האם טרמיטים מסוכנים לאדם?

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

טרמיטים הם חרקים קטנים (דומים לנמלים אך רק בצבע שקוף יותר) בעלי כנף שחיים במושבות מתחת לאדמה, נשאלת השאלה – האם טרמיטים מסוכנים לאדם?
מושבות הטרמיטים יכולות להגיע למיליונים ועלולות לגרום נזק חמור לבתים, בניינים ולמבנים אחרים. למרות שטרמיטים בדרך כלל אינם מסוכנים לבני אדם, הם יכולים להוות איום על הרכוש שלך ועל בריאותך

הדברת טרמיטים – צפו

כאן הגענו להדברת טרמיטים באשקלון

צפו בדימה מסביר ובדור מבצע.

מה טרמיטים אוכלים?

טרמיטים אוכלים עץ, עלים, דשא ואדמה. הם משתמשים בלסתות החזקות שלהם כדי ללעוס דרך עץ, והם חודרים דרך האדמה כדי להגיע למקורות מזון. מינים מסוימים של טרמיטים יכולים לאכול גם נייר וחומרים אחרים העשויים מתאית.

מה מחזור החיים של הטרמיט?

מחזור החיים של טרמיט מתחיל כ-ביצה. הביצה בוקעת לזחל, שלאחר מכן הופך לנימפה. הנימפה גדלה לבוגר, והבוגר מתרבה כדי להתחיל את המחזור מחדש.
טרמיטים חיים בדרך כלל שנתיים עד חמש שנים.

מה הנזק שנגרם כתוצאה מטרמיטים בבית?

הסימנים לנזק של טרמיטים כוללים חורים בעץ, צבע סדוק או מתקלף, רצפות או תקרות מטות לנפול, תעלות בוץ ברהיטים, משקופים וקירות ועד ערימות של נסורת ליד משטחי עץ. אם אתם חושדים שיש לכם בעיית טרמיטים, חשוב לפנות לחברת הדברה מקצועית לצורך בדיקה (אנו כמובן – נמליץ לכם מטבע הדברים על מזיקיס). 

אופן הטיפול בטרמיטיםמה עושים וכיצד מטפלים?
איך מבוצעת הדברת טרמיטים בדירה?בטיפול נגד טרמיטים אנו קודחים בין המרצפות כל 30-40 ס”מ ומחדירים בין 1-3 ליטר חומר הדברה לכל חור. לאחר מכן מבצעים אטימה לחורים.
איך מבצעים הדברת טרמיטים לבית פרטי?אנו קודחים ברובה שבין המרצפות כל 30-40 ס”מ כמו בדירה ובנוסף יוצרים “חגורת הגנה” סביב הבית. לאחר ביצוע החורים אנו מבצעים אטימה.
האם צריך לצאת מהבית בהדברת טרמיטים?בשלב הקדיחה לא אך ברגע שמתחילים לבצע את ההדברה יש לצאת מהאזור המרוסס לפחות לשעה אחת.
האם טרמיטים מסוכנים לאדם

הסכנות של טרמיטים לבני אדם.

טרמיטים יכולים לגרום לתגובות אלרגיות בבני אדם.

כאשר טרמיטים עפים בפתאומיות לתוך הבית שלכם, הם משחררים ענן של אלרגנים לאוויר. אלרגנים אלו עלולים לגרום לבעיות נשימה (במיוחד אם אתם אסמטים), גירוי בעור ועיניים דומעות בבני אדם (נכון, זה לא קורה לעיתים קרובות אך תדעו שהסכנה הזאת קיימת). 

טרמיטים עלולים לגרום נזק פיזי לבני אדם

טרמיטים נמשכים לעץ ולחומרים אחרים המבוססים על תאית. אם יש לכם טרמיטים בבית, הם עלולים להתחיל לאכול את קורות העץ, השקופים או מסגרות הדלתות. זה יכול להחליש את מבנה הבית שלך ולהפוך אותו לרגיש יותר לקריסה – במיוחד אם הבית שלך עשוי עץ. בארץ בניגוד לארצות הברית (שם סובלים לילות כימים מטרמיטים) רוב הבתים עשויים בטון – אך המשקופים, הדלתות, הרהיטים, המטבח וכו’ עשוי עץ. נזקי הטרמיטים בארץ נאמדים במאות אלפי שקלים מידי שנה. 

האם טרמיטים מסוכנים לאדם? נזקי הטרמיטים

טרמיטים עלולים להזיק לבית ולחפצים שלך.

בנוסף לגרימת נזק פיזי לבני אדם, טרמיטים יכולים גם לפגוע בבית ובחפצים שלכם. הטרמיטים יאכלו כל עץ שהם באים איתו במגע, כולל רהיטים, רצפות, קירות ותקרות. הם יכולים גם להזיק לבגדים, ספרים ופריטים אחרים העשויים מנייר או בד – בקיצור נמרץ זיהיתם פעילות טרמיטים? אל תחכו – בצעו הדברת טרמיטים.

כיצד למנוע מטרמיטים לפגוע בביתך

שמור על ביתך נקי וללא עומס

בית עמוס מספק יותר מקומות מסתור למזיקים ומקשה על איתור סימני נגיעות. הקפידו לסדר את הבית שלכם על בסיס קבוע ולשמור אותו נקי – בעיקר כדי לזהות נזקי טרמיטים בזמן. 

בדוק את ביתך באופן קבוע לאיתור סימנים של נזקי טרמיטים.

בדוק את הבית שלך באופן קבוע לאיתור סימנים של נזקי טרמיטים, כגון, תעלות בוץ, חורים בעץ, משקופים או דלתות חלולות, סדקים בקירות, ברצפות , או אם תבחינו פתאום בערימות של נסורת.

תקן סדקים או חורים בבסיס הבית שלך

טרמיטים יכולים להיכנס לביתך אפילו דרך הסדקים או החורים הקטנים ביותר – שימו לב – מספיק להם עובי של כרטיס אשראי כדי לחדור לבית שלכם! לכן – בצעו תיקוני רובה, סיליקון וכל החורים הקטנים האלה סמוך למשקופים. 

האם טרמיטים מסוכנים לאדם? סיכום

האם טרמיטים מסוכנים לאדם? זו שאלה שהרבה אנשים שואלים. נדיר שטרמיטים יגרמו לכם להרגיש רע כתוצאה ממגע עימם או עם אלרגנים שיגיעו עם ההתפרצות שלהם – מה שפחות נדיר וקורה לעיתים תכופות יותר הוא הנזק הרב שנגרם לרכוש שלכם (ובעקבות כך – הנזק שנגרם הוא יותר לנפש שלכם). אז התשובה היא כן, טרמיטים מסוכנים לאדם – ואם ראיתם סימנים טפלו בהם (ויפה שעה אחת קודם). 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

איך הטרמיטים מתקשרים ביניהם

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..