הדברת פשפש המיטה כל מה שצריך לדעת

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הכנו לכם כל מה שיש לדעת על הדברת פשפש המיטה, ובכלל ממה הם ניזונים, מה סוג הפשפשים הנפוץ (כולל השם בלטינית), איפה לחפש אותם, איפה למצוא אותם, כיצד להימנע מהם, איך לטפל בהם לבד ואפילו האם אפשר להריח אותם?

בכתבות אחרות תוכלו למצוא:

1. מה השיטה של מזיקיס להדברת פשפש המיטה בחום?
2. איך להיפטר מפשפשים בבית?
3. מה הם הסימנים לפשפשים?
4. הכל על עקיצות פשפשים – דרכי הטיפול והאבחון.
4. מחיר הדברת פשפש המיטה – ושיטות נוספות בשוק.

שמתם לב שפעמיים רשמנו 4. ? שומרים עליכם עירניים.

טיפול בחום ומחיר שקוף

במזיקיס אנו מבצעים טיפול בחום לפשפשי מיטה – עלות הטיפול הינו כ – 1500 ש”ח לחדר (לרוב מדובר בחדר אחד במידה והבעיה היא בראשיתה).

אחריות

אחריות – אתם מקבלים שנה אחריות לטיפול לפשפשים פולו אפ – בניגוד לטיפולים שכל החברות מציעות – אנו מבצעים טיפול בחום לפשפשים – אין צורך לחזור על הפעילות לאחד שבועיים והשינה הערבה תהיה מהלילה הראשון!

הדברה

בנוסף לטיפול בחום (שאורך בממוצע שעתיים לחדר) אנו מבצעים טיפול באמצעות חומר הדברה בשם טמפריד – לאחר הריסוס יש לצאת ל – שעה מהחלל המרוסס (לרוב חדר השינה). אפשר להיות בחדרים אחרים כמובן.

מחיר הדברת פשפש המיטה

 • הדברת פשפש המיטה בחדר שינה – 1500 ש”ח 
 • הדברת פשפש המיטה ב – 2 חדרים – 2500 ש”ח
 • הדברת פשפש המיטה ב – 3 חדרים – 3500 ש”ח
 • הדברת פשפש המיטה בכל הבית – צרו קשר
 • הדברת פשפש המיטה בהוסטל מלון – צרו קשר

איפה כדאי להתחיל לחפש את פשפשי המיטה?

70% מהם יופיעו תחילה בבסיס המיטה והמזרון- התחילו שם. לאחר מכן עברו לגב המיטה, השידה, והפנאלים שליד המיטה. בדקו לסימנים גם בשקעי החשמל.

מה הם הסימנים לפשפשים?

הסימנים המובהקים אלו אותן נקודות שחורות כמו כתמים, לאחר מכן במידה וראיתם נשלים של פשפשים, או כתמי דם על הסדין או על המזרון – סימן שיש לכם פשפשי מיטה בבית.

מה עושים כשיש פשפשים ופשפשי מיטה


הדברת פשפש המיטה – מה פשפשי מיטה אוכלים?

בעוד שפשפשים אוהבים דם, הם ידועים גם כאוכלי חיות כמו עטלפים. גלו עוד על פשפשים ומינים שונים. 

פשפשים. אתם רוצים שהם יעלמו. הם רוצים להשתלט לכם על הבית- ובמיוחד על המיטה שלכם. הם עושים זאת היטב, מסתתרים ביום ומתגנבים בלילה כאשר אתם ללא הגנות. 

זה עובד להם ומרחיק אותם מצרות כאשר הם ניזונים מדם בני אדם, אך מה פשפשים אוכלים מלבד לדם?

ישנם הרבה מינים של פשפשים, וכולם ניזונים מדם. רוב המינים מעדיפים דם של יונק. חלקם חייבים לצרוך דם של יונק על מנת לשרוד ולהטיל ביצים. רוב הפשפשים, לעומת זאת, יאכלו כל דם אשר יעזור להם להתקיים, אם הדם המועדף עליהם אינו זמין.

שאלות על פשפשיםתשובות על פשפשים
איפה לחפש פשפשים?70% מהם יופיעו בבסיס המיטה ובכפלי המזרון – חפשו שם תחילה.
מהם מקומות המסתור של פשפשי המיטהבסיס המיטה, המזרון, ארגז המצעים, גב המיטה, הוילונות ליד המיטה, מאחורי תמונות ועוד..
מה אתם מבצעים לטיפול נגד פשפשי מיטה?טיפול בחום עם שנה אחריות ושינה ערבה מהלילה הראשון.
הדברת פשפש המיטה

איפה לחפש את פשפש המיטה?

חשוב מאוד לדעת לזהות איזה סוג מזיק נמצא בבית שלכם, מכיוון שההרגלים שלהם ואזורי המחיה הם די שונים. במקרה של פשפשים בבית, כ- 70 אחוז מהפשפשים יהיו על המיטה או מאוד קרובים לאזור המיטה. לעומתם, מקומות המסתור של חרקי עטלפים הם לגמרי שונים מהמיקום של פשפשים.

דברת פשפש המיטה כל מה שצריך לדעת - פשפשים בוגרים, צואה וביצים

1. חפשו בבסיס המיטה, מכל הכייוונים. זכרו פשפשי מיטה סולדים מאור.
2. חפשו במזרון – חפשו נקודות שחורות בכפלים של המזרון.

הדברת פשפש המיטה כל מה שצריך לדעת - פשפשים במזרון


3. חפשו בפנאלים שליד המיטה במידה ויש חורים בקיר – חפשו שם!

סימנים לפשפשי מיטה - צואת פשפשים


4. בדקו האם יש נקודות שחורות בשקעי החשמל – זה מעיד על צואה וסביר שפשפשים מתחבאים בתוך שקעי החשמל.
5. חפשו בשידות ליד המיטה, במדף הספרים ומאחורי התמונות.    

איפה חיים חרקי העטלפים?

אתם עשויים לא לדעת שיש לכם פלישה של עטלפים עד שתמצאו את חרקי העטלף. פלישה של אותם חרקים תהיה בדרך כלל באזור העליית גג או בין קירות שם בדרך כלל עטלפים חיים. על מנת להרחיק אותם, עליכם להיפטר מכל העטלפים וחרקי העטלף. 

מה אותם חרקים אוכלים? לעתים הם אוכלים חיות קטנות אך המעדן האהוב עליהם הוא הדם שלכם. זה כנראה ידרוש בדיקה של גורם מומחה על מנת לקבוע האם אתם סובלים מבעיית חרקי עטלפים בבית שלכם אשר ניזונים מהדם שלכם, או מקבוצה דומה לאותם מזיקים. בכל מקרה, אנו ממליצים לקרוא למומחה אשר יזהה במדויק.

פשפשי מיטה 1

האם ניתן להריח את פשפש המיטה?

למרות שפשפשים בוגרים הם קלים לזיהוי, אתם עלולים להתקשות למצוא אותם. לרוב הם מתחמקים מאור ותנועה על ידי מחבוא בחריצים חשוכים במהלך היום. החדשות הטובות הן שלמרות שאתם לא מסוגלים למצוא אותם, אתם יכולים להריח אותם.

כמו סוגים שונים של חרקים, פשפשים משחררים ריח שנקרא פרומונים מעוררים. כאשר מפריעים לקבוצה של פשפשים, אתם עשויים להריח אותם. הריח עשוי להגיע גם מהצואה שלהם. לרוב, הרוח מתואר בדרכים שונות וניתן להשוותו לריח של כוסברה. מאמרים נוספים מתייחסים לפשפשים כ”חרק הכוסברה”. אחרים מתארים את הריח כ”מתוק” או “מעופש”. 

פשפשי מיטה 2

האם הכלב שלכם יכול להריח פשפשי מיטה? (סרטון בסוף)

כלבים בעלי חוש ריח מפותח עשויים למצוא ראיות על קיומם של פשפשים בביתכם. כלבים אשר מאולפים היטב יכולים לבצע עבודה טובה יותר בזיהוי ריח הפשפשים על פני ריחות אחרים הקיימים בחדר. מאחר והריח של הפשפשים הוא סובייקטיבי, ואף תלוי בכמות הפשפשים הנמצאים בביתכם, חשוב לשים לב לכל ראיה אחרת אשר יכולה לעזור לכם בזיהוי הפשפשים. בארצות הברית משתמשים בג’ק ראסל כדי לאבחן האם ישנם פשפשים בחדר (ראו בסרטון המצורף)

מה הם הסימנים לפשפש המיטה?

עקיצות פשפשים פשפשי מיטה

ישנם סימנים רבים אשר מרמזים על פשפשים בביתכם, כולל כתמי דם ונשלים של העור. כתמים קטנים בצבעי חום או שחור על המיטה, הציפיות או על ריהוט עלולים להיות סימן לפשפשים בחדר. 

למרות שרוב האנשים מגלים על הפשפשים רק לאחר שנעקצו, תגובה אלרגית של העור לא בהכרח מעידה על המצאות פשפשים. חרקים אחרים, בעיות רפואיות, תרופות או אלרגיות עלולים לגרום לתגובה זהה של העור.

הדברת פשפש המיטה - סימנים

האם פשפשים מסוכנים? תופעות לוואי אופצינליות 

למרות שפשפשים מהווים מטרד, הם לרוב אינם מסוכנים. למדו עוד על פשפשים ועל הסכנה הבריאותית שלהם. 

בני אדם חיו עם פשפשים מאז ומתמיד, או יותר נכון, פשפשים חיו עם בני אדם מאז קיומם. 

מאחר ופשפשים הם טפילים הניזונים מבני אדם,  ההישרדות שלנו קריטית עבורם. 

זו עשויה להיות אחת הסיבות שפשפשים אינם מעבירים מחלות לבני אדם. זה נוגד את האינטרס של הפשפש להעביר דבר מה אשר עלול לגרום לאספקת האוכל שלו להעלם.

 פשפשים אמנם אינם מסוגלים להעביר מחלות, אך הם עלולים לגרום לסיכונים בריאותיים חמורים מאוד. 

תופעת הלוואי הנפוצה ביותר קשורה לגירודים שלרוב מלווים בעקיצות. אנשים רבים חווים עקיצות, ואדמומיות על עורם כמה ימים לאחר המגפה. ישנם מקרים בהם התגובה של העור עושיה להופיע רק שבוע או שבועיים לאחר הופעת הפשפשים, וישנם אנשים שאינם מגיבים כלל להופעתם. 

הדברת פשפש המיטה

העקיצות דומות לעקיצות של יתוש, אך בדרך כלל לוקח להן זמן רב יותר להעלם, לעתים שבועיים או יותר. העקיצות עלולות לגרד ללא הפסקה, אותו גירוד לפעמים בלתי נמנע- ומכאן נובעת הסכנה.

גירוד מסיבי עלול לגרום לפגיעה בעור, אשר עלולה לגרום מתבעת בעקבות לדלקות או זיהומים. יש לטפל בעור ולנסות לשלוט על הרצון לגרד ללא הפסקה וכך ניתן למנוע תגובות חריפות של העור. אם ישנם סימפטומים של זיהום בעור, כמו פריחה אדומה אשר לא עוברת, יש להתייעץ עם רופא.

סימנים לפשפשים בבית בבסיס מיטה

מעבר לסכנות הכרוכות בפשפשים, נותרת השאלה “האם פשפשים מסוכנים?”

הם ללא ספק עשויים להוות מטרד בחייכם. מחסור בשינה, טיפול בעקיצות, הוצאות טיפול ועוד. חלק מהבעיות הן פשוט לא נוחות בעוד שהבעיות אחרות עלולות להפוך למסוכנות, במיוחד אם הן משפיעות על הביצועים שלכם בעבודה, בטיחות בדרכים או פעולות אחרות בחייכם שדורשות עירנות ואת מלוא תשומת הלב. 

הדברת פשפש המיטה בבסיס המיטה

כיצד למנוע פשיטה של פשפשי מיטה

ישנם כמה דרכים בהן תוכלו למנוע פלישת פשפשים לביתכם.

שהות מחוץ לבית עשויה להוביל להופעה של פשפשים בביתכם, לכן תשימו לב לאזור השינה שלכן ותבדקו שהמזוודות לא נגועות, גם אם אתם ישנים אצל חברים או קרובי משפחה. 

בדקו היטב כל דבר שנכנס אליכם הביתה בפעם הראשונה. רהיטים, מוצרי חשמל, בגדים חדשים ואפילו בובות של הילדים עלולים להיות נגועים בפשפשים. 

בדקו את מיטתם היטב בכל פעם שאתם מחליפים מצעים. פשפשים יכולים להסתוות במשך למשל חודשים. ישנם אנשים שלא מגיבים לעקיצות שלהם, ולכן חיפוש אחר עקבותיהם עלולה להיות הדרך היחידה לגילוי הפלישה.

כאשר אתם חוזרים משינה מחוץ לבית, השאירו את המזוודות מחוץ לבית או באזור מוגדר הרחק מהמקומות בהם אתם שוהים בבית, במיוחד חדרי השינה. על מנת לנקוט בעוד אמצעי זהירות, כבסו ב 60 מעלות את בגדי הטיול מיד עם הגעתכםבהגיעתכם הביתה. בגדים שלא ניתן לכבס, בדרך כלל אפשר לשים במייבש במשך 45 דקות בטמפרטורה הגבוהה ביותר. המייבש לבדו חם מספיק על מנת להרוג את כל הפשפשים ואף את הביצים שלהם. 

בעוד שמנחם לדעת שפשפשים אינם מעבירים מחלות, אף אחד לא אוהב את המחשבה שהוא משמש מזון של חרקים, במיוחד חרקים ערמומיים כמו פשפשים אשר אוכלים בזמן שאתה שישן וללא רשותך. 

האם פשפשים מסוכנים עד כדי להרוג אתכם? כנראה שלא. אבל אם אתם חושדים בפשפשים העוברים לגור בביתכם, הזמינו אותנו לבדוק ונעזור לכם להיפטר מהפשפשים באמצעות השיטה במיוחדת שהבאנו במיוחד מארצות הברית – טיפול לפשפש המיטה בחום. 

סוג הפשפשים הנפוץ

פשפשי המיטה

הסוג הנפוץ ביותר של פשפשים נקרא “Cimex lectularius”  (כן, זה הזן ששותה אתכם בלילה). דם של בני אדם הוא מקור האנרגיה העיקרי של סוג פשפשים זה. בני האדם מזינים אותם, מאכילים את הצאצאים שלהם ומספקים להם את עיקרי התזונה ההכרחית להם על מנת להתרבות ולהטיל ביצים.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
js_loader

הדברת פשפשי המיטה בחום – כיצד זה מתבצע 

זה ממש כמו שזה נשמע – טיפול בחום לחדר. אנו מעלים את טמפרטורת החדר לכ – 60 מעלות (ויותר). הכיצד אתם שואלים? בעזרת מפזר חום, מאוורר שעושה סירקולציה בחדר כדי שהחום יגיע לכל פינה ועוד תותח גז.

חימום מהיר על ידי גז פרופן (גז בישול) כך שתוך 15-30 דקות (בהתאם לגודל החדר) טמפ’ החדר כבר מגיעה ל – 60 מעלות. המכונות יעבדו במשך כ 1.5 שעות בממוצע כך שנהיה בטוחים ששום פשפש לא ישרוד.

לאחר כ- 90 דקות בממוצע שהמכונות עובדות אנו נכנסים ומרססים. אנו מרססים בחומר הדברה הנקרא – סנטור את כל החדר, את קירות החדר, ארונות הבגדים, השידות, בסיס המיטה וכל פינה נוספת בחדר כדי להבטיח בכל מאת האחוזים ששום פשפש לא ישרוד.

רוצים באמת להבין איך זה עובד? טיפול לפשפש המיטה בחום. 

הדברת פשפשי מיטה מחיר – כמה עולה להדביר פשפשי מיטה?

מספר החדרים בהם מצאתם את פשפשי המיטההמחיר הינו לחדר, כולל טיפול בחום ואחריות לשנה
חדר אחד1500 ש”ח
שני חדרים2500 ש”ח
שלושה חדרים 3500 ש”ח
הדברות טרום אירוע (חומר שמשפיע ל 24 שעות בניגוד ל – דינו פליי שמשפיע בין חודש לחודשיים)צרו קשר נגיע להעריך (ללא תשלום) ולתת לכם הצעת מחיר במקום.

האם הכלב שלכם יכול להריח פשפשי מיטה?

אז מה היה לנו עד כה?

זיהוי פשפש המיטה

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..