הדברת נמלת האש הקטנה

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אנחנו יכולים לתת לכם מאפיינים על הדברת נמלת האש הקטנה, מידע על עקיצות, על מחזור החיים שלה וכו’ וכו’ – אבל בינינו – את מי זה מעניין?? נמלת האש אצלכם בדירה, בגינה או בחצר? הדבר היחיד שמעניין זה איך להיפטר מנמלת האש הקטנה!

אז לפני שנכנס לכל מחזור החיים, המאפיינים וכו’ –

הדברת נמלת האש הקטנה

בהדברת נמלת האש הקטנה משתמשים ב – 2 אלמנטים. ריסוס שיהרוג את “הפועלות” ויפחית מאוד את כמות הנמלים ופיזור גרגרים (גרגרי גרנולר) שהפועלות ששרדו לוקחות לקן ומרעילות אותו מהשורש.

מחיר הדברת נמלת האש

 • הדברת נמלי אש בדירה – החל מ – 350 ש”ח
 • הדברת נמלי אש בבית פרטי – החל מ – 450 ש”ח
 • הדברת נמלי אש בבניין – החל מ – 450 ש”ח
 • בהדברת נמלת האש המחיר משתנה בהתאם לגודל המקום אותו צריך לרסס, כמות הפתיונות שאותן יש להניח ועוד (בגלל זה אין מחיר אחיד).
הדברת נמלת האש הקטנה

איך במזיקיס מטפלים בנמלת האש הקטנה?

גם אם אתם גרים בדירה וגם אם אתם גרים בבית פרטי – נמלת האש לרוב תגיע אליכם מהגינה הפרטית (או המשותפת למי שגר בדירה) פנימה. אז נחלק את ההדברה לשניים:

לגרים בבית פרטי

 1. הריסוס בתוך הדירה יהיה כמו הריסוס הרגיל של הג’וקים ונמלים – קרי על כל הפנאלים בדירה ובעיקר באזורי הכניסה והיציאה אל הבית (עדני חלון, ויטרינה וכו’)
 2. הריסוס בחוץ יהיה בכל האזורים המועדפים על נמלת האש הקטנה – קרי – הטפטפות, סביב הבריכה, סביב מזרקות, צינורות מים, מקומות שונים של מים עומדים, מקומות לחים יותר בגינה, מקומות שמושקים יתר על המידה כך שנוצרות שלוליות וכו’
 3. לאחר מכן יבוצע פיזור של גרגרים (נכון ל – 2023 גרגרי גרנולר) שהנמלים שישרדו את הריסוס יקחו לקן וירעילו את הקן מהשורש

לגרים בדירה בבניין:

 1. ריסוס בתוך הדירה יעשה כמו הריסוס הסנדרטי של ג’וקים ונמלים – כלומר על כל הפנאלים אבל נשים דגש מיוחד לנמלת האש הקטנה בחיפוש אחר הנתיב כניסה שלה לדירה. זה יכול להיות דרך חור בקיר, חריצים בכל מיני פינות, עדני החלון וכו’.
 2. לאחר הריסוס ניישם ג’ל לנמלת האש הקטנה ואו פיזור גרגרים כדי שהנמלים שישרדו הריסוס ירעילו את הקן מהשורש.
 3. במידה ואתם גרים בקומות הראשונות אנו נרסס גם מבחוץ לדירה ונחפש יחד איתכם את הנתיב כניסה של נמלת האש אליכם אל תוך הדירה (לא מבטיחים למצוא – אבל מבטיחים לנסות).
נמלת האש הקטנה על טפטפות

מאפייני נמלת האש הקטנה

 • גודל: לא סתם קוראים לה קטנה – גודלה כ 1.5 מ”מ (אך אחרי שהיא תעקוץ אתכם תבינו שהגודל לא קובע).
 • צבע: אדום – כתום
 • התנהגות: נמלת האש הקטנה אולי קיבלה את השם החמוד הזה אך היא אגרסיבית ביותר. עכשיו לא רק שהיא אגרסיבית אלא שהיא גם תוקפת נמלים אחרות ומשתלטת על האזור שלהן. מאחר וכל נמלות האש נושאות אותו מטען גנטי כאשר נמלת האש נתקלת בנמלת האש אחרת במקום להרוג אחת את השנייה או לנסות להשמיד את הקן של “היריבה” שלה קורה דבר מופלא הן מתאחדות לאולטרה-קן (בניגוד לכל סוגי הנמלים האחרות שכאשר נמלה מסוג X פולשת לנמלה מסוג Y אחד מהצדדים יפסיד והאחר ינצח).
 • עקיצות: ברגע שתהיו ליד הנמלים הללו הן יעקצו אתכן – ועקיצתן ממש כמו צריבה – שורפת כאש. מים רבים לא יכבו את האהבה ונהרות לא ישטפוה כתב שלמה המלך בשיר השירים – הוא התכוון לאהבה – נמלת האש הקטנה בניגוד לנמלים אחרות דווקא נמשכת למקומות רטובים ולחים ולכן ניתן יהיה למצוא אותה תמיד סביב צינורות מים, טפטפות ואפילו בתוך בריכות!
 • טמפ’ – נמלת האש אוהבת טמפ’ חמה אך לא חמה מידי – היא כמעט ולא תיראה בסתיו-חורף ותצא בין מרץ – נובמבר (בין 18-30 מעלות אלו הטמפ’ המועדפות עליהן).

נמלת האש הקטנה כמו רובנו לאחר 2000 שנה של גלות היא מהגרת. היא היגרה למחוזותינו בשנות ה 90 ומאז מתרבה בקצב מסחרר.

הדברת נמלת האש על טפטפות

עקיצות נמלת האש

האמת היא ששנים טיפלתי בנמלת האש הקטנה מבלי להיעקץ, עד שיום אחד ב – 2021 הלכתי להתאמן ב”גולדה” בחולון (מי שמחולון מכיר). בקיצור ליד המתקנים ראיתי נמלי אש ואמרתי לעצמי יאללה, נעשה שכיבות שמיכה לידן. עכשיו בדר”כ אני עושה איזה 30 באהלן אהלן אבל פה כבר אחרי 5 הרגשתי עקיצה, צריבה, שריפה אני לא יודע איך לתאר סמוך לצלעות – הפסקתי במקום והתחלתי להבין את הלקוחות שנעקצים.
עקיצות נמלת האש זאת חוויה לא נעימה בלשון המעטה (יש לי ילדים אז אני לא רוצה להשתמש בברכות המסורתיות).

יחד עם זאת, יש דרכים להכל על הסימפטומים של העקיצה – איך? המשיכו לגלול..

מה קורה לאחר עקיצת נמלת האש הקטנה?

אז נמלת האש הקטנה לא תעקוץ אתכם ככה סתם – רק אם הן ירגישו מאויימות – אבל בינינו מספיק שאתם עוברים לידם והן נדלקות, הנמלים “הפועלות” נכנסות למגננה ומתחילות לתקוף – לרוב הן יעקצו אתכם מספר פעמים כדי להזריק את הארס שלהן – יעשו הכל כדי שתתרחק.

אם אתם חושבים שאנחנו בבעיה תדעו שבעלי החיים שלכם יכולים להתעוור, לאבד את הראיה בגלל עקיצות נמלת האש – אז תדעו שעם כל ההומור כאן – צחוק זה לא.

לאחר העקיצה אתם תרגישו:

 • נפיחות, אדמומיות ותחושת גירוד סביב אזור העקיצה.
 • שלפוחיות
 • ייתכן אף חום מקומי.

רוב האנשים לא יפתחו תגובה אלרגית לעקיצת נמלת האש אך זאת גם אפשרות – בעיקר מי שכבר כן רגיש לעקיצות מזיקים באופן כללי (יתושים, פשפשים, פרעושים וכו’). עליכם יהיה לפנות לרופא אם אתם נעקצים ואז מתחילות התופעות הבאות:

 • קושי בנשימה
 • נפיחות בשפתיים, עיניים או בגרון
 • תחושת בלבול ועייפות כללית
 • דופק לב מואץ
 • הקאות ובחילות
גרנולר נגד נמלת האש הקטנה

עקיצת נמלת האש – סיכום

נעקצתם? מבאס אבל לא נורא – יש פתרונות לעקיצות, יש פתרונות הדברה לנמלת האש ובכלל – זה יכול להיות קצת כואב וקשה בהתחלה אך לאחר כ – 10 דקות זה עובר (לא צריך לחכות להתחתן וכו’..).

אם כבר נעקצתם – כדאי שתעשו מעשה – ותחסכו מעצמכם את כאב הראש, כאב הלב והכאב בעקיצות והזמינו הדברה עם מזיקיס – לנמלת האש הקטנה.

איך אתם מונעים מנמלת האש מלשים רגל בדלת אצלכם? 

גרים בדירה וקניתם במשתלה? בדקו ב 7 עיניים שנמלת האש לא מסתררת שם – זה הגורם מספר אחד לנמלי אש בתוך דירות.
אטמו סדקים וחריצים בדירה.
גרים בבניין משותף ויש לכם את נמלת האש בדירה? עדכנו את ועד הבית ובצעו הדברת נמלים בבניין.
אם אתם גרים בבית פרטי אל תחשבו שאם השכן הביא את הצרה הזאת אין לכם אפשרות להיפטר מזה. וודאי שיש! ברגע שתגנו על הבית שלכם ותהרסו את קיני הנמלים שנוצרו בחצר ביתכם אתם תיהיו מוגנים מנמלת האש לא משנה כמה נמלים יש אצל השכנים.

איך להימנע מנמלת האש הקטנה בגינה?

בכנות אגיד לכם – קשה. קשה מאחר ונמלת האש יכולה לחיות בקרקע, באדמה וגם על עצים וצמחים. מאחר ולכל קן של נמלת האש יש מספר מלכות – אם נתקלתם כבר בנמלת האש בגינה הטובה הכי גדולה שתעשו לעצמכם היא להזמין מדביר (אהמ אהמ – מזיקיס).

מה לשים על העקיצה לאחר שכבר עקצו אותי?

אם כבר עקצו אתכם, תדעו שגם אותי עקצו לא אחת (לא רק נמלים, גם אנשים) וזאת תחושה על הפנים. עם זאת הדבר הראשון זה לוודא שאין עוד נמלים על גופכם – כדי שתפסיקו בכלל להיעקץ.
לאחר מכן יש לשטוף את המקום שנעקצתם בו עם מים וסבון. 
אחרי השטיפה והווידוא שאין יותר שום דבר שעוקץ אתכם מרחו על גבי העקיצה עצמה משחות מרגיעות כמו אלוורה, ביפנטן וכו’
אם הגוף מגלה תגובה אלרגית לעקיצה – פנו לרופא ורוב הסיכויים שיתן לכם משחה חזקה יותר או כדורים אנטי-היסטמינים.

האם עלי לפוצץ את העקיצה של נמלת האש הקטנה?

יממה אחרי העקיצה רוב הסיכויים שתתפתח במקום העקיצה מוגלה – אני יודע שזה מפתה אבל לא לפוצץ אותה! הדבר יכול להסתיים באינפקציה. תנו למוגלה להתייבש, זה יקח כמה ימים והעקיצה והסימנים יעלמו (חלילה אם תפוצצו, תקבלו זיהום וכו’ זה גם עלול להסתיים בצלקת).
במידה והפצע נפתח שקלו (אחרי התייעצות עם רופא) למרוח משחה אנטיביוטית מספר פעמים ביום – הכל כדי למנוע זיהום.

כמה זמן לוקח לעקיצת נמלת האש להיעלם לחלוטין?

בין 7-10 ימים יקח לעקיצה להיעלם לחלוטין – בהנחה ולא פוצצתם את המוגלה והאזור לא הזדהם.
התהליך לעקיצה הוא כזה:
במהלך 10 הדקות הראשונות שלאחר העקיצה תחושו תחושות קשות של צריבה במקום העקיצה.
הרצון לגרד יארך 10 דקות לאחר העקיצה ועד לכשבוע ימים.
24 שעות בדרך כלל לאחר העקיצה תופיע המוגלה (לא לפוצץ אותה).
אדמומיות סביב אזור העקיצה יכולה להימשך עד ל – 3 ימים לאחר העקיצה הראשונה.

3 טיפים במלחמה נגד נמלת האש הקטנה

 1. יש לכם בלאגן בגינה? בדקו שאין שום לבנים, זבל כללי או חלקים בגינה שאתם לא באמת יודעים מה קורה מתחתם.
 2. אטמו את כל הקירות וודאו שאין שום חריצים כך שנמלים לא יכנסו אליכם מהגינה הביתה.
 3. חפשו באופן תמידי על גבי הטפטפות שאין שום תהלוכה של נמלת האש – במידה וכן עקבו אחר הנמלים עד למקום מושבם וחסלו את הקן בעזרת מים, אקונומיקה או כל חומר הכל שישפריץ לתוך הקן.
שאלות על נמליםתשובות קצרות על הדברת נמלים
איפה הנמלים אוהבות לטייל? ואיפה נמלי האש אוהבות לטייל?קרוב לוודאי שתמצאו את הנמלים על השיש במטבח, באמבטיה בחריצים בין החרסינות וליד משחת השיניים, ליד עציצים בבית ועל רצפת הבית (סמוך יותר לצירי הדלתות). נמלת האש תתחיל בראש ובראשונה בחוץ! חפשו אותה סביב המקומות הלחים כגון צינורות, טפטפות ואפילו בבריכות פרטיות!
האם ג’ל לנמלים יפתור את הבעיה לבד?במידה ונתקלתם בבעיה נקודתית בלבד (ובתוך הבית ולא בחוץ) קיימים סוגים שונים של ג’לים שיפתרו את הבעיה (או לפחות ידחו את הקץ עד ביצוע ההדברה). ג’ל לנמלים לא יפתור את בעיית נמלת האש. נמלת האש הינה חרק עמיד מאוד לחומרי הדברה והיא זקוקה לטיפול מאסיבי יותר מג’ל לנמלים (מה גם שהקן שלה נמצא בחוץ ולא בתוך הבית – וג’ל אינו עמיד לפגעי מזג האוויר).
על איזה ג’ל נמלים אתם ממליצים?אנחנו ממליצים על הג’ל שאנו עובדים איתו של חברת “אדוויון”. לכל הנמלים פרט לנמלת האש. לנמלת האש במידה ותרצו לנסות לפתור את הבעיה בלבד חפשו את החומר: גרנולר.
איך ההדברה מתבצעת בפועל?הריסוס מתבצע על כל הפנאלים בבית (החלקים התחתונים של הקיר), בארון מתחת לכיור, בניקוזי האמבטיה והמטבח, בעדני החלון במסגרות החלונות ובכל המקומות המועדים לפורענות. בנוסף נניח פתיונות ג’ל או פתיון גרגרי שהנמלים “הפועלות” יקחו לקן ויחסלו את הקן מהשורש. בנמלת האש נשתמש מראש בחומר חזק יותר בשילוב גרגרי גרנולר. יש לצאת מהאזור המרוסס ל – 6 שעות לאחר טיפול לנמלת האש. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נמלת האש הקטנה על טפטפות

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..