הדברה במשרד ובשטחים מסחריים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הדברת משרדים ומבנים מסחריים: חמשת המזיקים המובילים שיש להיזהר מהם:
מזיקים במבני משרדים הם לא רק דבר קשה לעיכול עבורך הבוס ובטח עבור העובדים, אלא יכולים גם להוות סיכונים בריאותיים ובטיחותיים חמורים לך ולעובדים שלך. מה הם חמשת המזיקים המובילים שיש להיזהר מהם אצלכם במשרד? הכנו כתבה קטנה שתסקור לא רק מידע על המזיקים אלא גם טיפים מועילים עבורכם!

טיפול לחולדות עם תיבות האכלה

דימה מצוות מזיקיס מסביר מעט על טיפול לחולדות בעזרת תיבות האכלה ורעלים.

מדוע יש לבצע הדברה במשרדים?

הדברה במשרדים ובשטחים מסחריים חשובה מאין כמוה! ג’וקים, מכרסמים ושאר מזיקים יכולים להפריע לא רק ללקוחות אלא גם לעובדים במקום. מקום נקי ממזיקים זה מקום שיותר נעים לעבוד בו, לקנות בו ולבלות בו. 

באיזה שעות אתם מבצעים הדברה במשרד?

בדרך כלל אנו מבצעים הדברות בשטחים מסחריים ובמשרדים בשעות הערב המאוחרות ואו בימי שישי. לאחר ההדברה המשרד “מושבת” לשעה ולכן רוב המנהלים מעדיפים שנגיע אחה”צ או ביום שישי. 

הדברה במשרד חשוב או לא?בוודאי! הן מהבחינה התברואית, האסתטית והדאגה לעובדים
מדוע הדברה חשובה עבור שטחי משרדים מסחריים מבחינה תברואית?תברואה – חלל משרדים מסחרי הוא סביבה מקצועית, וחשוב להקפיד על רמת ניקיון ותברואה גבוהה. מזיקים יכולים בקלות לזהם מזון ומשטחים ולהפיץ מחלות. הדברה רגילה תעזור לשמור על המשרד שלך נקי וללא מזיקים. חוץ מזה, תחשוב על העובדים – מי ירצה לעבוד במקום בו המזיקים שורצים?
מדוע הדברה חשובה עבור שטחי משרדים מסחריים מבחינת אסתטיקה?אסתטיקה – התפשטות מזיקים במשרדך  עלולה להיות לא נעימה בלשון המעטה ותפגע בלקוחות ובעובדים שלך. סביבה מקצועית צריכה להיות נקייה ממזיקים, והדברה קבועה (גם אם יהיה מדובר רק בתוכנית הדברה, בדיקות וניטור) תסייע להבטיח שהמשרד שלכם נקי ממזיקים.
מדוע הדברה חשובה במשרד עבור בריאות ודאגה לעובדים?אחריות לבריאות העובדים – אם מישהו חולה ממחלה הנישאת ממזיק בזמן שהותו במשרדך, אתה עלול להיות אחראי למחלתו. על מנת להימנע מאחריות זו, חשוב לשמור על משרדכם נקי ממזיקים באמצעות טיפולי הדברה רגילים (בלי להפחיד – הכותב אינו עו”ד).
הדברה במשרד ובשטחים מסחריים

המזיקים המובילים שיש להיזהר מהם בשטחי משרדים מסחריים

איך להדביר חולדות

מכרסמים

עכברים וחולדות הם מהמזיקים הנפוצים ביותר בשטחי משרדים מסחריים נפוצים יותר ככל שאזור התעשייה ישן יותר (וכך המשרדים מלאי טלאים, חורים וחריצים). הם יכולים להיכנס דרך פתחים קטנים וסדקים, ולהתרבות במהירות כשהם נכנסים. מכרסמים הם לא רק מטרד, אלא הם יכולים גם להוות סיכון בריאותי חמור. הם יכולים לשאת מחלות שעלולות להיות מועברות לבני אדם, אך זה קורה אם בכלל לעיתים נדירות,  הבעיה המרכזית יותר במכרסמים במשרד היא הפגיעה ברכוש. לחולדות יש שיניים שכל הזמן צומחות ובעקבות זאת הן צריכות כל היום לכרסם – כירסום חוטי חשמל, כבלי תקשורת ועוד יכולות לפגוע בצורה משמעותית בעסק שלך (לא מזמן נשרפה מסעדה בחולון שקרתה בעקבות כרסום חוטי חשמל ע”י מכרסמים).

הדברה ג'וקים בפרדס חנה כרכור

חרקים

ג’וקים, נמלים וזבובים הם גם מזיקים נפוצים בשטחי משרדים מסחריים. ג’וקים יכולים להפיץ מחלות (מאחר והם מגיעים לרוב מהביוב), נמלים על השיש וברצפה זה לא מחזה נעים ובטח לא אסתטי כאשר מדובר במשרד הייטק חדשני (עם קורנפלקסים עתירי סוכר בכל פינה) זבובים יכולים לזהם מקורות מזון (כולם יודעים איפה תמצאו הכי הרבה זבובים ברחוב – רמז יש לזה אימוג’י מפורסם). כל שלושת סוגי החרקים יכולים להיות קשים לשליטה ברגע שהם מתבססים בסביבה משרדית. (ועוד לא דיברנו על התיקן הגרמני). 

איך להרחיק יונים

יונים

יונים נמצאות לרוב ליד בנייני משרדים מסחריים מכיוון שהן נמשכות למקורות המזון שמבנים אלו מספקים. יונים יכולות לשאת מחלות שעלולות להיות מועברות לבני אדם, כמו סלמונלה ושפעת העופות. בנוסף, הלשלשת שלהם עלולה לזהם מקורות מזון ולהוביל להתפתחות כיני (קרציוני) יונים שאותם תתחילו להרגיש על גופכם (מגרד מאוד). נתקלתם ביונים סביב בניין המשרדים שלכם? זה הזמן לבצע הרחקת יונים עם מזיקיס. 

תיקן גרמני במלכודת

התיקן הגרמני

התיקן הגרמני הינו הג’וק הנפוץ ביותר בשטחי המטבחון (או המטבח – תלוי איפה אתם עובדים) במשרדים. לרוב, עוד לא נתקלנו במשרדים שהעובדים מתנהגים למטבח כמו המטבח שלהם בבית ופיסות מזון פזורות נשארות בכל עבר. צנצנות של חמאת בוטנים פתוחה על השיש זה מחזה שבשיגרה ובכלל, כשיש מנקה אף אחד לא באמת דואג לנקות. כל חוסר משמעת הניקיון הזה הינה גן עדן עבור התיקן הגרמני שיכול לשגשג באין מפריע במשרד (אוכל ומים לא יחסרו לו). התיקן הגרמני לרוב מגיע לשטחי המשרד יחד עם הקרטונים של הציוד המזון שמגיע למשרד על בסיס קבוע ולרוב אנו מגיעים בשלב שהמצב כבר יוצא משליטה. אל דאגה, גם כאן נוכל לעמוד מול התיקן הגרמני בעזרת ריסוס יעיל, פתיונות ג’ל ומלכודות שונות נצליח למגר את התופעה ועל הדרך ניתן לכם טיפים כדי שהתיקן הגרמני לא יפרוץ אצלכם בשנית. 

תיקן אמריקאי 

ג’וקים הם אחד המזיקים המפחידים ביותר מכיוון שהם ידועים כמפיצי מחלות, דוחים ומהירים כאשר הם חשים בסכנה (או בכפכף שבאה להרוג אותם). הם מתרבים במהירות ויכולים לתקוף בניין משרדים שלם תוך מספר שבועות אם לא מטפלים בבעיה בזמן. לתיקן האמריקאי יש 3 דרכים להיכנס אליכם למשרד: 

 1. דרך הצנרות – מאחר והבית של התיקן האמריקאי הינו בורות הביוב. 
 2. בתעופה מבחוץ – לתיקן האמריקאי כנפיים המשמשות לתעופה ולהטלת פחד ותחושת גועל עזה במיוחד. 
 3. דרך קן שכבר נוסד בתוך בניין המשרדים. 
פתרונות להדברת משרדים

שיטות מניעה וטיפול בכל מזיק

מכרסמים

הדרך הטובה ביותר למנוע מכרסמים היא לחסל את מקורות המזון והמים שלהם. אחסנו מזון במיכלים אטומים, ושמרו על כל האזורים נקיים וללא פירורים – הדבר חשוב במיוחד בלילה – מכרסמים הינם חיות ליליות ואם תשאירו מים מזון במהלך היום לא יקרה כלום סביר להניח, אך בלילה כאשר המשרד ריק או אז יגיעו המכרסמים לפתח משרדכם להנות ממה שהשארתם במהלך היום.
הקפידו לאטום סדקים או חורים שבהם מכרסמים עלולים להיכנס לבניין, כולל סביב תעלות וחוטים. אם אכן תראו עדויות למכרסמים, פנו אלינו ויותר מנשמח לעזור.

חרקים שונים

כמו עם מכרסמים, הדרך הטובה ביותר למנוע חרקים היא לחסל את מקורות המזון והמים שלהם.
הקפידו לאטום סדקים או חורים שבהם חרקים עלולים להיכנס לבניין, כולל סביב תעלות וחוטים. אם אכן רואים עדות לחרקים, פנו מיד לחברת הדברה מקצועית (אנו נמליץ על מזיקיס) על מנת לטפל בבעיה לפני שהיא יוצאת משליטה.

יונים

ניתן למנוע יונים על ידי התקנת דוקרנים על משטחים שבהם הן אוהבות לשבת, כמו גם רשת על שטחים פתוחים שבהם הן יכולות לקנן ולהסתובב באין מפריע. דוקרנים ורשתות אלו השיטות הסטנדרטיות הזולות והיעילות ביותר. אם אין אצלכם אפשרות להתקין רשת ואו דוקרנים יש לנו באמתחתנו עוד מספר טכניקות שיכולות להשאיר את צרת היונים מאחור. צרו קשר ונתפור לכם טיפול למידותיכם.

נמלים

ניתן למנוע נמלים על ידי איטום סדקים וחורים בחלק החיצוני של הבניין, כמו גם ביטול מקורות המזון שלהן על ידי שמירה על כל האזורים נקיים וללא פירורים בדגש על השיש והרצפה במטבח וסביב כדי צמחייה ברחבי המשרד פאטיו. אם כבר הנמלים ואתם מחתימים כרטיס יחד – הטיפול שלנו יפתור לכם את בעית הנמלים במשרד עם השילוב המקודש של ריסוס והנחת פיתיונות שהן יקחו לקן וירעילו את הקן מהשורש.

ג’וקים

תיקן גרמני – הקפידו לפרוק את כל הקרטונים מחוץ לשטח המשרד – אם הדבר אינו אפשרי סלקו את הקרטונים לאחר שהוצאתם תכולתם כמה שיותר מהר החוצה. 

תיקן אמריקאי – הקפידו לאטום סדקים וחריצים בקיר – בצעו או וודאו שבוצעה הדברה בבורות הביוב של בניין המשרדים. 

וכמובן ל – 2 סוגי הג’וקים – אל תשאירו אוכל פתוח בלילה, הקפידו להכניס למקרר ואו לאריזות אטומות ואל תתנו פרצה לגנב. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברה במשרד ובשטחים מסחריים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..