הדברת עקרבים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הדברת עקרבים היא לא הדבר הראשון שחושבים עליו כשאתם נהנים מחצר ביתיכם. לרוב, זה יקרה בבתים במקומות פסטורליים סביב ירושלים, מקומות גבוהים יחסית כמו ראש העין, ומקומות בהם הטבע שולט כמו כל אזור הצפון. העקרבים יגיעו משטחים פתוחים אל חצר ביתנו כדי לחפש לעצמם מזון זמין יותר. רוצים להיפטר מעקרבים? בכתבה שלפניכם. 

איך להיפטר מעקרבים

עקרבים הם מזיקים מסוכנים שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות קשות, להפיץ מחלות ולגרום לעקיצות כואבות ואף מסכני חיים!.
אם אתם מתמודדים עם נגיעות עקרבים, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לקרוא לנו כדי שנוכל לבצע הדברת עקרבים כמו שצריך.יחד עם זאת, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להיפטר מעקרבים בעצמך (כתבה לאמיצים).

הדברת עקרבים - עקרב שחור

לכמה זמן יש להיעדר אחרי ביצוע הדברת עקרבים בבית?

בהדברת עקרבים אנו נרסס את כל המרצפות בבית (לא רק את הפנאלים), ואת כל השטח החיצוני של הבית. 

כמה עולה הדברת עקרבים?

הדברת עקרבים הינה החל מ – 350 ש”ח ותלויית בגודל הבית והחצר.

מה משך זמן האחריות בהדברת עקרבים?

משך האחריות להדברת עקרבים הינו לחצי שנה.

בהדברת עקרבים אנו נהנים מהדברות נוספות?

כאשר מרססים לעקרבים מרססים ממש את כל שטח הדירה והחצר – כתוצאה מכך גם הג’וקים, הנמלים וחרקים נוספים יעלמו. תקבלו בכל אופן שנה אחריות לג’וקים וחצי שנה לנמלים בנוסף לאחריות של חצי שנה לעקרבים. 

החומר בטבלה נלקח מהאתר בלינק הבא של מדע גדול בקטנה

שם העקרב ואיפה תמצאו אותו?האם מסכן חיים או לא?
עקצן צהוב – צהוב – בכל הארץ!מסכן חיים ברמת אחו-שילינג מסכן – נעקצתם? מיד לראות גורם רפואי.
קטלן עב צבתות – חום כהה – בכל הארץ!מסכן חיים!
קטלן דו גוני  – חום כהה – בכל הארץמסכן חיים!
קטלן עברי – מישור החוף ודרום הארץמסכן חיים!
הדברת עקרבים

מדוע עקרבים מסוכנים?

הם יכולים לגרום לתגובות אלרגיות קשות ומסכנות חיים!

עקרבים מסוכנים מכיוון שהם עלולים לגרום לתגובות אלרגיות קשות אצל אנשים מסוימים. תסמינים של עקיצת עקרב כוללים:

 •  נפיחות
 • אדמומיות 
 • וגרד במקום העקיצה.
 •  במקרים חמורים, אדם עלול לחוות קשיי נשימה.
 •  כאבים בחזה
 •  מצוקה במערכת העיכול. 

אם אתם אלרגיים לעקרבים, חשוב לפנות לטיפול רפואי מיד לאחר עקיצתם – לדעתנו אם נעקצתם על ידי עקרב גם אם אתם אלרגים וגם אם לא – פנו לקבלת טיפול רפואי כמה שיותר מהר. 

הפצת מחלות

עקרבים יכולים גם להפיץ מחלות. המחלות הנפוצות ביותר הקשורות לעקרבים הן מלריה וקדחת דנגי. המלריה מועברת על ידי יתושים העוקצים עקרבים נגועים.
התסמינים של שתי המחלות כוללים חום, כאבי ראש וכאבי שרירים. אם אתה חושב שנחשפת לאחת מהמחלות הללו, חשוב לפנות מיד לרופא כדי שתוכל לקבל טיפול מתאים.

עקיצות כואבות

עקיצות עקרב יכולות להיות כואבות ביותר. העקיצה הארסית עלולה לגרום לצריבה ונפיחות במקום העקיצה וכן לבחילות, הקאות וסחרחורת. במקרים מסוימים, הארס יכול גם לגרום לשיתוק או למוות (ישנם כמה סוגים בארץ המהווים סכנת חיים!).

הדברת עקרבים - בדקו שאין עקרב בנעל

מתי בכלל נתקל בעקרבים?

לרוב ישנן 2 אפשרויות שבהן תיתקלו בעקרבים: 

 1. במידה ויש לכם גינה פרטית (לרוב כזאת המשקיפה לנוף עם ואדיות וכו’) והעקרבים ימצאו את דרכם מהטבע אליכם הביתה.
 2. במידה ואתם יוצאים לטיול או לקמפינג ופתאום יכולים לגלות עקרב במזרון, בנעליים או בכל מקום אחר בציוד שלכם. 

הפתרונות למצבים האלה פשוטים כאשר יודעים מה לעשות. במידה ואתם בעלי חצר פרטית שימו לב לאזורי המסלעות, כמו כן לאבנים גדולות אצלכם בגינה. קחו משנה זהירות בכל פעם שתרימו אבן כזאת או אחרת והביטו טוב ומקרוב על המסלעה שבמבט ראשון לא נראית מאיימת אך במבט שני אתם יכולים לגלות שם את הטבע במלוא התגלמותו. 

במידה ויצאתם לטיול אז קחי מאיתנו, מצוות מזיקיס (שגם לעיתים יוצא לקמפינג עם הילדים) את הכללים הבאים: 

 • כאשר אתם מרימים חפצים כמו נעליים, תיקים וכו’ (נכון יותר לעונת האביב-קיץ) בדקו מקרוב שאף עקרב (ובטח לא עקרב צהוב) נכנס לתוך החפצים שלכם. שקשקו את הנעליים והבגדים כדי לוודא שאף אחד לא התגנב פנימה. 
 • אל תלכו יחפים בטבע בלילה. 
 • השתמשו בפנס UV (כזה שמגלה כתמים של פיפי בתחקירים של ערוץ 12) בטבע כיוון שקרני הפנס גורמים לעקרב לזהור וכך יהיה קל לזהות אותם בלילה. 
 • עקרב עלה עליכם? הסירו אותו בעדינות עם מברשת. 
הדברת עקרבים - עקרב צהוב

עקרב צהוב קווים לדמותו – 

העקרב הצהוב – הנפוץ והמסוכן ביותר בישראל הנמצא בכל מקום במזרח התיכון ובטח בארץ (בו עושים עליו ניסויים ובודקים כיצד אפשר להשתמש בארס שלו לדברים חיוביים) הוא מסכן ברמת חיים. בעוד שלרוב אם יעקוץ אתם בריא ומבוגר הוא לא יגרום למותו – דווקא הילדים, הנערים והתינוקות בבעיה. 

העקרב הצהוב הוא פעיל לילה, יחפור באדמה בורות בעומק 20 ס”מ ומתקיים בעיקר מחרקים קטנים יותר וכאלה שבגודל שלו. אורך גופו נע בין 9-11 ס”מ והסימן הייחודי שלו זה חמשת הרכסים שעל גבו

איך להיפטר מעקרבים?

השתמש בחומרי הדברה.

חומרי הדברה יעילים בהרג עקרבים גם אם בתווית חומר ההדברה לא רשום שההדברה ייעודית לעקרבים. יחד עם זאת במידה והחלטת להדביר בעצמך, אבל אתה צריך להיות זהיר בעת השימוש בהם. חומרי הדברה מסוימים עלולים להזיק לבני אדם וחיות מחמד אם משתמשים בהם בצורה לא נכונה. לכן אם אתה לא מדביר, חקלאי או אחד שאוהב להדביר בזמנו הפנוי (בחומר המאושרים לשימוש הקהל הרחב כמובן) עדיף לך להזמין אותנו (או כל מדביר אחר) כדי שנוכל לתת לך שקט מעקרבים.

מלכודות.

אתה יכול גם ללכוד עקרבים עם מלכודות דביקות או לוחות דבק. המלכודות האלה יתפסו את העקרב, אבל לא יהרגו אותו. תצטרך להיפטר מהמלכודת עם העקרב בתוכה – כדאי לכם למקם את מלכודת הדבק לעקרבים סמוך למסלעה בחצר ביתכם. אם אין לכם מסלעה אך יש אבנים גדולות הניחו שם את מלכודות הדבק. אם אתם גרים בדירה או רוצים להניח מלכודות דבק לעקרבים בתוך הבית לצערנו לא יהיה להם משמעות כיוון שהסיכוי שעקרב יגיע למקום בו הנחת את מלכודת הדבק קלוש ביותר.

הדברת עקרבים - עקרב בגינה

הסר את מקורות המזון שלהם ונסה לחשוף אבנים בחצר בזהירות.

עקרבים ניזונים מחרקים, ולכן הסרת מקור המזון שלהם יכולה לעזור להיפטר מהם. אם מדובר על הבית אז שמור על הבית שלך נקי מחרקים על ידי איטום סדקים ורווחים, בחוץ הפוך אבנים גדולות על בסיס קבוע, תסדר את הגינה ואל תשאיר צמחייה עבותה סבוכה וככל שתראה יותר שטח חשוף ופחות בלאגן כך קטן הסיכוי לעקרבים בביתך או בחצרך.

הדברת עקרבים – סיכום

עקרבים הם מזיקים מסוכנים שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות קשות, להפיץ מחלות ולגרום לעקיצות כואבות. במקרים מסויימים במידה ועקיצת העקרב לא מטופלת בזמן יכולה העקיצה לגרום למוות.
אם אתם רוצים להיפטר מהם, אתה יכול להשתמש בחומרי הדברה הנמכרים לקהל הרחב (לא מומלץ), להניח מלכודות דבק (שיעילותן מוטלת בספק בנוגע לעקרבים), להסיר את מקורות המזון שלהם או ובדרך הפשוטה ביותר שתעלה לכם כמה שקלים אך תחסוך כאב ראש עתידי חמור הרבה יותר להדביר עם מזיקיס.

מחיר הדברת עקרבים 

מחיר הדברת עקרבים דומה למחיר הדברת פרעושים כיוון שכל השטח צריך להיות מרוסס. בניגוד להדברת ג’וקים ונמלים שם מרססים בעיקר את הפנאלים בבית ואת הקירות החיצוניים ובורות הביוב בחוץ – כאן נדרשת הדברה מאסיבית יותר על כל שטח הבית, שטח הגינה, מסלעות וכו’

גודל הביתמחיר הדברת עקרבים
בית סטודיו ריק350 ש”ח 
בית עד 2 חדרים 400-450 ש”ח
בית 3 חדרים 450-500 ש”ח
בית 4 חדרים500-550 ש”ח
בית 5 חדרים550-600 ש”ח
בית 6 חדרים ובתים עם גינות גדולות החל מ – 650 ש”ח (תלוי גודל הבית) 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

הדברת עקרבים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..