הדברת צרצרים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

צרצרים – על פניו זה לא החרק הראשון שאתה חושב להדביר נכון? אך אם יש חרק שלא נותן לכם לישון וכזה שפוגע בצמחים שלכם (ואז לא מתקיים הפתגם המפורסם: הזורעים בדמעה ברינה יקצורו). עכשיו הדברת צרצרים זה משהו שכן בא בחשבון?

הדברת צרצרים – איך נפטרים מהם?

יש כמה שיטות שונות להיפטר מצרצרים – כולל חומרי הדברה או שימוש באמצעים טבעיים (או ריסוס אורגני אם תרצו). חומרי ההדברה הירוקה שאנו משתמשים בהם יספקו מענה מושלם נגד הצרצרים, יפחיתו ויעלימו את המזיק שער בלילה ולא נותן בלילה לישון. אמצעים טבעיים יהיו: שימוש בחומץ, שמנים אתריים ואדמה דיאטומית. בנוסף כמו תמיד בכל מזיק שאתם מוצאים בבית – קחו אחריות ואטמו סדקים וחריצים והסירו בתוך הבית את כל מקומות המסתור הפוטנציאליים של המזיקים הללו.

האם צרצרים עוקצים?

צרצרים יכולים לעקוץ כאקט של הגנה עצמית. הלסתות שלהם אינן חזקות כדי לחדור לעור של בני האדם, יחד עם זאת ישנם דיווחים שהנשיכה שלהם כואבת.

האם צרצרים רעילים לבני האדם?

לא, צרצרים אינם רעילים לבני האדם או מסוכנים.

האם הצרצר יקפוץ עלי?

בגדול לא, אבל יש מיני צרצרים שירצו לקפוץ עליכם אך לא כאקט של תקיפה אלא כפעולה של הגנה עצמית (ועל ידי כך להבריח אתכם). אני מכיר אישית כמה אנשים שבאמת יברחו ברגע שצרצר יקפוץ עליהם אז כנראה שזה עובד להם מצויין.  

סוגי הצרצרים הנפוציםמאפייני הצרצרים

צרצר השדה

 • צבע: שחור – חום
 • אורך: 2 ס”מ
 • מבנה גוף: אנטנה ארוכה ורגליים מותאמות לקפיצה
 • תזונה: בעיקר צמחים
צרצר הבית
 • צבע: חום – צהוב
 • אורך: 1.6 ס”מ
 • תזונה: בד, אריגים וחומרים אחרים (אוהבים גם מזון בע”ח)
צרצר הגמל – הצרצר השקט 
 • צבע: חום
 • אורך: 2 ס”מ
 • מבנה גוף: רגליים ארוכות (ללא כנפיים)
 • תזונה: עובר וחומר אורגני אחר. 
הדברת צרצרים

למה לבצע הדברה לצרצרים?

הצרצרים רועשים

צרצרים הם חיות ליליות ואת הפעילות שלהם בלילה אתם שומעים. אם אתם מאלה שלא נרדמים בקלות – הצרצרים יכולים באמת להיות חרקים שמקשים עליכם את החיים. הרעש נוצר כתוצאה משפשוף הכנפיים שלהם (סתם לידע כללי, אם תהיתם..)

הם יאכלו לכם את הגינה

הצרצרים יכולים להרוס לכם את הגינה, לא את הפסל של הגמד ששמתם בגינה או את המזרקה של בודהה אלא ממש את הצמחייה. ישנם סוגים מסויימים של צרצרים שגם יכולים לעשות חורים בבגדים (שכן הם ניזונים מאריגים). ניתקלתם בצרצרים בבית או בגינה? הגיע הזמן לבצע הדברה. 

יכולים לאכול את המזון שלכם בבית

במקרים נדירים – צרצרים יכולים להכנס אליכם למטבח ולאכול ממש את האוכל שלכם כמו הבשר והדגנים שלכם. הם גם יכולים לעזור בשליטה על חרקים אחרים בבית אבל בואו, אם יש בבית צרצרים וחרקים אחרים אתם ממזמן צריכים לבצע הדברה. 

אם נכנסו צרצרים למטבח שלכם בדקו את ארון המזווה ותראו שאין חורים בשקיות – במידה וכן זרקו את האוכל, במידה ולא שמרו את האוכל בקופסאות (כמו בבקשות שלנו אליכם בהדברה כגון הדברת עש המזון).

הדברת צרצרים בגינה

איך מדבירים צרצרים?

חומרי הדברה נגד צרצרים

אמנם אין חומר הדברה ייעודי לצרצרים אך השימוש בחומר “טמפריד” בתוך הבית (כזה שיצריך מכם יציאה לשעה מהבית) וריסוס סנטור או טמפריד גם בחוץ (תלוי בנגיעות הצרצרים בגינה) יפתרו את הבעיה. אנחנו שקופים לחלוטין עם כל חומרי ההדברה אשר ייושמו בביתכם – ותוכלו לקרוא על זה עוד כאן

מלכודות לצרצרים

ישנם כל מיני מלכודות דבק לצרצרים שמוכרים באמזון. את המלכודות יש למקם באזור ממנו אתם שומעים את קולות וצווחות הצרצרים (בין אם בבית ובין אם בחוץ). על המלכודת יהיה איזשהו פרומון או חומר מתוק שימשוך את הצרצרים למלכודת ולאחר שהם יתפסו תוכלו לזרוק אותה לפח יחד עם הצרצר. 

אנו לא יודעים עד כמה המלכודות הללו יעילות – לכן לא נוכל להמליץ לכם לחיוב או לשלילה אך אם אתם רוצים להדביר את הצרצרים בעצמכם ועדיין לא להזמין הדברה זאת יכולה להיות התחלה טובה. 

קחו בחשבון שאם תשתמשו במלכודת דבק בחוץ חרקים נוספים יכולים להילכד – לא רק כאלו שאתם רוצים להדביר אלא גם אחרים שעל לא עוול בכפם נמשכו למלכודת. 

הדברת צרצרים

ריסוס אורגני לצרצרים

אם אתם מחפשים משהו אחר, לא שגרתי ואורגני נגד הצרצרים השתמשו באדמה דיאטומית. אנחנו מדברים הרבה על אדמה דיאטומית באתר כיוון שזהו חומר טבעי, לא רעיל וכזה שיכול לטפל במזיקים. האדמה הדיאטומית המופקת מעצות תגרום לצרצרים להתייבשות וכך תהרוג אותם. פזרו אותה בכל מקום בהם ראיתם או שמעתם צרצרים ובדקו לאחר כמה ימים האם התופעה נפסקה או לא. 

את האדמה הדיאטומית כרגע אנו ממליצים לקנות באמזון ובעזרת השם עד אביב 2023 אנו נמכור אותה במחירי מזיקיס (מחירים סופר משתלמים). 

חומץ 

חומץ הוא חומר הדברה טבעי יעיל נגד המון דברים בין אם מדובר בחרקים, פתיחת צינורות או ניקיון במכונת הכביסה – חומץ הוא פתרון זמין, זול ומעולה. האם הוא יכול גם להדביר צרצרים? שווה לנסות. פזרו חומץ במקומות בהם שמעתם וראיתם צרצרים. אתם יכולים לשפוך את החומץ ובנוסף גם לטבול כדורי צמר גפן ולמקם אותם במקומות המועדים לפורענות, במידה וניסיתם וזה עבד לכם נשמח שתשתפו אותנו!

ארומתרפיה לצרצרים – או בקיצור איזה ריח הם לא אוהבים?

הצרצרים לא אוהבים ריח של פירות הדר ושום. אתם יכולים להשתמש בחומרים הללו כדי להפוך אותם לחומר הדברה טבעית נגד הצרצרים. ערבבו שום, קליפת פירות הדר ומיץ לימון יחד עם מים ורססו במקומות בהם ראיתם ושמעתם צרצרים. כל עוד התערובת הזאת היא בחוץ זה לא כל כך נורא, בבית אני באופן אישי הייתי מעדיף לעשות הדברה. 

ההדברה היא חסרת ריח – רק אומר. 

צרצרים בבית – על שום מה?

שאלתם את עצמכם מה בכלל צרצרים מחפשים אצלכם בבית? אז הדבר הראשון שהם יחפשו אצלכם הוא: מזון. צרצרים נמשכים למזון כמו פירות וירקות כך שאם אתם שמים אותם בחוץ אתם מסתכנים! זה נכון גם למכרסמים אגב, זבובי פירות ועוד המון חרקים שאוהבים שאתם מאחסנים את המזון בחוץ.

דבר נוסף המושך צרצרים לבית הוא לחות – אם יש דליפות של מים בתוך הבית או אזורים לחים מאוד ולא מאווררים (למשל אזור מכונת הכביסה) זה יכול למשוך את הצרצרים לאזורים הללו.

בנוסף צרצרים (חיות ליליות) נמשכים לאור – כך שאם אתם חיות לילה שכמותכם משאירים חלונות או דלתות פתחים בלילה – קחו בחשבון שצרצרים יכולים לבוא להתארח. 

היכן צרצרים מתחבאים בלילה?

בלילה, צרצרים יסתתרו בדר”כ במקומות חשוכים כמו רהיטים או בתוך הארונות. אם אתם שומעים אותם בלילה וחושדים שהם בתוך הבית – כבו את כל האורות ותראו אם זה יעזור להם לצאת מהמחבוא שלהם.

האם צרצרים פוגעים בבתים?

לא. הם יכולים רק לעשות רעש אך לא יגרמו לנזק לבית. הם כן יכולים לאכול בדים, בגדים, וילונות וכו’ אך בניגוד לטרמיטים לא ילעסו ויהרסו מוצרי עץ כמו משקופים, דלתות וכו’. 

מחיר הדברת צרצרים 

מחיר הדברת הצרצרים הינו לרוב החל מ – 350 ש”ח מאחר והוא נעשה לרוב בבתים פרטיים או דירות גן בלבד. בתוך דירות בבניינים לרוב לא ימצאו צרצרים אלא מי שיסבול מהם בעיקר אלו הם דירות הגן והבתים הפרטיים. 

את המחיר המלא תוכלו לקבל בטלפון לאחר שנבין את גודל הבית ואת נגיעות הצרצרים בביתכם. 

הדברת צרצרים - צרצר על גדר

הדברת צרצרים – סיכום 

צרצרים הם לא מזיק פר אקסלנס מאחר והם לא יפגעו בכם. הם כן יפגעו לכם בשגרת הלילה (בגלל קולם) ויכולים ללעוס לכם אריגים, בדים, וילונות ולאכול לכם את הגינה. בקיצור – הם מזיקים. ריסוס נגד צרצרים יפתור את הבעיה וכן טרם הזמנת המדביר אתם יכולים למצוא פתרונות יותר יצירתיים ואורגניים ע”מ לנסות לפתור את הבעיה לבד. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

הדברת צרצרים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..