הדברת חנויות

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הגשמתם את החלום שלכם, אתם בעלי גאים של חנות בתחום ה..(תשלימו לבד). תמיד אמרו לכם שלא יהיה פשוט, שלהיות עצמאי זה לא קל, לנהל מלאי, סחורות, עובדים, פרוטקשן.. אבל ממה לא הזהירו אתכם, ממזיקים! מג’וקים בחנות, מנמלים בכניסה למאפייה, מתיקן גרמני שמציף את מנועי המקררים ומה לא..אז על הדברת חנויות – בכתבה הבאה

אנחנו כאן בשבילכם, בין אם מדובר בחדר כושר, חנות מכולת, חנות ריהוט (היזהרו מטרמיטים), חנות למוצרי מזון לבעלי חיים (עליכם להיזהר במיוחד), חנויות פיצוחים (שימו לב לעש המזון) ועוד ועוד.. 

איזה הדברות מקובל לעשות בחנויות?

תלוי בסוג החנות! במידה ויש לכם חנות שמקבלת סחורה של אוכל על בסיס יומיומי – אחת לחודש! במידה והחנות שלכם אינה בתחום המזון – כל 6 חודשים רצוי לבצע הדברה ואו ניטור מזיקים.

כל כמה זמן יש להדביר עסק מזון?

אם בבעלותכם מסעדה ואו בית קפה אתם צריכים להדביר לפחות אחת לחודש! אנו מכירים מסעדות שמדבירות גם אחת לשבוע (תלוי במזיקים ובנגיעות שיש אצלהם) ודווקא במסעדות גם אם כרגע השטח “נראה נקי” – הדברה אחת לחודש היא בגדר חובה אצלכם (גם בשביל לא לתת לשום דבר להתפתח ולשגשג). 

כל כמה זמן יש להדביר מסעדה ובתי קפה?

אחת לחודש לפחות. הרבה יותר קל למנוע מאשר לרפא – לכן גם אם המצב נראה “בסדר” אצלכם כרגע – תשאירו אותו נקי ואל תחכו שהמזיקים יתחילו להרים ראשם.

כל כמה זמן יש להדביר חנויות שאינן מסעדות?

חנויות מטבען לרוב נמצאות במפלס הקרקע של הרחוב – לכן נמליץ לכם לבצע הדברה לפחות אחת לשנה על מנת שלא יפתחו אצלכם או בקרבתכם מיני מזיקים.

סוג החנותמה ומתי מדבירים?
הדברת חנויות מכולת חנויות מכולת וחנות בתחום המזון מקבלת סחורה בקרטונים על בסיס קבוע. הקרטונים הללו לא אחת מלאים בתיקן גרמני ובביצי התיקן הגרמני. שימו לב לא להכניס אותן לחנות שלכם!
חנות מכולת יש להדביר על בסיס קבוע לפחות אחת למספר חודשים למזיקים וכן לבצע ניטור ובדיקה לגבי הימצאות מכרסמים במקום. יש לנו ניסיון רב במכולות שהפרונט שלהם נראה מושלם אבל מאחורי הקלעים המכרסמים חגגו – שימו לב שזה לא קורה אצלכם, ובמידה וכן? אנחנו כאן. 
הדברת מאפיותמאפיות צריכות לשים לב במיוחד להדברת תיקן גרמני באזור המטבח והדברת מכרסמים “מאחורי הקלעים. לא מעט פעמים ישנם גם מעופפים שונים במאפיות וזה כתוצאה מהשמן ומהאוכל הרב שנמצא בניקוזי המקום. לעיתים למאפיות יש גם אזור של קפה ואז זה ממש משמש כבית קפה לכל מקום – מקום כזה צריך לעשות הדברה על בסיס חודשי – צרו קשר ונדע להתאים לכם את ההדברה המתאימה ביותר עבורכם. 
הדברת חדר כושרחדר כושר שנמצא מתחת למפלס הקרקע (מרתפים, פרטרים וכו’) צריך לעשות הדברה לפחות פעם או פעמיים בשנה. חדר כושר שהכניסה אליו ממפלס הקרקע גם רצוי שיעשה הדברה שנתית קבועה.
חדרי כושר שנמצאים גבוה מהקרקע לרוב מתוחזקים בצורה מיטבית מבחינת ניקיון, אין בהם הרבה מזון (אלא אם כן יש ברקפה במקום ואז זה ממש בית קפה לכל דבר שצריך להקפיד עליו יתרה). לסיכום, בין 1-2 הדברות מזיקים בשנה יתנו לכם ראש שקט בכל הנוגע למזיקים. 
הדברת חנויות בגדים ואופנהחנויות בגדים ואופנה מאופיינות בזה שהם נמצאות לרוב במפלס הרחוב. ההמלצה שלנו היא לפחות פעמיים בשנה במידה ואתם נמצאים באזורים בעייתיים יותר ופעם בשנה אם אתם באזור פחות נגוע במזיקים. הדברת מכרסמים אצלכם תהיה בגדר חובה אם אתם מוקפים עסקי מזון (כמו למשל מתחם שוק הפשפשים וכו’). 
הדברת מכבסותלמה צריך לבצע הדברה במכבסות? בעיקר בגלל החום והלחות שיש במקום והעובדה שהן נמצאות במפלס הרחוב. 
הדברת חנויות סטוקחנויות סטוק מקבלות סחורה על בסיס יומי בקרטונים – במידה ואחד מהקרטונים הללו נגוע עלולה להתפרץ נגיעות ג’וקים קשה במקום – ההמלצה שלנו לזרוק את הקרטונים כמה שיותר מהר, לפתוח אותם במקום אחר מהחנות עצמה ובמידה ואתם מאחסנים דברים בקרטונים – שימו אותם מעל הקרקע ולא ישירות על הרצפה.
הדברת חנויות פיצוחיםחנויות ממתקים ופיצוחים – כאלו שקונים בתפזורת לא פעם מלאות בכל סוגי המזיקים. ראשית עצם העובדה שמדובר במזון מושכת מזיקים, שנית המזון שמגיע לחנויות הללו יכול להגיע מזוהם עוד מהמפעל במגוון מזיקים (החל מחדקונית האורז, עש המזון כו’) וכלה במכרסמים שיכולים להיכנס באין מפריע ממפלס הרחוב אל תוך החנות. שימו לב להדביר על בסיס קבוע למכרסמים, עש המזון ומזיקים שונים בחנויות אלו.  נתקלנו לא אחת בחנויות כאלה שהמצב יצא משליטה בעיקר כי לא שמו לב בהתחלה להתעוררות של מכרסמים ועש המזון במקום. 

הדברת חנות

הדברת חנות בניגוד להדברה בבית הפרטי שלכם צריכה להיעשות בצורה קבועה – וכמו שאומר המשפט הידוע – “עדיף למנוע מאשר לרפא”. בין אם אתם מקבלים סחורה על בסיס יומיומי כמו מסעדות (בדקו עוד על בתי קפה והדברת מסעדות), ובין אם אתם מקבלים לקוחות על בסיס יומיומי – אף אחד מכם לא היה רוצה להיתקל במזיקים שונים. 

הדברת חנות לא תמיד תהיה הדברה בריסוס, לעיתים תוכלו לעשות הדברה גם מבלי לסגור את החנות או לפחד שאחד הלקוחות שלכם יורעל. ישנן הדברות כמו הדברות מכרסמים שאינן מצריכות יציאה מהמקום בכלל וישנן הדברת מזיקים כמו ג’וקים ונמלים שגם שם לעיתים (רחוקות אמנם) אפשר להשתמש בתכשירים שלא יצריכו סגירה של החנות. 

לפעמים גם נכון יהיה לבצע הדברה ב – 2 חלקים, כדי למנוע ממקום שעובד מסביב לשעון לסגור את שעריו. 

הדברת חנויות - הדברת סופר

סוגי חנויות שאותן מדבירים

טוב, אז לגבי בתי קפה, מסעדות וכו’ אלו מקומות שצריכות לבצע הדברה על בסיס חודשי (ראיתם כמה מהר מתפתח התיקן הגרמני?). אבל מה בדבר הדברה במאפייה? קונדיטוריה? מוצרי מזון לבע”ח ועוד? 

לעסקים שמקבלים סחורה בקרטונים על בסיס קבוע ואו הסחורה שלהם היא מזון אנו ממליצים להדביר בין 3-6 פעמים בשנה בהתאם למצב בחנות. קחו בחשבון שהדברות קבועות אולי יעלו לכם (והמחירון שלנו באמת אינו יקר) אבל כמה יעלה לכם לדעת שהעכבר כרסם שק של אוכל לכלבים? כמה יעלה לכם לקוח שראה ג’וק מטייל אל תוך המזנון? 

הדברה מהיום להיום בחנות

לוב, הלקוחות שלנו בעלי החנויות רוצים להזעיק אותנו מהיום להיום כשהם רואים ג’וק או חולדה בחנות. ברוב המקרים אין בעיה ונצא מגדרנו כדי להגיע אליכם באותו היום כי אנו מבינים את חשיבות הדבר עבורכם. רק קחו בחשבון שבפעם הבאה כמובן ונמליץ לכם להקדים תרופה למכה ולבצע הדברות קבועות (ולקבל הנחה כמובן) במקום. 

הדברת חנויות - הדברת חנות פיצוחים, הדברת חנות תבלינים

איזה הדברות בפועל עושים בחנויות?

הדברת חנויות – ג’וקים בחנות 

בין אם יש לכם חנות אופנה, או חנות רהיטים הדברה סטנדרטית למזיקים שעיקרה ג’וקים ונמלים היא בגדר חובה לפחות פעם או פעמיים בשנה. נכון שבעולם מושלם מה הקשר בין חנות אופנה לג’וקים? אבל אתם לא עובדים בחלל סגור (או בעולם מושלם). רוב החנויות הן במפלס הקרקע, והביובים (וגם הרחובות – בטח בלילה) מלאים בג’וקים. לא הייתם רוצים שג’וק יכנס אליכם וישגשג נכון? זה בטח לא היה מעניין את הלקוח אם הוא הגיע מהמטבחון או מבור הביוב. 

עשו לכם מנהג קבוע, פעם או פעמיים בשנה (בהתאם לאופי החנות ולמיקומה) הדבירו את החנות וקנו “שקט” בעניין הג’וקים. 

הדברת חנויות – מכרסמים בחנות

זה כבר ממש תלוי מיקום. במידה ואתם חנות שעובדת בקניון מסודר ואתם לא חנות מתחום המזון הדברת מכרסמים בחנות היא בגדר NICE TO HAVE אבל לא הכרחית במידה ולא ראיתם כלום. במידה ואתם חנות במרכז תל אביב, באזור שוק הפשפשים או כל אזור אחר שמלא סביבו גם עסקים מתחום המזון, קחו בחשבון אם יש “מאחורי הקלעים” אזור יותר מוזנח הוא עתיד להתמלא במכרסמים מבלי שתשימו לב. צרו איתנו קשר ונמליץ לכם לאחר הגעה למקום האם כדאי לכם לבצע הדברת מכרסמים אצלכם או לא. 

הדברות אחרות בחנות

בסופו של יום, חנות במפלס הרחוב דומה לבית פרטי – רק שהחצר הרבה יותר מלולכלת ומלאת אנשים. עם כמות האנשים ובעלי החיים מסתובבים לפעמים גם מזיקים שונים (פרעושים, קרציות וכו’) וגם עצם זה שאתם נמצאים “ברחוב” נמצאות איתכם יחד גם היונים (לעיתים לא תזדקקו לריסוס אלא להרחקת יונים במקום). אנו נבצע עבורכם סקירה (נגיע לראות לפני ביצוע ההדברה) ונמליץ לכם על ההדברה שאתם צריכים בהתאם להאם המקום כבר נדבק במזיק כזה או אחר או האם כדאי להימנע מראש מהמזיקים הנפוצים הקיימים באזורכם.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברה בחנות

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..