הדברת זבובונים ומעופפים בבית

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אתם באים למטבח, מסתכלים על קערת הפירות ורואים בזבובונים חגים להם מעל הבננות?
אתם נכנסים למקלחת, עוד לא הספקתם לצחצח שיניים וכבר שמתם עיניכם על מעופף שחג לו לידכם?

קודם כל, אתם לא לבד, דבר שני יש לזה הדברה ומה שאתם זקוקים לו זוהי הדברת זבובונים ומעופפים בבית

יתוש עש? זבובי תסיסה? זבובי פירות? 

רוב המעופפים אצלכם יסתכמו ב – 3 סוגי מעופפים:

 1. יתוש העש
 2. זבובי תסיסה
 3. זבובי פירות 

כולם יגיעו בעיקר בעונות היותר חמות ולחות (מרץ-דצמבר) ולכולם מכנה משותף – הדברה לבד לא תפתור את הבעיה

איך נפתור את הבעיה יחד? בהמשך הכתבה..

למה יש אצלי מעופפים קטנים בבית ובמטבח?

יתושי העש או זבובי הפירות הגיעו אליכם? תצטרכו לעשות הדברה במקביל לטיפול בשטח הנגוע (זריקת פירות, טיפול בצנרות וכו’) 

מצאתי מעופפים שחורים קטנים בבית ובמטבח – מה עושים?

ראשית מוטב לשלוח לנו תמונה כדי שנוכל לזהות לכם במה מדובר, שנית נבצע הדברה ובמקביל נסביר לכם (או שתוכלו לקרוא בכיף באתר) כיצד להימנע מאותם מעופפים בעתיד. 

כמה עולה הדברת מעופפים במטבח?

הדברת מעופפים הינה החל מ – 250 ש”ח אם מדובר רק במטבח או בשטח קטן ועולה ככל שנגיעות החרק או השטח בו צריך לטפל גדל (לרוב בין 250-400 ש”ח). 

סוג המזיקתפקיד המדביר והתפקיד שלכם
יתוש העשתפקיד המדביר: הדברת כל הניקוזים בבית (במטבח, באמבטיות וכו’) בנוסף אם אפשר (גם אם מדובר בדירה) לרסס את בורות הביוב הקשורים לדירה (בבית פרטי זה הרבה יותר קל כמובן). 

התפקיד שלכם: לשפוך נוזל פותח צנרות (מהסוג של האינסטלטורים), לאחר מכן במשך 7-10 ימים לשפוך אקונומיקה כל כמה ימים. 

זבובי תסיסה וזבובי פירותתפקיד המדביר: הדברת השטח הנגוע, קירות, ארונות, משטחים ואזורי מנוחה של המעופפים.

תפקיד הלקוח: סילוק הפירות והירקות (אבוקדו, תפו”א, תפוחי עץ, בננות, פירות הדר וכו’) וניקיון של הכלים בהם אוחסנו הפירות והירקות. 

יתושי העש וזבובי הפירות והתסיסה בסופו של יום צריכים בסך הכל מצע אורגני להתפתח בו. ברגע שיש להם את זה – שילוב של החום והלחות וחומרים אורגניים נוספים בבית והם לא צריכים יותר מזה. 

ההדברה תהרוג את הקיימים – החלק שלכם ימנע את ההתפתחות הבאה שלהם. 

הדברת זבובונים ומעופפים בבית - לימון רקוב שגורם לזבובי פירות

זבובי פירות במטבח

זבובי פירות במטבח זה לא מחזה נדיר כמעט בכל סוגי הבתים והמון פעמים גם במשרדי חברות הייטק. ברגע שיש מזון (בדגש על פירות וירקות) חשוף לאור יום והם קצת מתחילים להירקב קחו בחשבון שזבובי הפירות והתסיסה הם הבאים בתור להופיע. 

זבובי פירות וזבובי תסיסה בבית 

בהנחה ולא טיפלתם בזה בזמן קחו בחשבון שזבובי הפירות כאן להישאר ולתרבות! הם יופיעו בהתחלה במטבח כמובן איפה שהכי קל להם למצוא מזון ואט אט תוכלו למצוא אותם גם במקומות חמים ולחים נוספים כמו מסתור הכביסה ואזור האמבטיה. בהנחה וזה כבר קרה קחו בחשבון שנצטרך לרסס גם אזורי המנוחה של הזבובונים גם שם (כלומר הקירות, התקרות, הניקוזים וכו’). 

זבובי פירות הדברה

אז ככל שמדובר בזבובי פירות וזבובי תסיסה לא רק הדברה יכולה לפתור את העניין! שימוש בחרקנים (יש כאלה גם ממש יפים ומועילים), מדבקות צהובות ומלכודות נוספות אחרות שיכולות למשוך את המעופפים הללו לתוך המלכודת שלנו יהוו נדבך נוסף במאבק נגד הזבובונים הללו. 

זבובונים במטבח 

אם אתם מוצאים את עצמכם חסרי אונים נגד מעופפים במטבח דעו לכם שיש פתרון! והדבר לא כזה מסובך – ריסוס שלנו + מאמץ קטנטן שלכם יפתור את הבעיה. 

אילו מעופפים במטבח (זבובונים קטנים) יש לי? 

מעופפים במטבח יכולים להיות: 

 1. עש המזון 
 2. יתוש העש
 3. זבובי פירות זבובי תסיסה
 4. מעופפים שחגים במעגל בתקרה – בתכלס להם אין פתרון רק מאוורר ואו להוריד אותם עם מטקה חשמלית. 

אם בעש המזון עסקינן אז נאמל”ק לכם (כי תוכלו לקרוא הכל בלינק שצורף לצמד המילים עש המזון בתחילת המשפט) מה אתם צריכים לעשות כדי להסיר את עש המזון מחייכם: 

 1. במזווה – כל האריזות הפתוחות (אורז, פסטה, עדשים, תמרים, שקדים, פריקי, חומוס וכו’) – לזרוק. 
 • אתם לא יודעים מה מתפתח שם או עלול להתפתח – לכן עדיף לזרוק. 
 1. אריזות סגורות במזווה – שימו אותם בקופסאות פלסטיק זכוכית אטומות כדי לא לאפשר לעש המזון לחדור את השקיות (כן הם יכולים לחדור שקיות) ולהתחיל לשגשג גם בקטניות הללו. 
 2. בצעו הדברה לעש המזון בה נדביר את כל הארונות בהם ראיתם את המעופפים, נרסס גם בין סוף הארונות לתקרה, על השיש ובמידה ועש המזון כבר התפשט בכל הדירה במרווח שבין התקרה לקיר (כמו הפנאלים רק הפוך). 
 3. נמקם מלכודות לעש המזון שיאפשרו לנו לבצע ניטור ולדעת האם פתרנו את הבעיה או לא (במידה ויפסיקו עשי מזון חדשים להידבק למלכודת נדע שהבעיה מאחורינו). 

יתוש העש וזבובי הפירות והתסיסה – כתבנו בתחילת הדף (תתאמצו קצת וגללו למעלה ברשותכם). 

אם תרצו לקרוא עוד על יתוש העש אנו נמליץ לכם בחום על העמוד הבא: עוד על יתוש העש

הדברת מעופפים במטבח - פירות מרקיבים

חרקים מעופפים בבית ובמטבח

חרקים אוהבים לחות והרבה פעמים חרקים “אומרים” לנו שהם פה לא סתם. שימו לב שאם יש לכם חרקים מעופפים בבית ובמטבח אולי יש לזה קשר להצטברות של לחות במקום כזה או אחר. אם מצאתם נפיחות בקיר ולא ייחסתם לה חשיבות עכשיו תחשבו על זה פעמיים. אם לא רוקנתם את הפח ביום חם ולח וחשבתם לעצמכם – מה כבר יקרה? חזרתם והבית התמלא במעופפים – עכשיו תחשבו על זה פעמיים. מחרקים מעופפים באופן כללי קשה יותר להיפטר כיוון שהם..מעופפים – ואין אנו יכולים להדביר את החלל אלא רק את הרצפה, התקרה, השיש, קירות, אזורי המנוחה וכו’. 

לכן השילוב בחרקים מעופפים בבית ובמטבח מוטב שיכלול 3 אלמנטים:

 • ריסוס בשטח הנגוע
 • שילוב של חרקן (מכשיר שמושך את המעופף ושואב אותו (או הורג אותו בכל צורה אחרת))
 • הבנה של למה החרקים הגיעו ומניעת הגעה חוזרת שלהם בעתיד (כמו שדיברנו על כך ביתוש העש, עש המזון, זבובי התסיסה הפירות וכו’). 
הדברת מעופפים בגינה - ריסוס ליתושים

הדברת מעופפים בגינה

מעופפים בגינה לרוב יהיו שונים ממעופפים בבית. אם בבית דיברנו על (או אני דיברתי ואתם קראתם) על יתושי עש (שמגיעים מבורות הביוב בעיקר) וזבובי תסיסה ופירות (שמגיעים בעיקר כשהפירות והירקות מתחילים להרקיב), בחוץ לרוב נדבר על יתושים וזבובים. קיימים היום אצלנו ריסוסים ייעודיים ליתושים וריסוסים יעודיים לזבובים. כל ריסוס כזה מחזיק בין 30-45 יום בממוצע (לעומת 24 שעות בחומר הדברה הסטנדרטי) ויקרים מעט יותר אך למי שיש גינה זאת הדברה היקרה מפז. 

בנוסף במקביל להדברה נמליץ להוסיף מדבקות צהובות למעופפים, חרקנים מסוגים שונים למעופפים כדי לתת בוסט (BOOST) נוסף להדברה. 

כמובן שבמקביל להדברה ולחרקנים ולמדבקות ננסה להבין יחד איתכם מאיפה בכלל מגיעים אליכם כל המעופפים? האם זאת בגלל הצמחייה העבותה שיצרה אזורים מוצלים אצלכם באמצע קיץ סואן? או שישנן מקורות מים עומדים בכל מיני פינות שלא שמתם אליהם לב? 

אז שילוב של הבנה מהיכן המקור, ריסוס והקמת מלכודות יפתור לכם את בעיית המעופפים בגינה. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברת זבובי פירות - זבובי פירות על פרי

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..