלכם (גם אם טיפלתם בדירתכם או בביתכם). מעבר לריסוס נגד נמלי האש צוות מזיקיס משתמש בפתיונות מורעלים המיועדים לנמלי אש בלבד. השימוש בפתיון גרגרי בנמלי אש הוא המפתח להצלחת ההדברה ככל שמדובר בהדברת נמלי אש. במזיקיס אנו מבינים את זה ויודעים לספק לכם את החומרים הטובים ביותר בכמות הנדיבה ביותר – העיקר שהבעיה תיעלם. שימו לב שהגרגרים לא רעילים לנו או לבעלי החיים אך כלבים אוהבים אותם במיוחד – יש להניח את הגרגרים במקום בו כלבים לא יוכלו לגשת אליו (לפחות למשך 10-14 יום). 

 

האם הדברת נמלים יכולה להיפטר על ידי התרסיסים שמוכרים בחנויות?

אתם יכולים לקנות תרסיס לנמלים בחנות הקרובה לביתכם, בין אם זה הסופר המקומי או חנות טמבור כזאת או אחרת, יש גם תרסיסים רבים עם מלא מספרים או ג’לים במחירים מופרזים. אם כבר רכשתם אחד מהתכשירים הללו שימו לב לעבוד לפי התווית המודפסת עליהם! (כפפות, מסכה וכו’) – לרוב זה לא המצב ואתם מוצאים את עצמכם מרססים בקבוק שלם על ג’וק או על שורה של נמלים – מסוכן ולא יעיל! הדבר הזה לא יפתור לכם את בעיית הנמלים כיוון שהתרסיסים אמורים להרוג רק את הנמלים שאתם רואים – אבל מה קורה עם כל הנמלים שאתם לא רואים? בעיה נוספת עם התרסיסים הביתיים היא מידת השארתיות שלהן על פני הקרקע – החומרים הללו נדיפים מאוד (עוד סיבה לעבוד עם מסכות כאשר קונים אותם) ומידת השארתיות שלהם נמוכה ביותר. נמלים שלא הרגתם פשוט ימצאו את דרכן אל הבית שלכם מדרך אחרת (נתיב עוקף ספריי) ובנוסף אם לא תטפלו במקביל יחד בקן עצמו עם פתיונות ג’ל או פתיונות בצורת גרגרים וכו’ לא תגדעו את תופעת הנמלים מהשורש. אתם תגלו שהרבה יותר זול, פשוט ונעים להזמין את מזיקיס כדי להדביר את הנמלים ולתת לכם חצי שנה (לפחות, זאת אורכה של האחריות) מנמלים. 

איך יכול להיות שעדיין יש לי נמלים לאחר ההדברה?

הדברת נמלים צריכה לעבוד בשני מישורים – האחד כנגד הנמלים הפועלות והשנייה כנגד הקן עצמו (ובעיקר כנגד המלכה). אם לא נטפל במושבה עצמה המושבה תצמח ותשגשג מסיבה אחת פשוטה – המלכה שרדה. תופעת הנמלים לא מתחילה אצלכם בבית אלא בקן הנמלים – אנחנו מזהים את הבעיה רק כאשר היא כבר מגיעה אלינו הביתה בחיפוש אחרי מזון – וזה עלול להיות כבר מאוחר מידי – במצב כזה הזמינו את מזיקיס. 

הנמלה עם האחריות הבלעדית להמשך חיוניות והעמדת צאצאים בקן היא של המלכה – כל עוד היא לא נפגעה היא יכולה להמשיך ותמשיך להעמיד צאצאים נוספים שיכנסו לביתכם (בחיפוש אחר מזון) – ככל שהיא מעמידה יותר צאצאים היא צריכה לאכול יותר וככל שהיא צריכה לאכול יותר נמלים מסוג “פועלות” יחפשו יותר מזון אצלכם במזווה ועל השיש. מה שמסבך את העניין זה שהמלכה לעולם לא יוצאת מהקן – הדרך היחידה לפגוע בה זה לפגוע ישירות בקן דרך ריסוס ישיר בקן או בעזרת פתיונות מורעלים. 

האם נמלים עם כנפיים מסוכנות?

חרקים עפים זה דבר מרתיע אך מלבד ג’וקים מעופפים, נמלים עפות גם כן זה מראה מפחיד. בדרך כלל אנחנו רגילים לראות נמלים הולכות על הקרקע או על השיש במטבח לכן זה קצת מראה מזעזע בהתחלה לראות נמלים מתחילות לעוף כמו אחרון הזבובים. מה שעוד יותר מפתיע זה שהנמלים המעופפות האלה למעשה מזדווגות ולמעשה אם ראיתם נמלים מעופפות אתם חוזים במראה הנקרא “מעוף כלולות”. זה בהחלט מחזה מרהיב – תחשבו על זה לרגע – הזדווגות באוויר, ועוד של נמלים?

 

למה בכלל נמלים עפות ומה זה מעוף הכלולות הזה?

ראשית זאת לא מוטציה. לא מדובר בהתחממות הגלובלית או החור באוזון (שבינתיים נסגר). למעשה יש לדבר הזה סיבה מספיק טובה, הנמלים (הנקבות, המלכות) למעשה הגיעו לבגרות מינית ואילו הנמלים הזכרים מגיעים לפרקם וזה הזמן שלהם להזדווג. לאחר כמה ימים הזכרים מתים, והמלכות? הולכות להקים קן חדש בו הן יהיו המלכות ובכל הקשור להעמדת צאצאים נוספים זה באחריותן, מצד שני יש את הפועלות – הן אחראיות על האוכל ועל דאגה לכל צרכיהם של הנמלים החדשות שבוקעות מהביצים. כאשר הקן מספיק בוגר (בדרך כלל לאחר כמה שנים) והקן מחליט להתרחב מעוף הכלולות יחזור שוב.

נמלים זכרים בוגרים ונמלות בוגרות מגיעות למעוף הכלולות עם מטרה אחת בלבד – להזדווג. הסיבה שכאשר אנו חוזים במעוף כלולות הדבר הזה קורה במספרים גדולים זה בעיקר בשביל להרחיק טורפים. 

איך קורה שמעוף כלולות קורה בו זמנית בכל כך הרבה מקומות?

תופעת מעוף הכלולות קורת באותו זמן בשנה, כל שנה, כמו שעון. הסיבה היא שכמה תנאים חשובים צריכים להתקיים בשביל לגרום לנמלים בעלי הכנפיים לעזוב את הקן. ראשית צריך יום שמשי, מעט רוח, לחות גבוהה וטמפ’ יחסית חמימה – כל זה חייב להיות לאחר כמה ימים של גשם – זאת הסיבה שתופעת מעוף הכלולות קורת בעיקר באביב או בימים הראשונים של הקיץ.

הזכרים והנקבות מכל המושבות עפים יחד באופן סימולטני על מנת להזדווג – או לפחות להגיע כמה שיותר קרוב האחד לשנייה. הדבר מעלה את הסיכוי למצוא זיווג והצלחה בהפרייה של המלכה. הדבר קורה בעיקר במקומות גבוהים סביב עצים, שיחים, חלונות גבוהים בבניינים, משאיות ועוד מבנים רחבים וגבוהים.

מעוף כלולות – מסוכן או לא?

התופעה הזאת יכולה להיות מעט מאיימת אבל ממש לא מסוכנת. למעשה הדבר האחרון שמעניין עכשיו את הנמלים היא בני האדם – הדבר הראשון שעומד בראש מעייניהן זה להזדווג. 

 אם אתם תתקלו במעוף כלולות של נמלי אש, כאלה שנוטות לעקוץ ולגרום לנו לצריבות הן עדיין יוכלו לעקוץ אתכם אך רק אם הן ירגישו מאויימות. בגדול, זה לא קורה – הסירו דאגה מליבכם.

לאן כל הנמלים הולכות לאחר מעוף הכלולות?

זמן קצר לאחר ההזדווגות, בעיקר לאחר שהזכר ממלא את תפקידו הביולוגי הוא מת, המלכות מצד שני הולכות להקים את הקן. ראשית המלכה המעוברת מחפשת מקום על מנת להקים את הקן שלה, מחפשת מקום שיענה על הסטנדרטים שלה. לכל זן של נמלים סטנדרטים אחרים והעדפות אחרות – יש כאלה שמעדיפות חורים בעצים ויש כאלה שמעדיפות חריצים של מדרכות.

לצערנו, זה אומר שהן יכולות גם לפלוש לביתינו במטרה לחפש את מקום מושבן החדש. אם אתם רואים נמלים בעלי כנפיים בביתכם – צרו קשר עם מזיקיס כדי לטפל בהן בצורה הטובה ביותר לפני שהבית שלכם יתמלא קני נמלים.

ברגע שהנקבה המלכה מצאה מקום טוב להקים בו את הקן, הכנפיים שלה נושרות והיא לעולם לא תחזור לעוף. מטרתה עכשיו – הגדלת הקן. כעת היא משתמשת בכנפיים שלה למקור מזון – היא צריכה את התזונה הנכונה על מנת להעמיד צאצאים בצורה מיטבית.

חשוב מאוד להבחין – יש נמלים עם כנפיים ויש טרמיטים

לרוב ניתן לטעות ולחשוב שנמלים עם כנפיים אלה למעשה טרמיטים. זיהוי שגוי שכזה עלול להסתיים בהדברה לא נכונה מצידכם או הפוך בנזק גדול יותר לבית שלכם אם יש לכם טרמיטים ולא טיפלתם בהם בצורה מהירה.

בין אם אתם תוהים אם מדובר בטרמיטים או בנמלים עם כנפיים – צרו קשר עם מזיקיס, שלחו תמונה או התקשרו – נשמח לסייע ולתת לכם מענה מקצועי, אמין ואיכותי.

 

מה המחיר של הדברת נמלים בתל אביב?

מחיר הדברת ג’וקים ונמלים הינו החל מ- 200 ש”ח לדירת סטודיו ריקה, מחיר דירת 2 חדרים למשל הינו 250. אחריות ניתנת לחצי שנה לנמלים ועל הדרך שנה לג’וקים! והמחיר עולה מעט ככל שמספר החדרים עולה.

כיצד מבוצעת הדברת נמלים?

הדברת נמלים מבוצעת הן על ידי ריסוס והן על ידי שימוש בג’ל. הריסוס הורג ומרחיק והג’לים הינם פיתיונות מורעלים כדי לגדוע את המזיקים הללו מהשורש.

לכמה זמן צריך להיות מחוץ לדירה לאחר הדברת נמלים?

יש לצאת לשעה אחת בלבד. 

האם אתם מבצעים הדברה לנמלים גם למשרדים?

בוודאי! למזיקיס הרישיון הדרוש לעבוד הן בדירות פרטיות והן במשרדים ובשטחים גדולים ככל שיהיו. 

לכמה זמן יש אחריות להדברת נמלים?

לחצי שנה. במזיקיס אנו רוצים שתעברו לכל הפחות את העונה החמה ולא תראו נמלה אחת בודדת. במידה ותראו – צלצלו ונגיע באהבה. 

אני רוצה להזמין הדברת נמלים היום - יש אפשרות?

ברוב המקרים כן, תלוי כמובן בשעות. במזיקיס הלוז שלנו פתוח לרווחה עבורכם ואתם מוזמנים לראות את הלו”ז במערכת שלנו (לינק)

כיצד אפשר לקבל 20% הנחה להזמנת הדברת נמלים?

אם תזמינו דרך מערכת ה – ONLINE שלנו, תקבלו 20% הנחה במעמד התשלום. זה פשוט וקל – הזמנת הדברה בכמה לחיצות (לינק)

Call Now Button
WhatsApp chat