הדברה לפני כניסה לדירה

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הדברה לפני כניסה לדירה היא דבר שעליכם לסמן בטבלת המטלות טרם נכנסתם לדירה. עכשיו האם זה הכרחי או לא? התשובה נחלקת ל – 2. אם אתם עוברים לדירת קבלן חדשה מהניילונים באזור חדש בין החודשים דצמבר – פברואר אז לא, לא תצטרכו להדביר. כל היתר (דירות גן, דירות ישנות, דירות קבלן באזורים ישנים יותר, בתים פרטיים ועוד) כן, תצטרכו להדביר ויפה שעה אחת קודם.

מתי לא תצטרכו להדביר לפני כניסה לדירה?

אם נכנסתם לדירת קבלן חדשה באזור חדש לגמרי – כלומר תשתיות הביוב חדשות, אין איזה פרוייקט רכבת קלה באזור ונכנסת לדירה בין דצמבר – פברואר (החודשים הקרים יותר של השנה) תוכלו לדחות את ההדברה עד שתראו מזיק או תחשדו למזיק. מה לגבי כל היתר?

מה היתרון בלהדביר לפני הכניסה לדירה?

1. לא תצטרכו להזיז רהיטים ואו חפצים מהקיר – ותקלו עליכם מבחינת הכנת הדירה. 
2. לא תצטרכו לצאת במיוחד מהבית (מבוגרים לשעה, בע”ח, נשים בהריון ותינוקות ל – 6 שעות). 
3. תכנסו לדירה בראש שקט וגם אם חלילה מזיק יפתיע אותכם הוא ימצא את מותו עוד לפני שתספיקו להיבהל
4. השקעתם עשרות אלפי שקלים רק בריהוט ובציוד, לא תשקיעו עוד כמה מאות בודדות שיגינו עליכם ממזיקים? (בינינו, הרי ברגע שהג’וק מסתובב בין הרגליים, הייתם משלמים כל מחיר).

מתי יש לבצע את ההדברהתשובות מקוצרות
הדברה לפני או אחרי ניקיון?בין אם אתם עוברים לדירה חדשה ובין אם לאו – ניקיון יהיה לפני הריסוס. אחרי הריסוס מומלץ להמתין 48 שעות לפני ניקיון נוסף (אין בעיה לנקות במרכז הבית, לטאטא או לשאוב אבק) אבל לא מומלץ לנקות את הפנאלים במשך 48 שעות לאחר הריסוס. 
להדביר לפני כניסה לדירה חדשה? כן או לא? באופן גורף כן, אלא אם כן אתם נכנסים לדירת קבלן חדשה באזור חדש עם תשתיות חדשות. 
אילו מזיקים יכולים להיות בדירה חדשה?ג’וקים, נמלים, חיות מספריים, צבתנים, דגי כסף, חולדות ועכברים במקרה קיצון ועוד. 
הדירה עמדה ריקה שנה, יש טעם להדביר כעת?בוודאי, בצעו ניקיון יסודי של הדירה ורק לאחר מכן הזמינו אותנו לביצוע ריסוס. הדירות אמנם עמדו ריקות מבני אדם אך לא ממזיקים (שיודעים להשתלט על מקומות שאנחנו לא נמצאים בהם). 

הדברה לפני כניסה לדירה חדשה באזור ותיק

שמתם לב שרשמתי אזור ותיק ולא ישן? אהבתם?
אזורים ותיקים יותר נוטים להיות בעלי מזיקים רבים יותר (בעיקר ג’וקים ומכרסמים), מאחר ותשתיות הביוב ישנות. ככל שתשתיות הביוב ישנות יותר (או ותיקות יותר אם תרצו) כך גוברים הסיכויים להימצאות חרקים ומכרסמים באותו אזור. אחד הרחובות שאנחנו מבקרים בו יותר מפעם אחת בחודש בתל אביב למשל הוא רחוב מאז”ה – מאוד פסטורלי מחד אך אזור שעובר כל כך הרבה שינויים מאידך וגם התשתיות הקיימות שם כבר עמוסות לעייפה. 

מה שיוצר היווצרות מזיקים רבים כמו תיקן אמריקאי (בגלל התשתיות), מכרסמים (בגלל תמ”א 38, בניית הרכבת הקלה ועוד) ועוד מזיקים רבים ומגוונים. 

הדברה לפני כניסה לדירת גן

דירת גן היום זה תמצית החלום הישראלי – מצד אחד דירה מצד שני גינה. נכון כולנו היינו רוצים בית פרטי בלי שכנים אבל לא כולנו זכינו לזה. אם זכיתם לגור בדירת גן ראשית תהנו, שנית קחו בחשבון שתשתיות הביוב של הבניין כנראה עוברות גם בחצר ביתכם. קרי יש לרסס את בורות הביוב אצלכם לפחות אחת לשנה. לדירות גן רבות צמחייה עבותה – כזאת שהיתושים מתים עליה
– לא נהנים מהגינה בגלל היתושים? תוכלו לבצע ריסוס ליתושים – כזה שיתן לכם שקט ארוך (יחסית ליתושים בין 30-45 יום לרוב). בדירות גן חדשות סביר שיהיו נמלים גם בתוך הדירה וגם במרפסת – עוד כאב ראש שריסוס ופיזור פיתיונות מורעלים שהנמלים יקחו לקן וירעילו את הקן מהשורש תפתור לכם. 

הדברה לפני כניסה דירה ריקה

הדברה לדירה שעמדה הרבה זמן ריקה

לא אחת קראו לנו לביצוע הדברה לדירה שעמדה הרבה זמן ריקה (ככל הנראה בעקבות מוות של בעלת הדירה – נהוג שנה לא למכור את הנכס) – ובדירות כאלו כאילו הזמן עמד מלכת. בדירות הללו לרוב בני המשפחה ממש לא נוגעים גם בגלל שאין מי שיגע (כבר לא גרים בדירה) וגם מבחינה נפשית קשה להיכנס לדירות האלה (בטח אם קרוב משפחה שלך הוא זה שהיה גר שם). מזיקים, בדגש על מכרסמים ויונים יודעים באורח פלא להבחין בעובדה שאין בני אדם שם בדירה כבר ופשוט משתלטים על הנכס. לא זאת ועוד גם ג’וקים יכולים להתנחל שם אם וכאשר אין אף אחד שמפריע להם ויש מזון פתוח או חומרים אורגניים שונים שמהם הם יכולים לשגשג ולפרוח. 

הדברה בדירה כזאת היא בגדר חובה – שימו לב שלפני שאתם מזמינים אותנו תאמרו לנו את המידע הזה כדי שנדע להתאים לכם את ההדברה היעילה ביותר עבורכם. 

הדברה לפני או אחרי ניקיון?

בין אם אתם עוברים לדירה חדשה ובין אם לאו – ניקיון יהיה לפני הריסוס. אחרי הריסוס מומלץ להמתין 48 שעות לפני ניקיון נוסף (אין בעיה לנקות במרכז הבית, לטאטא או לשאוב אבק) אבל לא מומלץ לנקות את הפנאלים במשך 48 שעות לאחר הריסוס. 

הדברה לפני כניסה לדירה

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..