הדברת יתושים טבעית

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אין כמו הלילות בקיץ. כאשר הלחות כבר נמוכה, מזג האוויר הופך לסביר ולעיתים קריר ואפשר להנות ממעט בריזה. כל זה נכון עד ש.. עד שמה? עד שאנו נעקצים. שוב היתושים הגיעו לבקר? איך מבצעים הדברת יתושים טבעית?

 רוצים לדעת איך להיפטר בצורה טבעית? כל הפרטים במאמר הבא: 

השאירו את היתושים בחוץ – הסירו מקורות מים עומדים

רוצים את היתושים רחוק מכם? הימנעו מבשמים בעלי ריחות חזקים

כדי שהיתושים לא יעקצו אתכם – טפטפו שמן אקפליפטוס על עורכם ולבשו בגדים בהירים.

לפעמים, תזדקקו למעט יותר עזרה מקצועית, במקרה הזה מזיקיס יכול לבוא לעזרתכם – להזמנת הדברה און-ליין או התקשרו!

מים עומדים

סלקו מקורות מים עומדים!

מיני בשמים

הימנעו מריחות “עזים” – יתושים אוהבים ריחות בשמים, ריחות גוף וכו’

יותר טוב למנוע מאשר לרפא

כיצד למנוע מהיתושים לעקוץ אותנו? לימון, רול און למיניהם, שמן אקליפטוס (ועוד, קראו) ובגדים בהירים.

אקליפטוס להרחקת יתושים בצורה טבעית

מחיר הדברת יתושים

 • הדברת יתושים כתוספת להדברה אחרת כמו ג’וקים ונמלים למשל – החל מ- 250 ש”ח בלבד! 
 • הדברת יתושים בגינה עד 50 מ”ר – 500 ש”ח (לחומר שמחזיק בין 30-45 יום) 
 • הדברת יתושים בגינה עד 100 מ”ר – 700 ש”ח (לחומר שמחזיק בין 30-45 יום) 
 • הדברת יתושים בגינה עד 300 מ”ר – בין 800-1100 ש”ח (לחומר שמחזיק בין 30-45 יום) 
 • הדברת יתושים במקום גדול יותר – צרו קשר. 
 • הדברת יתושים טרום אירוע (חומר שמחזיק ל – 24 שעות) החל מ – 400 ש”ח ותלוי גודל המקום.

מה המחיר להדברת יתושים?

מחיר הדברת יתושים הינו החל מ – 500 שח לגינה ממוצעת. להצעת מחיר מסודרת ביתושים יש להתקשר כדי שנבין את הגודל של האזור אותו יש לרסס.

באיזה חומר אתם משתמשים להדברת יתושים?

בהדברת יתושים יש להשתמש בחומר שהוא יעודי ליתושים בלבד. אנו משתמשים בחומר הנקרא BUG כבר למעלה משנתיים והוא נותן תוצאות מצויינות. בין 30-60 יום של שקט מיתושים. 

האם יש אחריות בהדברת יתושים?

בהדברת יתושים מטבע הדברים ובניגוד גמור להדברות אחרות קשה לתת אחריות. עם זאת אם במהלך החודש שלאחר הריסוס לא הרגשתם ירידה ביתושים או בעקיצות היתושים אנו נבוא בשמחה ובאהבה לטיפול נוסף חינם.

לכמה זמן יש לצאת מהאזור המרוסס?

לאחר הדברת יתושים יש לצאת לשעה מהאזור המרוסס. לגבי נשים בהריון, תינוקות ובעלי חיים אנו ממליצים על 6 שעות.

האם כדאי לעשות הדברת יתושים טרום אירוע?

בוודאי! אם אתם מתכננים אירוע בחוץ הדברת יתושים צריכה להיות אצלכם בצ’ק ליסט. התקשרו וקבלו הצעת מחיר להדברה לפני אירוע (מחיר זול משמעותית מהדברת יתושים סטנדרטית).

הדברה בצורה טבעית – מניעה: סלקו מקורות מים עומדים

מים עומדים: 

יש לכם מקורות מים עומדים מסביב לבית, בגינה או בחצר הבניין? סלקו אותם מיד! מקורות מים עומדים שעומדים למעלה מ 7 ימים ימשכו את היתושים לגינתכם ומשם ישר לביתכם.

למה? כיוון שהיתושים יניחו את הביצים שלהם במקורות המים העומדים. ברגע שלא תאפשרו להם להטיל ביצים במים, תחסלו בעצם את המקור ותקטינו את מספרם באזורכם. הדרך שלכם לקיץ נטול עקיצות יהיה קרוב מתמיד. 

היכן לחפש מקורות מים עומדים?

אל תחפשו מקורות מים עומדים רק במקומות “הרגילים”. חפשו צעצועים הפוכים, צמיגים ישנים, בריכות שחשבתם שכבר “רוקנתם” בהם את המים ועוד. כל מיכל פלסטיק או כלי קרמיקה שהושאר מונח בחצר הבית או בחצר הבניין יהווה מקור דגירה פוטנציאלי ליתושים. סלקו אותם מבלי לחשוב פעמיים או הפכו אותם כאשר אין סיכוי שמים יקוו שם ויהפכו למקור הנחת ביצי יתושים. 

קחו בחשבון שאם יש לכם בגינה או בחצר הבניין גרוטאות שעומדות – סביר להניח שתמצאו גם שם מקורות מים עומדים. סלקו אותם.

בדקו היטב לפני הזמנת מדביר את כל המקורות הללו אחרת – גם אם תבצעו הדברה אחת לשבוע הבעיה לא תיגמר!

שאלות על יתושיםתשובות קצרות על הדברת יתושים
מה מושך יתושים לגינה שלך?מים עומדים! חפשו מים עומדים בכל מקום בגינה שלכם. אל תחפשו ביצות! גם קערה קטנה שעומדת למעלה מ – 7 ימים עונה להגדרה של “מים עומדים”.
איך מבוצעת הדברת יתושים בפועל?בעזרת מיכל ריסוס שמחובר למפוח חשמלי. באירועים נקודתיים בעזרת חומר הדברה שמשמש להדברות מעופפים כללית ובמקרים בהם רוצים בין 30-60 יום של שקט בעזרת חומר בשם BUG.
האם אפשר לבצע הדברת יתושים בבית או בדירה?לצערנו לא. על גבי חומר ההדברה ליתושים רשום “לשימוש חיצוני בלבד” לכן – יש להשתמש בחומר ההדברה בחוץ בלבד. מה גם שהיתושים נמצאים על הצמחייה ולא בתוך הקירות שלכם.

 איך מרחיקים את היתושים מגופינו? נמנעים מריחות עזים

כולנו אוהבים להריח טוב. כולנו אוהבים להשפריץ מעט בושם על הידיים והצוואר. “מקלחת צרפתית” שכזאת יכולה למשוך לא רק את אהובת ליבכם אלא גם את היתושים (בדגש על היתושות). שימו לב שכאשר גופכם מדיח ריח משכר הוא יכול למשוך ואף ימשוך גם את היתושים שמסביב. 

אז איך נמנעים מיתושים?

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לא להתיז בשמים יוקרתיים על גופינו, לא להתמרח בקרמים עתירי ריח בזמן שאתם יודעים שאתם רוצים לבלות בחוץ. במיוחד לא טרם יציאתכם לגינה בזמן שגם היתושים אוהבים לבלות שם (זמן הבוקר המוקדם או אחר הצהריים).

 התרופה הטובה ביותר במקרה הזה היא המניעה. 

כיצד למנוע מהיתושים לעקוץ אותנו? לימון, אקליפטוס ובגדים בהירים.

כמעט בלתי אפשרי למנוע מהיתושים לעקוץ אותנו. כמעט אין ספק שפעם או פעמיים בקיץ נחוש את עקיצות היתושים. אבל, זה לא אומר שאנחנו צריכים לוותר מראש ולא לנסות להשיב מלחמה בחזרה. 

מסתבר, שיתושים נמשכים לצבעים כהים יותר. כלומר – אם תלבשו בגדים בהירים במהלך שהותכם בגינה בשעות הבוקר המוקדמות או אחר הצהריים – סיכוי טוב יותר שלא תעקצו בכלל! 

באשר לאורך הבגדים רצוי ככל שניתן ללבוש בגדים כמה שיותר ארוכים. אנחנו במזיקיס יודעים שהדבר קשה, במיוחד אם אתם גרים באזור מישור החוף עתיר הלחות. אבל קחו בחשבון שכמו שאנחנו מוגנים מהשמש כאשר אנחנו לובשים בגדים ארוכים, כך גם אנו נהיה מוגנים מיתושים כאשר נלבש שרוולים ארוכים. 

 ואז בסוף הערב, כאשר נשיל את בגדנו נוכל לספור על כף יד אחת את העקיצות על גופינו (בתקווה שלא תהיה שם ולו עקיצה אחת בודדת). 

בגדים בהירים למניעת עקיצות יתושים

הדברת יתושים טבעית – חמשת השמנים להדברת יתושים טבעית

שמן אקליפטוס להדברת יתושים בצורה טבעית

 שמן אקליפטוס 

זה אומנם יכול להישמע כמו מיתוס, בטח לאור ההיסטוריה שלנו שמלאה בסתירות לגבי העניין של עצי האקליפטוס והביצות, אבל ויש אבל גדול. שמן אקליפטוס נמצא ככזה שדוחה יתושים (וגם חרקים נוספים). אתם לא חייבים להתמרח בתכשירים כימיים כאלה ואחרים. טפטפו על גופכם שמן אקליפטוס ותראו כיצד היתושים כבר מפסיקים “לחגוג עליכם”. 

רשימת חמשת השמנים האתריים והטבעיים להדברת יתושים טבעית 

שמן אקליפטוס לימוני (או אקליפטוס לימון) 

שמן אקליפטוס לימוני יכול להיות נהדר כשרוצים להשתמש בו כדוחה יתושים. הוא הוכח יותר מפעם אחת ככזה שהרכיבים שלו מונעים מחרקים להתקרב. 

ערבבו חצי כוס מים עם ציפרנים (witch hazel) והוסיפו 30,40 טיפות של אקליפטוס לימוני. טפטפו באזור בו אתם נוהגים לשבת ותראו בעצמכם כיצד היתושים כבר מפסיקים להיות מסמר הערב. 

אתם יכולים גם לטפטף על גופכם כמה טיפות של אקליפטוס לימוני (במקום בושם).

הדברת יתושים טבעית שמן ציטרונלה

שמן ציטרונלה 

חרקים שונאים את המרכיב “הסיטרוסי” בפירות הדר – לכן דוחי יתושים רבים מכילים את הרכיב הזה. זהו הרכיב שמאפיין את כל פירות ההדר ובעל ריח פירותי חזק. ערבבו חצי כוס של ציפרנים (witch hazel) עם 20-30 טיפות שמן ציטרונלה ורססו באזור בו אתם יושבים. תוכלו לרסס על הצמחייה ועל פינת הישיבה שלכם. בנוסף ישנם נרות ציטרונלה. אפשר למצוא כמעט בכל חנות טמבור ולפידים המכילים בתוכם שמן ציטרונלה להרחקת היתושים מחד ולהרגשת סצינה בהישרדות מאידך. 

מומלץ לא להתיז את התערובת הנ”ל באזור הפנים ובוודאי לא סמוך לעיניים. 

שמן לבנדר להרחקת יתושים באופן טבעי

שמן לוונדר 

שמן לבנדר הינו מרכיב נפוץ מאוד בהכנת תכשירי הדברה ביתיים. במידה והמתכון בנוי משמנים אתריים, שמני אקליטפוס לימוני וכו’ תמיד תוכלו להוסיף גם שמן לבנדר. כאן כל המוסיף אינו גורע. מעבר לעובדה שזה תורם להרחקת המזיקים זה גם תורם להפצת ריח נעים. 

תוכלו לערבב את זה בכל מתכון של הרחקת יתושים וחרקים באופן כללי או לבנות מתכון שבו שמן הלבנדר יהיה המרכיב המרכזי. זה לא יהיה הפתרון הטוב ביותר ובטח יהיה מעט פחות טוב משמן ציטרונלה או מהשמן האקליפטוס הלימוני אך אם אינכם יכולים לסבול את הריח העז של השמנים ההם או במידה ובעיית היתושים היא לא כל כך חמורה תנו צ’אנס גם לשמן הלבנדר. 

גם ריח טוב וגם מרחיק יתושים. 

שמן נים

בדומה לאקליפטוס הלימוני, גם שמן הנים מכיל מרכיבים שיגרמו למזיקים לא לאהוב. זאת אומרת שגם שמן נים יכול להתאים במלחמה נגד המזיקים המעופפים. שמן הנים מופק מעץ הנים (שפורח לאורך כל השנה). מקורו של שמן הנים בהודו והוא ידוע ככזה שמיטיב עם פירות, זרעים וגידולים בכלל. 

ערבבו 2 כפיות של שמן הנים יחד עם חצי כוס ציפרנים (hazel). אם השמן והציפרנים לא מצליחים להתערבב כהלכה תוכלו להוסיף מעט גליצרין צמחי (כמו גליצרול העשוי מסויה, דקל או שמן קוקוס).

שמן הנים עובד עוד יותר טוב כאשר מוסיפים לו את כמה טיפות של שמן לבנדר. 

שמן ארז להרחקת יתושים טבעית

שמן ארז 

ראשית שמן נעים. גם השמן הזה ידוע ככזה שיכול להרחיק את היתושים מפינת הישיבה שלנו בחוץ. בניגוד להרבה מהשמנים שהזכרנו למעלה, שמן ארז הוא כזה שאפשר להשתמש בו לבד! 

תוכלו להשתמש בו על גופכם, בתוך בקבוק ספריי (יחד עם מים) או בתוך כל אחד מהמתכונים הנ”ל ולהוסיף אותו. כמו שכבר למדנו עם יתושים כאן, כל המוסיף אינו גורע וכל המרבה להשתמש בשמנים אתריים כאלו או אחרים – הרי זה משובח. 

יש לכם מתכון נוסף שעובד? ספרו לנו עליו! אנחנו רוצים לשמוע כדי ליידע כמה שיותר אנשים. 

הדברת יתושים – מחיר

הדברת יתושים הינה הדברה שמבוצעת בחוץ בלבד (שימו לב שגם על חומר הריסוס כתובים הדברים הבאים: 1. לשימוש חיצוני בלבד. 2. להדברת יתושים בלבד.) ומחזיקה בין חודש לחודשיים – עוד על הדברת יתושים.

מחיר הדברת יתושים הינו החל מ – 500 ש”ח ותלוי בגודל הגינה – להזמנה און ליין ולהנחה | התקשרו 

למזיקיס ניסיון רב של כמעט עשור בהדברת יתושים. שילוב של ניסיון, ריסוס וחומרים עדכניים תיתן לכם פתרון יעיל ומהיר להפסקת העקיצות מחייכם. אנחנו מחכים לכם, באהבה.

בואו נכיר קצת יותר מקרוב

מחיר הדברה יתושים – כמה עולה להדביר יתושים?

גודל הגינהמחיר להדברת יתושים
גינה עד 50 מ”ר500 ש”ח
גינה בין 50-100 מ”רבין 600-800 ש”ח
גינות ושטחים גדולים יותרצרו קשר וניתן להם הצעת מחיר מדוייקת
הדברות טרום אירוע (חומר שמשפיע ל 24 שעות בניגוד ל – BUG שמשפיע בין חודש לחודשיים)החל מ – 500 ש”ח – תלוי גודל ובכלל הרבה יותר זול מהדברה לטווח ארוך *רצוי להדביר בבוקר (בשעות הבוקר המוקדמות) האירוע או ערב לפני.
 הדברות יתושים בשילוב עם הדברות נוספות (כמו ג’וקים ונמלים)החל מתוספת של 250 ש”ח בלבד.

סרטון שהכנו לחברת “מידרג” – כיצד להכין מלכודת יתושים ביתית?

היה קטע שעניין אתכם במיוחד?

שמן לבנדר להרחקת יתושים באופן טבעי

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..