הדברת יתושים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

מחפשים הדברת יתושים? הדברת יתושים בחצר מפחיתה באופן מיידי את היתושים באזור המוסס ומשאירה אתכם – ללא עקיצות. 
בין 30-45 יום של חופש מעקיצות (בניגוד לחומרי הדברה רגילים שמספיקים ל – 24-48 שעות). 

עובדות מעניינות על יתושים

 • היתושים יכולים להטיל עד 100 ביצים בפקק של בקבוק
 • יתושים יכולים להביא עימם מלבד עקיצות גם מחלות.
 • הגירוד שנגרם מעקיצות היתושים מהווה מטרד רציני.
 • היתושות יכולות להטיל מעל 3,000 ביצים בכמה שבועות!

שלב 1

רוצים להיפטר מהיתושים? סלקו מקורות מים עומדים! (גם קערה קטנה עם מים שעומדת 7 ימים עונה להגדרה הזאת)

שלב 2

איך מבוצע הריסוס בפועל? בעזרת מפוח חשמלי המחובר למרסס גב חשמלי. בשיטה הזאת אנו מגיעים לצמרות העצים ולכל אזורי המנוחה של היתושים.

שלב 3

אם אתם רוצים לטפל בבעיית יתושים רק טרום אירוע – המחיר יהיה זול משמעותית (ישנם חומרי הדברה ליתושים ל – 24 שעות וישנם לבין 30-45 יום).

מחיר הדברת יתושים

 • הדברת יתושים כתוספת להדברה אחרת כמו ג’וקים ונמלים למשל – החל מ- 250 ש”ח בלבד! 
 • הדברת יתושים בגינה עד 50 מ”ר – 500 ש”ח (לחומר שמחזיק בין 30-45 יום) 
 • הדברת יתושים בגינה עד 100 מ”ר – 700 ש”ח (לחומר שמחזיק בין 30-45 יום) 
 • הדברת יתושים בגינה עד 300 מ”ר – בין 800-1100 ש”ח (לחומר שמחזיק בין 30-45 יום) 
 • הדברת יתושים במקום גדול יותר – צרו קשר. 
 • הדברת יתושים טרום אירוע (חומר שמחזיק ל – 24 שעות) החל מ – 400 ש”ח ותלוי גודל המקום.מה המחיר להדברת יתושים?

מחיר הדברת יתושים הינו החל מ – 500 שח לגינה ממוצעת. להצעת מחיר מסודרת ביתושים יש להתקשר כדי שנבין את הגודל של האזור אותו יש לרסס.באיזה חומר אתם משתמשים להדברת יתושים?

בהדברת יתושים יש להשתמש בחומר שהוא יעודי ליתושים בלבד. אנו משתמשים בחומר הנקרא BUG כבר למעלה משנתיים והוא נותן תוצאות מצויינות. בין 30-60 יום של שקט מיתושים. האם יש אחריות בהדברת יתושים?

בהדברת יתושים מטבע הדברים ובניגוד גמור להדברות אחרות קשה לתת אחריות. עם זאת אם במהלך החודש שלאחר הריסוס לא הרגשתם ירידה ביתושים או בעקיצות היתושים אנו נבוא בשמחה ובאהבה לטיפול נוסף חינם.לכמה זמן יש לצאת מהאזור המרוסס?

לאחר הדברת יתושים יש לצאת לשעה מהאזור המרוסס. לגבי נשים בהריון, תינוקות ובעלי חיים אנו ממליצים על 6 שעות.האם כדאי לעשות הדברת יתושים טרום אירוע?

בוודאי! אם אתם מתכננים אירוע בחוץ הדברת יתושים צריכה להיות אצלכם בצ’ק ליסט. התקשרו וקבלו הצעת מחיר להדברה לפני אירוע (מחיר זול משמעותית מהדברת יתושים סטנדרטית).האם ריסוס בבית נגד יתושים הוא אפקטיבי?

ריסוס בבית ליתושים אינו יהיה אפקטיבי כיוון שלא יהיה לכם את מה להדביר! (הרי לא תוכלו להדביר את האוויר). 

ריסוס ליתושים בחומר ייעודי ליתושים (כמו BUG) הינו ריסוס לשימוש חיצוני בלבד. כמו כן הריסוס מתבצע על כל האזורים שנחשבים אזורי המנוחה של היתושים קרי העצים, הצמחייה, העלווה, השיחים וכו’.

הדברת יתושים - יתוש על היד

הדברת יתושים

לא רק שאנו מטפלים ביתושים אנחנו הורגים אותם מהר.

איך? בעזרת מפוח חשמלי המחובר למרסס גב חשמלי. בשיטה הזאת אנו מגיעים לצמרות העצים ולכל אזורי המנוחה של היתושים.

הדברת יתושים זה מזיקיס.

הבעיה עם יתושים

יתושים יכולים להוות מטרד רציני. אתם רק יוצאים לגינה וכבר מתמלאים בעקיצות.
הבעיה הנוספת שיתושים מביאים איתם והסיבה שיש לבצע הדברת יתושים היא המחלות שהם יכולים להביא עימם.

מה מושך יתושים לגינה שלך?

נקבת היתוש צריכה את הברזל ואת החלבונים מגופינו כדי להתרבות.
זאת הסיבה (ולא כי אחד מתוק יותר מאחר) שהן עוקצות אותנו. ברגע שיש להן את הדם שלנו הן רק צריכות מקום נוח כדי להטיל את ביציהן.
הטלת הביצים של היתושים יכולה להיות בכל מקום עם מים עומדים.

אל תחפשו ביצות! מספיק שיש פקק של בקבוק עם מים עומדים, צעצוע הפוך בחצר שמים נקוו שם. צלוחיות מים של בעלי חיים עם מים עומדים וכו’.

 נכון, אנחנו יכולים לשלוט בכל המים העומדים בגינה הקטנה שלנו, אבל אין לנו שליטה על מה השכנים עושים. 

זאת הסיבה העיקרית והבלעדית שמומלץ לך לבצע ריסוס נגד יתושים (ועדיף עם מזיקיס). 

שאלות על יתושיםתשובות קצרות על הדברת יתושים
מה מושך יתושים לגינה שלך?מים עומדים! חפשו מים עומדים בכל מקום בגינה שלכם. אל תחפשו ביצות! גם קערה קטנה שעומדת למעלה מ – 7 ימים עונה להגדרה של “מים עומדים”.
איך מבוצעת הדברת יתושים בפועל?בעזרת מיכל ריסוס שמחובר למפוח חשמלי. באירועים נקודתיים בעזרת חומר הדברה שמשמש להדברות מעופפים כללית ובמקרים בהם רוצים בין 30-60 יום של שקט בעזרת חומר בשם BUG.
האם אפשר לבצע הדברת יתושים בבית או בדירה?לצערנו לא. על גבי חומר ההדברה ליתושים רשום “לשימוש חיצוני בלבד” לכן – יש להשתמש בחומר ההדברה בחוץ בלבד. מה גם שהיתושים נמצאים על הצמחייה ולא בתוך הקירות שלכם.

הכל על יתושים – והדברת יתושים

יתוש על הקיר

היתוש מהווה מטרד עיקרי כשזה מגיע ליחסים בינינו לבינם. אין אף יצור חי בעולם שגרם כל כך הרבה נזק, אבל ואסון מאשר היתושים. היתוש לא לוקח לנו רק דם כדי להנות מהברזל והחלבונים בדם שלנו אלא גם יכול ומעביר מחלות.

הביולוגיה של היתושים

היתושים הוא סוג של מעופף בעל גוף דק, כנפיים דקות ורגליים ארוכות. קל לזהות את הנקבות לפי החדק הדק שלהן או בעזרת חלקי הפה שלהן שנמתחות מקצה לקצה.

רק היתושות הן אלה שעוקצות. היתושים הזכרים חיים לא מהדם שלי ולא מהדם שלך אלא מצוף הפרחים.

כאשר היתושה עוקצת היא מחדירה חומר אנטי-קואגולנטי (נוגד קרישה) לתוך העור כדי למנוע מהדם להתקרש. בצורה הזאת היא יכולה לשתות להנאתה. 
התגובה של הגוף שלנו ומערכת החיסון שלנו גורמת לנו לגירוד ולעור האדום סביב עקיצת היתוש.

לאנשים שונים עקיצות שונות ותגובות שונות. זה תלוי בגוף שלנו ובתגובה שלו לעקיצת היתוש. יש כאלה רגישים יותר (אמא שלי) ויש כאלה שלא מרגישים את העקיצות. ברי המזל הם אלה שלא נעקצים על ידם כלל.

הדברת יתושים

מחזור החיים של היתוש 

נכון שיש כמה סוגי יתושים, כאלה שיותר פעילים ביום, כאלה שפעילים בלילה, כאלה שעוקצים וכאלה שרק חגים מעלינו, אך כולם עוברים את אותו מסלול חיים – אז מה הוא אותו מחזור החיים של היתוש?  

 1. ביצה – אחרי ארוחה טובה של דם, נקבת היתוש מטילה את הביצים במים עומדים. הביצים יבקעו תוך 24-72 שעות (תלוי בטמפ’) 
 2. לרווה – לאחר שהביצה בקעה, הזחל יוצא לחיים. הזמן בין שלב הזחל לגולם תלוי זן יתוש ומזג אוויר – לרוב תוך מספר ימים.
 3. גולם – אחרי שלב הלרווה (שלב הזחל), מופיע שלב הגולם. בשלב הזה הגלמים ימצאו על פני המים. הגלמים כבר נושמים אוויר והם תוך 1-4 ימים יהפכו לבוגרים. 
 4. בוגר – אחרי ששלב הגולם מסתיים, מגיח לו לעולם היתוש הבוגר. לרוב היתוש תחילה ינוח על משטח המים עד שהרגליים והכנפיים שלו יהיו חזקות מספיק כדי לעזור לו לעוף משם. 

כמה זמן יתושים חיים? 

בעולם אידיאלי, שבו היתושים מתים “מזיקנה” יקח לנקבות חודשיים ולזכרים מספר שבועות (תמיד אנחנו חיים פחות מהן).
לרוב, יתושים רבים מתים עוד לפני שהם מגיעים לפנסיה, בעיקר על ידי התערבות שלנו, ייבוש מקורות המים, הריגה פיזית שלהם ע”י מחבט, חרקנים, מחבטים חשמליים, טורפים אחרים ועוד. 

למשך כמה זמן יחיו היתושים לאחר שיעקצו? 

בניגוד לדבורים שמתות אחרי שהן עוקצות יתושים לא. יתושים בכלל לא חיים מהדם שלנו – זכרו את זה הן צריכות את הדם כדי לשגשג ולהטיל ביצים ולדאוג לדור הבא. 

יתושים זכרים בכלל אינם עוקצים כיוון שאין הם צריכים את הדם בשביל להתרבות, לעומת זאת הנקבות לאחר מנת דם יחיו בין 1-2 חודשים ובזמן הזה יטילו בין 5-10 פעמים עד 100 ביצים כל פעם! (תעשו את החשבון לבד..)

טיפים למניעת יתושים

שליטה מלאה או העלמה מלאה של בעיית היתושים בשטח שלך היא בלתי אפשרית. עם זאת, הפחתת בעיית היתושים היא אפשרית בהחלט ומערבת כמה וכמה מרכיבים:

1. סלקו כל מצע שיכול לקלוט מים ובעיקר מקורות מים עומדים.
הגדרה של מים עומדים הם מים שעומדים יותר מ 7 ימים.
זה כולל מי גשמים כמובן, מים של בריכת הילדים ומים בצלוחיות שאנחנו מניחים לבעלי חיים.

2. שליטה בזחלי היתושים. יש לכם בריכות דגים קטנות או גינה דקורטיבית עם בריכה? אם אתם חוששים מיתושים או נעקצים כבר עתה מיתושים כדאי להיעזר במזיקיס כדי שנגיע ונבדוק האם יש לכם זחלי יתושים במים הללו.

3. הדברת היתושים הבוגרים – השיטה הטובה ביותר להיפתר מהיתושים אחת ולתמיד. הדברת היתושים הבוגרים פותרת כמעט במידי את בעיית העקיצות, היא מפחיתה משמעותית (כבר סיכמנו שאין 100%) את תופעת היתושים בביתכם ובגינתכם. עקיצות היתושים הבוגרים היא השיטה בטובה ביותר עבורכם על מנת להפסיק להיעקץ ולחזור להנות מהבית ומהגינה שלכם. היתושים הבוגרים הם אלה שעוקצים על מנת להתפתח, לשתות לנו את הדם, החלבונים ושאר הדברים הטובים שהדם שלנו מביא עימו, להטיל ביצים בכל מקום ובגדול לשגשג.
אל תתנו ליתושים לשגשג על חשבונכם!

איך מבוצעת הדברת יתושים בפועל?

הדברת יתושים בגינה

ריסוס נגד יתושים נעשית בגינה בלבד! הכוונה לשטחים חיצוניים בלבד ולא בתוך הבית או הדירה עצמה.
כן, תהיה השפעה רבתי גם על פנים הבית (כיוון שהחוץ ינוקה מיתושים) אך בחומרי ההדברה המיועדים ליתושים בלבד כתוב עליהם במפורש – לשימוש חיצוני בלבד.

קחו בחשבון שאם מדביר מציע לכם הדברת יתושים בתוך הבית היתושים יעלמו ל- 24 שעות לכל היותר!

הדברת יתושים בגינה מבוצעת על הכל. על הצמחייה, הקירות, הריהוט וכל מה שיכול להוות ליתוש כ”אזור מנוחה”. מאחר ואנו לא יכולים לרסס את האוויר אנו מרססים את אזורי המנוחה של היתושים.

שימוש בחומר יעודי ליתושים יעניק לכם שקט מיתושים של בין 30-45 יום. שימוש בחומר שאינו יעודי ליתושים יעניק לכם שקט של בין 8-24 שעות.

הדברת יתושים לפני אירוע

אירוע, מסעדה

מתחתנים? מארגנים אירוע בחוץ? רוצים להיות שקטים בכל הקשור ליתושים, מעופפים וחרקים שונים? מצויין. כאן בניגוד לחומר ההדברה היקר יחסית של היתושים בלבד ניתן להשתמש בחומרים מעולים מחד וזולים עד כדי רבע מהמחיר של חומר ההדברה היעודי ליתושים.
היתרון בחומר ההדברה של היתושים שהוא מחזיק בין 30-45 יום.
אם אתם רוצים לטפל בבעיית יתושים רק טרום אירוע אזי המחיר יהיה זול משמעותית. המחיר יקבע כמובן לפי שטח המקום אך יהיה זול בלפחות חצי מחיר מהדברת יתושים רגילה.

מחיר הדברת יתושים

מחיר הדברת יתושים לחצר בית ממוצע הינו החל מ – 500 ש”ח. המחיר הגבוה יחסית הינו בשל הציוד המיוחד שאין לכל חברות ההדברה (מפוח חשמלי המפזר את הטיפות עד כדי צמרות העצים). וכן השימוש בחומר יעודי ליתושים בלבד.
להצעת מחיר מסודרת התקשרו אלינו ונשמח להיות לעזר.

לכמה זמן יש לצאת לאחר הדברת יתושים?

לאחר הדברת יתושים יש לצאת לשעה אחת מהאזור המרוסס. זאת היא התשובה הקצרה.
לגבי נשים בהריון, תינוקות ובעלי חיים ההמלצה שלנו היא שיש לצאת ל 6 שעות מהאזור המרוסס.

היתוש הנמר האסייאני - הדברת יתושים

היתוש הנמר האסייתי

היתוש הנמר האסייתי הוא כבר שנים היתוש הידוע ביותר שתוקף אותנו כאן במחזותינו. כשמו כן הוא – הוא לא מקומי. היתוש הנמר האסייאתי או הנמר האסייאני הגיע אלינו איך לא, ממזרח אסיה. 

איך הגיע היתוש ממזרח אסיה לישראל?

בקלות! הוא טפס טרמפ על משלוחים שהגיעו מארץ המקור שלו למדינת האי שלנו. בעיקר על צמיגי גלגלים שם נקווים מים בקלות והמים שם עומדים למשך תקופה ארוכה – מצע שעל גביו יכול היתוש לשגשג. מאחר והמדינה שלנו קטנה היתוש כבר נמצא ממש בכל פינה ורוב רובן של העיריות כבר לוקחות חלק ומנסות לצמצם עד כמה שאפשר את המפגע.

 היתוש הנמר האסייאני מעדיף מזג אוויר חם באופן כללי – מה שיש אצלנו בשפע. באזורי החוף הוא נפוץ מאוד אך גם באזורים הרריים וממוזגים כמו ירושלים. 

מאפייני היתוש הנמר האסייתי

צבע

צבעו: גופו שחור עם נקודות לבנות – ממש כמו בתמונה.
גודלו: 0.6 ס”מ 

מאפיינים

 היתוש הנ”ל הינו נחשב לאגרסיבי במיוחד. הוא רוצה לאכול ולשתות אותנו כמה שיותר ביום ואוהב “להתארח” על יותר מגוף אחד וזה כולל אותנו, בני האדם ואף בעלי חיים.
העקיצות שלו מעבר למטרד יכולות גם להעביר מחלות שונות כמו קדחת הנילוס, מחלת הדאנג ועוד.

הזן הזה עובר ארבעה גלגולים בחייו: ביצה, לרווה, גולם ובוגר. ביצי הנמר האסייתי הופכות ללרוות – אלה כאשר הן מכוסות במים הופכות לבוגרות תוך שבועיים! (בתנאים אידיאליים – בארץ שלנו, התנאים הם אידיאליים).

יתוש הנמר האסייתי חי בממוצע במשך שלושה שבועות.

הרגלים

 היתושות מניחות את הביצים בתוך מצעים לחים, מעל פני המים. אתם יכולים למצוא ביצים לצד קונטיינרים של מים, ואזות של פרחים, צלוחיות מים של בעלי חיים, בריכות של תינוקות וילדים קטנים ועוד.
לא זאת ועוד, נקבת היתוש יכולה להטיל את ביציה בחורים של עצים שנאספו בהם מים.

שימו לב לזה – נקבת יתוש אחת יכולה להטיל 500 ביצים במהלך חייה!
היתושים הבוגרים נעים בממוצע פחות מ – 200 מטר ממקום היוולדם כך שרוב הסיכויים שאם תטפלו בחצר ביתיכם התופעה אצלכם תיגמר אחת ולתמיד.

טיפים למיגור היתוש הנמר האסייתי

1. רוקנו מיכלי מים עומדים. כל המיכלים – בין אם זה צעצוע של הילד או צלוחית המים של החתול. תזכרו היתושים מתרבים במים עומדים.

2. הגבילו את הפעילות בגינה שלכם בשעות הבוקר המוקדמות ושעות הצהריים המאוחרות – בשעות הללו היתושים הם פעילים ביותר. 

3. עד שתזמינו אותנו לבצע הדברת יתושים – מרחו על גופכם דוחי יתושים, לבשו בגדים ארוכים על מנת לא לאפשר ליתוש לעקוץ אתכם.

בואו נכיר קצת יותר מקרוב

מחיר הדברת יתושים – כמה עולה להדביר יתושים?

גודל הגינהמחיר להדברת יתושים
גינה עד 50 מ”ר500 ש”ח
גינה בין 50-100 מ”רבין 600-800 ש”ח
גינות ושטחים גדולים יותרצרו קשר וניתן להם הצעת מחיר מדוייקת
הדברות טרום אירוע (חומר שמשפיע ל 24 שעות בניגוד ל – BUG שמשפיע בין חודש לחודשיים)החל מ – 500 ש”ח – תלוי גודל ובכלל הרבה יותר זול מהדברה לטווח ארוך *רצוי להדביר בבוקר (בשעות הבוקר המוקדמות) האירוע או ערב לפני.
 הדברות יתושים בשילוב עם הדברות נוספות (כמו ג’וקים ונמלים)החל מתוספת של 250 ש”ח בלבד.

סרטון שהפקנו לחברת “מידרג” כיצד מכינים מלכודת יתושים ביתית

היה חלק שעניין אותכם במיוחד?

הדברת יתושים בגינה

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..