ביצי פשפשים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

ביצי פשפשים יעידו יותר מכל על המצאות פשפשי מיטה אצלכם. עכשיו (או רגע אחרי שתצפו בסרטון הקצר הנ”ל) תתמלאו תחושת גועל. עם זאת, אין סיבה לפאניקה ורק שאיבת אבק פשוטה לצערנו לא תספיק. 

ביצי הפשפשים יראו כנקודות לבנות ולרוב תראו אותם “דבוקות” למקומות חבויים – זה יכול להיות מתחת לסדין, בכפלי המזרון, על גבי בסיס המיטה ובגב המיטה. חפשו את ביצי הפשפשים תחילה רק סביב המיטה כיוון שראשית קשה לאתרן ושנית אם זיהיתם ביצים אז בשלב הזה קרוב לוודאי שגם תראו לא מעט פשפשים חיים בסביבה. 


איך נראים ביצי פשפשים? (לא קוויאר)

הדברת ביצי פשפשים ופשפשים בוגרים

בעבר היינו נוקטים בגישה הישנה ומה שכולם עושים – שאיבת אבק – קיטור – ריסוס. מאז 2017 התחלנו בגישה אחרת לגמרי – הדברת פשפשים בחום. בטמפ’ מעל 52 מעלות למשך כמה דקות לא ביצי פשפשים ולא פשפשים בוגרים שורדים.
אנו מגדילים לעשות כשאנו נשארים בטמפ’ 52 מעלות ומעל למשך 90 דקות – זה לא משאיר שום סיכוי לביצים ולא לבוגרים (אלו שעוקצים אתכם וניזונים מדמכם) לגדול ולשגשג. 

איך אתה יודע שהחום הורג את ביצי הפשפשים?

מחקרים. הלכנו למקור שבו סובלים הכי הרבה מפשפשים (ארצות הברית) למדנו, קראנו וגיירנו את השיטה. בסופו של דבר כמו שקשה להעביר ריחות דרך המסך כך גם קשה יהיה להעביר כמה חם יהיה שם. תאמינו לנו, גם אנחנו לא היינו שורדים 90 דקות בחום של 60 מעלות.

המתת ביצי פשפשים בחום

איך אתה יודע שהחום מגיע לכל מקום בחדר?

שאלה מצויינת, בשביל זה אנחנו משתמשים ב – 2 טרמוסטטים לפחות. האחד נמצא בגוף מכשיר החימום שלנו שמודד את הטמפ’ בחדר והשני אנו מניחים בנקודה הקרה ביותר בחדר (הקרויה בלעז COLD SPOTS), המתחברת באפליקציה לפלאפון שלנו (שכמובן נמצא מחוץ לחדר אחרת היה נמס). בצורה הזאת אנו יודעים בדיוק כמה מעלות יש בחדר בכל רגע נתון. 

פשפשים וביצי פשפשים בכפלי המזרון

איפה פשפשי המיטה מתחבאים?

פשפשי המיטה מתחבאים לרוב בסדקים, חריצים וכוכים קטנים בתוך בסיס המיטה, גב המיטה וכפלי המזרון. 

במידה והפשפשים כבר משגשגים בביתכם אתם תמצאו אותם גם בפנאלים, בשקעי החשמל, בשידות ליד המיטות, מאחורי התמונות, בתוך ארון הבגדים ועוד. 

שימו לב, פשפשי המיטה אוהבים להתחבא במקומות חשוכים ולא ימצאו במקומות גלויים לאור. לכן חפשו אותם במקומות הלא שגרתיים כמו מתחת לבסיס המיטה, בתוך ארגז המצאים, בין הקפיצים של המיטה ועוד. בגב המיטה לעיתים תצטרכו להיפרד מהריפוד כדי למצוא אותם למרות שברוב המקרים תראו סימנים מקדימים תחילה.
עיקר הסימנים יהיו צואת הפשפשים – מאין נקודות שחורות קטנות כמו כתמים. אם יתמזל מזלכם (האמת אם איתרע מזלכם יותר נכון) אתם תראו גם את הפשפשים עצמם ואז זאת אומרת שהאוכלוסיה אצלכם מתפתחת מיום ליום. 

היכן לחפש תחילה?

לפני שתתחילו לזרוק את כל הבגדים למכונת הכביסה (לשים בכביסה חמה כמובן) או לייבש במייבש כביסה חפשו את הסימנים המעידים על פשפשים. 

הסימנים הם נקודות שחורות כמו כתמים שיופיעו בבסיס המיטה ובכפלי המזרון תחילה.
במידה ולא תמצאו את הסימנים הנ”ל (הכוללים נקודות שחורות ואו פשפשים) חפשו בגב המיטה ובשקעי החשמל על יד המיטה. אם לא תמצאו גם שם סימנים או שתזמינו מדביר (ממליצים לכם על מזיקיס כמובן) לבדיקה או שקרוב לוודאי תבינו שמשהו אחר עוקץ אתכם. 

איזה עוד חרק פרט לפשפשים עוקץ?

כתבנו כתבה בנושא על ההבדלים בין עקיצות פשפשים לפרעושים, כיני יונים יתושים ועוד. בטרם תכנסו לכתבה קחו בחשבון שההבדל העיקרי בראש ובראשונה הינו המועד (השעה ביום שאתם נעקצים) והעקיצות על גופכם.
עקיצות שמתגלות בבוקר אור ראשון, הן מעל ומתחת לבגדים ובכל מקום עקיצה ישנן 3-4 עקיצות יחדיו זה סימן וודאי לפשפש מיטה בלבד. 

רוצים להזמין הדברת פשפשים, מה עכשיו?

הגעתם למסקנה המתבקשת שאתם צריכים לטפל בזה ואנחנו כמובן כאן בשבילכם. כנסו בלינק להזמנת הדברה באתר, בחרו בהדברת פשפש המיטה בזמן שנוח לכם ומיד ניצור איתכם קשר על מנת לוודא שבאמת מדובר בהדברת פשפשים ולא פרעושים למשל (כיוון שהדברת פשפשים הינה יחסית יקרה ומורכבת יותר מהדברות אחרות). 

לא יכולים להתאפק ורוצים להתקשר? מעולה! התקשרו ל – 054-686-34-86 וסהר, דימה או דור ישמחו לענות בשמחה ולהסביר מא’ ועד ת’ על התהליך וכיצד אתם נפטרים מביצי הפשפשים, מהפשפשים הבוגרים מהעקיצות ומכל הבלאגן הזה אחת ולתמיד (ומקבלים אחריות לשנה על הדרך). 

סוג המזיקסימנים
פשפשים במיטה 

נקודות שחורות כמו כתמים על גבי בסיס המיטה, גב המיטה ובכפלי המזרון.

פשפשים בגב המיטה

הרחיקו את גב המיטה מהקיר, חפשו פשפשים או סימנים שנראים כמו כתמים שחורים. יש לכם בד על גב המיטה? תצטרכו לקרוע אותו כדי למצוא את הפשפשים ואת הסימנים שהם השאירו.

פשפשים בארוןבמידה ומצאתם פשפש או סימן לפשפשים בארון הבגדים עליכם לכבס את הבגדים בכביסה חמה – 60 מעלות ומעלה או לשים במייבש כביסה למשך 45 דקות. לא יכולים לא את זה ולא את זה? הכניסו את הבגדים העדינים (בשקית סגורה) למקפיא או שימו באוטו שעומד בשמש ישירה (חום קיצוני או קור קיצוני יהרוג את את הפשפשים).
פשפשים במזוודה בתיקאם חזרתם ממלון, צימר או מוטל רוב הסיכויים שהפשפשים שהבאתם הביתה הגיעו יחד עם המזוודה או התיק שלכם. כבסו את התיק בכביסה חמה או הכניסו למייבש ואם מדובר במזוודה שאבו אותה מכל פינה, הכניסו לשקית אטומה ושימו בשמש בתוך האוטו ביום חם (אגב, טיפול בחום יפתור גם את זה).
חרקים אחרים שעוקצים

פרעושים – עיקר העקיצות יהיו ברגליים ואתם תרגישו עקיצות גם ביום וגם בלילה (בניגוד לפשפשים ששם תרגישו רק בלילה). 
יתושים – בעיקר בשעות אחה”צ – ואם בלילה אז לא מתחת לבגדים (נעקצתם בלילה מתחת לבגדים? חשדו בפשפשים).
קרציוני (כיני) יונים – לרוב תרגישו יותר גירודים ופחות עקיצות – חפשו קן יונים בסביבת דירתכם או ביתכם.
עכבישים – לרוב תראו עקיצה בודדת ולא סריית עקיצות כמו בפרעושים או פשפשים.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

ביצי פשפשים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..