הדברת פשפשים טבעית ואיך נמנעים מפשפשי מיטה?

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אז איך נמנעים ואיך להימנע מפשפשי מיטה (פשפשים) בבית? די בקלות! ראשית, היו מודעים לכך שהם קיימים – אל תשאלו שאלות קיומות כמו למה הם הגיעו, איך הם הגיעו דווקא אלי וכו’ (אגב, על הכל יש לי תשובות) אלא פשוט היו מודעים לעובדה שהם כאן, וכאן כדי להישאר.

הדברת פשפש המיטה לבד – אפשרית?

רוצים לבצע הדברת פשפש המיטה לבד? ביררתם עם מדבירים, ביררתם מחירים וחטפתם חום? (לא סתם אנו מבצעים הדברת פשפשי מיטה בחום) אז אנחנו כאן במזיקיס – ניתן לכם את כל הטיפים כיצד להיפטר לבד מפשפש המיטה. נספר לכם על התהליך שמדבירים בדרך כלל יבצעו אצלכם (לא אצלנו, לנו יש שיטה שונה – תוכלו לקרוא עליה כאן) ואם תעקבו צעד אחר צעד ובמידה והבעיה היא בראשיתה – תוכלו לחסוך לא מעט כסף. 

איך בעבר אנו היינו מבצעים את הדברת פשפש המיטה?

הדברת פשפשים טבעית, איך להימנע מפשפשים בבית

הדרכים המובילות כדי להימנע מפשפשי מיטה מלהכנס בכלל הביתה: 

 1. ראיתם מזרון או מיטה ברחוב? אל תחשבו על להכניס אותה הביתה!
 2. קניתם מיטה או מזרון יד 2? תחקרו טוב את מי שאתם קונים ממנו וחפשו סימנים לפשפשים. 
 3. קניתם ריהוט יד 2 או אספתם ריהוט מהרחוב? עשו בדיקה יסודית שיחד עם השידה או התמונה החדשה לא הבאתם איתכם את פשפשי המיטה. 
 4. חוזרים מצימר בצפון, ממלון באילת או מחופשה בחו”ל? וודאו שלא הכנסתם איתכם במזוודה או בתיק את פשפשי המיטה – איך תוכלו לדעת? אם לא נעקצתם במלון אז הניחו לזה – אך אם נעקצתם בדקו ב – 7 עיניים והימנעו מלהביא הביתה את פשפשי המיטה.
  1. “למגזימים” – בטרם אתם נשכבים על המיטה הנוחה של בית המלון חפשו סימנים להימצאות פשפשים כמו:
   1. הפשפשים עצמם. 
   2. נקודות שחורות (“כמו כתמים”) בכפלי המזרון ובבסיס המיטה 
  2. מצאתם? בקשו לעבור חדר!
 5. הילד.ה חזרו מהצבא או מהפנימייה? אם אחד מהם מדווח על עקיצות בדקו את התיק של הילד.ה שאין שם שום זכר לפשפשים, כבסו את הבגדים (או המדים) ב – 60 מעלות ואו הכניסו אותם למייבש למשך 45 דקות (את הבגדים, לא את הילד.ה). 

איך פשפשי המיטה הגיעו דווקא אלי?

זה לא אישי, כלומר זה אולי טיפה אישי כי הם חיים מהדם שלכם אבל ONCE הכנסתם אותם לדירתכם קשה מאוד להיפטר מהם לבד (ואנחנו נרחיב כיצד להיפטר מהם לבד בקרוב).

עדיף למנוע מאשר לרפא – אמא שלי אמרה לי את זה הרבה פעמים וזה משפט שאני חוזר עליו אינספור פעמים באתר – עדיף למנוע מאשר לרפא. 

אם אתם לא בטוחים במקום שאתם ישנים בו (הפשפשים יכולים להיות גם במלונות הכי יוקרתיים וגם בהוסטלים הפחות יוקרתיים), אם אתם לא בטוחים ברהיט או המזרון החדש שקניתם תפקחו עיניים, שימו לב לכל עקיצה חדשה ואם הבעיה תהיה רק בראשיתה יכול להיות שבכמה צעדים פשוטים תיפטרו מזה לבד.

חתול מתגרד כתוצאה מפרעושים ולא פשפשי מיטה

האם פשפשי המיטה יכולים להגיע על גבי בעלי החיים? 

חד משמעית לא. אם יצאתם לטיול עם הכלב, או החתול שלכם נכנס ויוצא באין מפריע מהבית אל החוץ – לא החתול ולא הכלב יביאו איתם את הפשפשים. אתם יכולים להיות רגועים בעניין הזה.
פשפשי המיטה ניזונים אך ורק מדם של בני האדם ולכן אין להם מה לחפש על בעלי החיים שלכם (מה שלא נכון עבור פרעושים).

פשפשי המיטה הם הטרמפיסטים הטובים ביותר

פשפשי המיטה בניגוד לפרעושים הם הרבה יותר מגושמים. בעוד פרעושים נראים כמו נקודות שחורות קטנות שקופצות – פשפשי המיטה הם חרקים שקל לזהות בעין, בצבע אדום בוהק ולא מהירים מי יודע מה (ראיתם פעם ג’וק שמזהה שהולכים לצוד אותו? אז ממש לא כאלה). 

כל זה נחמד והכל אבל אין טרמפיסטים כמו פשפשי המיטה! מכירים שתמיד שיורדים לסיני אומרים לכולם שיבדקו שאין תרמילים או כדורים בתיק? ותמיד יש איזה ישראלי שנעצר בגלל זה? 

אז תחשבו שבדיוק ככה פשפשים עוברים ממקום למקום במזוודות שלנו, בתיקים שלנו ובתוך החפצים – הם לא יעברו ממש על גבינו או על הבגדים שלנו אבל כן בתוך המקומות החשוכים ביותר של המזוודה, התיק והחפצים שאיתם חזרנו מהחופשה. 

אז מה לעשות כדי להימנע ב – 100% מפשפשים בתוך הבית?

 1. הכניסו מהר ככל האפשר את הבגדים לכביסה חמה (60 מעלות) או למייבש כביסה למשך 45 דקות. 
 2. עברו על כל פינה של המזוודה והתיקים שלכם ובדקו שאין שם סימנים לפשפשים.
  1. חושדים שיש משהו? הכניסו לשקית סגורה את התיק (או המזוודה) והניחו מול שמש ישירה למשך יום (או הכניסו לאוטו ושהאוטו יעמוד בשמש ישירה). 
 3. זכרו –  מעל 52 מעלות הפשפשים מתים
הדברת פשפש המיטה לבד - פשפשים שרופים בתוך כוס

אני מפחד.ת שכל הבית שלי עכשיו מלא בפשפשים? היכן עלי לבדוק?

קורה לא אחת שאנשים שכבר פשפשים נכנסו לביתם מתחילים לפתח פחדים ולא להבין היכן נמצאים כל הפשפשים. זה טבעי לחלוטין כיוון שפשפשים ממש יכולים להיות בכל מקום! החל משקעי החשמל, דרך בסיס המיטה, גב המיטה, ארונות הבגדים ועוד – אבל כמו שכבר הבנתם – אנחנו במזיקיס באים לתת לכם פתרונות אמיתיים ולא סתם להפחיד. 

אז היכן עלי לבדוק? 

זה מאוד פשוט (ומגובה בכמעט עשור של התעסקות עם פשפשי המיטה)

 1. בסיס המיטה – הורידו את המזרון וחפשו ממש בכל החריצים בבסיס המיטה. הפכו את בסיס המיטה וחפשו גם שם בכל ארבעת הפינות – חפשו את הפשפשים עצמם, את הסימנים שלהם (בעיקר נקודות שחורות כמו כתמים) או את הביצים הלבנות (למתקדמים יותר). 
 2. המזרון וכפליו – חפשו על גבי המזרון, חפשו בכפלי המזרון, הפכו את המזרון וחפשו גם שם – זכרו – פשפשי המיטה סולדים מאור יום ולכן עליכם לחפש במקומות החשוכים ביותר. 

אם לא מצאתם ב – 2 המקומות הללו – ב 99% תוכלו להפסיק לחפש. כלומר במידה ויש לכם נגיעות בבית של פשפשים הם יופיעו תחילה ב – 2 המקומות הללו ורק לאחר מכן יתפשטו למקומות נוספים. 

הדברת פשפשים טבעית ואיך נמנעים מפשפשי מיטה? 1

מה במזיקיס עושים נגד פשפשי מיטה? 

בקצרה – כי כתבנו על זה לא מעט – אנחנו מחממים את החדר ל – 60 מעלות, נשארים בטמפ’ הגבוהה הזאת 90 דקות ולאחר מכן מרססים בעדינות במקומות המועדים לביצוע “וידוא הריגה”.
אנחנו משתמשים במעט חומר הדברה, בעיקר כי אנחנו סומכים על החום שיבצע (והוא מבצע ביג טיים) את העבודה. עוד על הדברת פשפש המיטה בחוםואנחנו גם נותנים שנה אחריות לכל הכיף הזה. 

מה מדביר שאזמין לביצוע הדברת פשפשים יעשה?

לרוב, מדבירים שתזמינו לביצוע הדברת פשפשי המיטה יבצעו רק את החלק של הקיטור והריסוס. הם יעברו עם מכונת קיטור על כל המקומות המועדים לפורענות, קרי – בסיס המיטה, כפלי המזרון, ארגז המצעים, הפנאלים וכו’.
לאחר מכן הם ירססו עם חומר הדברה את כל השטח – הרצפה, בסיס המיטה, גב המיטה, ארונות הבגדים וכו’ 

שימו לב  – אסור לרסס את המזרונים!

מה הבעיה בשיטה הזאת?

הבעיה היא שפשפשי המיטה פיתחו עמידות לתכשירי ההדברה (אפילו אלו של המדבירים) ולכן הצפת המקום בהדברה (גם אם מדובר בתכשיר הדברה של מדביר) לא תהיה יעילה. במקרה הרע לא תפתור שום דבר ובמקרה הפחות גרוע תרחיק ממכם את הפשפשים למספר ימים עד שבועות בודדים (מעבר לכל הרעל המיותר). 

אם הטיפול בקיטור לא יעשה בצורה מקצועית והמדביר שהזמנתם לא יעבור באופן סיזיפי על כל חריץ וחריץ הוא עלול לפספס את ביצי הפשפשים או את הפשפשים עצמם. 

האם יש חומר הדברה יעיל לפשפש המיטה שנמכר לקהל הרחב?

לא. פשפשי המיטה פתחו תנגודת (כלומר עמידות בשפה יפה יותר) לתכשירי הדברה ולכן גם רוב תכשירי ההדברה שהמדבירים משתמשים בהם – אם זה האמצעי היחיד שלהם נגד הפשפשים אז אותו מדביר הולך להפסיד בקרב. 

כמובן שאם תקחו פשפש מיטה ותשפריצו עליו אפילו מים הוא ימות (לא כל שכן כל חומר הדברה) אבל אם תרססו חומר הדברה כזה או אחר בארגז המצעים וכמה ימים לאחר מכן פשפש המיטה יעבור שם – זה לא ישפיע עליו כהוא זה. 

במה להצטייד?איך להיפטר מהפשפשים?
שואב אבקשאבו אבק מהמזרון (משני צדדיו), מבסיס המיטה, מארגז המצעים, משקעי החשמל, מהשידות שליד המיטה, מחורים בקיר (שתקעתם בהם מסמרים), מתמונות, מארון הבגדים ומכל מה שנמצא ברדיוס של 2-3 מטר מהמיטה שלכם. 
מכשיר קיטורעברו עם מכונת קיטור באותן מקומות שבהם שאבתם – עברו על כפלי המזרון, עברו על המזרון עצמו (במידה והקיטורית שיש ברשותכם מספיק חזקה), עברו על בסיס המיטה, גב המיטה, הפנאלים, חריצי הארון, חריצים וסדקים בקירות, גבי התמונות וכו’ 
מכונת כביסה (כביסה חמה) או מייבשהכניסו את הבגדים לכביסה חמה (60 מעלות או יותר) או למייבש כביסה למשך 45 דקות. 

בגדים שיהרסו בחום תוכלו להכניס למספר שעות ל…מקפיא! (חום קיצוני או קור קיצוני הורג את הפשפשים). 

קייס שעוטף את המזרון ב – 360 מעלות (לקנייה ממזיקיס במחיר הזול בארץ) עטפו את המזרון שלכם בקייס מיוחד נגד פשפשים (שעוטף את המזרון ב – 360 מעלות) ככה שגם אם יש פשפשים בתוך המזרון הם לעולם לא יוכלו לצאת לעקוץ אתכם (הם ימותו אם לא ישתו דם במשך 12 חודשים).
אבקה דיאטומיתפזרו אדמה דיאטומית (שימו לב זהו לא חומר רעיל) – סביב כל האזורים בהם ראיתם נגיעות של פשפשים – זה יכול להיות על גבי המזרון, בבסיס המיטה בתוך השקעים וכו’ – האדמה הדיאטומית תייבש את פשפשי המיטה ובצורה הזאת תגרום למותם. 
חומר ריסוס (כזה שנמכר לקהל הרחב דוגמת K2000 וכו’).
רססו עם כל חומר ריסוס שנמכר לקהל הרחב על גבי בסיס המיטה, בתוך ארגז המצעים, על הפנאלים ובכלל איפה שראיתם סימנים לפשפשים או את הפשפשים עצמם.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברת פשפשים טבעית ואיך נמנעים מפשפשי מיטה? 2

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..