הדברת זבובים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

 1. כמה דברים שחשוב לדעת על הדברת זבובים – זבובי הבית חיים על דיאטת נוזלים.למה? ובכן, ככה הם פשוט בנויים. למעשה, חסרים להם חלקי בפה הדרושים ללעיסת מזון, ולכן במקום זאת הם שותים אותו.
 2. זבובים יכולים לטעום עם כפות הרגליים. כמו פרפרים, זבובים יכולים לטעום אוכל באמצעות רגליהם!
 3. זבובי הבית עושים את צרכיהם … הרבה, ולצערנו הם גם לא מודאגים מאיפה הם עושים את זה!
 4. הם יכולים להפיץ מגוון של מחלות.
 5. זבובי הבית יכולים ללכת הפוך – בואו נודה באמת, כנראה ידעתם על זה כבר.
 6. יש להם עיניים בגב! אוקיי, לא למעשה עיניים אבל זאת הסיבה שקשה לכם להרוג אותם (טיפ לאיך להרוג זבובים, בהמשך).

במזיקיס אנו נותנים שירות של מניעת זבובים טרום כניסה לבית חדש וטיפול בזבובים במצב בו ראיתם אותם לראשונה בביתכם.

מחיר שקוף – מראש

הזמנתם ריסוס לבית? ודאו מראש את המחיר – מחיר עבור ריסוס לזבובים נקבע בהתאם לאופי ההדברה וישנן 2 אפשרויות: 1.הדברת טרום אירוע – טיפול בזבובים לזמן קצר (בדרך כלל 24 שעות) הדברה זולה יותר כיוון שחומר ההדברה זול יותר. 2. הדברה שתחזיק לתקופה ארוכה – הדברה מעט יותר יקרה אך תחזיק לתקופה ארוכה יותר (מתאימה לגינות, חצרות וכו’).

איתכם – לטווח הארוך

במזיקיס אנו מאמינים בשיתוף פעולה לכן רשמנו לכן כאן במאמר כיצד תוכלו להיפטר גם מהזבובים לבד (רמז – הקטינו את אזורי המחייה שלהם).

אחריות – יש דבר כזה?

אחריות – במעופפים בכלל ובזבובים בפרט קשה לקצוב את משך האחריות לכן כאן אנו נותנים לכם 2 אופציות – 1. הדברת טרום אירוע – תבוצע ערב לפני או ביום האירוע (ותחזיק לכם, באחריות). 2. הדברה שתחזיק לאורך זמן רב יותר (לרוב בין 21-45 יום – בזמן הקיץ החם).

מחיר הדברת זבובים

 • הדברת זבובים כתוספת להדברה אחרת כמו ג’וקים ונמלים למשל – החל מ- 250 ש”ח בלבד! 
 • הדברת זבובים בגינה עד 50 מ”ר – 500 ש”ח (לחומר שמחזיק עד 4 שבועות – כולל מלכודות זבובים שתופסות עד 70,000 זבובים)
 • הדברת זבובים בגינה עד 100 מ”ר – 700 ש”ח 
 • (לחומר שמחזיק עד 4 שבועות – כולל מלכודות זבובים שתופסות עד 70,000 זבובים)
 • הדברת זבובים בגינה עד 300 מ”ר – בין 800-1100 ש”ח 
 • (לחומר שמחזיק עד 4 שבועות – כולל מלכודות זבובים שתופסות עד 70,000 זבובים)
 • הדברת זבובים במקום גדול יותר – צרו קשר. 
 • הדברת זבובים טרום אירוע (חומר שמחזיק ל – 24 שעות) החל מ – 400 ש”ח ותלוי גודל המקום.
שם  חומר ההדברהכיצד מרססים זבובים?
דינו פליי מאסטר פלייבנוסף להוראות הרשומות בתווית אנו מוסיפים סוכר על מנת למשוך את הזבובים לחומר ההדברה, ברגע שהם נוגעים הם מתים. מתאים להדברה לרוצים שקט לתקופה ארוכה (בין 21-45 יום)
דרקר, סנטור, טמפרידמתאים להדברות טרום אירוע – נותן שקט של 24 שעות
מלכודות זבוביםמתאימות ללכידת עשרות אלפי זבובים. היתרון: עושות את העבודה מעולה – ללא שימוש בחומרי הדברה החסרון: לאחר כמה ימים מתחילות להסריח – יש להחליפן בתדירות גבוהה על מנת לקבל תוצאות מעולות במינימום ריח חריף.

מה מרחיק זבובים?

שמנים אתריים לבנדר, אקליפטוס, מנטה ועשב לימון – לא רק שריסוס שמנים אלה ברחבי הבית ייצור ארומה יפה, אלא גם ירתיע את אותם זבובים מציקים.

למה יש לי כל כך הרבה זבובים בבית?

איך קיבלתי מכת זבובי בית? זבובי הבית הם אחד החרקים הנפוצים ביותר על פני כדור הארץ. הם מתרבים וניזונים בזוהמה, כולל זבל, צואה, אוכל נרקב או מקולקל. תברואה לקויה וסדקים לא אטומים בחלונות ובדלתות עלולים להוביל לנגיעות של זבובי הבית.

איך אפשר לעשות הדברת זבובים בחצר?

פלפל קאיין הוא חומר דוחה זבובים טבעי ומרתיע גם חרקים רבים אחרים. מערבבים כוס מים אחת וכפית אחת של פלפל קאיין בבקבוק ערפול ומרססים אותו ליד הכניסה ובכל מקום שרואים זבובים. דוחי זבובים טבעיים אחרים כוללים לימון, מנטה, אקליפטוס, קמפור וקינמון.

איך להיפטר מהזבובים בבית?

עשבי תיבול ופרחים. ניתן לשתול עשבים ופרחים גם בגינה שלך וגם בחוץ כדי להרחיק זבובים מהבית שלך.
חומץ וסבון כלים. תערובת של חומץ וסבון כלים יכולה, לעזור לכם ללכוד זבובים, פלפל ומים.

הדברת זבובים בבית

רוב האנשים לא אוהבים זבובים. לראות את המזיקים האלה בתוך הבית או בחוץ, מרחפים מעל האוכל והמשקאות שלך או לידם זה מראה לא רצוי.

עם זאת, ישנם אלפי מינים של זבובים בעולם. סוגים מסוימים של זבובים מסוגלים לנשוך, ואילו אחרים מטרידים בלבד. בנוסף, זבובים קשורים להתפשטות מחלת טיפוס הבטן, דיזנטריה, שלשולים והרעלת מזון.

זבובים הנפוצים בבתים ובסביבתם כוללים את זבוב הבית, זבוב הבית הקטן,  זבובי בשר הנקראים גם שחמטניים, זבובי פירות וזבובי האורווה/השוקיים. בניגוד לשאר מיני הזבובים ה״מטרידים״, זבוב האורווה מסוגלים לנשוך.

אם יש לך בעיית זבובים, ישנן מספר שיטות להדברת זבובים, אבל השאלה של איך להרוג זבובים, היא לא תמיד כמו השאלה של איך להיפטר מזבובים.

שיטות בקרת זבובים עבור מזיקים אלה משתנות בהתאם לזמן בשנה, טכניקות להסרת זבובים שעובדות בחודשי הקיץ, לא תמיד יעילות כאשר מזג האוויר מתקרר.

בנוסף, הדעות על הדרכים הטובות ביותר להיפטר זבובים שונים גם כן.

שאלות על זבוביםתשובות קצרות בנושא הדברת זבובים
הדברת זבובים טרום אירועאם תרצו לחסוך עלויות ולבצע הדברה רק לפני אירוע ישנם חומרי הדברה שיעשו את העבודה ל – 24 שעות (בנוסף נמליץ על מלכודות – כיוון שהם ילכדו זבובים מצד אחד אך לא יסריחו מהצד השני.
הדברת זבובים לאורך זמן – שמחזיקהרק עם דינו פליי מאסטר פליי בשילוב סוכר +מלכודות זבובים.
מה המחיר להדברת זבובים?מחיר הדברת זבובים בשטחים חיצוניים נקבע בהתאם לגודל המקום – התקשרו או שלחו וואטסאפ והסבירו לנו מה השטח אותו תרצו לרסס ואו לשים מלכודות וניתן לכם הצעת מחיר מיידית.
 איך מבוצעת הדברת זבובים? הדברת הזבובים מבוצעת באמצעות ריסוס בחומר ייעודי לזבובים (המשולב עם סוכר) + הנחת מלכודות זבובים ברדיוס של כ – 10 מטרים מהמקום אותו נרצה להשאיר נקי מזבובים.
פח אשפה מלוכלך - הדברת זבובים

כיצד מפחיתים את מפגעי הזבובים?

דבר אחד שלא משתנה הוא העובדה שבמהלך הקיץ, אוכלוסיות הזבובים נוטות להרקיע שחקים. אחת השיטות היעילות ביותר להסרת זבובים היא ביטול שטחי הרבייה שלהם. הנה דרך יעילה להפחית את מפגע הזבובים:

זבובים נוטים להאכיל ולהטיל ביצים באזורים כגון פחי אשפה או מלונה כלבים שהם מקורות ריחות ומזון, ניקוי אזורים אלה מבטל את הבעיה.  תרסיסי קוטלי חרקים אלה מתאימים לתוצאות מהירות ויישום בטוח סביב אנשים כגון: באזור חיות מחמד ומזון וגם במהלך אירועים- לפני או במהלך פיקניקים למשל.

קוטלי חרקים אלה לעתים דוחים באופן זמני זבובים אחרים מהאזור המטופל. בחורף, מומלץ לאטום כראוי סדקים בקירות או ריצוף של הבית שלך, סינון נקודות כניסה ושקלול השימוש בחומר הדברה שנועד להחריק ולהרוג זבובים.

אטמו חורים בקירות - טיפים למניעת זבובים

זבובים משתלטים והם יחפשו נקודות כניסה כדי שיוכלו להסתתר בחללי קיר או בעליית הגג ולחכות למזג אוויר חם יותר.ֿ

שיטות תברואה המסירות אזורי רבייה הן הבסיס לשליטה בזבובים המפיצים זוהמה, כגון זבובי בית.

לכסות את האשפה ולנקות מזון בעלי חיים שנשפך.

לסגור את כל הפתחים בבית כדי למנוע זבובים מלהיכנס (למשל שימוש ברשת).

זבובים לעתים רחוקות נמצאים בתוך הבית עד סוף החורף והאביב, אך בדרך כלל נכנסים לבית בסוף אוגוסט וספטמבר.

לכן השתדל להימנע עוד בימי הקיץ ולפעול על פי ההנחיות שכתבתנו.

השימוש בקוטלי חרקים היא רק כתוספת לבקרות אחרות. בעיות חמורות קיימות עם זבובים עמידים לחומרי הדברה ואוכלוסיות זבובים רבות מתקשות כיום לשלוט בהתפשטות הזבובים באמצעות חומרי ההדברה. טיפולים נקודתיים על תחומי פעילות זבובים גבוהים הם היעילים ביותר.

הדברת מעופפים בגינה - ריסוס לזבובים
לדוגמה, זבובים הנוטים לנוח בפינות חשוכות יכולים להיות נשלטים על ידי טיפול נקודתי וממוקד באזורים אלה (המון פעמים באזור צמחייה היוצרת אזורי צל גדולים – מטפסים למניהם וכו’).

כמו כן, עדיף לטפל בקומות העליונות של בנייה חיצונית מיד לפני שהזבובים מתחילים לנוע בתוך הבית.

הדברת זבובים בגינה

שיטות הדברת זבובים למזיקים אלה משתנות בהתאם לתקופת השנה. טכניקות הדברת זבובים הפועלות בחודשי הקיץ, אינן יעילות תמיד כאשר מזג האוויר קר. בנוסף, גם הדעות לגבי הדרכים הטובות ביותר להיפטר מזבובים נבדלות.

דבר אחד שאינו משתנה הוא העובדה שבמהלך הקיץ אוכלוסיות הזבובים נוטות להרקיע שחקים.

אחת השיטות היעילות ביותר להיפטר מזבובים היא הסרת שטחי הרבייה שלהם.

“מכיוון שזבובים ניזונים ומטילים ביצים באזורים כמו פחי אשפה או כלביות שהם מקורות של מזון, ניקוי אזורים אלו יכול לפתור את הבעיה.

כמו כן, תוכלו לדאוג למזער את כמות הזבובים באמצעות תרסיס קוטל חרקים במשטחים בהם זבובים בדרך כלל נחים בהם.

במידה ואתם מחפשים דרה מהירה להיפטר מזבובים, אך ללא הדברה מקצועית, ישנם תרסיסי זבובים תרסיסים המכילים פירתריניםטטרמתרין או רזמטרין (נקראים גם SBP-1382).

אלה מתאימים עבור מי שמחפש תוצאות מהירות וליישום בטוח סביב אנשים, חיות מחמד ולפני או במהלך פיקניקים וטיולים.

קוטלי חרקים אלה לפעמים דוחים זמנית זבובים אחרים מהאזור המטופל. “

בחורף מומלץ לאטום כראוי סדקים בקירות או בריצוף הבית, לסנן נקודות כניסה ולשקול שימוש בחומר קוטל חרקים בהתזה שנועד להדוף זבובים.

בזמן החורף זבובים יחפשו נקודות כניסה על מנת שיוכלו להסתתר בחללי קיר או בעליית גג ולהמתין למזג אוויר חם יותר.

מלכודות זבובים

הדברת זבובים 1

השימוש במלכודות זבובים בשטחים פתוחים הוא רעיון נפלא. מצד אחד המלכודת מושכת עשרות אלפי זבובים (אפילו מובטח עד 70,000 זבובים) והן קלות לתלייה וללא שימוש ברעלים. מהצד השני במידה ואתם בוחרים להשתמש בה או רוצים שאנו נביא עמנו קחו בחשבון שיש לתלות אותה ברדיוס של 5-10 מטר מסביב לאזור שאתם רוצים נקי מזבובים. יש להחליף את המלכודות האלו כל 7-21 יום כיוון שהן נוטות להסריח ברגע שהמוני זבובים נקלטים בה.

אז למה בעצם נמשכים זבובים?

זבובים חיים

1.זבובים נמשכים לזבובים חיים אחרים ולריח של כתמי זבובים על קירות ותקרות. הם נמשכים לחומר אורגני לח בזבל שלך. זבובים אף אוהבים להטיל ביצים בשאריות בשר וירקות. מומלץ לשמור את האשפה שלך במיכלים אטומים היטב ולרוקן אותו לעתים קרובות.
כדי להרחיק זבובי פירות- זרקו או החזיקו בקירור פירות וירקות בשלים מדי. 

נוזלים מתוקים

2. נוזלים מתוקים או מותססים כגון סירופ, ליקר, סודה וחומץ אף הם מושכים זבובים.
כדי לשלוט בזבובי הפירות, יש לנגב את כל השפכים ולשטוף את מיכלי הסודה או הבירה לפני המיחזור.

לכלוך

3.פתח ניקוז מלוכלך או דולף – זבובי ניקוז (כמו יתוש עש) וזבובי פירות נמשכים בניקוז. רימות זבובים מסננות ואוכלות את החיידקים והחומר האורגני בניקוז. נקו את הניקוז ותקנו את כל הדליפות כדי להרחיק את המזיקים האלה.

חיות מתות

4.חיות מתות – אם יש לך הרבה זבובים בבית שלך, ייתכן שיש חיה מתה לכודה בקירות שלך (לעיתים קרובות עכבר או חולדה). ייתכן שיהיה עליך לשבור קירות בביתך כדי להסיר את הגופה. עם זאת, זבובים נמשכים רק לפגרים טריים, כך שהם לא נשארים זמן רב מאוד.

פסולת לחיות מחמד

5.פסולת לחיות מחמד- זבובי בית מטילים ביצים בזבל של בעלי חיים, ולכן מומלץ להיפטר מפסולת חיות מחמד (במיוחד כלבים) לעתים קרובות. הכוונה בפסולת – לקקי (במילים יפות יותר, צואה).

מזון בעלי חיים

6.מזון לבעלי חיים שנשפך- נקו אחר חיות מחמד או בעלי חיים שלכם כדי לשמור על הבית נקי מזבובים. זבובים נמשכים לשאריות בונזו ואוכל של חיות מחמד.

התנהגות זבובים: זבוב בית

זבוב בית

זבובי הבית מתרבים בדרך כלל בזבל, אשפה ופחי אשפה. זבוב בית נשי יכול להטיל עד 150 ביצים במכה אחת. היא יכולה להטיל כשש קבוצות ביציות במהלך חייה, שהם כ -30 יום.

ביצים בוקעות להיות רימות. רימות אלה שורדות בצורה הטובה ביותר בטמפרטורות חמות. לאחר שהתבגרו, לעומת זאת, הם מחפשים אזורים קרירים ויבשים כדי להתפתח לשלב החיים השלישי ולהיות גולם.

זבובי בית מבוגרים מגיחים משלב הגולם בעוד כארבעה עד שישה שבועות. זבובים בוגרים אלה יכולים לנוע יותר מ -20 קילומטרים, על פי מדריך ההדברה, אם כי לעתים נדירות הם עוברים יותר מ-2 ק״מ בלבד.

התנהגות זבובים: זבוב פירות

זבוב פירות

ישנם לפחות 177 מינים של זבובי פירות. לרובם יש צורך בסביבות לחות. נקבות יכולות להטיל כ -500 ביצים במהלך תקופת חיים אחת.

הם מטילים ביצים במיכלי פירות או ירקות שאינם אטומים, על שולי בקבוקי סיידר או חומץ, ביין או בבירה, בניקוזי רצפה ולעיתים על מגבים או סמרטוטים עם שאריות של חלקיקי מזון.

כל מחזור החיים של זבוב הפירות לוקח בערך 22 יום. זבובים מסוג זה נמצאים בכל רחבי העולם.

אחת הבעיות המתסכלות ביותר של זבובים שאתה עלול להתמודד איתן היא התפשטות זבובי פירות. זבובים אלה מתרבים במהירות, ויכולים להיראות בלתי אפשריים להסרה. הסיבה לכך היא שברגע שהם נכנסים לפתח הבית, זבובים אלה מסוגלים להתרבות במקומות מרובים. הם נמצאים בדרך כלל על או ליד פירות בשלים או רקובים, פחי אשפה מלוכלכים, פחי מחזור, מתחת למקררים, בפחי אשפה וניקוז המתרוקן בצורה לא טובה.  

מציאת המקור לבעיית זבוב הפירות עשויה לקחת קצת מאמץ.

ברגע שמבנה מסוים שורץ זבובי פירות, יש לאתר ולבטל את כל אזורי הרבייה הפוטנציאליים, אתרי רבייה פוטנציאליים שאינם נגישים (למשל, סילוק אשפה וניקוז) ניתן לבדוק על ידי הדבקת שקית אחסון מזון פלסטיק פתוחה במהלך הלילה – אם זבובים מתרבים באזורים אלה, הזבובים המבוגרים יצאו ויתפסו בשקית. לאחר חיסול מקור המשיכה וההתרבות, ניתן להשתמש בחומר הדברה מבוסס פירתרום, כדי להרוג את כל הזבובים הבוגרים שנותרו באזור.

התנהגות ומחלות הזבובים:

גם זבוב הבית וגם זבוב הפירות הם נשאי מחלות. ידוע כי זבובי הבית מעבירים לפחות 65 מחלות שונות, כולל קדחת הבטן, כולרה, אנתרקס ושחפת.

זבוב הפירות נקשר לאי נוחות במעיים ושלשולים. אף על פי שאף אחד מסוגי הזבובים הללו לא נושך, שניהם מעבירים מחלות באמצעות זיהום מזון.

גם עם הבנה חזקה של התנהגות זבובים, ניהול נגיעות בזבובים בכל בית יכול להוות אתגר. כדי לטפל בצורה הטובה ביותר בזבובים שמזמזמים סביב ביתך, התקשר לאיש מקצוע בהדברת מזיקים.

ניקיון במטבח - שמרו על ניקיון - הדברת זבובים

הדברת זבובים בבית: 3 דרכים להיפטר מזבובים בתוך הבית

שמרו על הניקיון

אין דרך אחרת לנסח זאת: אם ברצונך להיפטר מזבובי בית, עליך לשמור על בית מסודר ונקי, ומעל לכל, נקי ממזונות שנשפכו ומחומר אורגני אחר שבו זבובים מטילים ביצים.

לעיתים זבובי הבית נקראים זבובי טינופת מסיבה טובה – ריקבון הוא בית הגידול המועדף על זבובים אלה. בנוסף לחומר אורגני שממנו ניתן לאכול ולהתרבות, זבובים גם צריכים לחות, לכן עשו מאמצים לסלק רטיבות בביתכם.

 • שמרו את האשפה מכוסה היטב במיכלים מכוסים והקפידו להוציא את הזבל לעיתים קרובות.
 • נקו נזילות במהירות וכסו את כל המזון שאינו בקירור.
 • אל תתנו לכלים מלוכלכים לשבת בכיור יותר מדי זמן.
 • שמרו על ניקיון באוזרי האוכל וחיות מחמד.
 • תקנו נזילות ותדאגו שלא יהיו אזורים עם לחות עודפת.
הדברת זבובים

הדברת זבובים באמצעים מכניים:

להיפטר מהזבובים הקיימים בביתכם אפשר להשיג בצורה הטובה ביותר בעזרת שילוב של הריגתם באמצעות מחבט זבובים ולכידתם.

אתה עשוי לחשוב שאין צורך במיומנות מיוחדת להשתמש במחבט זבובים, אבל אתה תהיה מופתח שהדרך הטובה ביותר אם אתה מחכה לזבוב שיעלה על קיר או על חלון,

תיגש לאט עם מחבט הזבובים ואז תכה ברצף פתאומי. נדיר לפגוע בזבובים בזמן שהם עפים.

רק אל תשתמשו במחבט זבובים ליד אזורי מזון, ויש לחטא אותו לאחר כל שימוש.

יש גם מגוון מלכודות זבובים זמינות. רבים מאלה משתמשים במיכל אטום, דרכו נכנסים הזבובים כשהם מנסים להגיע לפיתיון.

אתה יכול גם להכין פיתיון משלך פשוט על ידי ערבוב סוכר או מולסה עם מים.

בקבוק סודה מפלסטיק רגיל מלא במים ממותקים הופך למלכודת זבובים תוצרת בית טובה למדי.

אתה יכול גם לקנות נייר דביק או רצועות מסוגים שונים כדי ללכוד זבובים. תלויים באוויר או נמצאים על חלונות, מוצרים אלה ילכדו כל זבוב שעובר עליהם.

לבסוף, ישנן מלכודות זבובים מקורות אולטרה סגולות המפתות זבובים עם אור, ואז לוכדות אותן בעזרת רפידות דביקות חד פעמיות.

סוג זה של מלכודת פנימית צריך להיות ממוקם לא יותר מ– 5 מטרים מעל הרצפה, במקום בו לא ניתן לראותו דרך חלונות (אחרת, הוא ימשוך זבובים חיצוניים). והציב את המלכודת האולטרה סגולה הרחק ממקורות האור האחרים והרחק מאזורי הכנת המזון.

שימוש בחומרי הדברה באחריות

השתמש בחומרי הדברה באחריות:

אף על פי שאנשים רבים ישר חושבים על להשתמש בקוטלי חרקים כימיים לכל הדברה, יש להימנע מהדברה כימית במידת האפשר.

בגלל שימוש יתר, זבוב הבית הנפוץ פיתח בהדרגה עמידות בפני כימיקלים רבים, מה שאומר שיש צורך ליישם יותר ויותר יישומים בכדי להרוג אותם.
בעוד שחומרי הדברה עשויים להיות הגיוניים בחוץ, עדיף להימנע מהם ממקומות סגורים במידת האפשר.

חומרי הדברה מסורתיים מורכבים מכימיקלים רעילים שונים, ולמרות הבטחות היצרנים כי אין בהם שום סיכון לבריאות האדם, ה- CDC מציין כי כל חומרי ההדברה יהוו סכנה אם נעשה בהם שימוש יתר או בשימוש בניגוד להוראות התווית.

ובשום פנים ואופן אסור להשתמש בחומר הדברה בחוץ כדי להדביר זבובים או חרקים אחרים בסביבה סגורה.
בזירה של חומרי הדברה עם ריסוס, הבחירה הבטוחה ביותר היא קוטל חרקים על בסיס פירתרין, שמקורו בתמצית מפרחי חרצית.

חומרי הדברה אלה הורגים חרקים במגע, אך אינם מהווים סיכון לחיות מחמד או לבני אדם.
הם, עם זאת, רעילים לדגים, לכן וודאו שלא לאפשר להם להגיע לאספקת מים.

הדברת זבובים בבית:

מניעת זבובי בית היא במידה רבה עניין של חסימת כניסתם לבית מבחוץ, ובמקביל לעשות מאמצים לנקות חומר אורגני העלול להציע להם מזון והזדמנות רבייה.

שקול אמצעי הרחקה אלה כדי לחסום את הדרכים בהן זבובים יכולים להיכנס לבית:

 • שימרו על מצב טוב של החלונות והדלתות בבית שלכם.
 • שימרו על דלתות, חלונות ופתחי אוורור סגורים כאשר אינם בשימוש. השתמש בהתקני סגירת דלתות אוטומטיים במידת האפשר.
 • יש לאטום או לכסות אזורי כניסה של זבובים אפשריים אחרים, כגון סביב פתחי אוורור, סדקים וחורים בחיפוי הבית.

מה גורם לזבובים מחוץ לבית?

זבובים מופיעים במקומות חיצוניים בכל מקום ומתי שיש מקורות מזון (חומר ריקבון צמחי ובעלי חיים) ולחות. חושך גם משפר את רבייתם, בקיעתם והתפתחותם של הזחלים לעוד זבובים.

כיצד למנוע זבובים בחוץ?

מניעת זבובים היא בעיקר עניין של לשלול מהם את המזון והלחות הדרושים להם להתרבות. זה, בשילוב עם שיטות לכידה שונות, טורפים טבעיים ושיטות הרחקה, יכולים לשמור על שליטה באוכלוסיות הזבובים.

שבע עובדות נוספות על זבובים שבטוח לא הכרתם:

מינים מסוימים של זבובים דומים גנטית לאנשים – לדברי חוקרים במינהל האווירונאוטיקה והחלל הלאומי (נאס”א), הגנים של זבובי הפירות תואמים לכ-61 אחוזים מהגנים של המחלות האנושיות שהתגלו.

מחזור חיים קצר 

ברוב מיני זבובי הפירות לוקח רק שבוע לעבור מביצה למבוגר – מדענים חוקרים מוטציות גנטיות בפרק זמן קצר בהרבה מאשר עם חרקים או בעלי חיים אחרים. בגלל זה, זבובי פירות  משמשים לעתים קרובות במעבדות מחקר רפואי.

זבובים יכולים לראות מאחוריהם 

(כן, להם יש עיניים בגב) – לזבובים יש מעין אלפי עדשות זעירות הנקראות אומטידיה המרכיבות את עיניו של זבוב. עיניים מורכבות אלה מאפשרות לזבובים לראות 360 מעלות בבת אחת.

יש זבובי פירות בחלל 

נאס”א שלחה זבובי פירות לתחנת החלל הבינלאומית בשנת 2014. הזבובים, הממוקמים ב”מעבדת זבובי הפירות”, משמשים לחקר ההשפעות ארוכות הטווח של מיקרו-כבידה, טיסת חלל וקרינה בחלל. התוצאות יעזרו ליידע החלטות שהתקבלו על מסע בחלל עבור בני אדם.

עובדות נוספות על זבובים:

זבובים טובים במתמטיקה

 למרות מוחם הזעיר, זבובים מצוינים בחישוב הזווית של יד חובטת, עיתון או מחבט ויצירת תוכנית טיסה כדי להימנע מכך (אז אל תתבאסו אם אתם תמיד מפספסים). כאשר הם רואים איום מגיע, הם מסוגלים לקפוץ לאחור באמצעות רגליהם האחוריות כדי למנוע את הפגיעה, על פי מחקר שנעשה על ידי מדענים במכון הטכנולוגי של קליפורניה הנתונים שלהם על הזבובים הראו כי נדרש לזבובים לקבל החלטות אלה בתוך 100 אלפיות השנייה של איתור האיום אז חבל על  סימני הרגליים על הקירות.

יש דרך נכונה לחבוט בזבוב

 במקום לכוון ישירות לזבוב, אתה צריך לנסות לכוון לפניו ולצפות לאן הוא הולך לקפוץ כשהוא רואה אותך מגיע.

יש זבובים שהם מתחזים, חיים אתגר אנחנו מאחוריך – זו עובדה שיש מינים של זבובים המחקה חרקים אחרים. זבובים מרחפים למשל, נראים לעתים קרובות כמו דבורים או צרעות ומאפשרים להם להימנע מטורפים. זבובים אלה מקבלים את שמם מהתנהגותם – לעתים קרובות הם נראים מרחפים באוויר כמו מסוקים קטנים בעוד הזמזום שלהם יכול להיות מעצבן מאוד. זבובים מרחפים נחשבים מועילים כמו הזחלים שלהם בטרף על כנימות, זחלים, וקשקשים. זבובי ריחוף בוגרים הם מאביקים של צמחים פורחים.

לא כל הזבובים הם “זבובים אמיתיים”- חרקים מסוימים נקראים זבובים, אך אינם כלולים בפועל בדיפטרה. כדי להבדיל ביניהם, הביטו בשמו של החרק: “זבוב אמיתי” יקבל את שמו בשני חלקים, כמו זבוב הבית- ואילו שפירית היא מילה אחת.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
js_loader

מחיר הדברת זבובים – כמה עולה להדביר זבובים?

גודל הגינהמחיר להדברת זבובים
גינה עד 50 מ”ר500 ש”ח
גינה בין 50-100 מ”רבין 600-800 ש”ח
גינות ושטחים גדולים יותרצרו קשר וניתן להם הצעת מחיר מדוייקת
הדברות טרום אירוע (חומר שמשפיע ל 24 שעות בניגוד ל – דינו פליי שמשפיע בין חודש לחודשיים)החל מ – 500 ש”ח – תלוי גודל ובכלל הרבה יותר זול מהדברה לטווח ארוך *רצוי להדביר בבוקר (בשעות הבוקר המוקדמות) האירוע או ערב לפני.
 הדברות זבובים בשילוב עם הדברות נוספות (כמו ג’וקים ונמלים)החל מתוספת של 250 ש”ח בלבד.

היה קטע שעניין אתכם במיוחד?

זבוב הבית - הדברת זבובים מה הם הזבובים הנפוצים ביותר

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..