האם אפשר להיפטר מצרעות לבד?

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אלא אם אתם מדבירים (ועדיף מנוסים) – חד משמעית לא. להיפטר מצרעות לבד יכול להיות מסוכן וכנראה ששכרכם יצא בהפסדכם – כלומר שהניסיון לחסוך מלהזמין מדביר מיומן ומנוסה שיטפל בקן הצרעות ויהרוג את כולן במכה יגמר בחוסר טיפול בקן הצרעות או גרוע מכך בכך שהצרעות ירגישו מאויימות ויתחילו לעקוץ אתכם (בלי להפחיד, ישנם קנים עם מאות ואלפי צרעות). 

איך מדביר נפטר מצרעות? איך מתבצעת בפועל הדברת צרעות?

נאמל”ק לכם את כל מה שכתבנו על הדברת צרעות

 1. הדברת הצרעות תהיה בריסוס ישיר לקן בשעות הבוקר המוקדמות (עד שעה 07:00) או סמוך לשעות השקיעה (או לאחריה) כלומר לאחר השעה 16:30 בחורף או 19:00-20:00 בקיץ. 
 2. לאחר ריסוס ישיר לקן בשעות הללו ומאחר וכל הצרעות בשעות הללו בקן ישמע זמזום וניסיון של צרעות לצאת (ולא, הן לא יצליחו לצאת ולעקוץ) במשך כמה דקות (5-20 דקות בממוצע) – זה הזמן שהן מנסות לנוס על נפשן (או לעקוץ את האויבים). 
 3. לאחר 10-20 דקות נוכל לפנות את הקן (במידה ואינו נמצא במקום שאין אליו גישה) ולוודא שאין יותר צרעות חיות. 

האם יש צרעות בחורף?

באקלים קר יותר, רוב מיני הצרעות מתים בחורף פרט למלכות. המלכות מעבירות את החורף בשינה במקומות מוגנים כמו סדקים בבניינים, מסתורי ארגזי תריס, מנהרות תת קרקעיות, מחילות באדמה ועוד מקומות מחבוא. באביב (החל מחודש מרץ), המלכות יצוצו ויתחילו לבנות קנים חדשים.
המלכה תטיל ביצים ותדאג לצעירים עד שהם בוגרים מספיק כדי להסתדר בעצמם. בין חודש מאי-אוגוסט, הקן יהיה מלא בצרעות בוגרות שיעזרו לטפל בצעירים ולהגן על הקן מפני טורפים. ישנם קיני צרעות עם עשרות פריטים ואנו גם היינו עדים לקנים בתוך חביות יין, ארגזי תריס ועוד מקומות לא שגרתיים עם מאות צרעות.

מדוע צרעות הן בעיה?

צרעות ובני אדם:
בעוד שצרעות אינן תוקפניות באופן טבעי, הן יעקצו אם הן מרגישות מאוימות. עבור אנשים מסוימים, עקיצת צרעה היא לא יותר מגירוי קל. עם זאת, עבור אחרים, עקיצת צרעה יכולה להיות כואבת ביותר ואף לגרום לתגובה אלרגית חמורה. במקרים נדירים, עקיצת צרעה יכולה אפילו להיות קטלנית.
צרעות וחיות אחרות:
צרעות הן בעיה גם עבור בעלי חיים אחרים. ציפורים, למשל, לרוב נהרגות על ידי צרעות כאשר החרקים בונים את הקינים שלהם בעצים או בשיחים שבהן חיות הציפורים. צרעות יטרפו גם חרקים אחרים, כולל דבורים. הדבר גם מהווה בעיה לכוורנים שכן זה יכול להפחית את מספר הדבורים הזמינות להאבקה.

מספר חדרים מחיר ההדברה
דירת 3 חדריםמחיר לדירת 3 חדרים להדברת ג’וקים ונמלים הינו כ – 350 ש”ח 
פשפשים בגב המיטההרחיקו את גב המיטה מהקיר, חפשו פשפשים או סימנים שנראים כמו כתמים שחורים. יש לכם בד על גב המיטה? תצטרכו לקרוע אותו כדי למצוא את הפשפשים ואת הסימנים שהם השאירו.
פשפשים בארוןבמידה ומצאתם פשפש או סימן לפשפשים בארון הבגדים עליכם לכבס את הבגדים בכביסה חמה – 60 מעלות ומעלה או לשים במייבש כביסה למשך 45 דקות. לא יכולים לא את זה ולא את זה? הכניסו את הבגדים העדינים (בשקית סגורה) למקפיא או שימו באוטו שעומד בשמש ישירה (חום קיצוני או קור קיצוני יהרוג את את הפשפשים).
פשפשים במזוודה בתיקאם חזרתם ממלון, צימר או מוטל רוב הסיכויים שהפשפשים שהבאתם הביתה הגיעו יחד עם המזוודה או התיק שלכם. כבסו את התיק בכביסה חמה או הכניסו למייבש ואם מדובר במזוודה שאבו אותה מכל פינה, הכניסו לשקית אטומה ושימו בשמש בתוך האוטו ביום חם (אגב, טיפול בחום יפתור גם את זה).
חרקים אחרים שעוקציםפרעושים – עיקר העקיצות יהיו ברגליים ואתם תרגישו עקיצות גם ביום וגם בלילה (בניגוד לפשפשים ששם תרגישו רק בלילה). 
יתושים – בעיקר בשעות אחה”צ – ואם בלילה אז לא מתחת לבגדים (נעקצתם בלילה מתחת לבגדים? חשדו בפשפשים).
קרציוני (כיני) יונים – לרוב תרגישו יותר גירודים ופחות עקיצות – חפשו קן יונים בסביבת דירתכם או ביתכם.
עכבישים – לרוב תראו עקיצה בודדת ולא סריית עקיצות כמו בפרעושים או פשפשים.
הכנת מלכודת צרעות ביתית - האם אפשר להיפטר מצרעות לבד

כיצד להיפטר מצרעות באופן טבעי – הכנת מלכודת צרעות

לכידת צרעות היא אחת הדרכים היעילות ביותר להיפטר מהן, ישנן מספר דרכים שונות לעשות זאת. אתה יכול לקנות מלכודת צרעות בחנות, או להכין משלך מבקבוק או מיכל פלסטיק.
פשוט מלאו אותו בפיתיון נוזלי מתוק כמו סירופ מתוק (סטייל ויטמינצ’יק ואחרים, אבל לא אלו בלי הסוכר, יחד עם מים וטיפה שמרים). אם אתם רוצים ממש למשוך את הצרעות תשקיעו בהן, שימו להם חתיכות בשר טחון כפיתיון, ואז כסו את הפתח במשהו שיאפשר לצרעות להיכנס אך לא לצאת החוצה, כמו ניילון נצמד עם חורים קטנים או פשוט תחתכו בקבוק ל – 2 ושימו את המכסה הפוך (בצורת קונוס).

 עקבו אחר המלכודת באופן קבוע ורוקנו אותה כשהיא מתמלאת (במידה והשתמשתם בסירופ מתוק ושמרים קחו בחשבון שזה יסריח תוך כמה ימים).

ישנם גם צמחים רבים הדוחים צרעות באופן טבעי, כך שתילת אותם בבית או בגינה יכולה לעזור להרחיק אותם. כמה אפשרויות טובות כוללות נענע, ציטרונלה, אקליפטוס ולבנדר. אם אתה לא רוצה לשתול שום דבר, אתה יכול גם לנסות לתלות צרורות מיובשים של עשבי תיבול אלה סביב האזור הפגוע (תמיד אפשר להוסיף גם שום נגד עין הרע). 

האם אפשר להיפטר מצרעות לבד - צרעה על רקע לבן

מתי צריך להזמין את מזיקיס להדברת צרעות.

ישנם מקרים שבהם עדיף להזמין איש מקצוע לטיפול בצרעות (בינינו כמעט כל מקרה שמערב צרעות כדאי להזמין מדביר).
אם יש לכם קן צרעות גדול, או אם אתם אלרגיים לצרעות ואינכם יכולים להסיר אותן בבטחה בעצמכם, אם צרעות נכנסות לכם מארגז התריס בדירה או שהתנחלו בתוך הפרגולה בחוץ – עדיף לקרוא למדביר.
למדבירים יהיה את הציוד וההכשרה המתאימה כדי להדביר את הקן בצורה בטוחה ויעילה ולפתור את הבעיה.

איך להיפטר מצרעות בעצמך – סיכום 

אם אתם מחפשים דרך טבעית להיפטר מצרעות, יש כמה דברים שתוכלו לנסות. מלכודות צרעות תוצרת בית יכולות להיות יעילות (תוכלו גם לרכוש בחנויות מלכודות צרעות), כמו גם שימוש בצמחים הפועלים כדוחים טבעיים.
יחד עם זאת – כאשר מדובר בצרעות אל תנסו לשחק איתן בטח אם אתם לא מודעים לגודל הקן. לא סתם מקום מסוכן נקרא בעברית גם “קן צרעות” – נתקלתם בקן? אנחנו כאן. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

האם אפשר להיפטר מצרעות לבד?

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..