הדברת נמלת האש

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

 1. נמלת האש הן חרק אגרסיבי ותוקפני – חדרת להם לטריטוריה? צפה לעקיצות ולצריבות.
 2. הטיפול הכולל של הדברת נמלת האש הוא שילוב של ריסוס חומרי הדברה ופיזור פיתיונות על מנת להרוג את הקן מהשורש.
 3. תופעת נמלת האש היא כבר לא נחלתם של בעלי חצרות בלבד אלא גם מי שגר בבניין עלול להיתקל בהן בחצר הבניין. דרך חצרות הבניינים הן עלולות להגיע לתוך הדירות.
 4. נמלות האש הן בצבע ג’ינג’י – חום אדמדם. חפשו אותן בחצר על גבי הטפטפות וליד מקורות מים, בבית חפשו אותן בחורים בקירות ובמרצפות.
 5. המחיר של הדברת נמלת האש יקר בממוצע ב 100-200 ש”ח יותר מהדברת נמלים רגילות (תלוי שטח המקום וכמות הגרגרים – אותם הגרגרים שהן לוקחות לקן ומרעילות אותו מהשורש, במקביל לריסוס).

למה נמלת האש כ”כ מסוכנת?

נמלת האש מוגדרת כנמלת “פולשת”. לא רק שהיא משתלטת על יותר ויותר חלקים בארץ אלא היכן שהיא נמצאת היא מסלקת את הנמלים המקומיות.

כיצד נמלת האש נראית?

נמלת האש הינה בצבע חום בהיר – ג’ינג’י. היא קיבלה את התואר “אש” גם בגלל צבעה וגם בגלל עוצמת הצריבה של עקיצתה.

היכן הקן של נמלת האש?

נתלקתם בנמלי אש בבית? הטיפול בבית יהיה במקביל לטיפול בחוץ – שם נמצא את הקנים שלהן (בניגוד לנמלים הרגילות שבונות קנים גם בתוך הבתים).

הדברת נמלת האש

מחיר הדברת נמלי האש

 • הדברת נמלי אש בדירה – החל מ – 350 ש”ח 
 • הדברת נמלי אש בבית פרטי – החל מ – 450 ש”ח 
 • הדברת נמלי אש בבניין – החל מ – 450 ש”ח
 • בהדברת נמלת האש המחיר משתנה בהתאם לגודל המקום אותו צריך לרסס, כמות הפתיונות שאותן יש להניח ועוד (בגלל זה אין מחיר אחיד). 

במה מדבירים משתמשים על מנת להרוג נמלי אש?

בחומרי הדברה מבוססים פיריתרואידים ובנוסף בפיתיונות ג’ל או פיתיונות גרגריים המכילים חומרי משיכה ואחוז מאוד קטן של חומר הדברה (0.05%).

האם פולי קפה עוזרים נגד נמלי אש?

בשונה ממזיקים אחרים ששם דווקא פולי קפה באמת עוזרים – בנמלי אש התשובה היא חד משמעית לא.

האם חומץ יעיל נגד נמלי אש?

ערבבו חצי כוס חומץ עם חצי כוס מים ונגבו במקום שראיתם בו נמלי אש – זה ירחיק לתקופה את הנמלים אך ישאיר לכם מעט ריח של חומץ (יכול לעזור עד הגעת מדביר לאזור).

האם קינמון יעיל נגד נמלי אש?

מחקר שנערך באוניברסיטת פרליז שבמלזיה בשנת 2014 קובע שכן! שמן קינמון הראה תוצאות חיוביות בהרחקת והשמדת נמלי אש. נסו לשים מקלות קינמון ובדקו בעצמכם האם הדבר מפחית נמלים בקרבתכם.

הדברת נמלים עם ריסוס וגרגרי גרנולר

הדברת נמלת האש – מהווה מטרד

נמלות האש הן לא רק מטרד בעיניים. נמלת האש היא חרק אגרסיבי, תוקפני ועוקצני.

העקיצות שלהן מרגישות כמו צריבה ולרוב לא מדובר בעקיצה אחת.

ברגע שנעקצת על ידי נמלת האש כנראה שפלשת לה לטריטוריה שלה.

כדי להילחם במזיקים הללו צריך להבין כיצד הן פועלות, ללמוד את התנהגותן ולדעת באילו חומרים אפשר להשתמש או במידה ותקראו לנו תדעו מראש באילו חומרים המדביר הולך להשתמש אצלכם.

המדריך הקצר הזה על הדברת נמלת האש יסביר לך כיצד להיפטר מנמלת האש ולהגן על עצמך ועל המשפחה שלך.

שאלות על נמליםתשובות קצרות על הדברת נמלים
איפה הנמלים אוהבות לטייל? ואיפה נמלי האש אוהבות לטייל?קרוב לוודאי שתמצאו את הנמלים על השיש במטבח, באמבטיה בחריצים בין החרסינות וליד משחת השיניים, ליד עציצים בבית ועל רצפת הבית (סמוך יותר לצירי הדלתות). נמלת האש תתחיל בראש ובראשונה בחוץ! חפשו אותה סביב המקומות הלחים כגון צינורות, טפטפות ואפילו בבריכות פרטיות!
האם ג’ל לנמלים יפתור את הבעיה לבד?במידה ונתקלתם בבעיה נקודתית בלבד (ובתוך הבית ולא בחוץ) קיימים סוגים שונים של ג’לים שיפתרו את הבעיה (או לפחות ידחו את הקץ עד ביצוע ההדברה). ג’ל לנמלים לא יפתור את בעיית נמלת האש. נמלת האש הינה חרק עמיד מאוד לחומרי הדברה והיא זקוקה לטיפול מאסיבי יותר מג’ל לנמלים (מה גם שהקן שלה נמצא בחוץ ולא בתוך הבית – וג’ל אינו עמיד לפגעי מזג האוויר).
על איזה ג’ל נמלים אתם ממליצים?אנחנו ממליצים על הג’ל שאנו עובדים איתו של חברת “אדוויון”. לכל הנמלים פרט לנמלת האש. לנמלת האש במידה ותרצו לנסות לפתור את הבעיה בלבד חפשו את החומר: גרנולר.
איך ההדברה מתבצעת בפועל?הריסוס מתבצע על כל הפנאלים בבית (החלקים התחתונים של הקיר), בארון מתחת לכיור, בניקוזי האמבטיה והמטבח, בעדני החלון במסגרות החלונות ובכל המקומות המועדים לפורענות. בנוסף נניח פתיונות ג’ל או פתיון גרגרי שהנמלים “הפועלות” יקחו לקן ויחסלו את הקן מהשורש. בנמלת האש נשתמש מראש בחומר חזק יותר בשילוב גרגרי גרנולר. יש לצאת מהאזור המרוסס ל – 6 שעות לאחר טיפול לנמלת האש. 

זיהוי נמלת האש

כשאתם מחפשים איך להיפטר מנמלת האש זה יכול להיראות קצת מסתכל ומעט מרתיע (הן מגיעות במאות) – בטח כאשר נתקלים בקן נמלים בחצר, בגינה (או במקרים נדירים גם בבית!).
בעוד שיש כמה וכמה זנים של נמלת האש הן כולן מגיעות בצבע אדום (ג’ינג’י).

נמלות האש ידועות בעוקץ שלהן ואם בעבר הן היו נחלת בעלי החצרות בלבד היום נמלות האש מגיעות גם לחצרות בניינים ומשם לבתים ולדירות הפרטיות שלכם!

לרוב נמלות האש יש מבנה דומה – הן אדומות בהירות בגודל הנע בין 0.3 ל 0.6 ס”מ. כמו הנמלים שאתם מכירים גם נמלות האש חיות במושבות (בקנים) וגם להם יש מבנה חברתי מאוד מוגדר – מלכה, פועלות ונמלי רבייה.

איפה נמלי האש נמצאות?

נמלי האש חיות בקנים – בקן יכולה להיות מלכה אחת או קבוצה של מלכות. תוך חודש מהרגע הקמת הקן המושבה יכולה לגדול לאלפים (לכן יש לטפל מוקדם ככל האפשר במידה וזיהיתם או נעקצתם על ידי נמלי אש).
הן מאוד אגרסיביות ואלימות (שלא כמו הפתגם המפורסם מספר משלי) הן יתקפו באכזריות כל מי שפולש להן או מפריע להן לקן – ולא רק יהיו עסוקות בלמצוא ולאגור אוכל לחורף.

פיזור גרגרים לנמלת האש סמוך לעץ

כיצד נפטרים מנמלי האש?

חשוב לדעת שיש כמה דרכים להיפטר מנמלי האש והדבר תלוי במיקומן, הכוונה – האם אתם רואים אותן רק בבית או רק בגינה או אם איתרע מזלכם אז גם וגם?  ישנן שיטות רעילות יותר ופחות ובעיקר הבדלים בין החומרים והדבר תלוי בנגיעות התופעה ובמיקומה (בתוך הבית או מחוצה לו).

נמלות האש פעילות יותר באביב המאוחר (אפריל – יוני) עד תחילת החורף! קחו בחשבון שגם בתחילת דצמבר אתם עלולים להיתקל בנמלת האש (בניגוד גמור לסוגי הנמלים האחרות). ישנן גם קיני נמלות האש שפעילות לאורך כל השנה אך הדבר נדיר יותר.
אם נתקלתם בשנה שעברה בנמלת אש רצוי שתקדימו תרופה למכה ותתחילו את הטיפול כבר בתחילת אפריל (אחרת בסוף הקיץ כבר יהיה הרבה יותר יקר ומאתגר להשתלט על התופעה).

יש המון סוגי חומרים שיהרגו את הנמלים שאתם רואים (כן, אפילו מים בעוצמה גבוהה) אך הרעיון מאחורי הטיפול בנמלי האש הינו הטיפול בקן.  עד שלא נטפל בשורש הבעיה לצערנו הבעיה לא תיפטר אלא אולי תדחה במספר ימים – לכן הטיפול בנמלת האש חייב לכלול הורדת האוכלוסייה על ידי חומר ריסוס ופיתיונות שהנמלים הפועלות ייקחו איתן לקן וירעילו את הקן מהיסוד.

גרנולר, פיתיון גרגרי לנמלת האש הדברת נמלים

פיזור פיתיונות

פיתיונות פועלים לאט – כאשר משווים אותם לשיטות טיפול אחרות אין ספק שהטיפול בפיתיונות יעיל אך אם נעשה לבדו (למשל רק על ידי פיזור גרגרים נגד נמלת האש) הטיפול ימשך זמן רב ולא בטוח שיצליח במידה והנגיעות גבוהה. 

רוב הפיתיונות מכילים חומרי משיכה בעצימות גבוהה (מעל 99.9%) ומכילים גרגרי תירס משולבים עם חומר הדברה בנגיעות נמוכה מאוד (0.05%).
הנמלים ייקחו את “האוכל” (רעל הנמלים – הגרגרים) חזרה לקן שלהן ושם ברגע שהמזון יאכל על ידי המלכה היא תמות ואו תיהפך לעקרה – דבר שישמיד את הקן.

הפיתיונות בעלי רעילות נמוכה – שימו לב שבעלי החיים שלכם לא יאכלו אותם ויש לפזר אותם על פני האזורים הנגועים.

מצאתם קני נמלים? תלוליות חול?

יש לשפוך עליהם חומר הדברה ממש לתוך הקן – דבר שישמיד את הקן במהירות (יחסית, כן? – בפיזור הגרגרים הפעולה יכולה לקחת עד 14 יום). בתוך דקות עד מספר שעות חומר ההדברה יחדור לתוך קן הנמלים שנמצא מתחת לאדמה ויהרוס את קן נמלי האש – במידה ומרססים רק ישירות לתוך הקן לא נשארים עקבות חומרי הדברה מחוץ לקן עצמו.

ישנן אבקות המכילות חומרי הדברה ופועלות מצוין נגד נמלת אש אך לרוב הן משאירות עקבות הדברה רבות יותר – השימוש בהם ללא מדביר עלול להיות מסוכן ביותר! ישנן אבקות רטיבות הפועלות רק בשילוב עם מים ואותן אפשר לשפוך ישירות לתוך הקן אך הדבר אינו מומלץ, מסוכן ומתאים רק לבעלי מקצוע בעלי ניסיון בתחום.

הדברת נמלת האש על טפטפות

הדרך היעילה ביותר להיפטר מנמלת האש 

הדרך היעילה ביותר להדברת נמלת האש היא שילוב של שתי השיטות – טיפול בחומרי הדברה בשילוב של פיתיונות.  

לרוב הפיתיונות לא יהיו במקומות המרוססים או במידה וכן רק לאחר שהמקומות המרוססים התייבשו לחלוטין.

מרגע הריסוס עד רגע היעלמות הנמלים לגמרי ייקח בין יום עד ל 14 ימי עסקים (סתם) וזאת בשל העובדה שהריסוס יוריד את כמות אוכלוסיית הנמלים הכללית והנמלים שיישארו לאחר הריסוס ייקחו את הפיתיונות איתן כדי להאכיל את המלכה.

זכרו – ברגע שהשמדנו את המלכה – השמדנו את הקן. 

מחיר הדברת נמלת האש

העלות הממוצעת של טיפול בנמלי האש גבוהה ב 150-200 ש”ח בדרך כלל מהדברה נמלים בעיקר בגלל הפיתיונות שהטובים שבהם יקרים מאוד.

חשוב לדעת ולשים לב שישנם מוצרים שנמכרים לקהל הרחב אך לרוב בנמלי האש בניגוד למזיקים אחרים הטיפול הביתי לא יהיה יעיל במיוחד. הסיבות לכך הן שלרוב אתם תידרשו להרבה מאוד פתיונות (וסבלנות) והדבר עצמו יקר מאוד לקהל הרחב וגם חומרי ההדברה שמוכרים לקהל הרחב מכילים אחוז חומר פעיל שהינו קטן משמעותית מאחוז החומר הפעיל שדרוש על מנת לטפל בנמלי האש. 

בכל זאת – אם קניתם חומרים ביתיים ותרצו לשאול אותנו כיצד עליהם להשתמש בהם – צרו איתנו קשר ונעזור באהבה!
ואם תרצו להזמין אותנו כדי למגר את התופעה הזאת אחת ולתמיד – אנו כאן בשבילכם.

הדברת נמלת האש, נמלת אש בגינה על טפטפות

איזה תכשיר ביתי יכול להרוג את נמלי האש?

ערבבו חומץ, אבקת אפיה ומים ושפכו את התערובת על קן הנמלים או רססו את התערובת במקום בו ראיתם את הנמלים צועדות. הריח של החומץ ירחיק את הנמלים אך עשוי להשאיר לכם קצת ריח חומץ לא נעים.

איך להיפטר מנמלת האש לתמיד?

הדרך היחידה להיפטר מנמלי האש היא שילוב של 2 שיטות – ריסוס על מנת להוריד את אוכלסיית נמלי האש ופיזור פיתיונות שיילקחו על ידי הנמלים לקן וירעילו את הקן מהשורש. 

איפה נמלת האש נמצאת?

נמלי האש יגיעו אליכם קודם לחצר ורק לאחר מכן לתוך הבתים. בתוך הבית חפשו חורים בקירות או במרצפות – לרוב משם הן מגיעות. בחצר חפשו על ידי מקורות המים, טפטפות וצינורות השקייה. 

איך אפשר לטפל בנמלת האש מבלי להשתמש בחומרי הדברה?

רק על ידי מציאת הקנים והשמדתם בכל נוזל שהוא. 

האם נוזל כלים יכול להרוג את נמלת האש?

רק אם אתם מערבבים נוזל כלים ומים ושופכים לתוך הקן אז כן. סבון הכלים חודר לשלד שלהן והורג אותן. אך לא יהיה יעיל לרסס סבון כלים ומים כמו שמרססים חומר הדברה.

האם מלח יכול להרוג את נמלת האש?

ערבבו מלח עם מים – רססו ישירות על נמלי האש וכן! התמיסה הזאת תהרוג את נמלי האש – המלח מייבש לנמלים את השלד ובכך הורג אותן – רק קחו בחשבון שזה יעיל רק במידה ומרססים את התערובת ישירות על נמלי האש.

זמן הפעילות של נמלת האש – ביום או בלילה?

נמלי האש מחפשות אוכל בעיקר בטמפרטורות הנעות סביב 19-30 מעלות. לכן בימי הקיץ הלוהטים רוב הסיכויים שלא תראו אותן – הן יתחפרו מתחת לאדמה. באביב, בסתיו ואף עד תחילת החורף אתם תראו את נמלי האש במלוא עוזן מחפשות אחר אוכל. 

האם לנמלת האש יש הדברה ביולוגית?

ראשית הדברה ביולוגית היא כאשר חרק אחד הוא אויב של חרק אחר. במקרה של נמלי האש – אין.

ראשית הדברה ביולוגית היא כאשר חרק אחד הוא אויב של חרק אחר. במקרה של נמלי האש – אין.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
js_loader

סרטון כיצד להיפטר מנמלים שהפקנו עבור “מידרג”

מחיר הדברת נמלת האש – כמה עולה להדביר את נמלי האש?

גודל הביתמחיר הדברת נמלי אש
דירת סטודיו ריקההחל מ – 300 ש”ח
דירת 1-2 חדריםהחל מ – 350 ש”ח
דירת 3 חדריםהחל מ – 450 ש”ח
דירת 4 חדריםהחל מ – 550 ש”ח 
דירת 5 חדריםהחל מ – 600 ש”ח
דירת 6 חדריםהחל מ – 650 ש”ח
בית פרטי החל מ – 500 ש”ח

הייתה פסקה שעניינה אתכם במיוחד?

הדברת נמלת האש

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..