בחרו עמוד
דף הבית » הרחקת יונים

הרחקת יונים

המדריך המלא לשנת 2021

הרחקת יונים ואמצעי הדברה כוללים לעיתים קרובות תהליכים להרתעת יונים עקב הסיכון למחלות ולנזק שיונים עלולות להביא איתן (כמו קרציוני יונים (“כיני יונים”), פשפשי מיטה ועוד).

זה אולי קשה להאמין, אבל היונים הן למעשה מטרד לאוכלוסיות אנושיות, לא משנה עד כמה חיות אלה יכולות להיות חביבות על האדם.

כאשר אנו רוצים להרחיק יונים, מלכודות וחומרים הן למעשה האפשרויות הטובות ביותר להשתמש בהם למטרה זו. בזים, דוקרנים נגד יונים, חוטי רטט, רשתות נגד יונים, תרסיס לדחיית יונים, כל אלה ועוד – יעילים כולם להרחקת יונים מהשטח הפרטי שלכם.

הרחקת יונים

הרחקת יונים – המדריך המלא לשנת 2021

 

הרחקת יונים ואמצעי הדברה כוללים לעיתים קרובות תהליכים להרתעת יונים עקב הסיכון למחלות ולנזק שיונים עלולות להביא איתן (כמו קרציוני יונים (“כיני יונים”), פשפשי מיטה ועוד).

זה אולי קשה להאמין, אבל היונים הן למעשה מטרד לאוכלוסיות אנושיות, לא משנה עד כמה חיות אלה יכולות להיות חביבות על האדם.

כאשר אנו רוצים להרחיק יונים, מלכודות וחומרים הן למעשה האפשרויות הטובות ביותר להשתמש בהם למטרה זו. בזים, דוקרנים נגד יונים, חוטי רטט, רשתות נגד יונים, תרסיס לדחיית יונים, כל אלה ועוד – יעילים כולם להרחקת יונים מהשטח הפרטי שלכם.

אז כמה עולה הרחקת יונים?

העלות הממוצעת הארצית להרחקת יונים היא 1800 ש״ח.
המחיר יכול לנוע בין 300 ש״ח (להנחת דוקרנים קטנה) דרך 800-1000 ש”ח לסגירת רשת יונים במסתור כביסה ואלפי שקלים כאשר אנו צריכים לפרוס רשת יונים בבניין רב קומות.
הכול כמובן תלוי בבעיית היונים הספציפית שיש לכם.

כאשר במזיקיס נקראים לטפל במלאכת הרחקת יונים שהיא אינה סטנדרטית (העבודות ה”קלות” הן סגירת רשת מסתור כביסה או הצבת (הנחת) דוקרנים) אנו באים להעריך תחילה את העבודה.

הבדיקה מסייעת להעריך את מידת סוג העבודה מתוך רצון לתת הצעת מחיר מתאימה.

כמו תמיד, עלות הרחקת היונים תקבע על ידי גורמים מרובים. אלה נעים בין היקף העבודה, למי אתה קורא לתפקיד, לבין אמצעי ״עשה זאת בעצמך״.

אם אתה זקוק לחברת הדברה שתספק שירותי ניקיון לאחר השלמת הרחקת יונים, היא עשויה להסתכם בעלויות הסופיות שלכם. בואו נדון בגורמים אלה המשפיעים על העלות להבנה טובה יותר.

למשל רציתם לסגור מסתור כביסה אבל היונים חגגו שם כבר תקופה? ראשית אנו ננקה את מסתור הכביסה עם לחץ מים גבוה וחומרי ניקוי, לאחר שהכול יהיה נקי נתקין את רשת היונים (בדרך כלל בהתאם לרמת הניקיון שצריך התוספת תהיה 100-300 ש”ח).

הרחקת יונים והיקף העבודה

כאשר אנו מתמודדים עם בעיה של יונים, עלות הרחקתן תקבע על פי היקף עבודת ההרחקה. בואו ונסווג אותם לשירותי הרחקת יונים בקנה מידה קטן, בינוני וגדול.

הרחקת יונים בקנה מידה קטן:

כפי שצוין קודם לכן, עלות הטיפול בשירותי הרחקת יונים בקנה מידה קטן מתחיל באיזור ה- 300 ש״ח. זה מכסה שטח קטן ועשוי לכלול התקנת דוקרנים באזורים לא כל כך קשים להשגה (אלה צריכים להיות נגישים בקלות באמצעות סולמות). העלות לעבודות הרחקת יונים בקנה מידה קטן יכולה להגיע גם ל- 2000 ש״ח.

למשל הנחת דוקרנים על פני שטח גדול, בעיית נגישות וכו’.

קנה מידה בינוני:

הכוונה כאן היא לעבודות הרחקת יונים שאינן ענקיות וגם לא קטנות. פעולות שעשויות לכלול התקנת מרתיעי יונים על שטחים גדולים למדי. מרתיעים כאלה עשויים לכלול רשתות דוקרנים, כבלי הרתעה חשמליים וכו’.

העלות כאן הינה החל מ- 800 ש”ח.

שירותי הרחקת יונים בקנה מידה גדול:

שירותי הרחקת יונים מסוג זה עולים הרבה יותר משירותים בקנה מידה קטן ובינוני. זה כרוך בכיסוי של שטח גדול כמו גם בהתקנת אמצעי הרתעה ליונים באזורים שקשה להגיע אליהם.

התקנת מרתיעים באזורים מאתגרים יותר בוודאי שיהיו כרוחות בעלויות גבוהות יותר.

אם אתה צריך להיפטר מיונים בשטח גדול, עלויות השירות עבורך עשויות להגיע לכמה אלפי שקלים (בהתאם למורכבות העבודה, עבודה בגובה, סנפלינג וכו’) והסכום הנ”ל לרוב יתחלק על פני ועד הבית וכך יצומצם למאות שקלים למשפחה.

העלות הסופית שתשולם תיקבע בין היתר לפי סוג העבודה וכאשר קונים את שירותיו של בעל מקצוע אחראי ומנוסה, כל פרט בדבר הורדת עלויות גלוי עבורך. 100% שקיפות.

הרחקת יונים לצמיתות:

להיפטר מיונים לצמיתות זה לא דבר פשוט, שכן יש להם הרגל לחזור וזה לא משנה כמה פעמים “נבעט” אותן החוצה.
אי שימוש בהרתעות חזותיות ומנדפים כימיים או צמחיים יסייע להפוך את ביתך למקום התכנסות ליונים הללו.

הרחקת יונים חשמלית:

מעצם הגדרתו “מרחיק” יונים הוא דבר הגורם לסלידה. מוצרים שמרחיקים ציפורים או בעלי חיים מטרידים אחרים הרחק מאזור מסוים מעוררים סלידה.

במשך רוב ההיסטוריה האנושית, סוגים אלה של מוצרים היו חסרים, אך הופעת הטכנולוגיה המודרנית שינתה את המשוואה. היום יש כל מיני מוצרים שמבריחים ציפורים ומזיקים אחרים.

כולם עובדים במידה כזו או אחרת. ברור שאף אחד מהם אינו מושלם, אבל הם  עדיפים מאשר לא להשתמש בכלום.

מרחיקים אלה, במיוחד עבור ציפורים, מתחלקים למספר קטגוריות רחבות. בכל קטגוריה יש מספר מוצרים שונים. למרות שלכל המוצרים בקטגוריה מסוימת יש את אותה הפונקציה הבסיסית, הם בדרך כלל מתנהלים בדרכים שונות לגמרי.

הרחקת יונים באמצעות מרחיק קולי, אולטראסוני:

כבר מזמן ידוע שרעש מפחיד ציפורים ובעלי חיים קטנים. רעש על קולי מוגדר כרעש שהוא מעל יכולתו של האוזן האנושית לשמוע אותו. זה בערך בתדר של 20 קילו הרץ ומעלה.

בעוד שבני אדם אינם יכולים לזהות רעשים אולטרה סוניים, בעלי חיים וציפורים רבים יכולים. לרעשים אולטרה סוניים גלים המשתנים בגובה הצליל ובטון בקצב לא סדיר, בעקבות הצלילים הללו ליונים נגרמת צרימה ואי נעימות, יחד עם רצון להתרחק מהצליל.

רעשים קוליים הם אותם צלילים שהאוזן האנושית כן יכולה לזהות. סוגים אלה של רעשים יכללו נהמות של בעלי חיים טורפים.

לשמע רעשים אלה, בעלי חיים קטנים וציפורים כגון יונים ייבהלו במחשבה שטורף רודף אחריהם וינסו לברוח.

הרחקת יונים מהמרפסת – איך להרחיק יונים מהמרפסת שלכם

  • עבור מרפסת המושכת יונים, אפשרות פשוטה ובעלות נמוכה היא לחבר צעצוע מסוג “סלינקי” מפותל לאורך החלק העליון. מחסום הסלילים, העטוף סביב המעקה, מונע מהציפור למצוא מקום נוח.
  • דרך נוספת למנוע מפולשי הנוצות להקים מחנה במרפסת שלכם היא על ידי יצירת מחסום. באמצעות מחרוזת חסינת מזג אוויר, אתה יכול למנוע מהציפורים למצוא דרך למרפסת שלכם. קשרו את החוט סנטימטר בערך מעל מעקה המרפסת שלכם ויונים יתקשו לעשות דריסת רגל על המעקה שלכם.
  • הדבק מסך רשת לאורך החלק הפנימי של המעקה כדי למנוע כניסה למרפסת שלכם.

הרחקת יונים מגג רעפים: 4 דרכים להרחיק יונים מהגג שלכם

שלב 1: הסר כל מקורות מזון / מים אטרקטיביים

ברור שאם יש לכם מקור מזון או מקור מים לציפורים, זה הזמן להיפטר מהם. למרות שציפורים אחרות ונעימות יותר יכולות להשתמש בהן, ליונים יש נטייה קלה לבריונות. אם הם יחליטו שהם אוהבים את מקור המזון או המים, הם ימצאו בזה מונופול. הכי טוב פשוט להיפטר ״מהקישוטים״ הקטנים האלה.

שלב 2: שקול תחילה את טקטיקות הפחד

הדרך הקלה ביותר להרחיק יונים היא להפחיד אותן, מה שאפשר לעשות במגוון דרכים. למשל, שימוש בפעמוני רוח או מחזיר אור על הגג יכול להספיק כדי להפחיד יונים. אתה יכול גם לרכוש ינשופים מזויפים גדולים או פריטים דומים שישמשו כמו דחליל ליונים. עם זאת, זכור כי בסופו של דבר יונים יבינו את השיטות שלכם. הם יבינו שהינשוף מזויף אחרי זמן מה, אז היו מוכנים להזיז אותו או להיות מותאמים לשיטות שלכם בעתיד.

שלב 3: הזמן לתותחים הכבדים

אם טקטיקות ההפחדה לא עבדו, אז הגיע הזמן לצעדים דרסטיים יותר. שיטות אלה כמעט בוודאות יעבדו, אך הן ידרשו מאמץ גדול מצדך.

ההצעה הראשונה שלנו היא דוקרני פלדת אל חלד. בוודאי ראיתם אותם על גגות מסחריים ושלטים מסחריים, אך ניתן להניח אותם גם על הגג שלכם. החסרונות הם ללא ספק המאמץ הנדרש והעובדה שהגג שלכם לא ייראה נהדר עם דוקרנים עליו.

אבל היי, בלי יונים!

אתה יכול גם לבחור בג’לים דביקים שניתן לרכוש בחנויות קמעונאיות רבות או באינטרנט. אתה מורח את הג’ל על הגג שלכם, מה שהופך אותו לא נוח ליונים לשהות שם.

לבסוף, התקנת מסכים, רשת או חוטים(chicken wire)  על אזורים בהם יונים מגיעות בתכיפות רבה.

שלב 4: אם כל זה כשל, הגיע הזמן להתקשר לגיבוי מקצועי

אולי לא תראו אותם על שלטי החוצות שלנו, אבל יונים הן בהחלט דבר מזיק ולא נעים – מה שאומר שאנחנו יכולים להתמודד איתן.

אם בעיית היונים שלכם לא נעלמת או שפשוט אין לכם זמן או סבלנות להתמודד איתה, אנא פנו אלינו. נשמח לטפל בבעיות היונים שלכם וכמובן נוכל להרחיק אותן תוך זמן קצר.

הרחקת יונים: 6 השיטות הטובות ביותר להרחיק יונים

אמנם זה יכול להיות נחמד לשבת על ספסל בפארק ולזרוק פירורי לחם ליונים, אבל זה הופך לסיפור אחר כשהן הורסות לכם את החצר האחורית. כשאתה חושב על יונים כציפור נעימה תחשוב על הפסלים והספסלים שהן משאירות עליהם בלגן ענק.

אותו נושא מתרחש בחצר שלכם ובבית שלכם. יונים הן מטרד, והן נוטות להגיע בכמויות גדולות ולכן ברגע שהן מחליטות שהן רוצות להשתלט על שטח – לא קשה להן להפוך לבעיה אמיתית במהירות.

לשלשת יונים

לשלשת יונים

היונים גם די מלוכלכות בעצמן, אז הכי טוב להיפטר מהן מתי שהן מתחילות להשתלט על השטח שלכם.

להלן כמה מהשיטות הטובות ביותר להרחיק יונים במהירות וביעילות.

1. דבק ג׳ל – Bird-X 54-1 Proof Bird Repellent Gel

דבק ג׳ל זה מרחיק יונים לאורך זמן בג’ל פשוט ודביק. כדי למרוח את הג’ל, תזדקק לאקדח איטום בגודל 10 אינץ’ שיכול להפיץ את הג’ל על גבי אזורים משותפים כמו חלונות וקווי גג.

דבק ג’ל

הג’ל עובד במהירות. כל היונים שבדרך כלל מתרוצצות ישימו לב שהג’ל דביק, ובכך גורם להם לתחושת אי נעימות גדולה מדי מכדי להישאר בסביבה. רוב הלקוחות אמרו שעליהם למרוח את הג’ל רק פעם אחת ויונים ידעו להתרחק. הם גם הבחינו שהג’ל מחזיק בכל מיני מזג אוויר.

החיסרון היחיד בג’ל זה הוא שהוא יכול להיות קשה לשימוש. אם אתה משתמש יותר מדי, זה יכול ללכוד יונים ובסופו של דבר גם להיות קטלני עבורם. יהיה עליך לוודא שאתה משתמש בדיוק בכמות הנכונה כדי להדוף אותם ולאפשר להם לעוף משם.

2.מכשיר אולטראסוני – Bird-X Yard Gard Electronic Animal Repeller

מכשיר קולי זה נהדר עבור הרחקת יונים וציפורים מציקות אחרות. מטרתו היא יישומו באדמה סביב האזור שרוצים להרחיק את היונים ואת הציפורים. לאחר שתעשה זאת, המכשיר מגן על עד 4000 מטרים רבועים.

זו שיטה בטוחה לחלוטין להרחקת ציפורים. זה לא פוגע בשום בעלי חיים אלא רק מרחיק אותם מאזורים שאינכם רוצים שהם יגיעו אליהם. זה עובד עבור צבאים, ארנבים, בואשים, חזירים, שועלים, סנאים ועוד.

יש זמזום קל למכשיר הקולי הזה ואילו רבים אחרים מושתקים לחלוטין. זה עובד טוב מאוד, אבל אתה יכול לשמוע את הזמזום, כך שהוא יכול לעלות על העצבים אם זה קרוב מדי למקום שבו אתה נמצא הרבה.

3. דוקרנים נגד יונים – Bird-X Stainless Steel Bird Spikes

[דוקרני ציפורים אלה נועדו למנוע מציפורים לשהות על מדפים ולמנוע מצואתן ליפול על חפצי ערך מתחתיהן. מוצר זה עובד טוב מאוד לעשות בדיוק את זה. הדוקרנים מונעים מהיונים להסתובב על מדפים או גדרות ולעשות את צרכיהם באזור שמתחת.

זה עובד נהדר גם באזורים כמו אנדרטאות וכמו בריכות ציבוריות.

כיוון שדוקרנים אלו עשויים מפלדת אל חלד, הם אינם מחלידים לאורך זמן ואינם דורשים כל תחזוקה. הקוצים מגיעים גם עם עשר שנות אחריות.

התקנת הדוקרנים היא קלה מכיוון שהם גמישים וניתנים לכיפוף כדי להתאים לכל משטח. הם מתאימים בשלל של מצבים שונים החל מגגות ועד שערים וגדרות.

4. מוטות הפחדה – Bird Blinder Repellent Twisting Scare Rods

מוטות הפחדה אלה הם דרך פשוטה להפליא להרחיק יונים מהחצר שלכם. המוטות משקפים את אור השמש כשהם מסתובבים ומתנדנדים ברוח ושיקוף בהיר זה מפחיד ציפורים.

מוטות הפחדה כל כך פשוטים להתקנה. אתה תולה אותם מענפי עצים או מהמרפסות וברגע שהם מסתובבים סביב ההשתקפות הם מרתיעים את היונים באופן עקבי ללא כל תשומת לב או תחזוקה. כל חבילה מגיעה עם חמישה מוטות הפחדה, וכל אחד מהם באורך של עשרה סנטימטרים.

החיסרון היחיד האפשרי בכך הוא שהם דורשים תנאים אופטימליים כדי לעבוד בצורה יעילה. אם אין לכם שום שמש או רוח, הם לא יהיו יעילים כל כך.

בובת ינשוף להרחקת יונים

יונים הן מזון לדורסים כמו בזים וניצים. למרבה הצער, לא ניתן לשכור עופות דורסים חזקים אלה כדי להפחיד יונים מביתך, אך ישנה אלטרנטיבה טובה: בובת ינשוף.

קיימת בובת ינשוף מפחידה שדומה מאוד לינשוף חי וכך מרחיקה יונים. עדיף להשיג כזה שהוא תלת ממדי, בגודל טבעי, ועושה תנועות לא שגרתיות או משמיע את קולות הדורס.

אבל לא משנה כמה זה נראה אמיתי בפועל, בסופו של דבר יונים יבינו את הבדיחה הזאת אם היא תישאר רק במקום אחד. העבירו את בובות הינשוף ממקום למקום כדי להונות את היונים לחשוב שהן אמיתיות.

אם תרצה לעצור את היונים בשיטה זו, כדאי לך ללכת על ינשוף השמש. זה פסלון ינשוף מציאותי המשתמש באנרגיית השמש על מנת להזיז את ראשו.

זה דומה באופן מוזר לאופן שבו ינשוף אמיתי יגלה את סביבתו – מה שהופך אותו למושלם עבור הרחקת יונים. בובת הינשוף הזו קלת משקל, כך שתצטרכו לקבע אותה כדי שהיא לא תעוף או תיפול מהרוח.

6. רשת להרחקת יונים

רשת יונים היא אחת השיטות הפופולריות ביותר המשמשות להגנה על מבנים מפני כל המינים הנפוצים של מזיקים וציפורים עירוניים. הצלחתה נובעת בעיקר מהעובדה שאם היא מותקנת כראוי, היא למעשה המערכת היחידה שניתן להשתמש בה בביטחון במקומות הנתונים לרמות גבוהות של חדירת יונים ואיפה שהציפורים שוכנות בלילה.

רשת להרחקת יונים

רשת להרחקת יונים

רשת יונים

רשת יונים

רשת ציפורים היא תכליתית מאוד מכיוון שניתן להשתמש בה בכל הזוויות להגנה במגוון רחב של מבנים, החל ממוטות קטנים ועד חזיתות בנייה וגגות שלמים. הרשת המרובעת הפועלת בצורה אופקית ואנכית מבטיחה שהרשת כמעט בלתי נראית כאשר היא מותקנת כהלכה.

רשת היונים אנושית לחלוטין ואינה יכולה להזיק פיזית לציפורים בשום צורה שהיא, היא פשוט מרתיעה אותם, ולכן הם עוברים לשבת במקום אחר.

מחיר של רשת יונים:

טווח המחירים למסתורי כביסה לחללים קטנים הינו בהתאם לאופי העבודה. עלות התקנת רשתות במסתורי כביסה וחללים קטנים (בדרך כלל של 3X3 מ’, ללא ניקיון של לשלשת יונים) הינה החל מ – 800 ש”ח. בכל מקרה, מחיר סופי יינתן במקום או על סמך צילומי מקור היונים ומידות הרשת שיש להתקין.

רשת שקופה להרחקת יונים:

רשת יונים שקופה זוהי הרשת המומלצת ביותר. חזקה ועמידה מאוד, היא שקופה לחלוטין ומכאן נובעת האסתטיות הרבה ביותר למטרה ביתית. חוזק השבירה של נימה ניילונית הוא הגבוה ביותר מכל הפולימרים. קל לניקוי ופרקטי למדי.

הרחקת יונים – שורה תחתונה:

השיטה הטובה ביותר, האפקטיבית וזאת ששורדת לשנים קדימה היא התקנת רשת יונים. בין אם מדובר בהתקנת רשת יונים למסתור כביסה, פריסת רשת יונים על כל מסתורי הכביסה בבניינים חדשים וישנים או סגירת מרפסות בעזרת רשת יונים – זאת הדרך, זאת השיטה וזאת המומחיות של מזיקיס.

הרחקת יונים באמצעות התקנת רשת יונים – זה מזיקיס.

לקבלת הצעת מחיר לועד בית או הזמנת התקנת רשת יונים אצלכם בדירה או בבית התקשרו או כתבו לנו בוואטסאפ ונחזור אליכם מיד!

Call Now Button
×
דילוג לתוכן