האם היתושים הענקיים נושכים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

האם היתושים הענקיים נושכים? קודם כל כדאי שתכירו – היתושים הענקיים הם קבוצה של יתושים השייכים לסוג Toxorhynchites. יתושים אלו ידועים בגודלם הגדול, והם אינם נושכים או ניזונים מדם. במקום זאת, הם ניזונים בעיקר מצוף ומחומרים מתוקים אחרים. ליתושי הענק הבוגרים אין חלקי פה מתפקדים לנשיכה או לאכילת דם, והזחלים של יתושים אלה ניזונים מזחלי יתושים אחרים (מרתק, נכון?).

איך מכינים מלכודת יתושים?

עשו זאת בעצמכם – צילמנו את מלכודת היתושים הזאת לחברת מידרג – תתפלאו, זה עובד!

מה המחיר להדברת יתושים?

מחיר הדברת יתושים הינו החל מ – 500 שח לגינה ממוצעת. להצעת מחיר מסודרת ביתושים יש להתקשר כדי שנבין את הגודל של האזור אותו יש לרסס. (כאן מדובר ביתושים שעוקצים, לא אלו הענקיים בבית).

באיזה חומר אתם משתמשים להדברת יתושים?

בהדברת יתושים יש להשתמש בחומר שהוא יעודי ליתושים בלבד. אנו משתמשים בחומר הנקרא BUG כבר למעלה משנתיים והוא נותן תוצאות מצויינות. בין 30-60 יום של שקט מיתושים. 

האם יש אחריות בהדברת יתושים?

בהדברת יתושים מטבע הדברים ובניגוד גמור להדברות אחרות קשה לתת אחריות. עם זאת אם במהלך החודש שלאחר הריסוס לא הרגשתם ירידה ביתושים או בעקיצות היתושים אנו נבוא בשמחה ובאהבה לטיפול נוסף חינם.

לכמה זמן יש לצאת מהאזור המרוסס?

לאחר הדברת יתושים יש לצאת לשעה מהאזור המרוסס. לגבי נשים בהריון, תינוקות ובעלי חיים אנו ממליצים על 6 שעות.

האם כדאי לעשות הדברת יתושים טרום אירוע?

בוודאי! אם אתם מתכננים אירוע בחוץ הדברת יתושים צריכה להיות אצלכם בצ’ק ליסט. התקשרו וקבלו הצעת מחיר להדברה לפני אירוע (מחיר זול משמעותית מהדברת יתושים סטנדרטית).

שאלות על יתושיםתשובות קצרות על הדברת יתושים
מה מושך יתושים לגינה שלך?מים עומדים! חפשו מים עומדים בכל מקום בגינה שלכם. אל תחפשו ביצות! גם קערה קטנה שעומדת למעלה מ – 7 ימים עונה להגדרה של “מים עומדים”.
איך מבוצעת הדברת יתושים בפועל?בעזרת מיכל ריסוס שמחובר למפוח חשמלי. באירועים נקודתיים בעזרת חומר הדברה שמשמש להדברות מעופפים כללית ובמקרים בהם רוצים בין 30-60 יום של שקט בעזרת חומר בשם BUG.
האם אפשר לבצע הדברת יתושים בבית או בדירה?לצערנו לא. על גבי חומר ההדברה ליתושים רשום “לשימוש חיצוני בלבד” לכן – יש להשתמש בחומר ההדברה בחוץ בלבד. מה גם שהיתושים נמצאים על הצמחייה ולא בתוך הקירות שלכם.

האם היתושים הגדולים עוקצים?

יתושים אלו מכונים לעתים קרובות “יתושים ענקיים” מכיוון שהם גדולים בהרבה מהיתושים הנפוצים יותר, מוצצי דם, השייכים לסוג – אדס, קולקס ואנופלס (בארץ – הטיגריס האסייתי הוא הנפוץ ביותר מסוג אדס – עוד על הדברת יתושים כאן) ליתושי הענק הבוגרים מוטת כנפיים של כ-2.5 סנטימטרים, שהיא הרבה יותר גדולה מרוב היתושים האחרים.
הזחלים שלהם גם גדולים בהרבה מהזחלים של רוב היתושים האחרים. יתושי הענק נמצאים באזורים טרופיים וסובטרופיים ברחבי העולם (וגם בישראל שלנו לא מעט) ונחשבים מועילים בשל העדפת התזונה שלהם, הם אוכלים רק זחלי יתושים אחרים אשר מסייעים בשליטה באוכלוסיית יתושים מזיקים אחרים.

האם עלי לדאוג לגבי יתושים גדולים?

אתה לא צריך לדאוג לגבי יתושים ענקיים, מכיוון שהם לא נושכים או ניזונים מדם. יתושי ענק הם זן יתושים לא נושך ולא מוצץ דם, הם ניזונים מצוף ומחומרים מתוקים אחרים. הזחלים שלהם ניזונים גם מזחלי יתושים אחרים, מה שהופך אותם למועילים בשליטה באוכלוסיית היתושים האחרים שאכן עוקצים ומפיצים מחלות.

נציין שאין צורך להזמין הדברת יתושים כאשר יתושי הענק הם הבודדים שאתם רואים, אך במידה ואתם נעקצים על ידי היתושים הקיימים בארץ ובראשם הטיגריס האסייאני, חשוב לנקוט באמצעי מניעה כדי להגן על עצמך מפני עקיצות. תוכל להשתמש בתכשירים דוחי יתושים, לבישת חולצות ומכנסיים עם שרוולים ארוכים, נרות ציטרונלה, קטלנים מסוגים שונים נגד מעופפים והסרת מקורות מים עומדים ליד הבית שלך שבהם יתושים יכולים להטיל ביצים. 

עשית את כל זה ועדיין אתה ובני הבית נעקצים? זה הזמן לבצע הדברת יתושים.
נאמל”ק לכם את דף הדברת היתושים – הדברת היתושים אינה מתבצעת בדירות אלא רק בבתים פרטיים (בשטח הגינה) בשטחים החיצוניים בלבד. ההדברה הינה יעודית ליתושים ומחזיקה בין 30-45 יום (לשקט יחסי מיתושים בגינה). קיימת הדברה גם שתחזיק ל – 24 שעות (והיא אופציה זולה יותר) למי שרוצה לעשות הדברה לפני אירוע חשוב בגינה (או סתם להנות מיום אחד נטול עקיצות). 

האם היתושים הענקיים נושכים? עקיצת יתוש

למה נמשכים יתושים גדולים?

יתושים ענקיים, כמו יתושים אחרים, נמשכים למגוון דברים שונים, כולל:

 • פחמן דו חמצני: יתושים משתמשים בחוש הריח שלהם כדי לאתר מארחים, והם מותאמים מאוד לנוכחות של פחמן דו חמצני, הננשף על ידי כל בעלי החיים, כולל בני אדם.
 • חומצה לקטית, חומצת שתן, אמוניה ותרכובות אחרות המצויות בזיעה: תרכובות אלו יכולות גם למשוך יתושים, מכיוון שהן משתמשות בהן כרמזים לאיתור מארחים.
 • חום: יתושים מסוגלים גם לזהות נוכחות של חום, מה שיכול לעזור להם לאתר בעלי חיים בעלי דם חם.
 • אור: גם יתושים נמשכים לאור. זו הסיבה שהם לרוב נפוצים יותר סביב אורות מרפסת, פנסי רחוב ומקורות אחרים של אור מלאכותי.

ראוי גם להזכיר שלמיני יתושים יש התנהגות משיכה שונה, חלקם עשויים להימשך לצבעים מסוימים בעוד שאחרים לריחות שונים. יתושי הענק, אינם עוקצים או ניזונים מדם, כך שהתנהגות המשיכה של מינים אלה שונה מאלה שעושים זאת.

הדברת יתושים טבעית שמן ציטרונלה

איך מרחיקים יתושים גדולים?

 • ניקוז מים עומדים: יתושים מטילים את ביציהם במים עומדים, לכן חשוב לחסל את כל המים העומדים סביב הבית שלך, כולל בצמיגים ישנים, עציצים, פקקים והצעצועים ההפוכים של הילדים.
 • השתמש ברשתות : ודא שלכל החלונות והדלתות יש רשת כדי למנוע כניסת יתושים לבית.
 • השתמשו בתכשירים דוחי יתושים: כשאתם מבלים בחוץ, במיוחד בשעות הערב, תוכלו להשתמש בתכשירים דוחי יתושים, מריחת תכשירים כמו אל-תוש או שמן של אקליפטוס לימוני (תוכלו גם לשים טיפות אתריות של שמן במכשירי אדים) כדי להפוך את עצמכם לפחות אטרקטיביים ליתושים.
 • לבשו שרוולים ארוכים ומכנסיים: אם תבלו הרבה זמן בחוץ, לבשו בגדים המכסים את עורכם כדי לעזור להפחית את מספר האזורים החשופים לעקיצת יתושים.
 • השתמש בחרקנים (קטלנים) נגד יתושים: ניתן להשתמש במלכודות יתושים גם כדי להפחית את מספר היתושים באזור שלך. מלכודות אלה משתמשות בשילוב של פחמן דו חמצני, חום ואור כדי למשוך יתושים, ואז לוכדות והורגות אותם או ע”י שאיבה או ע”י חישמול. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

יתוש ענק (יתושים ענקיים)

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..