גללים של ג’וק

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

גללים של ג’וק זה לא הדבר הראשון שאתה רוצה לראות ברגע שאתה פותח את הארון מתחת לכיור לזרוק זבל. זה גם לא הדבר הראשון שאתה רוצה לראות במגירת הסכום, ליד המיקרו ו..הבנת את הרמז. 
ראית גללים של ג’וק? כנראה שמיד תתחיל לראות גם ג’וקים חיים (יתכן גם גופות הפוכות במקומות כאלה ואחרים) ותחושת גועל קלה תעלה לך בגרון. 

אך אל דאגה – הגעת למקום הנכון – נעזור לך צעד אחרי צעד במלחמה נגד הג’וקים (ונגד הגללים).

כיצד לזהות קקי של ג’וקים?

האם אי פעם מצאתם בביתכם ובעיקר בארון מתחת לכיור כדורים קטנים וכהים ותהיתם מה הם? אם אתם גרים באזור שבו קיימים ג’וקים (בארץ, כמעט בכל אזור מיושב), יש סיכוי טוב שהכדורים האלה הם קקי של ג’וקים או גרוע מכך תיקי ביצים. בכתבה הקצרה כאן, נדון כיצד לזהות קקי ג’וקים, הסיכונים הבריאותיים הקשורים וכיצד לנקות את הקקי של הג’וקים.


איך גללים של תיקן או קקי של ג’וקים נראים?

קקי של ג’וקים יהיה בצבע חום-שחור, בצורה עגולה ובעל ריח עז (קשה לפספס). ימצא בעיקר במטבח סביב המקומות הלחים והחשוכים קרי הארון מתחת לכיור, בר המים, המיקרו, מאחורי המקרר וכו’.

ראיתי גללים של ג’וקים – זה הזמן לעשות הדברה?

כן! במידה וראיתם גללים של ג’וקים – אין סימן יותר מובהק מזה להימצאות הג’וקים בדירתך. הזמן אותנו (ואפשר גם אונליין) עוד היום והימנע מגללים של ג’וקים ומג’וקים בכלל.

אילו מחלות יכולות לגרום לקקי ג’וקים?

קקי ג’וקים יכול להכיל מספר חיידקים וטפילים שעלולים לגרום למחלות בבני אדם. חלק מהמחלות שנקשרו לצואת ג’וקים כוללות סלמונלה, דיזנטריה, גסטרואנטריטיס וקדחת טיפוס.

כיצד ניתן להפחית את הסיכון לחשיפה לקקי ג’וקים?

יש כמה דברים שאתם חייבים לעשות כדי להפחית את הסיכון לחשיפה לצואה של ג’וקים. ראשית, שמרו על ביתכם נקי וללא פסולת מזון. זה יעזור להפחית את הסיכוי שג’וקים יפרצו לביתכם מלכתחילה. שנית, אם אתים מוצאים ג’וקים בבית, הקפידו להרוג (או לסלק בעדינות) אותם מיד. לבסוף, אם אתם חושדים שנחשפתם לצואה של ג’וקים מאחר והם טיילו בתוך ארונות המטבח או על השיש, הקפידו לשטוף היטב את האזור שבהם ראיתם אותם וכן את הידיים במים וסבון.

סימנים של ג’וקים היכן לחפש?
גללים, ג’וקים עצמם או תיקי ביציםבארון מתחת לכיורים במטבח
הג’וקים עצמם (תיקן אמריקאי)באזור בור הביוב בחצר
גללים, ג’וקים עצמם או תיקי ביציםחריצי קרמיקה וחורים בקיר המטבח
גללים, ג’וקים עצמם או תיקי ביציםחריצי קרמיקה וחורים בקיר באמבטיה
תיקן גרמני (ג’וקים בהירים וקטנים יותר)באזור בר המים, המיקרו, התנור ובכל ארונות המטבח (והרבה מהם). .
קקי של ג׳וקים - גללים של ג'וק

כיצד לזהות קקי של תיקנים?

קקי ג’וקים הוא בדרך כלל קטן, כהה וצורתו גלילית. לעתים קרובות משווים אותו לגריסת קפה או פלפל שחור. אם אתם חושדים שמצאתם קקי של ג’וקים, חשוב לאשר שאכן מדובר בצואה ולא במשהו אחר, כמו שאריות מזון או התפוררות של הארון. לשם כך, ניתן להשתמש בזכוכית מגדלת כדי לבדוק מקרוב את החומר המדובר או לאילו מביניכם שאין ילד קטן שאוהב שההורים שלו קונים לו זכוכית מגדלת פשוט שימו לב אם יש ריח חריג בארונות הללו.

5 סימנים להיפטר מהג’וקים

היכן נמצא בדרך כלל גללים של תיקן?

תיקנים (ג’וקים בשפה קצת יותר נאותה) נמצאים לרוב ליד מקורות מזון ומים, ולכן הצואה שלהם נמצאת בדרך כלל בארונות מטבח, מתחת לכיורים וליד מכשירי חשמל (מתים על ברי מים) כמו מקררים, מיקרו-גל ומדיח הכלים. ניתן למצוא ג’וקים גם באזורים אחרים של בתים, כגון חדרי אמבטיה, חדרי כביסה ומרתפים. ובקיצור בכל מקום בו ישנו השילוש: כוח כסף וכבוד – סתם לא, מזון חושך ולחות.

גללים של ג'וק - בננה לא טריה

האם הגללים של הג’וקים טריים?

(בתמונה זאת לא בננה לא טרייה, זה דבש). 

דרך אחת לדעת אם הגללים של  הג’וקים טריים היא לפי הצבע שלו. צואה טרייה היא בדרך כלל בגוון חום כהה או שחור, בעוד שצבעה של צואה ישנה יותר עשויה להיות בהירה יותר עקב חשיפה לאור. דרך נוספת לדעת אם קקי הג’וקים טרי או לא היא לפי הריח שלו. לצואה טרייה יהיה ריח חזק ולצואה ישנה יהיה פחות ריח.

איך לנקות קקי של ג’וקים?

זה אמנם נשמע מפחיד, מטריד ולא סימפטי אבל כאבא לתינוק, חתולה וכלב – תנו לי לנקות קקי של ג’וקים כל היום. 

על מנת לנקות גללים של תיקנים תזדקקו ל-

 • כפפות 
 • שואב אבק 
 • אקונומיקה או כל חומר ניקוי חזק אחר
 • סמרטוט רטוב
 • סמרטוט יבש
  • לאיסטניסטים – כיסויי נעליים או ערדליים. 
  • מסיכת פנים
 • יעה ומטאטא

בצעו את השלבים הבאים כדי לנקות קקי של ג’וקים:

 1. שימו את מגפי הגומי או כיסויי הנעליים וכפפות חד פעמיות.
 2. שאבו בעזרת שואב אבק את כל המקום בו אתם רואים צואה וחושדים לצואה.
 3. טאטאו את המקום לפני שאתם מעבירים סמרטוט רטוב ואקונומיקה. 
 4.  נקו הכל עם חומר ניקוי וסמרטוט רטוב. 
 5. עברו לאחר מכן בעזרת סמרטוט יבש
 6. אווררו את החלל אותו ניקיתם לתוצאה מושלמת 
 7. שטפו את הידיים במים וסבון.

גללים של ג’וק – סיכום

קקי ג’וקים עלול להוות סכנה בריאותית מכיוון שהוא יכול להעביר מחלות. אם אתם חושדים שאולי יש לכם ג’וקים בבית, חשוב להיות מסוגלים לזהות את הקקי שלהם כדי שתוכלו לנקות אותו ולמנוע חשיפה ממושכת אל אותם גללים.
קקי ג’וקים נראה כמו כדוריות קטנות חומות כהות ונמצא בדרך כלל באזורים שבהם מתקבצים ג’וקים, כמו ליד מקורות מזון או בסדקים וחריצים (בעיקר במטבח).
אם אתה רואה קקי של ג’וקים, חשוב לנקות אותו מיד באמצעות כפפות, מסכה ותמיסת חיטוי. על ידי נקיטת אמצעי זהירות אלה, אתה יכול לעזור להגן על עצמך ועל משפחתך מפני הסכנות של קקי ג’וקים.

ואל תשכחו כמובן – במידה וראיתם גללים של ג’וקים – הגיע הזמן לבצע הדברה. הגללים הללו לא הגיעו לבד..

רוצים לדעת האם יש לכם ג’וקים בבית?

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

קקי של ג׳וקים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..