הדברת חשופיות

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הדברת חשופיות – איך להיפטר מחשופיות וחלזונות? אם אי פעם מצאתם חילזון רירי בגינה או בבית, אתם יודעים שהם יכולים להוות מטרד – ולא מטרד רגיל, כזה שממש מערב גם תחושת גועל (יחד עם הריר שלהם שפתאום אתם מזהים בכל מקום).
חשופיות נמשכות לגינות ובתים בגלל הלחות והמזון, לכן אם יש לכם צמחייה במרפסת דירתכם, אוכל של חיות (כלבים, חתולים וכו’) בתוך הבית או אפילו סתם עציץ נוי (לא מפסלטיק) בחלון השירותים יכול להיות שתתחילו להיתקל בחשופיות. הן כן גורמות נזק לצמחים, פחות לבני אדם. איך נפטרים מהם? איך גורמים להם לא לחזור? בכתבה הבאה.. 

מה השיטה הכי טובה להדביר חשופיות?

להסיר אותן פיזית.
לפזר עליהן ישירות מלח גס ואו לשים להן מלכודות למשל קערה עם בירה (מה שיגרום להם להימשך לזה ולטבוע).
לפזר חומרי הדברה שיהרגו את הקיימות וירחיקו את הבאות (דוגמת מתזון וחומרי הדברה נוספית).

האם יש חומרי הדברה שמיועדים לגינה בלבד?

כן. מתזון הוא חומר רעיל והשימוש בו (ורשום גם בתווית) לשימוש חיצוני בלבד. ישנם חומרי הדברה יעודיים לחשופיות שאינם רעילים (אך אנו במזיקיס עדיין לא ניסינו אותם לכן כרגע (נובמבר 2023) לא יכולים עדיין להמליץ). 

איפה אתם רואים את החשופיות?האם יש מה לעשות?
חשופיות בגינהאם החשופיות “אוכלות” לכם את התותים או את שתילי הירקות האחרים שלכם – נסו להגן עליהם בצורה פיזית וכן לפזר גרגרים נגד החשופיות והחלזונות.
חשופיות בביתהבינו רגע למה הן נכנסו פנימה? האם בגלל מזון בעלי החיים? האוכל של הכלב? או הצמחייה? מה שזה לא יהיה בטרם השתמשו בחומרי הדברה נסו להסיר או להגביה את מה שמשך אותם לבית מלכתחילה. 
חשופיות בפתח הדלתפזרו גרגרי מתזון או אחרים בכניסה לביתכם (הדבר יהרוג את החשופיות הקיימות וירחיק אחרות). 
איך להיפטר מחשופיות - הדברת חשופיות

למה בכלל שתרצו להיפטר מחשופיות?

נזק לצבע, צמחייה וחרקים אחרים

חלזונות (וחשופיות – שאלו החלזונות בלי הבית שלהם) מהווים בעיה בגינות ובבתים מכיוון שהם עלולים לגרום לנזק רב. הם אוכלים צמחים, כך שהתותים שגידלתם יכולים למות כתוצאה מהימצאות חשופיות בגינה וגם אוכלים חרקים, שעלולים לפגוע במערכת האקולוגית.
חלזונות גם אוהבים לטפס על דברים, והם עלולים לפגוע בצבע ובמשטחים אחרים ולמלא אותם בריר המפורסם שלהם.

מדוע חלזונות אוהבים גינות ובתים

חלזונות אוהבים גנים ובתים כי הם מציעים הרבה מזון ומחסה. בגנים יש הרבה צמחים למאכל, ובתים מציעים מקומות להסתתר מפני טורפים. בבתים מעבר להגנה מפני הטורפים יש מזון בשפע – מפירורים שנופלים לכם מבלי שתשימו לב עד לאוכל לבעלי החיים שלכם – בכל מקום כזה תוכלו למצוא בבוקר המוקדם חשופיות החגות סביב המזון. 

הדברת חשופיות ואיך להיפטר מחלזונות

כיצד ניתן להיפטר מחלזונות בגינה ובבית.

טיפים להיפטר מחלזונות בגינה שלך

חלזונות הם בעיה נפוצה בגנים מכיוון שהם אוכלים צמחים.
דרך אחת להיפטר מהם היא פיזית – לקחת אותם ביד (תיזהרו, החשופיות הן חלקלקות) מהצמחים ולשים אותם בדלי של מי סבון.
זה יהרוג אותם אבל זה לוקח זמן. דרך נוספת שאפשר לעשות זה לפזר מלח גס ישירות על גבי החשופית – גם זאת דרך להיפטר מן החשופיות.

דרך נוספת ורעילה יותר היא פיזור גרגרים היעודיים להדברת חשופיות. ישנם גרגרים מעולים הנקראים מתזון – אותם יש לפזר כל כמה עשרות ס”מ במקבצים ותוך כמה ימים החשופיות יעלמו כלא היו.
שימו לב – החומר הנ”ל רעיל לבעלי חיים והשימוש בו הוא חיצוני בלבד.

ישנם חומרים נוספים (בתצורה של גרגרים) שעדיין במזיקיס נכון ל – 2023 – לא בדקנו אותם) שהם מדבירים את החשופיות כמו המתזון. החומרים הנ”ל אינם רעילים ואפשר להשתמש בהם בבית ובגינה – ברגע שנבדוק אותם לעומק כמובן ונעדכן אתכם כדי לתת לכם את הטיפים הטובים ביותר כיצד להיפטר מחשופיות.

הדברת חשופיות

כיצד ניתן למנוע מחלזונות לחזור לגינה ולבית.

טיפים למניעת חלזונות בגינה שלך.

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי למנוע מהחלזונות לחזור לגינה שלך. ראשית, הקפידו לשמור על הגינה שלכם נקייה וללא פסולת. זה יסיר מקומות מסתור פוטנציאליים ומקורות מזון עבור חלזונות.
שנית, שקול להשתמש במחסומים כגון סרט נחושת או רשת סביב היקף הגינה שלך. זה ייצור מחסום פיזי שחלזונות לא יכולים לעבור.
לבסוף, השתמשו בחומרי הדברה בזהירות ורק כמוצא אחרון. 

במידה ויש לכם מרפסת ולא גינה – תלו את העציצים. כאשר העציצים יהיו תלויים ולא ישירות על הקרקע תקטינו את הסיכויים להימצאות חלזונות וחשופיות בצמחייה ולאחר מכן אצלכם בבית. 

טיפים למניעת חלזונות בביתך

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי למנוע מחלזונות לחזור לביתך. ראשית, הקפידו לשמור על הבית נקי וללא פסולת. זה יסיר מקומות מסתור פוטנציאליים ומקורות מזון עבור חלזונות. שנית, שקול להשתמש במחסומים כגון סרט נחושת או רשת סביב היקף הבית שלך. זה ייצור מחסום פיזי שחלזונות לא יכולים לעבור. לבסוף, השתמשו בכימיקלים בזהירות ורק כמוצא אחרון. כימיקלים מסוימים עלולים להזיק לבני אדם, לכן חשוב לקרוא את התוויות בעיון ולעקוב אחר ההוראות.

הדברת חשופיות – סיכום 

אם יש לך בעיית חשופיות וחלזונות בגינה או בבית, ואתה לא נהנה מהצליל כאשר אתה דורך על אחת כזאת (קלאק כזה) יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להיפטר מהם.

 1. לשמור על גינה נקייה – כדי שלא ימצאו מקומות מחבוא בגינה או במרפסת.
 2. יצירת מחסום פיזי בין החילזון למזון שלו (לדוגמא כמו רשת).
 3. הדברה באמצעים כמו מתזון וחומרים נוספים (טבעיים יותר) להדברת החשופיות

היה חלק שעניין אתכם במיוחד כמו חשופית שיוצאת אחרי הגשם לחפש מקלט בעלים?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

הדברת חשופיות

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..