מיתוסים על פשפש המיטה

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

כשמדובר בפשפשי מיטה אנשים מאבדים את זה, אתם קוראים קצת באינטרנט, כולם מנסים להפחיד אתכם כדי שתזמינו אותם ואתם מתחילים לחשוב שהפשפשים רק מחכים לרגע בו תעצמו את העיניים והם יתחילו “לצוד אתכם”.
אז אנחנו כאן במזיקיס, רוצים קצת להפריח מיתוסים על פשפשי המיטה – לחשוף קצת את האמת ולנסות להרגיע אתכם (עד כמה שניתן). 

איך במזיקיס מבצעים הדברת פשפשים?

הדברת פשפשים בחום (לא קיטור) צפו בסרטון בו דור מסביר כיצד הדברה בחום מבוצעת

זה מהסרטונים הראשונים..אז תהיו עדינים.

מיתוסים על פשפשי המיטה

פשפשי מיטה בלתי נראים (או שקשה מאוד לראותם)

טעות!
פשפשי המיטה נראים גם נראים. ממש קל לזהות אותם כשהם כבר בשלב האחרון בהתפתחות שלהם (ראו בתמונה) אך גם כשהם רק נולדים (בגלגול הראשון שלהם) כבר אז הצבע שלהם לא שקוף – אלא שקוף אדמדם. ככל שהם שותים יותר אתכם (את הדם שלכם) אז הם “תופסים צבע” – מקבלים את הצבע האדום בוהק שלהם. 

פשפשי המיטה נמשכים למקומות חשוכים לכן מקומות המחבוא שלהם יהיו בכפלי המזרון, מתחת למזרון, על גבי בסיס המיטה, בגב המיטה, בתוך שקעי החשמל, מאחורי התמונות וכל המקומות החשוכים ביותר בחדר השינה שלכם.
הפשפשים ימשכו לפחמן הדו חמצני CO2 שיפלט מכם בזמן שאתם ישנים ובחסות החושך הם יצאו ממקומות מחבואם ויעקצו אתכם. 

פשפשי המיטה יצאו לעקוץ רק בלילה

טעות!

אני ממש מקווה בשבילכם שאם הם כבר קיימים שיצאו רק בלילה! הסיבה היא פשוטה – כשהם נמצאים בפיצוץ אוכלוסין אתם תראו אותם בכל שעות היממה – כשהמצב עדיין “בשליטה” הם באמת יצאו רק בלילה. 

היינו עדים למצבים מאוד קשים (בעיקר בסביבת עובדים זרים בת”א ובירושלים) ושם המצב היה מבחנתינו קטסטרופה (והיה מבחן מעולה למכשירי החימום שלנו). ראינו שם פשפשים באור יום במלוא הדרם (עוד לפני שהתחלנו לחמם). לשמחתינו ולשמחת הלקוחות לאחר הטיפול לא נצפו יותר פשפשים חיים – כן נמצאו פשפשים שרופים בלבד. 

פשפשי המיטה יהיו במיטה בלבד

טעות!

פשפשים יכולים להימצא לא רק במיטה אלא ברדיוס של 2-3 מטר מהקורבן שלהם (אתם). נכון שלרוב הם יתחילו במזרון ואו בבסיס המיטה אך לא תמיד כך הדבר. תוכלו למצוא פשפשים גם בספות, כסאות, שקעי חשמל, שידות, מדפים, בתוך ספרים(!), על גבי הוילונות, בחורים וחריצים בקיר ועוד ועוד מקומות חשוכים בחדר השינה שלכם. 

פשפשי המיטה מעבירים מחלות

טעות! 

אי אפשר להיפטר מפשפשים

טעות רבתי! 

אפשר להיפטר מפשפשים במגוון רחב של שיטות – השיטה היעילה מכולן (ואנו משתמשים בה מאז 2017-2018) היא טיפול בחום לפשפשי המיטה. אנו נחמם את החדר שלכם לטמפ’ בה הפשפשים לא יוכלו לשרוד ועל ידי כך נדביר גם את הפשפשים הבוגרים וגם את הביצים.

איפה כדאי להתחיל לחפש את פשפשי המיטה?

70% מהם יופיעו תחילה בבסיס המיטה והמזרון- התחילו שם. לאחר מכן עברו לגב המיטה, השידה, והפנאלים שליד המיטה. בדקו לסימנים גם בשקעי החשמל.

מה הם הסימנים לפשפשים?
הסימנים המובהקים אלו אותן נקודות שחורות כמו כתמים, לאחר מכן במידה וראיתם נשלים של פשפשים, או כתמי דם על הסדין או על המזרון – סימן שיש לכם פשפשי מיטה בבית.

מחיר הדברת פשפש המיטה

 • הדברת פשפש המיטה בחדר שינה – 1500 ש”ח 
 • הדברת פשפש המיטה ב – 2 חדרים – 2500 ש”ח
 • הדברת פשפש המיטה ב – 3 חדרים – 3500 ש”ח
 • הדברת פשפש המיטה בכל הבית – צרו קשר
 • הדברת פשפש המיטה בהוסטל מלון – צרו קשר
סוג המזיקסימנים
פשפשים במיטה נקודות שחורות כמו כתמים על גבי בסיס המיטה, גב המיטה ובכפלי המזרון.
פשפשים בגב המיטההרחיקו את גב המיטה מהקיר, חפשו פשפשים או סימנים שנראים כמו כתמים שחורים. יש לכם בד על גב המיטה? תצטרכו לקרוע אותו כדי למצוא את הפשפשים ואת הסימנים שהם השאירו.
פשפשים בארוןבמידה ומצאתם פשפש או סימן לפשפשים בארון הבגדים עליכם לכבס את הבגדים בכביסה חמה – 60 מעלות ומעלה או לשים במייבש כביסה למשך 45 דקות. לא יכולים לא את זה ולא את זה? הכניסו את הבגדים העדינים (בשקית סגורה) למקפיא או שימו באוטו שעומד בשמש ישירה (חום קיצוני או קור קיצוני יהרוג את את הפשפשים).
פשפשים במזוודה בתיקאם חזרתם ממלון, צימר או מוטל רוב הסיכויים שהפשפשים שהבאתם הביתה הגיעו יחד עם המזוודה או התיק שלכם. כבסו את התיק בכביסה חמה או הכניסו למייבש ואם מדובר במזוודה שאבו אותה מכל פינה, הכניסו לשקית אטומה ושימו בשמש בתוך האוטו ביום חם (אגב, טיפול בחום יפתור גם את זה).
חרקים אחרים שעוקציםפרעושים – עיקר העקיצות יהיו ברגליים ואתם תרגישו עקיצות גם ביום וגם בלילה (בניגוד לפשפשים ששם תרגישו רק בלילה). 
יתושים – בעיקר בשעות אחה”צ – ואם בלילה אז לא מתחת לבגדים (נעקצתם בלילה מתחת לבגדים? חשדו בפשפשים).
קרציוני (כיני) יונים – לרוב תרגישו יותר גירודים ופחות עקיצות – חפשו קן יונים בסביבת דירתכם או ביתכם.
עכבישים – לרוב תראו עקיצה בודדת ולא סריית עקיצות כמו בפרעושים או פשפשים.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברת בתי מלון פשפש המיטה בחדר בית מלון

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..