הדברת חיפושית הטבק

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הדברת חיפושית הטבק יכולה להיות פשוטה כאשר הבעיה היא בראשיתה, או יותר מאסיבית כשהחיפושיות כבר נמצאות בכל פינה. חיפושיות הטבק הן קטנות חומות ונמשכות לטבק, אך אצלכם בבית כנראה שהגיעו עם האוכל, וימצאו בעיקר במטבח (בתחילה).
אם יש לכם נגיעות של חיפושית הטבק, וודאי תראו אותן תחילה על השיש, בתוך ארון המזווה או מטיילות על רצפת המטבח. במידה וחזרתם מהדיוטי פרי או שאתם מאחסנים את כל מוצרי הטבק שלכם במקום אחד, ודאו שהחיפושיות לא הגיעו לשם שלא יקרה שלא יקרה לכם שם נזק בלתי הפיך.

חיפושית הטבק – אודות

חיפושית הטבק היא חיפושית חומה קטנה הנמשכת לטבק ולמזון

חיפושית הטבק היא חיפושית קטנה וחומה. היא נמצאת לעתים קרובות בבתים ובבניינים אחרים שבהם קיימים מוצרי טבק (מכאן שמה), אך לא רק! אתם מביאים אותה לביתכם בדרך כלל יחד עם האוכל שאתם קונים בתפזורת בשוק, בסופר וכו’. לעיתים החיפושית תמצא ממש בתוך השקיות הסגורות שאתם מביאים יחד איתכם הביתה (בדומה לחדקונית האורז) כאשר הבעיה האמיתית נמצאת במפעלי המזון.

צפו כעת!

חיפושית הטבק מנסה לברוח – היא לא שרדה הרבה זמן אחרינו..

כיצד אוכל להיפטר מחיפושית הטבק לבד ללא מדביר?

בגדול דומה מאוד לעש המזון במה שצריך לעשות – ולהלן: 
שאבו אבק מכל מקום אפשרי סביב המטבח, השיש, ארונות המזווה, מגירות המזון (כולל המגירה הזאת של כל הפיצ’יפקאס). 
סביב ארון המזווה – כל מזון פתוח רצוי שיכנס למקרר או לקופסא אטומה.
נקו את המטבח
– זכרו גם איפה “שלא רואים”. 
קניתם מוצרים בתפזורת? חשדו בהם תחילה. בדקו את השקיות הנ”ל ובמידה ואתם חושדים במשהו עדיף שתזרקו אותו לפח. 
אם יש לך מוצרי טבק נגועים, עדיף להשליך אותם מיד. חיפושיות יכולות להטיל את ביציהן בעלי טבק, ולכן יש לזרוק מוצרים נגועים כדי למנוע את התפשטות הנגיעות.
השתמשו במלכודת חיפושיות הטבק (ישנן מלכודות דבק המושכות חרקי מזון)
הדבר יעבוד רק אם הבעיה היא בראשיתה ונקודתית – וגם אז עדיתה לקחת לא מעט זמן אך יותר טובה מכלום.

כיצד להיפטר מחיפושיות הטבק באופן טבעי?

אדמה דיאטומית:
אדמה דיאטומית היא חומר טבעי העשוי משאריות מאובנות של אצות. זה בטוח לשימוש סביב בני אדם וחיות מחמד, אבל קטלני לחרקים (כל כך בטוח שיש סוג באמזון שאפשר להוסיף כתוסף תזונה). חיפושית הטבק אינה יוצאת דופן.
כאשר הם באים במגע עם אדמה דיאטומית, היא מנקבת את השלדים החיצוניים שלהם והם מתים מהתייבשות.
איך משתמשים? פשוט מפזרים את האדמה הדיאטומית אותה סביב אזורים נגועים. 
שמן נים:
שמן נים הוא חומר הדברה טבעי העשוי מעץ הנים. זה יעיל נגד מגוון רחב של מזיקים, כולל חיפושית הטבק. שמן נים פועל על ידי שיבוש מחזור החיים של חרקים, ומונע מהם להתרבות. זה גם דוחה חרקים רבים, כך שריסוס שמן נים ברחבי הבית שלך יכול לעזור במניעת נגיעות מלכתחילה.
אתם יכולים לרסס שמן נים (לערבב עם מים ולהשפריץ) או להכין כדורי צמר גפן טבולים בשמן נים ולהניח במקומות המועדים לפורענות מזיקים בכלל וחיפושית הטבק בפרט.

מספר חדרים מחיר הדברת חיפושית הטבק (כולל ג’וקים ונמלים)
דירת 3 חדרים400 ש”ח
דירת 4 חדרים450 ש”ח
דירת 5 חדרים500 ש”ח
דירת 6 חדרים550 ש”ח
בית פרטיהחל מ – 350 ש”ח
הדברת חיפושית הטבק - איש מעשן טבק

חיפושית הטבק – שמה המדעי

חיפושית הטבק ידועה גם בשם Lasioderma serricorne. לחיפושית תפוצה עולמית והיא נמצאת ברוב המדינות בהן מגדלים או משתמשים בטבק (או בקיצור, כמעט בכל מקום בעולם כיום, עם עדיפות לאזורים לחים וחמים יותר).

הדברת חיפושית הטבק - חיפושית הטבק

מהם הסימפטומים של נגיעות חיפושית הטבק

 • חיפושיות הטבק נמשכות ל..טבק.
 • הן יכולות לתקוף מוצרי טבק ולגרום נזק (בעיקר לעיסת הטבק וחורים בטבק).
 • יכולות לגרום נזק למוצרי מזון ולזהם אותם. 
 • הן יציפו את כל הבית ולא רק את אזור המטבח ברגע שהן יתחילו להתפשט ואו לא תמגרו את הבעיה כבר בתחילתה (בלי להפחיד)

כיצד להימנע מחיפושית הטבק?

 1. אחסן מוצרי טבק במקום קריר ויבש.
 2. מוצרי טבק יש לאחסן במקום קריר ויבש. זה יעזור למנוע מחיפושיות הטבק להימשך לטבק.
 3. את האוכל שאתם קונים בסופר – אחסנו בקופסאות אטומות ואל תתפתו להשתמש בקליפסים – או יותר גרוע אם אתם סוגרים את המזון הפתוח בגומיה. ברגע שהבאתם איתכם חלילה את חיפושית הטבק היא תוכל להתפשט ביתר קלות במידה והמזון שבה היא מאוחסנת פתוח לחלוטין. 
 4. שמרו על מטבח נקי ולא עמוס – כך שתוכלו לזהות ברגע מהיר במידה והבית נדבק בחיפושיות או במזיקים אחרים (ככל שהבית עמוס ככה קשה יותר לאתר בעיות כאלו כשהן פורצות).

מלכודת דבק לחיפושית הטבק

אם עדיין לא הזמנתם הדברה ואתם רוצים לנסות לטפל בבעיה בעצמכם ישנן מלכודות פרומון המושכות חרקי מזון (לא להתבלבל עם מלכודות לעש המזון עש הבגד – זה לא אותו דבר).
מלכודות פרומונים תוכננו במיוחד למשוך וללכוד חרקי מזון (כולל חיפושית הטבק). הן פועלות על ידי שחרור פרומון סינתטי המושך את החיפושיות, לאחר מכן החיפושיות נכנסות למלכודת, נדבקות ואינן מסוגלות להימלט. אנו עדיין לא מוכרים מלכודות כאלו – אך תוכלו למצוא לא מעט מהם באמזון.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברת חיפושית הטבק 1

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..