הדברת בתי מלון

הדברת בתי מלון

אם אתם רוצים לשמור על המלון שלכם נקי ממזיקים, חשוב לנקוט באמצעי מניעה תחילה. כחלק מתהליך הדברה משולבת שעליכם לנקוט הכולל מניעה, ניטור ורק אז טיפול, על צוות המלון לערוך ניקוי ובדיקה קבועה של חדרי המלון (כאשר המזיקים הנפוצים יהיו ג'וקים, נמלים, פשפשי מיטה, עכברים חולדות ויתושים), שימוש במלכודות ופיתיונות בחדרי המלון ובחדרי האוכל (לזיהוי מוקדם וטיפול בפשפשי מיטה בחדרים ובג'וקים במטבח), שכירת חברת הדברה (אנו נמליץ על מזיקיס כמובן) לצורך הדברת בתי המלון שלכם, ביצוע יומן הדברה ותיק הדברה מסודר והכשרת הצוות שלך. עד שתעשו את כל זה, ניתן לכם כמה צעדים להפחית ולהקטין את בעיית המזיקים ובכלל על הדברת בתי מלון.

הדברת חנויות

הדברת חנויות

הגשמתם את החלום שלכם, אתם בעלי גאים של חנות בתחום ה..(תשלימו לבד). תמיד אמרו לכם שלא יהיה פשוט, שלהיות עצמאי זה לא קל, לנהל מלאי, סחורות, עובדים, פרוטקשן.. אבל ממה לא הזהירו אתכם, ממזיקים! מג'וקים בחנות, מנמלים בכניסה למאפייה, מתיקן גרמני שמציף את מנועי המקררים ומה לא..אז על הדברת חנויות – בכתבה הבאה

הדברה במשרד ובשטחים מסחריים

הדברה במשרד ובשטחים מסחריים

הדברת משרדים ומבנים מסחריים: חמשת המזיקים המובילים שיש להיזהר מהם:
מזיקים במבני משרדים הם לא רק דבר קשה לעיכול עבורך הבוס ובטח עבור העובדים, אלא יכולים גם להוות סיכונים בריאותיים ובטיחותיים חמורים לך ולעובדים שלך. מה הם חמשת המזיקים המובילים שיש להיזהר מהם אצלכם במשרד? הכנו כתבה קטנה שתסקור לא רק מידע על המזיקים אלא גם טיפים מועילים עבורכם!

הדברה למסעדות

הדברה למסעדות

הדברה למסעדות היא פעולה קריטית. בין אם אתם מנקים מידי יום או שאתם מנקים "רק איפה שרואים" כשמדובר במזון ובלקוחות – אל תטעו – ואל תקחו סיכונים מיותרים. הזמינו הדברה למסעדה שלכם על בסיס חודשי – אמנם לעיתים אתם חושבים לעצמכם – אבל מה כל חודש צריכה להתבצע הדברה? אז התשובה היא כן, בהחלט!
מזיקים נפוצים במסעדות יהיו ג'וקים (בגדש על תיקן גרמני), נמלים, מעופפים, עכברים חולדות והיריעה עוד קצרה מלהכיל.

הדברת עסקים

הדברת עסקים

הדברה לעסקים דורשת ניסיון, ידע וגמישות.
מדוע? כי הדברה לעסקים בטח כאלו מתחום המזון אינה דומה להדברה במטבח הביתי (ללקוח הפרטי). 

ניסיון – לצוות מזיקיס ניסיון שהחל כבר ב – 2011 בהדברה בכלל ובהדברת עסקים בפרט.
ידע – כי אין דומה מסעדה למסעדה ובית קפה אחד למשנהו. ישנן עסקים שבהם עיקר הבעיה יכולה להיפטר על ידי ניקיון וישנן עסקים שג'לים, מדבקות לתיקן גרמני וחרקן הם בגדר חובה.
גמישות – עסקים רבים מקבלים לקוחות במרבית שעות היממה. כדי להקל עליכם (בעלי המקום) מחד וכדי לא "להפחיד את הלקוחות" מאידך – אנו נגיע בשעות הסגירה או שעה לפחות לפני הפתיחה כדי שלקוחות הקצה בכלל לא ידעו שקיימת אצלכם בעיית מזיקים כזאת או אחרת.