הדברת עכבישים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הדברת עכבישים מבוצעת לא רק על הפנאלים והרצפה אלא גם בחלקים העליונים של הקירות.

נתקלתם בעכביש אחד? לרוב הוא לא לבד – שקלו לבצע הדברה נגד עכבישים או נסו לטפל בבעיית העכבישים בעצמכם (המשיכו לגלול כדי ללמוד כיצד).

כמה זמן חיים עכבישים?

אורך חייהם של העכבישים משתנה כמו שהמחזור החיים משתנה בין זן לזן. רוב העכבישים חיים כשנתיים, אבל חלקם חיים עד 20 שנים כאשר הם בשבי.
הנקבות נוטות לחיות יותר מאשר הזכרים. חלק מהזכרים מגיעים לבגרות לאחר הזיווג, ומתים מיד אחר כך.
אז כיצד מבצעים הדברת עכבישים? המשיכו לקרוא. 

לרוב אגב, הם מתים מכיוון שהנקבה אוכלת אותם.

 למרות זאת, בחלק מהמינים העכביש הזכר מת מהזיווג עצמו. אין ספק כי לנקבות השפעה גדולה על אורך החיים של הזכרים. 

רוצים לדעת כיצד להיפטר מעכבישים? המשיכו לגלול! 

מחיר הדברת עכבישים (כולל ג’וקים ונמלים)

 • דירת סטודיו ריקה – 250 ש”ח 
 • דירת חדר – 300 ש”ח
 • דירת 2 חדרים – 350 ש”ח
 • דירת 3 חדרים – 400 ש”ח 
 • דירת 4 חדרים – 450 ש”ח 
 • דירת 5 חדרים – 500 ש”ח 
 • דירת 6 חדרים – 550 ש”ח 
 • בית פרטי? החל מ – 300 ש”ח (תלוי גודל הבית)

מה המחיר להדברת עכבישים?

מחיר הדברת עכבישים הינו החל מ- 250 ש”ח לדירת סטודיו ריקה, מחיר דירת 2 חדרים למשל הינו 350. אחריות לעכבישים ניתנת ל – 3 חודשים.

לכמה זמן צריך לצאת מהדירה לאחר הדברת עכבישים?

בדר”כ לשעה – תלוי בסוג החומר בו משתמשים – אצלנו במזיקיס תמיד אנו מראים באילו חומרים אנו משתמשים וברוב סוגי ההדברות יש לצאת לשעה בלבד.

כיצד יש לסדר את הדירה בטרם מבצעים הדברה?

בהדברת עכבישים – יש להרחיק חפצים מהקיר כמה ס”מ, לפנות את השיש במטבח ואת הארון מתחת לכיור ובאמבטיה להוציא את מגבות הפנים ומברשות השיניים. 
בנוסף לכל זאת יש להסיר תמונות מהקירות כיוון שההדברה עלולה להיות גם בחלקים העליונים בין הקיר לתקרה. 

הדברת עכבישים

מהו אורך חייהם של עכבישים?

התשובה לשאלה זו משתנה בהתאם לסוג העכביש. ישנם יותר מ30,000 זנים של עכבישים, בעלי הרגלי מחיה שונים. למרות ההבדלים ביניהם, ישנם כמה אופנים של מחזור החיים שכל העכבישים חולקים.

מהו מחזור החיים של העכביש?

העכבישים מתחילים את חייהם בשק ביצים. כמות הביצים  שהעכבישה מטילה משתנה ונע בין ביצה אחת ועד אלפי ביצים. העכבישה הנקבה מגנה על הביצים שלה בכמה דרכים- חלקן סוחבות את השק, חלקן משאירות את הביצים באזור מוגן בו הן יכולות להגן בקלות על הביצים וחלק משאירות את הביצים ליד הגורל.

קצב התפתחות הביצים נע בין כמה שבועות ועד עונת חורף מלאה. ברגע שהביצים בוקעות, עכבישים מתפזרים בעזרת התעופפות. 

כאשר עכביש “מעופף”, הוא מייצר תוואי שנראה כמו משולש, לפעמים מכנים אותו “עפיפון”. העכביש משתמש בעפיפון הזה כדי להתרומם לאוויר ולהתמקם בבית חדש.

על למנת להתרבות, העכביש הזכר טווה רשת מיוחדת כדי לתפוס את הזרע ולהעביר אותו לרגל שלו, זוג נוסף של איברים המתפקדים כאיבר חיוני. לאחר מכן, הזכר הולך לחפש אחר נקבה מאותו הזן שמוכנה להזדווג.

 חלק מהזיווגים כוללים ריקוד מסובך של העכביש הזכר בפני הנקבה, כדי למנוע ממנה לאכול אותו כארוחה במקום הזיווג. 

כמה זמן חיים עכבישים?

אורך חייהם של העכבישים משתנה כמו שהמחזור החיים משתנה בין זן לזן. רוב העכבישים חיים כשנתיים, אבל חלקם חיים עד 20 שנים כאשר הם בשבי.
הנקבות נוטות לחיות יותר מאשר הזכרים. חלק מהזכרים מגיעים לבגרות לאחר הזיווג, ומתים מיד אחר כך. 

לרוב, הם מתים מכיוון שהנקבה אוכלת אותם.

 למרות זאת, בחלק מהמינים העכביש הזכר מת מהזיווג עצמו. אין ספק כי לנקבות השפעה גדולה על אורך החיים של הזכרים. 

הדברת עכבישים - אלמנה שחורה

התזונה של העכביש

עכבישים שייכים למשפחת העכבישניים ונמצאים בכל העולם מלבד אנטרטיקה. הם בעלי 8 רגליים ושני חלקי גוף- החלק הקדמי (ראש וחזה) והחלק האחורי (בטן). לעכבישים יש גם לסתות. לחלק מזני העכבישים יש גם חלקי פה שנועדו במיוחד כדי לאכול או למחוץ את הטרף.

אז מה עכבישים אוכלים כדי להזין את עצמם? רוב האנשים מפחדים להיעקץ על ידי עכבישים, אך חשוב לזכור שני אדם הם לא מקור מזון עבור עכבישים. לכן, בואו נעמיק בבחירת המזון של עבכישים.
המזון המועדף על עכבישים תלוי בזן העכביש. רוב העכבישים הם טורפים שאוכלים חרקים ואפילו עכבישים אחרין. חשוב לדעת שעכבישים אוכלים רק טרף חי או מזון שהם הרגו לאחרונה, “טרי”.

מה בתפריט?  

עכבישים ידועים בתור חרקים אשר אוכלים אוכל מגוון. עכבישים שטווים את קורי העכביש בדרך כלל צורכים חרקים מעופפים כמו יתושים, אש ופרפרים. עכבישים טורפים, כפי ששמם מרמז, שוכנים באזורים מוסתרים ותוקפים את הטרף כאשר הוא מתקרב. ישנם עכבישים שמספיק מהירים כדי לרוץ, ולתפוס את הטרף, הם ניזונים מחרקים כמו צרצרים, חגבים וחיפושיות

מה עכבישים אוכלים חוץ מחרקים?

למרות שרוב העכבישים לא ניזונים מצמחים, ישנם כמה מינים שאוכלים חומרים שמגיעים מן הצומח. בקבוצת העכבישים הקופצים, יש זן אחד שמקבל כ90 אחוז מהתזונה שלו מעלים של עץ השיטה, המצוי בעיקר במרכז אמריקה. ישנו סוג נוסף של עכבישי מים שטווים את קורי העכביש מתחת למים, האוכל המועדף עליהם הוא דגים. 

טרנטולה- מאפיינים כלליים:

גודל- העכביש הגדול ביותר מגיע לאורך של 2.5 אינץ ורגליים עד 4 אינץ. 

צבע- הצבעים של הטרנטולה נעים בין חום לשחור, הן מאוד שעירות.

התנהגות- טרנטולות צדות באופן פסיבי בכך שהן מחכות ליד המחילות שלהן ליצורים ועכבישים אחרים שיעברו, ואז מתנפלות על הטרף. הן חיות במחילות באדמה ומתחת לפריטים הנמצאים בקשר ישיר עם האדמה כמו גזעים וסלעים. הן בקושי יוצאות מהמחילה, בדרך כלל הן יוצאות רק בלילה כדי לאכול. בעונות הקיץ והסתיו, הזכרים ינדדו מרחקים גדולים בחיפוש אחר בנקבות איתן יזדווגו. מדי פעם, אחד הזכרים האלה ינדוד לתוך בית מגורים. 

טיפים- למרות גודלן המאיים, טרנטולות הן לא מסוכנות ובדרך כלל הן זזות לאט. כאשר מגלים אותן, ניתן לשדל אותן לזחול לתוך פחית או קופסה בעזרת מברשת, מטאטא או מקל בעזרת הקשות על הבטן שלהן. ברגע שלכדתם אותן, יש לשחרר אותן הרחק מביתכם. 

עכביש “האלמנה השחורה” – מאפיינים כללים:

גודל- עכבישים בוגרים באורך של כ3.8 ס”מ, תלוי במין ובסוג. 

צבע- הצבעים של האלמנות השחורות מגוונים. רובם בצבע שחור עם כתמים בהירים בצבע אדום, חלקם בצבע חום עם כתמים בצבע כתום. 

התנהגות- רוב האנשים יודעים שעליהם לפחד מעכביש מסוג אלמנה שחורה. וזה אכן נכון, אלמנה שחורה היא אחד משלושת הסוגים המסוכנים ביותר בארץ. למרות שבדרך כלל העקיצה של עכביש זה אינה מסכנת חיים, היא כרוכה בחוויה כואבת וממושכת. רוב הנקבות בעלות סימן אדום או כתום על גבם שמאפשר לזהות את סוגם. סימן זה מתפתח לאחר שהנקבה מגיעה לבגרות.

 כמו עכבישים אחרים, האלמנות השחורות הן בעלות שני חלקי גוף, הראש ושאר הגוף. הרגליים שלהן ארוכות ורזות, נוטות קדימה ואחורה בהתאם למקומן בגוף. עכבישי האלמנות השחורות בונים רשתות שנראות לא מסודרות. כאשר אתם מחפשים אחר עכבישים מסוג אלמנה שחורה בביתכם, חפשו אחר קורי עכביש מבולגנים, ללא מבנה או סדר. 

טיפים למניעה- אחד הטיפים היעילים ביותר להמנע מעכבישי אלמנה שחורה בביתכם הוא להפחית את הלכלוך והזבל, כדי לעשות זאת כדאי לכם- 

 1. לסדר את הפריטים שאינם בשימוש על בסיס קבוע במיכלי אחסון או שקיות אטומות. ערימות של נייר ובגדים שלא משתמשים בהם במשך חודשים מספקים מקום מסתור מושלם לעכבישים.
 2. תשללו סדקים ומרווחים מחוץ לבית שיכולים להוות דרך כניסה של עכבישים לביתכם. 
 3. ישנם כל מיני סוגי טיפול נגד עכבישים, אנו ממליצים להתייעץ עם גורם מקצועי על הדרך האפקטיבית ביותר. 

כיצד לטפל בעקיצות של עכבישים 

עכבישים הם יצורים מרתקים לחלק מהאנשים, בעוד לחלק האחר הם סיוט מתמשך. אבל בלי קשר לאיזה צד מהמשוואה אתם נמצאים, אף אחד אינו רוצה להוות מזון לעכבישים. 

המחשבה של להעקץ על ידי עכביש יכולה להיות לא כל כך נעימה. למרבית המזל, רוב העקיצות בקושי גורמות לנזק. למרות זאת, ישנם כמה מינים הנחשבים למסוכנים. כדי לדעת איך לטפל בעקיצה עליכם לדעת איזה סוג עכביש עקץ אתכם. קיימים בארץ כמה סוגים מסוכנים כמו אלמנה שחורה וארסן חום.

ג’וקים במיטה זה מפחיד אבל עכבישים זה כבר מבעית. כולנו, ללא יוצא מהכלל מפחדים הרבה יותר מעכביש במיטה מאשר מג’וקים ויש בזה היגיון – עקיצת עכביש ממש יכולה לעשות נזק (בעוד ג’וקים בעיקר יכולים להפחיד ולהגעיל). אם אתם רוצים להימנע ככל הניתן מעכבישים מלטפס למיטה נקטו בצעדים הבאים: 

איך למנוע עכבישים?מה לעשות בפועל
אל תדחפו את המיטה עד לקיר!השאירו מרווח של כמה ס”מ. הדבר יעזור לעכביש להימנע בכלל מלפגוש אתכם ובטח להימנע מהרצון לתקוף אם אתם לא מפריעים לו בשלו.
המצעים – שלא יגעו בריצפהלהימנע ככל הניתן מהשמיכות, הסדינים, המצעים וכו’ לגעת ברצפה – אתם לא רוצים לספק לעכביש שנע עכשיו על הרצפה סולם לגן עדן (סולם למיטה שלכם).
החלפת מצעיםהחליפו מצעים על בסיס שבועי – ככה גם תוכלו להפחית את הסיכויים להיפגש בעכביש (גם אם זה כבר נמצא על הסדין שלכם).
הדבר הזה שאתם מתעלמים ממנו – מתחת למיטהיש לכם בלאגן שלם מתחת למיטה? תדעו שאתם מספקים בכך כר פורה לעכבישים. נקו את האבק והבלאגן מתחת למיטה וודאו שהחלל מתחת למיטה הינו נקי ולא הופך למקום אחסון. פשוט כי אם כן, העכבישים שם יוכלו “לחגוג בשקט”.

כיצד להיפטר מעכבישים לבד?

לא תמיד יש צורך בגורם מקצועי להרוג עכבישים, במיוחד אם אין לכם פוביה מעכבישים או מגפה בבית.
אם אתם רוצים ללמוד על דרכים להיפטר מעכיבישים בביתכם, הנה 6 דרכים יעילות: 

 1. תשאבו
  תשאבו אבק על בסיס קבוע וביסודיות. השאיבה תסיר את קורי העכבישים, את שקי הביצים ואת העכבישים מביתכם. כל עכביש שנשאב ימות באופן מיידי. מבנה הגוף הדק שלהם לא יכול לעמוד בטראומה. שימו לב לסדקים ולפינות של החדרים, אם אינכם מסוגלים להגיע לאחד האזורים השתמשו במטאטא. חשוב להסיר קורי עכביש ישנים וחדשים כאחד- ניתן להבדיל ביניהם לפי האבק שנצבר על קורי עכביש ישנים. חשוב להסיר אותם מפני שהם עלולים עדיין להכיל עליהם שקי ביצים. בנוסף, חשוב לסדר ולהסיר את הלכלוך מעליית הגג, המרתף והארונות.
 2. שללו את אספקת המזון

עכבישים לא אוהבים אוכל של בני אדם, למזלנו, הם גם לא אוהבים בני אדם. הם אוהבים יצורים אחרים. ובדיוק כמו בני אדם, עכבישים מתים אם הם לא מקבלים מזון. דרך יעילה להימנע מעכבישים הוא למנוע את מקור המזון שלהם. לכן, שמרו על זכויות מותאמות בגודלן לכל החלונות והקפידו לנקות אותם. אם אתם סובלים מפלישה של חרקים אחרים, הזמינו איש מקצוע שישלול נקודות כניסה אפשריות. בנוסף, חשוב שתקפידו על הניקיון ועל אחסון מזון במיכלים סגורים. נגבו כל אזור בו חרקים עשויים לטייל כדי לשלול שבילי פרומונים. 

3. רקמו רשת משלכם

לא תמיד זה כל כך מסובך ללמוד איך להרוג עכבישים. במקום לשתול אוכל בקורי העכביש, אתם יכולים לתפוס עכבישים ב”רשת” שלכם בעזרת מלכודות דבק. מלכודות אלה לרוב משמשות לתפיסה של מקקים אבל יעילות גם על עכבישים. הניחו את המלכודות ברחבי הבית, כולל בארונות, מרתפים, מחסנים ועליות גג. פינות, פנלים וכל מקום שעכבישים אוהבים להיות בו הם מקומות מצוינים להניח את המלכודות גם כן. ככל שתניחו יותר מלוכדות, כך עולה הסיכוי שתיתפסו יותר עכבישים. אף על פי כן, נקטו באמצעי זהירות כאשר אתם ממקמים את המלכודות, ושימו לב שהן לא בהישג ידם של ילדים וחיות מחמד. 

 1. שמרו על הסביבה מחוץ לבית

אל תזניחו את השטח מחוץ לביתכם. הפכו אותו לפחות ידידותי לעכבישים בכך שתסירו אבנים, עצים ופסולת אורגנית. ערמו אבנים בנקודות כניסה אפשריות וליד יסודות הבית על מנת למנוע כניסה של עכבישים. אטמו את החלונות היטב ואת כל הדלתות. נקו את החלונות על בסיס קבוע. במידה ויש לכם גינה, כנראה שהעכבישים ישאפו להתמקם שם, וזהו המקום שאתם רוצים שהם יהיו בו. העכבישים לא אוכלים צמחים, ואף אוכלים חרקים מזיקים. אמצעי ההגנה היחידי שתצטרכו הוא צינור על מנת לשטוף את העכבישים מהצמחים. ברגע שתעשו את זה, הם יחזור להגן על הגינה שלכם מחיות אשר יכולות להרוס אותה.

 1. קוטלים

תמיד כדאי לקחת מומחה על מנת לטפל בבעיות פלישה למיניהן, אבל אם אתם מעוניינים לפתור את בעיית העכבישים בעצמכם, עשו זאת בזהירות. תמיד תעקבו אחר כל ההוראות והקשיבו לכל האזהרות בתוויות המוצר. רצוי לשים חומר קוטל חרקים באזור בו העכבישים מתרבים בדרך כלל, כמו עליית הגג, המרתף, ופינות הבית. 

 1. תפסו אותם כשהם לבד

אם אינכם מתמודדים עם מגפה של עכבישים, אלא עם עכביש בודד,  אינכם בהכרח צריכים ללמוד איך להרוג עכבישים בדרכים מוזרות ומיוחדות. שיטה ישנה ויעילה היא מחיצת העכביש בעזרת סוליה של נעל, או מכה עם עיתון מגולגל. אם אינכם רוצים להרביץ לקיר, או להרוג את העכביש, מקמו צנצנת פתוחה מתחת לעכביש, ואז החליקו ודחפו את העכביש בעדינות בעזרת דף לתוך הצנצנת, או לחילופין מקמו דף מתחת לפתח הצנצנת כך שהעכביש יוכל לזחול פנימה. ברגע שהעכביש בתוך הצנצנת, תוכלו לשחרר אותו. חשוב לוודא שהפתחים בביתכם סגורים ואטומים אחרת אתם עלולים לגלות שהעכביש נהנה מהאירוח בביתכם ויחזור אליו במהרה.

רוצים לשלב הדברת עכבישים עם הדברת ג’וקים? 

רוצים ללמוד על כל משפחת העכבישאים בכלל?

כיצד להיפטר מעכבישים ב – 4 צעדים קלים (*אנגלית)

מחיר הדברת עכבישים – כמה עולה הדברת עכבישים?

גודל הביתמחיר הדברת עכבישים
דירת סטודיו ריקה250 ש”ח 
דירת 1-2 חדרים350 ש”ח 
דירת 3 חדרים400 ש”ח
דירת 4 חדרים450 ש”ח
דירת 5 חדרים500 ש”ח
דירת 6 חדרים600 ש”ח
בית פרטי החל מ – 350 ש”ח

אז מה היה לנו עד כה?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

הדברת עכבישים טרנטולה

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..