הדברה באור ים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הדברה באור ים ממדביר שגר באור ים – יש יותר טוב מלגור ליד המדביר שלכם?
עם קיסריה (ובעיקר הים שמביא איתו לחות) ממערב, שטח פתוח מדרום ותשתיות ישנות של אור עקיבא מצפון ניצבת שכונה חדשה לגמרי בישראל – אור ים. 

נכון לשכונה הזאת תשתיות חדשות, בניינים נוצצים וקניון חדש שעתיד להיבנות בכניסה מדרום אך יחד עם זאת השכונה הזאת לא נמצאת בבועה – היא נמצאת במישור החוף הצפוני רווי הלחות ובקצה אחד של השכונה טבע פרוע ובקצה השני תשתיות ישנות הגורמות למזיקים להתפשט ביתר קלות. 

נגד אילו מזיקים יש לבצע הדברה באור ים?

הדברה באור ים תצטרכו לבצע נגד ג’וקים ונמלים – לפחות אחת לשנה (מטבע הדברים של האזור בו אנו חיים), הדברת יתושים למי ששפר מזלו וגר בדירת גן או בבית פרטי בשכונה (הדברת יתושים נעשית בשטח חיצוני בלבד, זוכרים?) והדברת מכרסמים כמו הדברת חולדות ועכברים שיכולים להגיע מקו החוף, מהטבע האינסופי מדרום או מהתשתיות הישנות יחסית של השכנה מצפון (אור עקיבא). 

לכמה זמן יש להיעדר אחרי ביצוע הדברת מזיקים בבית?

לשעה אחת בלבד. אנו נוסיף (מה שאינו מצויין בתווית חומר ההדברה) שלנשים בהריון, תינוקות זוחלים ובעלי חיים נמליץ על 6 שעות. במקרים בהם ישנם בעלי חיים קטנים מאוד (אוגרים, תוכים, כלב מסוג פומריינאן וכו’) נמליץ לדבר איתנו לפני או על 24 שעות ככלל אצבע.

האם יש חומרי הדברה שמיועדים לגינה בלבד?

בגינה נשתמש בחומרים המיועדים לשימוש חיצוני בלבד כגון באג ליתושים ואימפקט לפרעושיםסוג המזיק מחיר הדברה ירוקה
הדברת ג’וקים ונמלים החל מ – 250 ש”ח
הדברת פרעושים (ג’וקים ונמלים כלול) החל מ – 250 ש”ח
הדברת חולדות ועכבריםהחל מ – 350 ש”ח
הדברת עש המזון החל מ – 350 ש”ח
הדברת חדקונית האורזהחל מ – 250 ש”ח
הדברת צרעותהחל מ – 350 ש”ח
הדברת פשפש המיטה החל מ – 1500 ש”ח (לחדר שינה)
הדברת יתושיםהחל מ – 250 ש”ח
הדברת זבוביםהחל מ – 250 ש”ח
הדברת טרמיטים החל מ – 30 ש”ח למ”ר
הדברת יתושי עשהחל מ – 250 ש”ח
הדברת מעופפים החל מ – 250 ש”ח
הדברת קרציות החל מ – 250 ש”ח
הדברת כיני יונים החל מ – 300 ש”ח
הדברת עכבישים החל מ – 250 ש”ח
הדברת נמלת האשהחל מ – 300 ש”ח
הדברת תיקן גרמני החל מ – 350 ש”ח

הדברת באור ים - הדברת ג'וקים

הדברת ג’וקים באור ים 

שדרות דוד המלך החוצות את אור ים לאורכה רצופות בבניינים בחלק המזרחי ובפארק רחב ידיים בחלק המערבי – הכל חדש שם – כך שעל פניו למה שג’וקים יגיעו? כבר סיפרנו לכם במאמרים קודמים שג’וקים ותיקנים עפים – כך שהם יכולים להגיע מאור עקיבא, קיסריה וכו’. הסביבה הלחה שבה נמצאת אור ים תגרום לכך שכן, גם ג’וקים יהיו. אמנם לא בבורות הביוב תחילה אך סביר שהתושבים החדשים ייבאו אותם – בין אם במשאיות המובילים ובין אם מהדירות הישנות שלהם שמהם עברו לשכונה. עם הזמן, במידה ולא יבצעו בבניין או בבית שלכם הדברת ג’וקים על בסיס קבוע בורות הביוב יתחילו להתמלא אט אט גם כן בתיקנים – מטבע הדברים היכן שיש בני אדם גם התיקנים והג’וקים יגיעו – יכול להיות שלהם פחות יקח מעט יותר זמן. 

הדבר דומה למודיעין שנבנתה חדשה לגמרי והיום מוצפת ג’וקים, בראש העין החדשה שגם שנבנתה הייתה ממש שטח פתוח והיום שכונת אפק היפה והחדשה מלאת ג’וקים וכו ואף חריש – עיר חדשה מהניילונים שגם שם אנו מדבירים ונתקלנו לא אחת בג’וקים חיים בבתים הפרטיים, בבניינים המשותפים ובבורות הביוב. 

הדברה באור ים - הדברת נמלים

הדברת נמלים באור ים 

זה לא בגלל שאתם משאירים פירורים על השיש או לכלוך על הרצפה. אני (עם 2 ילדים קטנים, כלב וחתול) יודע שלא תמיד מקפידים על ניקיון מושלם.
אבל אולי בכלל קוראת את הכתבה אחת שמקפידה הקפדה יתרה על ניקיון, שיש לה דייסון אחד בסלון ואחד בחדר השינה ושכל בוקר כמו שפבלו רוזנברג היה עושה מנקה את הבית לפני שהיא יוצאת? 

תראו, נמלים יהיו באור ים אם נרצה או לא – פשוט בגלל שהן היו שם לפני שקמה אור ים לתחייה. אור ים נבנתה על חולות מדרום לאור עקיבא וממזרח לקיסריה – החולות הללו הטבע הזה היה מלא בנמלים עוד לפני – אז סביר שיהיו לכם נמלים בין כה וכה. 

איך פותרים את זה? עם הדברת נמלים שנתית שתתן לכם שקט נפשי גם שלא יהיו נמלים וגם אם לא יהיה לכם כוח לשטוף הלילה את הכלים. 

הדברת טרמיטים באור ים 

עוד לא קראו לנו להדברת טרמיטים באור ים, אבל כן היינו לא פעם ולא פעמיים בהדברת טרמיטים בשכנה ממערב, בקיסריה. המרחק בין קיסריה לאור ים קצר מאוד, הטרמיטים סביר להניח נמצאים באדמה ואו יובאו עם החול של הבנייה. סביר שבמוקדם או במאוחר כן יהיו טרמיטים בשכונה. הדברת טרמיטים באור ים תעשה רק לאחר שימצאו סימנים לטרמיטים בבניין, בבית הפרטי או בדירה שלכם – לצערנו אם נכנסתם כבר לבית והקבלן לא בדק או ראה סימני נגיעות טרמיטים הרכבת יצאה מהתחנה ורק נשאר לנו להדביר ברגע שתבחינו בפעילות חשודה שלהם. מקווים בשבילכם שזה יהיה מוקדם ככל הניתן, לפני שיהרסו לכם משקוף, דלת, רהיט ושאר הנזקים שטרמיטים יכולים לגרום. 

הדברה באור ים - הדברת יתושים

הדברת יתושים באור ים 

יתושים, הם בכל מקום! בטח במקומות לחים ובוודאי במקומות בהם יש צמחייה. אם אתם גרים בבית פרטי בשכונה או בדירת גן סביר שבין החודשים מרץ – נובמבר תחושו ביתושים בחצרכם. אם המצב יהיה בלתי נסבל עד כדי שלא תוכלו להנות מהגינה – שקלו לבצע ריסוס ליתושים שיקל עליכם את החיים ויתן לכם שקט של בין 30-45 יום מיתושים. אם אתם מתכננים אירוע בגינה ניתן יהיה לבצע הדברת יתושים במחיר מוזל שתחזיק ל – 24 שעות ואותה כדאי יהיה לעשות בלילה שלפני האירוע או בבוקר האירוע. 

הדברת פשפש המיטה באור ים 

פשפשי המיטה מגיעים איתנו, עם המזוודות שלנו, עם התיקים שלנו ואנחנו האחראים הבלעדיים להעברת הפשפשים ממקום למקום. נכון, לעיתים אנחנו הולכים לצימר או למלון ובלי לשים לב מחזירים את הפשפשים הביתה, לפעמים אנחנו קונים רהיט חדש או יד 2 ויחד איתו מגיעים הפשפשים הביתה – בכל מקרה כדי שלא תביאו איתכם הבית את פשפשי המיטה תקפידו על כל מה שכתוב במאמר שכתבנו עליהם. במידה וכן תתקלו בהם בבית – תדעו שיש פתרון כזה שהורג אותם (את הפשפשים) ואת הביצים ב – 100% ונותן לכם שנה אחריות. 

הדברת זבובים ומעופפים באור ים 

בדומה להדברת יתושים – גם זבובים ומעופפים יהיו באור ים ברגע שהשכונה תתמלא באנשים, מסעדות, עסקים ועוד – יותר יפריע למי שיש גינה או חצר וגם כאן יהיה פתרון. זמני ל – 24 שעות, עם מלכודות או קבוע יותר לבין 30-60 יום. 

הדברת קרציוני יונים והרחקת יונים באור ים 

מכירים את זה שאתם עוברים לבית חדש לגמרי, רק מחכים להריח את הריח של החדש אבל שומעים את.. היונים? אז כנראה שגם הן חיכו ליום שנעבור! כי הן פשוט קיימות בכל מקום! אז לפני שהן יביאו את קרציוני (כיני היונים) היונים שלהם נסו לסלק אותן, לבצע הרחקת יונים, לסגור רשתות או להניח דוקרנים. אם לא עשיתם את זה, או שכבר נכנסתם לדירה והדירה מלאת קרציוני יונים – עשו הדברה ולאחר מכן סגרו את “המקור” של הבעיה. 

הדברה באור ים - הדברת חולדות ועכברים

הדברת עכברים וחולדות באור ים 

אור ים פגעה משמעותית בטבע שהיה קיים שם לפני הקמתה. הטבע הזה לא היה לבד אלא סביר שבתוך האדם היו לא מעט מזיקים (ביניהם העכברים (עכברי שדה) והחולדות). 

סביר שבעונת הסתיו-חורף של 2024 (ברגע שכבר רוב השכונה תהיה מאוכלסת) החולדות יחלו להופיע בחצרות ובדירות האנשים. אין מה להיבהל – רק להיות מוכנים ולדעת מה לעשות כשזה קורה (ובשביל זה מזיקיס כאן).

הדברת פרעושים באור ים 

להדברת פרעושים באור ים תזדקקו סביר להניח אם בדומה לשאר חלקי הארץ גם כאן יאכילו חתולים בחצר הבניין בלי לטפל בהם. פרעושים לרוב מגיעים בעיקר עם המלטת חתולים באזור ואז מגיעים לבית שלנו דרך החתול כלב שלנו שנכנס ויוצא מהבית. נתקלתם בפרעושים בבית? נשמח לעזור לכם להיפטר מהם ולהפסיק את העקיצות אחת ולתמיד. 

הדברה לאור ים – סיכום 

לסיכום, כל סוג של הדברה מזיקיס מבצעים באור ים – כיף לעבור ולגור בשכונה חדשה, בטח שהים כ”כ קרוב וקיסריה במרחק נגיעה – אך יחד עם זאת גם לשכונה חדשה יש צרות של שכונות “ישנות” – המזיקים כאן או יגיעו בקרוב ועדיף להקדים רפואה למכה.

הדברה באור ים 1

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..