הדברת בתי מלון

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אם אתם רוצים לשמור על המלון שלכם נקי ממזיקים, חשוב לנקוט באמצעי מניעה תחילה. כחלק מתהליך הדברה משולבת שעליכם לנקוט הכולל מניעה, ניטור ורק אז טיפול, על צוות המלון לערוך ניקוי ובדיקה קבועה של חדרי המלון (כאשר המזיקים הנפוצים יהיו ג’וקים, נמלים, פשפשי מיטה, עכברים חולדות ויתושים), שימוש במלכודות ופיתיונות בחדרי המלון ובחדרי האוכל (לזיהוי מוקדם וטיפול בפשפשי מיטה בחדרים ובג’וקים במטבח), שכירת חברת הדברה (אנו נמליץ על מזיקיס כמובן) לצורך הדברת בתי המלון שלכם, ביצוע יומן הדברה ותיק הדברה מסודר והכשרת הצוות שלך. עד שתעשו את כל זה, ניתן לכם כמה צעדים להפחית ולהקטין את בעיית המזיקים ובכלל על הדברת בתי מלון.

האם ישנם צמחים שאפשר לשים בבית המלון שיסלקו מזיקים?

לבנדר.

לבנדר הוא סוג של צמח שניתן להשתמש בו כדי לסייע בהרתעת מזיקים. לצמח זה יש ריח חזק שיכול לעזור להרחיק מזיקים. ניתן לשתול לבנדר מסביב לשטח המלון או בעציצים בודדים, מעבר לריח הנפלא זהו גם מרחיק מזיקים מעולה!

ציטרונלה.

ציטרונלה הוא סוג נוסף של צמח שניתן להשתמש בו כדי לסייע בהרתעת מזיקים. לצמח זה יש גם ריח חזק שיכול לעזור להרחיק מזיקים וגם להזכיר ללקוחות שלכם את תאילנד (שם אפשר למצוא בכל מקום גם סבון וגם ציטרונלה למריחה על הגוף). הדליקו לפידים או פזרו נרות ציטרונלה והרחיקו את המעופפים מהתייר הישראלי המיוזע. 

מה הדרך הטובה ביותר להדביר בית מלון?

לשכור חברת הדברה מקצועית.

לפני ששוכרים חברת הדברה מקצועית, חשוב שתעשו את המחקר שלכם לעומק. קראו ביקורות, חיפוש אישורים ורישיונות וקבלת הפניות מאנשים שאתם סומכים עליהם. לשמחתינו למזיקיס יש מעל 250 המלצות גוגל ומעל 750 המלצות מידרג בציון לא רע (9.90) וכן המלצות רבות בפייסבוק. לא זאת ועוד יש לנו מחירון שקוף ובטרם אנו מגיעים להדברות מהסוג הזה (של בתי מלון) על מנת לתת הצעת מחיר ולבדוק יחד איתכם מהבעיות שאתם עלולים לסבול (או כבר סובלים). 

הצעדים שיש לבצעאיך לשמור על מלון נקי ממזיקים?
ניקיון ובדיקה שוטפת.חשוב לשמור על ניקיון המלון בכל עת. משמעות הדבר היא ביצוע ניקיון קבוע גם איפה שלא רואים. כמו כן, יש לבדוק את המלון באופן קבוע לאיתור סימני מזיקים (זוכרים, ניטור כחלק מתהליך ההדברה המשולבת).
הדברה צריכה להיעשות בהקדם האפשרי אם נמצאו מזיקים.
תשתית ביוב וקירות עדכנית.על המלון להיות בעל תשתית עדכנית על מנת למזער את הסיכון למזיקים. זה כולל בדיקה שאין סדקים או חריצים בקירות, ברצפות או בתקרות שאליהם יכולים מזיקים להיכנס. רשתות על החלונות ומערכות ביוב שלמות ללא סדקים ופיצוצים. 
תנאים סניטריים.תנאים סניטריים חשובים במניעת התפשטות של מזיקים נושאי מחלות כמו מכרסמים וג’וקים. כל אזורי הכנת המזון צריכים להישמר נקיים כל הזמן. אסור להשאיר אשפה ופסולת מזון בשטח פתוח. יותר מכל – אזור הפחים הוא האזור שיקבע אם המזיקים יגיעו אליכם או לא. אזור פחי האשפה וזריקת הפסולת צריך להיות נקי באותה רמה שחדר האוכל נקי. המזיקים (ג’וקים, מכרסמים ונמלים) יגיעו תחילה לשם לפני שיכנסו למטבח חדר האוכל ולמקומות נוספים. 
נא לא להפריע (את זה תאמרו למזיקים) Dear pests – Please DO NOT DISTURBאיך תאמרו למזיקים נא לא להפריע? ע”י איטום וסגירת חריצים.
איטום סדקים וחריצים היא אחת הדרכים היעילות ביותר למנוע חדירת מזיקים לחדרי המלון. בכך תחסלו מקומות מסתור פוטנציאליים למזיקים ותקשו עליהם את הגישה למקורות מזון ומים. מזון לא חייב להיות בהכרח אוכל אלא גם בני אדם מהווים מזון לחרקים מסויימים (פשפשים, פרעושים, יתושים ועוד).

כמה מהמקומות הנפוצים ביותר שבהם מזיקים יכולים להיכנס לחדרי המלון כוללים סדקים בקירות, רווחים סביב דלתות, ויטרינות היציאה למרפסת והחלונות.

אחסון מזון כראוידרך נוספת לחסום חדרי מלון היא באמצעות אחסון מזון נכון. משמעות הדבר היא לשמור מזון בכלים אטומים ולוודא שכל שאריות המזון יזרקו בהקדם לאשפה. יש לנו ניסיון מר עם מקומות שונים (לא נפרט כמובן) – עבור כולנו – בבקשה שימו לב לזה. 
שמירה על ניקיון המקום.דרך נוספת להגין על חדרי המלון מפני מזיקים היא שמירה על ניקיון המקום. זה כולל שאיבת אבק באופן קבוע מהחלל המרכזי והמסדרונות בין החדרים, ניקוי רצפות וניקוי משטחים שונים. כמו כן, חשוב לרוקן את פחי האשפה באופן קבוע ולא להשאיר כלים מלוכלכים בחוץ למשך הלילה. רוב המזיקים שאתם עלולים להיתקל בהם הם חיות ליליות. 
הדברת בתי מלון הדברת חדרים

הדברה בבית מלון

הדברה בבית מלון היא סופר קריטית ועלולה לסבך אתכם במידה ולא תקדימו תרופה למכה. בתי מלון רבים סובלים מג’וקים במטבחים של חדרי האוכל, מיתושים בחלל החיצוני של המלון מנמלים בחדרים במקרה הטוב עד פשפשי מיטה במקרה הגרוע. עמחה ישראל והתיירים מחוץ משלמים לא מעט עבור שכירת חדר בבית המלון (בלי להאשים, יש המון בעיות להיות בעל בית מלון בארץ), יחד עם זאת הם מצפים לתמורה הולמת. אנחנו לא רוצים להיעקץ, לא רוצים שנמלים יטיילו לנו בשיש האמבטיה ובטח לא רוצים אפילו לראות זכר לתיקן בחדר האוכל. 

עבור בעל וצוות המלון אין בושה גדולה ממזיקים בבית המלון – לכן הקפידו להקדים רפואה למכה – כי היא תבוא – ועדיף להתכונן ולהיות מוכנים מאשר לחכות לגרוע מכל ורק אז לפעול. 

הדברת בתי מלון ניטור לפשפשי מיטה

הדברה באכסניה (הוסטל) – חשד לפשפשי מיטה

הדברה באכסניות ובהוסטלים הינה קריטית ביותר.לרוב הוסטלים ואכסניות ימשכו קהל צעיר יותר וכזה שיכול להתפשר על סנטיציה. המון אכסניות והוסטלים אינם מחזיקים בחדרי אוכל מפוארים כמו בבתי המלון אלא מתקיימים שם מאין מטבח משותף עם מקררים משותפים. מטבחים כאלה הרבה פחות נקיים ממטבחים בבתי מלון. אם בבתי מלון יש בעיה של מזיקים על אחת וכמה וכמה צפויות להיות בעיות מזיקים באכסניות והוסטלים שאינן דואגות לניקיון המטבח והחדרים. 

הצרה הגדולה ביותר של אכסניות והוסטלים יכולה להגיע מהכיוון של תיקן גרמני במטבח ופשפשי מיטה בחדרי השינה. 

פשפשי המיטה בהוסטלים זה לא דבר חדש – שימו לב שהמודעות של הצרכנים עלתה מאוד בשנים האחרונות וכל עקיצה לא במקום תוכל להוביל לתביעה נגדכם או יותר גרוע לפוסט בפייסבוק על כך שיש פשפשי מיטה – דבר שמעבר לחוסר הנעימות יוביל להפסד כספי. ברמה האישית והחברית נמליץ לכם לבצע ניטור מקדים ותקופתי לפשפשים ולתיקנים במקום – אנחנו בטוחים שהפסדכם יצא בשכרכם (כלומר שזה יעלה לכם מעט ויחסוך לכם הרבה כאבי ראש והפסדים כספיים בהמשך). 

הדברת בתי מלון הדברת מכרסמים

הדברה בפנימייה

ישנן פנימיות בהן החניכים גרים בתוך בית פרטי שהוסב לפנימייה וישנם מקומות יותר מסודרים (המזכירים בית ספר שדה). במידה והפנימייה שלכם יותר דומה לבית פרטי קחו בחשבון שבטוח יש להדביר אותה אחת לשנה למזיקים השונים (ג’וקים, נמלים וכו’) ובנוסף יש לשים לב שאין התפתחות של חרקים אחרים כגון פשפשי מיטה, כיני יונים וכדומה. 

יש לזכור שפנימיות רבות מטבען “לא שוחות בכסף” ולכן לא מעט פעמים נזקקות לשירותי הדברה בחינם או כמעט בחינם אנו במזיקיס נשמח לסייע בדבר – פנו אלינו ונעזור ככל שנוכל. 

במידה והפנימייה שאתם מנהלים הינה יותר מזכירה בית ספר שדה – לרוב היא תהיה יותר מרווחת, החדרים יהיו ללא מטבחונים ויהיה מטבח אחד מרכזי. בפנימייה שכזאת תצטרכו להדביר אחת לשנה את החדרים אך לשים לב שהמטבח המרכזי נשאר נקי ככל האפשר ממזיקים, שאין התפתחות של תיקן גרמני במקום ואם אתם מקבלים קרטונים על בסיס קבוע – זרקו כמה שיותר מהר את הקרטונים לקרטוניה ואל תאחסנו מזון בקרטונים בתוך המטבח (שהרי הם הרבה פעמים המקור לתיקן גרמני). 

הדברת בתי מלון פשפש המיטה בחדר בית מלון

הדברת בתי מלון – שימוש במלכודות ופיתיונות

מלכודות עכברים ותיבות האכלה.

בואו נודה על האמת – רוב המלונות בארץ ישנים והסיכוי לסגור את כל החריצים והפתחים קטן עד בלתי אפשרי. לכן עבור מכרסמים השיטה היעילה ביותר לנטר ולטפל היא ע”י מלכודות האכלה עם רעלים בתוכן. הרעלים מושכים את המכרסמים לתיבות האכלה והרעל תלוי על סליל. בצורה הזאת אחת לחודש כאשר עושים ביקורת אפשר לראות אם הייתה נגיעות מכרסמים באזור או שלא ובהתאם לכך לדעת איזה טיפול יש לבצע במקום. 

הדברת בית מלון מלכודת תיקנים

מלכודות תיקנים.

מלכודות חרקים נועדו לפתות חרקים לחומר דביק או רעיל שהורג אותם. הסוג הנפוץ ביותר של מלכודת חרקים הוא לוח הדבק, המשתמש במשטח דביק כדי ללכוד חרקים כשהם עוברים לידם. לוחות דבק יעילים נגד מגוון חרקים זוחלים, כולל ג’וקים, חיפושיות ועש.
סוג אחר של מלכודת חרקים היא מלכודת הפרומונים, המשתמשת בכימיקלים המחקים את ריח ההזדווגות הטבעי של החרק כדי לפתות אותם לתוך המלכודת. מלכודות פרומונים משמשות לעתים קרובות לשליטה בעשים בעיקר אך ישנן מלכודות פרומון גם לחרקי מזון שונים כמו חיפושיות הטבק וכו’

מלכודות זבובים.

מלכודות דביקות הן גיליונות נייר או פלסטיק המצופים בחומר דביק שתופס חרקים בזמן שהם זוחלים או עפים על פניהם. מלכודות דביקות משמשות לעתים קרובות בשילוב עם שיטות הדברה אחרות, כגון פיתיונות או תרסיסים, כדי לנטר את פעילות החרקים או לעקוב אחר התקדמות ההדבקה. 

בנוסף ישנן מלכודות זבובים שלוכדות עשרות אלפי זבובים אך במידה ולא מחליפים אותן בצורה סדירה אחת לשבוע-שבועיים הן מסריחות ואז הקהל שם לב יותר למלכודות ופחות לזבובים. 

הדברת בתי מלון מלכודת יתושים ומעופפים

חרקנים ומלכודות יתושים.

חרקנים ומלכודות יתושים הם פיתיון טוב אם מגיעות יחד עם ריסוס ייעודי ליתושים (ריסוס חיצוני בלבד). החרקנים בעצם מושכים את היתושים אליהם וברגע האמת שואבות מחשמלות את המעופף.

הדברת בתי מלון - הפרדת פסולת

בהדברת בתי מלון פינוי אשפה נכון הוא קריטי

עידוד הפרדת פסולת.

אחת הדרכים הטובות ביותר להפחית את כמות האשפה שהמלון שלכם מייצר היא לעודד הפרדת פסולת. משמעות הדבר היא הקמת פחים נפרדים לסוגים שונים של פסולת, כגון חומרי מיחזור, חומרי קומפוסט ופסולת שאינם ניתנים למחזור. עידוד האורחים והצוות להשתמש בפחים אלה כראוי יכול להפחית את תפוקת הפסולת הכוללת של המלון שלך. זה עובד נפלא באירופה בה עבדכן הנאמן ביקר (פעמיים באיטליה ואני לא אוכל אוהב פיצות בכלל). הפרדת פסולת לא רק שגורמת לפחות פסולת אלא גם מעודדת אנשים לא לכלכך ולשמור על ניקיון כללי. כולנו מכירים תופעות של פחים מפוצצים – וכל מי שרואה פח מפוצץ כזה ממלא אותו בעוד בדל סיגריה או גליל נייר בתקווה שלא יעוף עם הרוח. כבר ידוע שכאשר נכנסים לחדר נקי רוב בני האדם משאירים נקי ואילו כאשר החדר מלוכלך ככה גם יהיה היחס של בן האדם אל אותו החדר. 

אטימה היטב של שקיות אשפה.

דרך נוספת לפינוי אשפה נכון היא לוודא שכל שקיות האשפה אטומות היטב לפני שמכניסים אותן לפח האשפה. בקיצור, השקיעו בשקיות שלא נקרעות. 

הכשרת צוות המלון.

טיפול נכון במזון.

חשוב שצוות המלון יקבל הכשרה נכונה בטיפול במזון. זה כולל שמירה על מזון נקי וללא זיהום, כמו גם אחסונו כראוי. מזון שאינו מטופל כראוי עלול למשוך מזיקים, אשר עלולים לזהם את המלון. לא מדובר רק במזיקים כמו עכברים, חולדות, ג’וקים וכדומה אלא גם בחיידקים כמו סלמונלה, אי-קולי ועוד כאלו ששומעים בעיקר בערוץ 12 (או את קולו הרם של רפי גינת). 

היגיינה אישית טובה.

יש להכשיר את צוות המלון גם בהיגיינה אישית טובה. זה כולל שטיפת ידיים באופן קבוע, כמו גם לבישת בגדים נקיים. אם אנשי הצוות אינם נקיים, הם יפיצו מזיקים ברחבי המלון.

נהלי הדברה.

לבסוף, יש להכשיר את צוות המלון בהליכי הדברה. זה כולל לדעת כיצד לזהות מזיקים, וכן כיצד למנוע את כניסתם למלון. הצוות צריך גם לדעת מה לעשות אם יתגלה מזיק במלון, כדי שיוכלו להסיר אותו במהירות לפני שתהיה לו סיכוי להתפשט – המדביר לא יכול להיות נוכח בכל רגע ורגע במלון – לכן חשוב מאוד להדריך את צוות המלון כיצד להיערך לסיטואציות מסויימות. 

הדברה בבתי מלון – סיכום

צוות מזיקיס ישמח להגיע אליכם, לתת הצעת מחיר, לשתף את דעתו על המזיקים שיכולים להוות מטרד לאורחים ולעזור בטיפול במזיקים קיימים (וכן בהרחקת יונים, על זה עוד לא דיברנו בכתבה). שלחו לנו וואטסאפ או התקשרו, נשמח להגיע, להכיר ולטפל בכל מה שצריך.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברת בית מלון

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..