האם ג’וקים מסוכנים?

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

לשאלה האם ג’וקים מסוכנים תשובה אחת – כן.
ג’וקים הם לא רק מטרד, אלא הם גם יכולים להוות איום רציני על הבריאות שלכם – אמנם פחות במגע ישיר (שהג’וק למשל יטפס עליכם – זה סתם מגעיל) אלא יותר דרך המזון שתאכלו שיכול להיות נגוע בג’וק או בצואתו – ואז אתם עלולים לאכול מזון מזוהם – וזה גם מגעיל וגם מסוכן.

האם מקקים נושכים בני אדם בשנתם
לא, הלאה.
סתם, אנחנו יודעים שזאת אחת השאלות הנפוצות (והמגעילות) שיש אבל גם אם טיפס עליכם ג’וק בלילה – הוא לא ינשך אתכם.

האם תיקנים יכולים לטפס למיטה שלך?

בגדול כן, אבל אם אין להם סיבה מספיק טובה (מזון, לחות או חושך) – הם לא ישארו שם וילכו לחפש מקור אחר לשהות בו. 

עד כמה מקקים מלוכלכים?

ג’וקים הם אחד המזיקים הנפוצים ביותר בבתים ובעסקים. הם גם אחד המלוכלכים. ג’וקים קולטים מחלות ברגליהם ובגופם כשהם זוחלים דרך אשפה, ביוב ואזורים מטונפים אחרים. לאחר מכן הם יכולים להפיץ את המחלות הללו לבני אדם על ידי זיהום מזון או משטחים שאנו נוגעים בהם – אז בפעם הבאה שתראו ג’וק במסעדה – אל תחכו יותר מידי ואל תמעיטו בערכו. 

האם ג’וקים יכולים להיכנס לאוזן?

ייתכן שג’וקים ייכנסו לאוזן בזמן שאתם ישנים! זה עלול לקרות כלל כשהג’וק יחפש מקום חם וחשוך להסתתר בו במהלך היום.
ברגע שנכנס, הג’ק עלול לגרום לנזק חמור לתעלת האוזן ולעור התוף – את האמת את המידע הזה ליקטתי מארצות הברית – בארץ בחיים לא שמעתי על מישהו שג’וק נכנס לו לאוזן (קשה לי גם לחשוב על זה למען האמת). 

שאלות על תיקנים והדברתםתשובות קצרות ומועילות
איך אדע אם התיקן אמריקאי או גרמני?האמריקאי נקרא גם “ג’וק תמר” – גדול 5 ס”מ, הגרמני קטן, בהיר יותר ואורכו בין 1-2.5 ס”מ
היכן לחפש את הג’וקים?חפשו בארון מתחת לכיור, מאחורי אזורים לחים וחמים כמו מקרר, מכונת כביסה, תמי 4, מיקרו וכו’
איך אוכל להיפטר מהג’וקים לצמיתות?הדברה בבית, הדברה בביובים, סגירת חריצים בקיר וסגירת חלונות בלילה יתנו לכם את המענה הטוב ביותר כדי להיפטר מהם.
כיצד ריסוס נגד ג’וקים מתבצע בפועל?הריסוס מתבצע על כל הפנאלים בבית (החלקים התחתונים של הקיר), בארון מתחת לכיור, בניקוזי האמבטיה והמטבח, בעדני החלון במסגרות החלונות ובכל המקומות המועדים לפורענות.
האם ג'וקים מסוכנים - אישה מפחדת

הסכנות של ג’וקים

ג’וקים מסוגלים להפיץ מספר מחלות שונות לבני אדם – לא במגע ישיר אלא בדרך עקיפה -דרך מזון מזוהם שנאכל, משטח שנגענו בו (ולא שטפנו ידיים) ואז אולי הכנסנו אותם לפה או אכלנו עם ידיים מזוהמות מזון כלשהו וכו’. אם רק תקפידו על כמה כללי היגיינה (שאולי שחכנו מאז הקורונה) תוכלו להתגבר על כל המחלות שג’וקים יכולים להעביר לכם. ולהלן הרשימה של חלק מהמחלות שג’וקים יכולים להפיץ: סלמונלה, דיזנטריה, גסטרואנטריטיס וקדחת טיפוס.

איך להיפטר מג’וקים.

טוב זה כבר דנו לא מעט בדף הדברת ג’וקים – בין אם יש לכם תיקן אמריקאי או גרמני נוכל עבורכם להתגבר על שניהם. אם נפלה בידכם הזכות לראות תיקן פסים חום או תיקן מזרחי – תדעו שגם איתם נוכל לסגור חשבון – ולהעלים אותם עבורכם. 

הדרך הנפוצה והיעילה ביותר להיפטר מג’וקים היא באמצעות שימוש בחומרי הדברה ירוקה (מהסוג שאנו עושים), כן זה כימי אך עדיין הכי ידידותי בעולם שיש, יחד עם ניקיון סטנדרטי אצלכם בדירה תהיו בטוחים שלא תראו ג’וקים חיים מתרוצצים להם באין מפריע. גרים בבית פרטי? מעבר לריסוס הפנימי והחיצוני – מומלץ שנדביר אצלכם גם את בורות הביוב – כדי שנוכל להרוג את הג’וקים עוד בביתם שלהם. 

פתרונות טבעיים להדברת הג’וקים.

ישנם גם פתרונות טבעיים רבים שניתן להשתמש בהם כדי להיפטר מג’וקים. פתרון טבעי פופולרי אחד היא חומצת בורית. חומצה בורית היא חומר אבקתי לבן שמקורו בורון, יסוד טבעי המצוי בסלעים ובאדמה. כאשר חומצת בור באה במגע עם ג’וק, היא תהרוג אותו, חומר נוסף טבעי ויעיל הוא אדמה דיאטומית – אבקה לבנה עדינה העשויה מאצות מאובנות המכונה דיאטומים. האדמה גורמים לחירור של השלדים החיצוניים של חרקים וע”י כך גורמת להם להתייבש ולמות – רוצים לקרוא עוד על הדברת ג’וקים לבד? 

האם ג'וקים מסוכנים? 1

כיצד למנוע ג’וקים.

תברואה (ניקיון)

הדרך הטובה ביותר למנוע תיקנים היא לשמור על הבית נקי וללא מקורות מזון ומים שהם יכולים לגשת אליהם. ג’וקים נמשכים ללחות חום וחושך, אז בדקו שאין לכם נזילות (זה גם יקר וגם מביא ג’וקים) ושמרו על כל אזורי הבית נקיים ויבשים. הקפידו לרוקן את כל מיכלי המזון ולפנות את האשפה באופן קבוע – בעיקר אם שאריות המזון נמצאות בארון מתחת לכיור בתוך פח פתוח ומסביב אלפי שקיות ניילון.

מדביר חרקים

הדברה

אם כבר יש לכם בעיית ג’וקים, מזיקיס, וצוות המדבירים שלנו כאן כדי למנוע ממכם את הצרה הזאת. נשתמש במגוון שיטות, ריסוס, פיתיונות, מלכודות וחומרי הדברה – הכל כדי שתוכלו לחיות ללא ג’וקים (ועל הדרך גם ללא נמלים). סביר שמעבר לריסוס גם נמליץ לכם אולי לאטום אזורים מסויימים, לדבר עם וועד הבית במידה ואתם גרים בבניין ומוצפים תיקן אמריקאי ועוד ועוד..(אנחנו אוהבים לדבר – ראו הוזהרתם).

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

האם ג'וקים מסוכנים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..