הדברת חולדות

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

 1. סימנים שחולדות בביתכם ושאתם זקוקים להדברת חולדות או ללוכד חולדות – צואה, שתן ואוכל נגוס.
 2. בכתבה תקראו מה המדביר עושה בפועל? סוגי מלכודות וההבדלים ביניהם. 

איפה לחפש?

מחפשים קקי של חולדה? חפשו בארון מתחת לכיור ובאזורים נסתרים (מאחורי מקרר וכו’).

מחיר שקוף

מחיר ביקור של לוכד חולדות – נע בין 350-450 ש”ח ברוב המקרים עם שלושה חודשי אחריות (עלות ביקור במסגרת האחריות הינו 99 ש”ח להחלפת מלכודות, השמת רעלים חדשים וכו’).

מה המדביר עושה בפועל?

בהדברת חולדות ננסה ללכוד את החולדה במידה והחולדה לא נמצאת כשאנו נגיע נשתמש ברעלים מלכודות בהתאם לצורך.

הדברת חולדות באמצעות מלכודת קפיץ

מחיר הדברת לכידת חולדות ועכברים 

 • דירות בבניין החל מ- 350 ש”ח 
 • בית פרטי – החל מ- 400 ש”ח
 • בתי עסק – החל מ- 300 ש”ח (ותלוי תקופה)
 • מסעדות ובתי קפה (החל מ – 300 ש”ח)  

מחיר הדברת חולדות ועכברים לבניין-(ועד הבית)

 • הדברת בניין לחולדות ועכברים – 2-4 קומות – 450 ש”ח 
 • הדברת בניין 5 קומות לחולדות ועכברים – 500 ש”ח 
 • הדברת בניין 6 קומות לחולדות ועכברים – 550 ש”ח
 • הדברת בניין 7 קומות לחולדות ועכברים – 600 ש”ח 
 • הדברת בניין 8 קומות לחולדות ועכברים – 650 ש”ח 
 • כל קומה נוספת – תוספת של 50 ש”ח לקומה.

כמה עולה הדברת חולדות?

הדברת החולדות נעה בין 350-450 ש”ח להנחת מלכודות רעלים ובנוסף אתם זכאים לאחריות לשלושה חודשים 

כיצד הדברת החולדות מתבצעת?

במזיקיס אנו משתמשים לרוב במלכודות קפיץ (כאלה שהורגות במקום) או תיבות האכלה עם רעלים במקרה הצורך

כמה זמן לוקחת הדברת החולדות?

זמן הדברת החולדות לוקחת בממוצע 20 דקות לדירה ויותר לבית פרטי – המדביר חוקר את הדייר, בודק כיצד המכרסם נכנס לבית ורק לאחר שהוא מבין את סיפור הרקע מניח את המלכודות הרעלים לפי הצורך.

מצאתי שתן וצואה (קקי) של החולדות – זה מסוכן?

זה בהחלט לא נעים. שתן עלול להיות מסוכן אך כל עוד מנקים באופן תדיר את המשטחים אין חשש. אך הצואה והשתן לא יעזבו לבד אלא אם נלכוד את החולדה

חולדות בבית מה עושים?

 מה חולדות אוהבות לאכול?
חולדות למעשה מאוד בררניות באוכל, אבל מאוד פתוחות לנסות כל דבר אם האוכל המועדף עליהן לא נמצא בסביבה. בספרדית יש פתגם: – POR EL HAMBRE, NO HAY PAN DURO. הכוונה שלמישהו רעב אין לחם יבש – ככל הנראה זה תקף לא רק עבורנו – אלא גם עבור החולדות. כאשר המכרסמים הללו רעבים הם יהיו מוכנות לאכול כל דבר – כולל זבל, קומפוסט ואוכל של בעלי חיים (שימו לב לסגור את אוכל בעלי החיים שלכם בתוך דלי סגור), האמת היא שהן אפילו מסוגלות לאכול את הצואה של עצמן במצב רעב חמור, למרות שזה לא יהיה הדבר הראשון שהן ירצו אבל –
Por la hambre, no hay pan duro.

כדי להבין יותר טוב את החולדות – להבין מה מושך אותן לתוך ביתינו – רצוי שנדע קצת יותר על הרגלי האכילה שלהן.

מה חולדות אוהבות לאכול? חמאת בוטנים

מה חולדות מעדיפות לאכול?

נכון, החולדות הללו יודעות לאכול הכל אך הן לא יאכלו כל דבר שנקרה בדרכן, יש להן העדפות. אז מה הן באמת אוהבות לאכול? בטבע, הן יעדיפו לאכול זרעים, דגנים, גרעינים פירות וירקות. הן מסוגלות בטבע גם לאכול חיות קטנות יותר וחרקים למרות שזה פחות נפוץ לראות אותן צדות. 

מה מושך את החולדות אליכן לבית ולגינה?

חולדות, כמו רוב החיות ואולי גם קצת כמונו, רוצות שלושה דברים בחיים: אוכל, מים ומקלט (כנראה הן לא שמעו על הפירמידה של מאסלו). חשבו רגע על הבית שלכם או על החצר? אם הדשא שלכם ירוק יותר מהשכנים, הגינה מטופחת ואין ערימה של גרוטאות זרוקות – אתם במצב מצויין! אם הגינה שלכם מוזנחת, ויש ערימה של חפצים ערומים אחד על השני, מחסן פתוח לרווחה ועוד מקומות שהחולדות יכולות למצוא בהן מסתור – קחו בחשבון שהן יגיעו. 

בנושא המים, החולדה תרווה את צמאונה מברז דולף, מים עומדים אחרי גשם, מים עומדים בעציצים המים של קערות בעלי החיים שלכם ועוד.  

אבל מה יש לחולדות לאכול בחצר שלי? למעשה, הרבה יותר ממה שאתם חושבים. מעבר לזרעים ודגנים, חולדות יכולות לעשות ארוחות גורמה מאשפה, אוכל של בעלי חיים, פירות שנפלו על האדמה ואפילו מהקומפוסט שלכם.

מה מושך את החולדות אלי הביתה לדירה?

אם החולדות לא מוצאות מזון בחוץ, הן יכנסו לביתכם (בטח בימים קרים יותר בהם אצלכם הרבה יותר חמים). ויתמקמו ראשית באזור המטבח (הן מחפשות מזון, זוכרים?). בימי הסתיו והחורף אתן תמצאו אותן יותר בביתכם בעיקר בגלל מזג האוויר הקר, והמזון שלהן שפוחת בחורף.

אז מה יש להן לאכול אצלי בבית?

חולדות יאכלו הכל – ולאו דווקא מה שאתה חושב. אריזות קרטון, חוטי חשמל ותקשורת ועוד דברים מוזרים כאלה הן רק חלק מהרפרטואר של מה שחולדות אוהבות. אבל בראש ובראשונה פירות (עם אהדה מיוחדת לאבוקדו), קורנפלקס שנשאר בחוץ ולא בארון, אורז וירקות מושך אותן במיוחד. השארתן את האוכל של הכלב באריזתו המקורית? יכול מאוד להיות שתראו את קצוות השקית מכורסמת וכמה פתיתי מזון שיוצאים החוצה.

הארון מתחת לכיור אצל מרבית האנשים נראה כמו אחרי מלחמה, שקיות על גבי שקיות, לכלוך, שמן, ופח אשפה לא סגור הרמטית – כל אלה מהווים ואשתמש כאן במילותיו של ליברמן – גן עדן עבור החולדות. זכרו – לנקות את הארון מתחת לכיור לפחות אחת לחודש.

שאלות על חולדותתשובות קצרות על חולדות (חולדת החוף וחולדת העליות)
איך אדע אם יש חולדה בביתי?אם לא ראיתם את המכרסם עצמו, שימו לב לצואה (כמו אורז בר שחור), או לכרסום באבוקדו, בקרטון קורפנלקס, ברשות או בכבלי חשמל ותקשורת.
באיזה סוג מלכודות אתם משתמשים?אנו ממליצים ומשתמשים במלכודת שמבחנתו היא ההומאנית ביותר – מלכודת קפיץ שהורגת במקום.
האם אתם משתמשים גם ברעלים לחולדות?ברעלים נשתמש בבתים פרטיים, בבניינים, בחצרות ובמקומות חיצוניים. את הרעלים נשים בתוך “תיבות האכלה” אותן קופסאות שחורות אטומות וסגורות במפתח מיוחד – בטיחותיות לילדים, תינוקות ובעלי חיים אחרים.
האם אתם מבצעים לכידת חולדות?כן! ברירת המחדל שלנו היא ללכוד את החולדה. ברוב המקרים (שהם לא באמצע הלילה) החולדה לא תהיה כשנגיע ולכן נניח מלכודות ורעלים בהתאם לצורך.
פינוי פגרים, הדברת חולדות

איך מתבצעת הדברת חולדות?

זה יכול להיות לא פשוט להיפטר מחולדות לבד – בעיקר בגלל שיש מגוון כל כך רחב של מלכודות (חלקן יעילות פחות וחלקן יעילות יותר). אתם כן צריכים לדאוג לנקות את הבית ולסגור חלונות (שאין עליהן רשתות) בעיקר בשעות הלילה (שכן חולדות הן חיות ליליות). הדברת חולדות נעשית באמצעות מלכודות ורעלים בתוך תיבות האכלה – בכל דירה ובכל בית פרטי אנו נשתמש במגוון רחב של אסטרטגיות בהתאם למצב. ישנן מקומות בהם נניח רק מלכודות קפיץ, מקומות בהם נשתמש ברעלים בתוך תיבות האכלה ובבורות הביוב, מלכודות אולטרא-סוניות ועוד.

למזיקיס ניסיון של כמעט עשור בהתעסקות עם חולדות, בבתים פרטיים, בדירות ובגני חיות (כן החיות התנכי בירושלים). צרו איתנו קשר עוד היום, ונגיע באהבה.

לוכד חולדות - לכידת חולדות - מזיקיס

מאפייני החולדה 

גודל: החולדה תהיה בגודל של בין 25-30 ס”מ. החולדה תשקול לרוב חצי קילו ורק לעיתים רחוקות תשקול מעל. 

צבע: אפור – חום. 

התנהגות: מעט מאוד אנשים אוהבים חולדות או עכברים ואף אחד (גם אלה האוהבים אותן) לא ירצה אותן בתוך הבית. חולדות חיות בכל מקום מחוץ לבית ויכולות להכנס לביתכן בכל עת. באזורים בהם בונים את הרכבת הקלה (אזור גוש דן וירושלים) ישנה עליה בכמות החולדות הפולשות לבתים בעיקר בגלל שאנו, בני האדם פולשים לאזורי המחייה שלהן – ואז הן מחפשות מקלט בבתים שלנו (עוד על מה חולדות אוהבות בלינק). לרוב החולדות יגיעו אליכן בעונות הקרות – גם בגלל מזג האוויר הקר (ואצלכם בטוח יותר נעים) וגם ובעיקר בגלל שאין להן מה לאכול בחוץ (אין זרעים ואין צמחים). כעת, החולדות והעכברים יחפשו מקור מזון אחר. לצערך, זה עלול להיות בדירתך. 

פירצה קוראת לגנב?

חולדות הן מטפסות מעולות ויכולות להיכנס מכל חור בגודל 2 ס”מ. תשאירו את חלונות הבית סגורים בלילה. אם יש אצליכם חלונות שהם פתוחים תמיד (יציאת המייבש, חלון השירותים וכו’) קחו בחשבון שזה יכול להיות פירצה קוראת לגנב לחולדות. אם יש סמוך לחלונכם או למפרסתכם עץ עבות קחו בחשבון שמוטב לגזום אותו לקראת חודשי הסתיו והחורף. סיימתם לשבת בשירותים? סגרו את מכסה האסלה – לא רק שהן מטפסות מעולות הן גם יודעות לשחות מעולה – זאת לא סתם הפחדה אלא דברים שקורים במציאות! 

נשארים בבתים – נשארים בחיים 

חולדות יודעות איפה אנחנו נמצאים ואיפה לא – כאשר יש בביתכם חדרים שהן סוג של מחסן, חדרים שכף רגליכם לא דרכה בה זמן רב, מחסנים עזובים וכו’ – קחו בחשבון שהחולדות ינצלו את זה ויתנחלו שם מבלי להודיע. שימו לב אחד לכמה זמן להראות נוכחות בכל חלקי הבית – גם במקומות שאתם פחות שמים לב אליהם ביום יום.

צוקל? מה זה צוקל? 

במטבחים רבים (בעיקר אלו החדשים) ישנו הצוקל. הצוקל הינו החלק התחתון שבין ארונות המטבח לקרקע (בדרך כלל מאין חלק כסוף כזה). הצוקל מתלבש על האורנות בקליק ומאחוריו (בחלק שמתחת לארונות המטבח) ישנה פעילות שוקקת ובועטת – הרבה יותר ממה שאתם מדמיינים. רוב החולדות במטבח ימצאו בצוקל את צור מחצבתם וישארו שם במהלך כל שעות היום (וגם יביאו לשם המון זבל) – זהו בסיסם וזהו אחד המקומות הנפוצים ביותר שאנו נמקם מלכודות (ובדרך כלל נתפוס) את החולדות. זכרו לנתק את הצוקל מהמקום ולנקות שם לפחות אחת לחודש. 

חולדות בבית בשירותים

הרגלי החולדה:

בחוץ, חולדות חיות בשדות, ביערות, חוות ופשוט בכל מקום שיש אנשים. לרוב חולדות לא מהוות מטרד עבור בני האדם מלבד אזורים עירוניים. באזורי רוויים בבנייה, במקומות בהם אנחנו פוגעים באזורי המחייה שלהם – הן לא נשארות חייבות ופוגעות באזורי המחייה שלנו ופולשות לבתים ולדירות שלנו בחיפוש אחר מזון, מים ומקלט. החולדה לא צריכה יותר מחור של 2 ס”מ – ואם הבית שלכם לא סגור הרמטית – הן ימצאו את הדרך לביתכם.

אשפה, חצר מוזנחת, מקומות מלוכלכים ועזובים – ימשכו את החולדות.

איך נמנעים מחולדות? איך נמנעים מהדברת חולדות? יותר טוב למנוע מאשר לרפא

הדבר הטוב ביותר שעליכם לעשות כדי למנוע מחולדות מלהכנס לביתכם הינם:

לסגור חלונות (שאין בהם רשתות) בשעות הלילה.

לסגור את כל החורים והסדקים בקירות.

לנקות את החצר שלכם ולא להשאיר שם חללים בהם חולדות יכולות להסתתר

להראות נוכחות אחת לכמה ימים בחדרים עזובים (מחסן בחוץ, מחסן בבית וכו’)

לייבש מקורות מים ולהכניס את אוכל בעל החיים לבית

להכניס את אוכל בעל החיים לדלי סגור ולא להשאירו באריזה המקורית.

זכרו – חולדות יכולות לכרסם הכל מלבד בטון וזכוכית אך גם אם המקום יהיה סגור באמצעים אחרים הן לא ימהרו להכנס לביתכם. מהרגע שחולדה נכנסה לביתכם ורק לאחר מכן סגרתם את החורים – כל עוד זה לא יהיה בטון או זכוכית הן יכרסמו את דרכן החוצה ופנימה.

רוצים להיפטר מהחולדות אחת ולתמיד? צרו קשר עם מזיקיס לביצוע הדברת חולדות – לנו ניסיון של כמעט עשור בטיפול בחולדות בדירות, בבתים פרטיים ובגני חיות (גן החיות התנכי בירושלים).

מלכודת-כלוב-לחולדות

הדברת חולדות – סוגי מלכודות יתרונות וחסרונות 

בשוק קיימות מלכודות רבות, חלקן טובות יותר ופחות, כאלה שהורגות במקום וכאלה שרק לוכדות ומאפשרות לשחרר את העכבר במקום רחוק – נסקור אותן בקצרה. 

 1. מלכודת דבק – המלכודת הגרועה ביותר – הן מבחינה הומאנית והן מבחינת אחוז התפיסה. מכלדות דבק הינה המלכודת הזולה ביותר בשוק. המלכודת היא למעשה פלטת דבק שעליה מניחים פיתיון, העכבר מגיע, נדבק ונאנק על חייו למשך 3-5 שעות. עכברים גדולים ידעו להשתחרר מהמלכודת על ידי כרסום הרגליים. עכברים קטנים כן יתפסו במלכודת זאת אך יגרם להם סבל רב – ישנן דרכים טובות יותר.
  1. יתרונות: המלכודות הזולות ביותר. 
  2. חסרונות: לא עובד על עכברים גדולים, חד פעמיות, גורמות סבל רב לעכבר (ולכם כאשר תשמעו אותם צווחים).
 2. מלכודות כלוב (“רשת”) – מלכודות כלוב הינן מלכודות לכידה – הן לא הורגות את העכבר אלא רק לוכדות אותו כך שמאפשרות שחרור במקום רחוק יותר או הריגה על ידי הטבעה בדלי עם מים. המלכודות הללו באות ברוב המקרים ב- 2 גדלים – קטנות לעכברים וגדולות לחולדות. לרוב המלכודות הללו לא תופסות ב- 100% (ברוב המקרים 50%) – דבר המצריך כמה וכמה מלכודות.
 3. מלכודות מנהרה – דומות מאוד למלכודות רשת רק קטנות יותר והרבה פחות מסורבלות – מעט יקרות יותר ממלכודות רשת במחיר. יתרונות וחסרונות דומים למלכודות כלוב. 
 4. מלכודות קפיץ – המלכודות האיכותיות ביותר – מבחינתנו גם ההומאניות ביותר (הורגות מיד את העכבר). מלכודות קפיץ הן רב פעמיות, קומפקטיות – ניתנות להשמה גם בארון מתחת לכיור, מאחורי ה”צוקל” במטבח, בתוך כוכים ובכלל – כמעט בכל מקום בבית אפשר להניח את מלכודות הקפיץ. אחוזי הלכידה במלכודת קפיץ הן הגבוהות ביותר – הן אינן גורמות סבל לעכבר (מלבד סבל רגעי) ומאפשרות לכם לחזור לישון בבית ללא מכרסמים. מלכודות קפיץ גם ניתנות להשמה בתוך תיבת האכלה – אופציה זאת היא מעולה עבור מקומות בהם רוצים להניח מלכודות במקום בו יש תינוקות זוחלים, בעלי חיים וכו’. תיבת האכלה היא קופסה סגורה שלרוב משמשת להנחת רעלים בשטחים חיצוניים, אך בנוסף לרעלים שאפשר להניח שם – ניתן להניח מלכודת קפיץ. 
 1. יתרונות: ההומאניות ביותר – הורגות במקום – סופר יעילות, בטוחות לילדים ולבעלי חיים. 
 2. חסרונות: אין. 

מזיקיס ב-מידרג

צפו בסרטון קצר שהכנו למידרג על הדברת חולדות

הייתה פסקה שעניינה אתכם במיוחד?

חולדה מצייה, חולדת העליות

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..