הדברת פשפשים בחום

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

פשפשי מיטה כבר מזמן השתלטו על חיינו. והשיטה של מזיקיס (היחידים בארץ) היא הדברת פשפש המיטה בחום.

איפה הפשפשים נמצאים? פשפשי המיטה נמצאים כבר כמעט בכל מקום, בתל אביב (לא רק באזור התחנה המרכזית), בירושלים (לא רק בנחלאות אלא כבר בכל העיר) ובכלל, בכל מקום שבו אנשים חיים יכולים גם לחיות פשפשים (אנחנו המזון שלהם). 

איפה עוד תמצאו את פשפש המיטה?בבתים של אנשים עמידים, בבתי מלון יוקרתיים, בתי חולים, צימרים, אפילו בתי סוהר!

פשפשי המיטה משתמשים במה שנראה כמו קש בקצה הפה שלהם כדי למצוץ דם. ממי? מבעלי דם חם (יונים, ציפורים ו..בני אדם). 

פשפשי המיטה הבוגרים הם בעלי צורה עגולה – אליפטית, שטוחים (פחוסים) וחסרי כנפיים. פשפשי המיטה כל כך קטנים שהם יכולים להיכנס לתוך חריצי הקפיצים במזרונים (נשבעים שיש ים דוגמאות ותמונות בהמשך).

הדברת פשפשים בחום

דור ממזיקיס מסביר כיצד מתבצעת הדברת פשפשים בחום.

11 דקות של עונג צרוף.


טיפול בחום

במזיקיס אנו מבצעים טיפול בחום לפשפשי מיטה – עלות הטיפול הינו כ – 1500 ש”ח לחדר (לרוב מדובר בחדר אחד במידה והבעיה היא בראשיתה).

אחריות

אתם מקבלים שנה אחריות לטיפול לפשפשים פולו אפ – בניגוד לטיפולים שכל החברות מציעות – אנו מבצעים טיפול בחום לפשפשים – אין צורך לחזור על הפעילות לאחד שבועיים והשינה הערבה תהיה מהלילה הראשון!

האם צריך את כל הבית?

מצאתם פשפש? לא בטוח שאתם צריכים לטפל בכל הבית (מטפלים איפה שנעקצים ו\או יש סימנים).

מחיר שקוף

1500 ש”ח לחדר שינה ו – 1000 ש”ח לכל חדר נוסף.

איך ניתן לחסוך?

חושדים בספה בסלון? חושדים רק בחדר השני של הילדים אך לא בטוחים? תוכלו להכניס את הריהוט “החשוד” לחדר שמחממים וככה לחסוך כסף על חימום חדרים!

הדברת פשפש המיטה - פשפש, ביצי פשפשים וצואת הפשפשים

מחיר הדברת פשפש המיטה (הדברת פשפשים בחום)

 • הדברת פשפש המיטה בחדר שינה – 1500 ש”ח 
 • הדברת פשפש המיטה ב – 2 חדרים – 2500 ש”ח
 • הדברת פשפש המיטה ב – 3 חדרים – 3500 ש”ח
 • הדברת פשפש המיטה בכל הבית – צרו קשר
 • הדברת פשפש המיטה בהוסטל מלון – צרו קשר

כמה עולה הדברת פשפש המיטה?

הדברת פשפש המיטה עולה כ- 1500 ש”ח לחדר שינה. אנו ממליצים באופן כללי לטפל רק בחדרים הנגועים.

כמה זמן לוקחת הדברת פשפשי מיטה?

הדברת פשפש המיטה לוקחת בין שעתיים לשלוש שעות לחדר. אנו נחמם את החדר ל- 60 מעלות ולאחר מכן נרסס עם חומר סנטור החדר.

האם יש צורך ברישיון מיוחד לטיפול בפשפשי מיטה?

בוודאי. למזיקיס הרישיון הנדרש על מנת לבצע את הדברת פשפש המיטה. מי שבחזקתו רק “מדביר דירות” אסור לו על פי החוק להדביר את פשפש המיטה.

איך בודקים אם יש לי פשפשים בבית?

האינדיקציה הכי טובה תהיה עקיצות בלילה, בסריה של 2-3 עקיצות. לאחר מכן חפשו נקודות שחורות (כמו כתמים) בכפלי המזרון ועל בסיס המיטה.

האם אני צריך לזרוק את הספה בסיס המיטה או המזרון?

לא ולא! זאת הבשורה שמזיקיס מביא עם טיפול בחום – אין צורך לזרוק את בסיס המיטה או את המזרון או את הספה.

מה עושים כשיש פשפשים ופשפשי מיטה

פשפשים – מאפיינים כלליים

בבגרותם, פשפשי המיטה הם באורך של 4-5 מילימטר וברחוב 2-3 מילימטר. פשפשי המיטה הם בצבע חום – אדמדם וצבעם נע בין אדום בהיר (כאשר הם לפני ארוחה) ואדום בוהק יותר.אדום שני אם תרצו לאחר ארוחה (מנת דם) מזינה.
יש כאלה שנוטים להתבלבל בין פשפשי מיטה לחרקים אחרים – אך בעוד רוב החרקים נוטים לאכול את האוכל שלנו, המזון היחיד של פשפשי המיטה הוא הדם שלנו.
במהלך היום הם סולדים מאור – הם מתחבאים מצויין ויוצאים לצוד בלילה (בעיקר שאנו כבר ישנים). עקיצתם לרוב לא מכאיבה אך הפצע יכול בהחלט להיות מגרד ולהשאר למשך כמה ימים. שימו לב רוב עקיצות פשפשי המיטה הן בסריות – כלומר כמה ברצף. לרוב במקבצים של 2-3 עקיצות. העקיצות יכולות להיות בכל מקום בגוף.

סימן טוב לדעת שיש לנו פשפשי מיטה יהיו עקיצות בכל חלקי הגוף (עקיצות בגב, צוואר וכו’) ולא רק עקיצות ברגליים בדומה לעקיצות פרעושים.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
js_loader

טיפול בחום לפשפש המיטה – איך זה מתבצע?

מספר החדרים בהם מצאתם את פשפשי המיטההמחיר הינו לחדר, כולל טיפול בחום ואחריות לשנה
חדר אחד1500 ש”ח
שני חדרים2500 ש”ח
שלושה חדרים 3500 ש”ח
הדברות טרום אירוע (חומר שמשפיע ל 24 שעות בניגוד ל – דינו פליי שמשפיע בין חודש לחודשיים)צרו קשר נגיע להעריך (ללא תשלום) ולתת לכם הצעת מחיר במקום.
הדברת פשפש המיטה בחום

זה ממש כמו שזה נשמע – טיפול בחום לחדר. אנו מעלים את טמפרטורת החדר לכ – 60 מעלות (ויותר). הכיצד אתם שואלים? בעזרת מפזר חום, מאוורר שעושה סירקולציה בחדר כדי שהחום יגיע לכל פינה ועוד תותח גז.

חימום מהיר על ידי גז פרופן (גז בישול) כך שתוך 15-30 דקות (בהתאם לגודל החדר) טמפ’ החדר כבר מגיעה ל – 60 מעלות. המכונות יעבדו במשך כ 1.5 שעות בממוצע כך שנהיה בטוחים ששום פשפש לא ישרוד.

הדברת פשפשים - פשפש המיטה

לאחר כ- 90 דקות בממוצע שהמכונות עובדות אנו נכנסים ומרססים. אנו מרססים בחומר הדברה הנקרא – סנטור את כל החדר, את קירות החדר, ארונות הבגדים, השידות, בסיס המיטה וכל פינה נוספת בחדר כדי להבטיח בכל מאת האחוזים ששום פשפש לא ישרוד.

במידה ותרצו לשמור על מזרונכם לעד -תוכלו לרכוש באמזון קייס מיוחד לפשפש המיטה – מחירו נע בין 20 ל 60 דולר (לפני משלוח).

הדברת פשפשים בחום 1

האם הפשפשים יכולים לברוח מהחום?

מאחר והחום עולה במהירות כה רבה שום פשפש לא יכול להספיק אפילו לחשוב על לברוח מהחום. לאחר שהחום כבר התבסס אנו בודקים עם מד טמפ’ לייזר בכל פינה בחדר (בלעז – Cold spots) שגם שם הטמפרטורה גבוהה דיה. את חלונות החדר אנו מכסים בחומר בידוד חום מיוחד כדי שקור לא יכנס מבחוץ והחום לא יבלע בחלונות הזכוכית.

שנה אחריות לפשפשי המיטה?

כן! 

במזיקיס אנו מאמינים בפתרונות ארוכי טווח – ביחסים ארוכי טווח עם הלקוחות ובפתרונות מחוץ לקופסא. מזיקיס עשתה עלייה לשיטת הדברה בחום הנהוגה בארצות הברית.

בשל כך אנו יכולים לתת לכם אחריות ארוכה, ארוכה יותר מכל שיטv אחרת שבה מטפלים בפשפשי מיטה. 

פשפשים במיטה

איך צריך להכין את החדר לפני הדברת פשפשים?

פשפשי המיטה נחשבים לחרקים העיקשים ביותר ומכאן מחירי ההדברה (בפסקה הבאה) נגזרים. חשוב לציין שלפני הדברת פשפשי המיטה בחום עליכם להכין את החדר. איך מכינים את החדר טרם ביצוע הדברה בחום? מכינים בצורה כזאת שבה החום יחדור לכל פינה בחדר וגם נוכל לרסס לאחר הטיפול בחום את החדר מבלי לפגוע לכם בחפצים היקרים לכם.

בגדים יש לכבס בכביסה חמה (60 מעלות) או לשים במייבש כביסה למשך 45 דקות. בגדים שלא יכולים להיות במייבש או בכביסה ניתן לשים במקפיא למשך כמה שעות (זכרו, טמפרטורות קיצוניות הורגות את פשפשי המיטה).

לבסוף בגדים שהחלטתם לא לשים במייבש או במקפיא תוכלו להשאיר בשקית סגורה בחדר החם (רצוי כמה שפחות בגדים בתוך החדר).

הדברת פשפש המיטה - פשפשים בגב מיטה

מה המחיר להדברת פשפשים בחום?

מחיר הדברת פשפשי המיטה בחום הינו כ- 1,500 ש”ח לחדר שינה.במזיקיס אנו בהחלט ממליצים לטפל בחדר הנגוע בלבד. באמצעות הטיפול בחום אנו יכולים להציל לכם ספות שחשודות כנגועות. כמו גם מיטות שחשודות כנגועות הנמצאות בחדרים אחרים.

בדרך כלל ובכלל החום חודר לכל פינה ופינה בחדר – מה שהקיטור ושאיבת האבק לא עושים – הטיפול בחום עושה ועושה מצויין.

הדברת פשפשים בחום - הדברת פשפש המיטה בשקע החשמל

 למה אף אחד אחר לא משתמש בשיטה הזאת בארץ?

שיטת הדברת פשפשי המיטה בחום הינה שיטה שעלותה הייתה יקרה מאוד בעיקר בהבאת הציוד. צריך להיות משוגע לדבר כדי להשקיע ולראות את הפוטנציאל ובעיקר צריך אומץ לנסות שיטות חדשות מהנהוגות בארץ. מזיקיס שמחה להיות פורצת דרך בכל הקשור בשיטת ההדברה בחום – שמחה עוד יותר לפתור לכם את בעיית פשפשי המיטה – לכל דבר נוסף, לכל שאלה, אנחנו כאן.

הדברת פשפש המיטה

הדברת פשפשים – טיפול הוליסטי

אמל”ק: 

 • הדברת פשפשים – טיפול בחום לפשפשים הוא נגד כל שלבי ההתפתחות של הפשפש – הטיפול הורג את הפשפשים הבוגרים וגם את הביצים. 
 • אחריות ניתנת לשנה! ניתן לקנות כיסוי מזרון ייעודי לפשפש המיטה (בהנחה למזמינים הדברת פשפש המיטה) – להגן על המזרון לכל החיים.
 • הכר את האויב – כיצד הפשפשים מגיעים לביתינו? בעיקר באשמתנו (תיקים, מזוודות, ריהוט יד 2 וכו’).
 •  סימנים לפשפשים – נשלים של פשפשים, צואה (נקודות שחורות שנראות כמו כתמים על המזרון או על בסיס המיטה) וכתמי דם.

במזיקיס אנו מציעים לכם טיפול כולל (הוליסטי) לבעיית הפשפשים. אנו נטפל בפשפשים הבוגרים וכן בביצים, בפשפשים הגלויים ואלו הנסתרים – בדרך הטובה ביותר שתגרום לכם לחזור לישון מהר.

הדברת פשפשים - מריחות דם של פשפשים על הקיר

 איך השיטה שלנו עובדת?

 • בטרם ההדברה מדביר ממזיקיס יבצע בדיקה, סריקה בחדר השינה, במיטה, בבסיס המיטה, בריהוט הקרוב למיטה, בשקעי החשמל וכו’
 • שלב הטיפול בחום ידביר את הן את הפשפשים הבוגרים ויחסל את הביצים.
 • שלב ההדברה ישלים את הפעולה ומשמש מאין “וידוא הריגה”.
 • אתם מקבלים אחריות לשנה וחוזרים לישון ללא עקיצות.
עקיצות פשפשים תמונות

טיפול בפשפשים

במזיקיס אנו יודעים ומכירים את כל שיטות הטיפול. קיימות שיטות טיפול רבות – החל משאיבת אבק ומכונת קיטור, טיפול באנוקסיה ועוד.

אנו מציעים טיפול בחום לפשפש המיטה – הטיפול היחיד שיפתור אתכם ב- 100% מפשפשי מיטה בין אם הם מתחבאים בבסיס המיטה או בשקע הקיר או בכל רהיט אחר. הם, כמונו לא עמידים לחום כל כך גבוה (60 מעלות) למשך כל כך הרבה זמן (60 דקות).

הדברת פשפשים - הדברת פשפש המיטה - 12 חודשי אחריות

אחריות להדברת פשפשים

אנו נטפל בפשפשי המיטה אצלכם במהירות (יחסית כן? הטיפול בממוצע אורך 2-3 שעות) – עד להעלמת כל פשפשי המיטה.
אחריות שניתנת עבור פשפשי המיטה היא לשנה. כן לשנה!

הכר את האויב – פשפש מיטה

חיפשתם איך להיפטר מפשפש המיטה? המזיקים הללו הפכו למטרד רציני בישראל ב 15 שנה האחרונות (בעיקר מאז ואנו מטיילים יותר ויותר טרם הקורונה).
ככל שתדע עליהם יותר – כך תדעו יותר כיצד להימנע מהם.

פשפשי המיטה – הדברים הבסיסיים: 

אם נעקצתם ולא הבנתם ממה – התחילו את החיפוש בבסיס המיטה. לרוב בסיסי המיטה מעץ וזה בדיוק מה שפשפשי המיטה צריכים – מקום חמים, חשוך לחלוטין וחריצים להתחבא בהם.

פשפשי מיטה מתבגרים מהר – תוך 35 יום. הם חיים לרוב בין 6 ל 12 חודשים – כל זה מקשה את החיים עבורכם – מצאתם פשפש מיטה? התקשרו או הזמינו הדברה ONLINE

עקיצות פשפש המיטה

עקיצות פשפש המיטה

אתם תחושו בעקיצות הפשפשים בלילה כאשר תלכו לישון. אם זה לא במודע שלכם אתם תקומו עקוצים בלי להבין – אם כבר הבנתם שיש לכם פשפשי מיטה בבית (ועדיין אתם מנסים לישון כרגיל) שכבו בלילה מיטה – חכו מספר דקות והפשפשים יגיעו אליכם. עקיצת פשפש המיטה מהרגע שהיא קורית לוקחת בממוצע 10 דקות.

מה פשפשים אוכלים? – אותנו

איך הם מגיעים דווקא למארחים החביבים שלהם (הכוונה אליכם)? כאשר אנו ישנים חום הגוף שלנו, הפחמן הדו חמצני שאנו נושפים ומאפיינים בילוגיים נוספים עוזרים לפשפשים להבין שאנחנו שם ומחכים להם.

פשפש המיטה שותה אותנו ואז חוזר למקום מבטחו למשך כמה ימים – זאת הסיבה שקשה לזהות אותם בהתחלה (כאשר הנגיעות גבוהה אנו נרגיש עקיצות מידי לילה – קחו בחשבון שכל פעם זה מישהו אחר – אם זה שינה לכם).

פשפשים על הדרך 

טרם ימי הקורונה כל משפחה הייתה פעמיים שלוש בחול – היינו מטיילים בלי היכר וישנים במקומות ההזויים ביותר שיש על הגלובוס – רק שאיתנו גם פשפשי המיטה – בעוד אנו נמשכנו למחירים הזולים ולטעמים חדשים – הם למזוודות ולתיקים שלנו.

הדברת פשפשים בחום

סימנים לפשפשים – איך נזהה פשפש מיטה 

פשפשי המיטה מצויינים בלהסתתר – לשמחתינו הם לא למדו להסתיר את העקבות שלהם.

 • חפשו נשלים של פשפש המיטה (באותה צורה בצבע שקוף-לבן-ורוד)
 • צואה של הפשפשים כמו נקודות שחורות שמתנהגות כמו כתם לא כמו לכלוך.
 • כתמי דם על הסדינים או על הבגדים שלכם.
הדברת פשפש המיטה - סימנים לפשפש מיטה

סימנים לעקיצות פשפשים

העקיצות של פשפשי המיטה דומות במראן לעקיצות יתושים או פרעושים. ההבדל העיקרי הוא במיקום ובכמות. בעוד עקיצות פרעושים נוטות להיות ראשית באזור הקרסוליים, יתושים באזורים חשופים בגוף – עקיצות פשפשי מיטה יכולות להיות בכל מקום בגוף – בסריות של 2-3 עקיצות בכל אזור (אזור הגב, הפנים, הידיים המפשעות וכו’).

איפה לבדוק?

ראשית יש לבדוק את הכפלים במזרון ואת בסיס המיטה. אם יש גב למיטה והיא צמודה לקיר בדקו היטב את גב המיטה (למהדרין יש לפרק את גב המיטה).

יש לכם ארגז מצעים בתחתית המיטה? מצויין – רוקנו אותו וחפשו פשפשים חיים, סימני נשלים או סימני צואה של פשפשים בכל פינות ארגז המצעים, בחיבורים, בחריצים וכו’. 

מעבר למיטה עצמה – חפשו קרוב למיטה הכוונה היא לפנאלים על יד המיטה, השידה שליד המיטה, המדף שמעל המיטה וכל רהיט שיש לכם קרוב למקום בו אתם שוכבים לישון.

לאחר מכן חפשו את הפשפשים בארון הבגדים (שימו לב, הוראות המשרד להגנת הסביבה הוא להוציא את כל הבגדים ולכבסם ב 60 מעלות או לשים במייבש כביסה) – הוציאו את הבגדים וחפשו בחריצי הארון ובמסילות המגירות את אותם פשפשי מיטה חמקנים.

יש לכם ספה בחדר שינה? הפכו אותה, קרעו את הבד אשר מתחת לספה וחפשו את הסימנים של הפשפשים על העץ שממנו מורכבת הספה.

 • כיף לציין שבניגוד לשיטות טיפול אחרות שלא יכולות להציל ספות נגועות בפשפשי מיטה שיטת הטיפול בחום חוסכת לכם כסף ותציל את הספה שלכם לא משנה כמה היא נגועה.

רגע לפני שהחלטתם אם אתם נעקצים רק בחדר – חפשו בספת הסלון – אם אתם נוהגים לישון מידי כמה לילות בסלון או אם ספת הסלון היא ספה יד 2 או ספה “שהשאירו בדירה” בדקו אותה מקרוב – אם יש לכם חשש לפשפשים בספה תוכלו גם להציל אותה במסגרת הטיפול בחום (על ידי הכנסתה לחדר השינה).

פשפשים וסימנים לפשפשים במסגרת תמונה

טסים? שימו לב שאתם לא חוזרים עם פשפשים

קורונה, 2021-2022 דלתא,אומיקורן,דובאי נפתחה ובקרוב נחזור לטוס כמו שהיינו רגילים – הנה כמה כללים שיעזרו לכם לא לחזור עם פשפשי המיטה באמתחתכם.

כמו שכבר כתבנו פשפשי מיטה אוהבים לטייל בדיוק כמונו ויגיעו לסלון ביתינו דרך התיקים והמזוודות שאותם אנו לוקחים לטיול. 

רוצים להקטין את הסיכוי שפשפשים יחזרו איתכם? עקבו אחרי הטיפים הבאים: 

 • בדקו המלצות וחוות דעת על המלון בו אתם הולכים להעביר את הלילה – אם יש חוות דעת שמדווחות על פשפשים – ותרו מראש.
 • נכנסתם לחדר השינה במלון? בדקו את הסדינים, את גב המיטה ואת בסיס המיטה.
 • אל תניחו את המזוודות ישר על המיטה או על הרצפה – השתמשו במתקן המיועד להרמת מזוודות.
עקיצות פשפשים

נעקצתי מפשפש המיטה – מתי העקיצה תעלם?

תהיתם מתי עקיצת פשפש המיטה תיעלם? הסימן של עקיצת פשפש המיטה היא נקודה אדומה קטנה ועלולה להופיע על גופכם עד 14 יום. לרוב עקיצות הפשפשים הינן בסריות – כלומר לא עקיצה בודדת. בדרך כלל תראו 2-3 עקיצות בצורת חצי עיגול או קו ישר. תוכלו לראות את עקיצות הפשפשים על כל חלק וחלק בגופכם. איפה בדיוק? בפנים, בגב, בבטן ובכלל בכל הגוף – גם מתחת לבגדים.

עבור רוב האנשים רק המחשבה שיש פשפשי מיטה במיטה מעבירה בהם סוג של חלחלה. כשחושבים על זה שאנחנו זה בעצם ה”ארוחה” של הפשפשים החלחלה רק מתגברת.

הנה כמה עובדות על עקיצות הפשפשים (במידה וגיליתם אותם או את סימניהם המוכרים).

מתי עקיצת פשפש המיטה תיעלם מגופי?

ברוב המקרים עקיצת הפשפש תעלם בין 7-14 יום ולא תגרום לכם שום בעיה מיוחדת (מעבר לגירוד). השימוש במילה רוב כיוון שתמיד ישנם אנשים שמעט יותר רגישים לעקיצות חרקים. העקיצה אצל אנשים רגישים יותר עלולה להחלים לאחר שלושה שבועות. במידה וגם לאחר שלושה שבועות עדיין אתם מרגישים את העקיצה פנו לרופא.

מתי העקיצות מופיעות לראשונה? 

על פי רוב העקיצות מופיעות על גופנו תוך כמה שעות. ישנם מקרים בהם העקיצה תופיע גם לאחר שלושה ימים מהרגע שנעקצנו! הדבר תלוי באופן בו גופינו מגיב לעקיצה.

איך עקיצות פשפש המיטה נראות? 

בתחילה, כאשר אתם נעקצים ולא מודעים לעובדה שעברו לגור איתכם פשפשים אתם עלולים לתהות (ולטעות) שיתושים או פרעושים עקצו אתכם. אך שימו לב והתבוננו  בסגנון העקיצות. שמתם לב ל-  2-3 עקיצות בחצי עיגול או בקו ישר? סימן ודאי שמי שעקץ אתכם אלה הפשפשים.

האם יכול להיות שנעקצתי על ידי חרק אחר?

ברוב המקרים בארץ החרקים שעוקצים אלו יתושים, פרעושים ופשפשי מיטה. קרציוני יונים גורמים יותר לגירוד מאסיבי ופחות להופעת עקיצות. יתושים לרוב לא יעקצו אתכם מתחת לבגדים. בנוסף לעובדה שיתושים די קל לסתור עם סגירת חלון, מריחת חומר מונע יתושים וכו’.

אוקיי, יתושים לא, האם פרעושים עוקצים אותי?
עקיצות פרעושים יופיעו לראשונה על הרגליים בסמוך לקרסול. הפרעושים בניגוד לפשפשי המיטה יעקצו אתכם גם בבוקר וגם בלילה. פשפשים מהצד השני יעקצו אתכם בלילה בלבד.

נעקצתם ברגליים ולא בלילה? חשדו בראש ובראשונה בפרעושים (לקריאה נוספת על הדברת פרעושים).

פשפשי מיטה יעקצו אתכם בלילה בלבד. הפשפשים יצאו מהמחבוא שלהם כאשר אתם שוכבים לישון, החדר חשוך ובחוץ השעה היא לפנות בוקר. פשפשי המיטה יעקצו אתכם בכל הגוף ולא ברגליים בלבד.

נעקצתי על ידי פשפש המיטה – איך לטפל בעקיצה? 

אם אתם לא רגישים לעקיצות ורק הבעיה האסתטית מפריעה אז נשאר לכם רק להמתין בסבלנות. תמיד תוכלו למרוח משחות שונות מרגיעות כמו אלוורה וכו’. אם נעקצתם בכמות גדולה ואתם חשים לא בנוח עם העקיצות – פנו לרופא שלכם. (בתמונה פשפש המיטה על המזרון).

סימנים שיש לכם פשפשי מיטה

אם יש לכם פשפשי מיטה בחדר אתם וודאי תוהים איך לטפל בהם כדי להעלים אותם אחת ולתמיד. מה קורה כאשר אתם לא בטוחים אם יש פשפשים בחדר? לבדוק את החדר זה פשוט. כל מה שצריך זה לדעת איפה לחפש.

בדיקת פשפש המיטה בחדר – עשה זאת בעצמך

האם אני יכול לראות את הפשפשים?

לצערנו (כי גם לנו לפעמים קשה), פשפש המיטה הוא חרק שיודע להסתוות מצויין. למרות זאת עדיין ישנם מקומות מאוד ספציפיים לחפש אותו. אנשים רבים אפילו לא יודעים איך החרק הזה נראה (ראו תמונות וסימנים למעלה). אם אתם רוצים גם לקרוא עוד על מחזור החיים שלו, מאפייני הפשפש ואופן ביצוע טיפול בחום (פשוט לחצו כאן).

ביצי פשפש המיטה בוקעות תוך 6-10 יום ולאחר מכן פשפש חדש נולד. נימפות מחפשות את הארוחה הבאה. הארוחה הכוונה אלינו – הדם שלנו. הפשפש עובר חמישה גלגולים עד לבגרותו ולכן קל להבחין בנשלים שלו. לרוב נשים לב לנשל רק לאחר שנראה פשפש מיטה בוגר. הפשפשים אוכלים לפחות ארוחה אחת בכל גלגול. מצאתם פשפש בוגר? סימן שנאכלתם לא מעט (ככל הנראה לא בידיעתכם).

אנשים נוטים להתבלבל בין עקיצות פשפשים לעקיצות יתושים. שמתם לב לסימנים? – מהרו לבצע הדברת פשפש המיטה – אלו לא יתושים.

אז איפה מחפשים את פשפשי המיטה או את סימניהם?

ראשית תדעו שאין צורך בציוד מיוחד – כל מה שצריך זה זוג עיניים.

 1. בסיס המיטה – בעיקר בכל ארבעת הפינות בצד שפונה לרצפה.
 2. מזרון המיטה – חפשו בין הקפלים.
 3. הפנאלים ליד המיטה – חפשו חורים בפנאלים או נקודות שחורות. 
 4. גב המיטה. יש לכם גב מיטה שמכוסה בבד שחור? חתכו עם סכין יפני וחפשו פשפשים חיים בגב המיטה.
 5. תמונות – הורידו התמונות מהקיר ובדקו מי מסתתר מאחורי התמונות?
 6. שקעי החשמל – פרקו את שקע החשמל וחפשו סימנים של פשפשים או פשפשים חיים.
 7. וילונות. כבסו את הוילון ובדקו מה קורה סביב המוט שמחזיק את הוילון. 

אלו המקומות המרכזיים שגם אנחנו היינו בודקים תחילה. קל להבחין בפשפש מיטה בוגר – הוא יהיה בערך בגודל של 3-5 מילימטר. פשפש בוגר יהיה בצבע אדום – חום. לחצתם על אחד כזה? דם צריך לצאת ממנו. תרגישו טוב, זה הדם שלכם. (בתמונה – סימני פשפשי המיטה (צואה) בתקרה)

סימנים לפשפשים

צרות בממלכה – פשפשי המיטה בחדר שלכם

פשפשי המיטה יודעים איך להתחבא אבל הם לא יודעים איך להסתיר את העכבות שלהם. כאשר אתם יודעים מה לחפש וכבר יודעים איפה לחפש – הפעולה הופכת קלה.

הסימנים האלה הם האינדיקציה הברורה ביותר להימצאות פשפשי מיטה בחדר והם נראים לעין גם ביום וגם בלילה.

 1. גופות פשפשים או נשל של פשפש המיטה (עוברים 5 גלגולים, זוכרים?)
 2. צואה בדמות נקודות שחורות (כמו כתמים).
 3. כתמי דם על המצעים או על הפיג’מה שלכם.

חושדים שגיליתם פשפשים בחדר? זה הזמן להיכנס לעובי הקורה, להוריד את המצעים (לא לפני שמסתכלים ובודקים אותם), וחושפים את בסיס המיטה. חפשו בבסיס המיטה בחלק שלא גלוי לאור יום (החלק התחתון). חפשו בגב המיטה,בארגז המצעים וכל מה שסביב המיטה. בדקו האם יש סימנים נוספים בפנאלים, בשידות, בוילונות ובשקעי החשמל שליד המיטה. אל תשכחו לבדוק גם מאחורי התמונות ומתחת לשטיח! 

איך לטפל בעקיצות פשפשים?

אחרי שגיליתם את הממצאים המדאיגים ואת הפשפשים בחדר הגיע הזמן לטפל בפשפשי המיטה. אם אתם מגלים סימנים אלרגיים לעקיצות הפשפשים אל תהססו ופנו לרופא שלכם או לרופא העור שלכם.

במידה ואינכם אלרגיים לעקיצות שטפו את העקיצות במים וסבון – זה יעזור נגד זיהום העור וגם יפחית את העקצוצים. במידה והעקצוצים ממשיכים ישנם משחות רבות שמרגיעות. פנו לרופא ובקשו ממנו משחה נגד פשפשי המיטה – קיימים גם משחות דוחות פשפשים (עם חומר הדברה בריכוז נמוך בתוכן).

במידה ואינכם רוצים למרוח על גופכם חומר דוחה פשפשים – בדקו משחות שרק מרגיעות מקומית את האזור.

איך יודעים שיש פשפשים?

ובכלל, איפה פשפשים חיים?

אתה בחדר שינה וחושש מפשפשים? היום פשפשי המיטה נמצאים כמעט בכל פינה בארץ. איך הם מגיעים? פשפשים, פשפשי מיטה תופסים טרמפ על חפצי האנשים, באים איתנו במזוודות ותיקים שונים.
דרך נוספת היא כאשר אנו קונים אחד מהשני דרך אתרי יד שנייה וכו’.

 נשאלת השאלה – פשפשים, איפה אתם חיים?

פשפשי מיטה (פשפשים) הן חיות ליליות והמזון העיקרי שלהם הוא.. בני האדם!
באור יום הם יתחבאו היטב סמוך למיטה (היכן שאנו ישנים). הגוף הפחוס שלהם מאפשר להם להיכנס כמעט לכל חריץ אפשרי.
אז איפה הם חיים? ראשית קרוב אליכם, הכלל המרכזי הוא לפני שאתם מחפשים בכל החדר – חפשו בבסיס המיטה ובקפלים של המזרון.

בזכות המבנה שלהם פשפשים יגיעו אליכם הביתה יחד איתכם! בין אם אתם מטיילים או קונים פריט יד שנייה.
זה ממש לא חייב להיות הוסטל מוזנח. פשפשים נמצאים גם במלונות היקרים ביותר! 

אתם מתארחים במקום כלשהו וחוששים מפשפשים?

בצעו חיפוש מהיר בבסיס המיטה, המזרון וגב המיטה לפני שאתם פורקים ציוד.

ארבעת המקומות החשובים ביותר לחיפוש פשפשים הם:

 1. ארגז המצעים.
 2. בסיס וגב המיטה. 
 3. הסדינים – חפשו סימני דם, נשלים של פשפשים, צואה וכו’ 
 4. קפלי המזרון. 

ארבעת הסימנים הללו הם החשובים ביותר.

איפה עוד פשפשים חיים?

פשפשי מיטה יכולים להימצא בתוך הריהוט בחדר השינה, במכתבה, בכסאות, מאחורי טפטים, מאחורי תמונות, בחריצי הפנאלים, מתחת לשטיח (שטיח מקיר לקיר), מאחורי שקעי חשמל ועוד מקומות חשוכים הקרובים למיטתכם.

מהם הסימנים של הפשפשים?

 1. נקודות שחורות הנראות כמו כתמים (לא כמו לכלוך) – בדרך כלל על בסיס המיטה (בארבעת הקצוות) או על מזרון המיטה.
 2. נשלים של פשפשים.
 3. פשפשים בוגרים מתים.
 4. כתמי דם על מזרונים, על סדינים או על הפיג’מות שלכם.

לפני שאתם חוזרים מהטיול (לא רק מדובאי) או אם הייתם באזור שאתם חושדים שהיה נגוע בפשפשים, זה יהיה רעיון טוב לבדוק את החפצים שלכם לפני שאתם מחזירים אותם הביתה. מודעות לבעיית הפשפשים היא צעד ראשון בדרך למניעת כניסתם הביתה.

רוצים לראות סימנים ותמונות (ללא טקסט) של פשפשים? כנסו!

הדברת פשפשי מיטה מחיר – כמה עולה להדביר פשפשי מיטה?

מספר החדרים בהם מצאתם את פשפשי המיטההמחיר הינו לחדר, כולל טיפול בחום ואחריות לשנה
חדר אחד1500 ש”ח
שני חדרים2500 ש”ח
שלושה חדרים 3500 ש”ח
הדברות טרום אירוע (חומר שמשפיע ל 24 שעות בניגוד ל – דינו פליי שמשפיע בין חודש לחודשיים)צרו קשר נגיע להעריך (ללא תשלום) ולתת לכם הצעת מחיר במקום.

אז מה היה לנו עד כה?

עקיצות פשפשים - הסוף

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..