הזבובים הנפוצים ביותר

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.
בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים אותם – פשוט התקשרו או הזמינו הדברה אונליין). 

מה הם הזבובים הנפוצים ביותר? 

זבוב הבית, זבוב הפירות וזבוב הבית הקטן. ישנם עשרות ומאות זנים של זבובים אך זבוב הבית וזבוב הבית הקטן הם הנפוצים ביותר במחוזותינו.
אין מישהו שלא יודע איך זבוב נראה אך בכל זאת נספר לכם: 

 1. לזבוב זוג אחד של כנפיים. 
 2. ראש גדול. 
 3. עיניים גדולות. 
 4. שש רגליים
 5. חלקי פה המותאמים לתזונה על בסיס נוזלים. 
 6. בית חזה מוגדל. 

איך זבובים עפים?

לזבובים סט אחד של כנפיים, בכדי לעוף הם משתמשים באיברים דמויי מקלות תיפוף יחד עם הכנפיים שלהם כדי לצבור גובה, לתמרן בין מקומות, לעצור, להאיץ וכו’. 

זבוב הבית - הדברת זבובים מה הם הזבובים הנפוצים ביותר

מחיר הדברת זבובים

 • הדברת זבובים כתוספת להדברה אחרת כמו ג’וקים ונמלים למשל – החל מ- 250 ש”ח בלבד! 
 • הדברת זבובים בגינה עד 50 מ”ר – 500 ש”ח (לחומר שמחזיק עד 4 שבועות – כולל מלכודות זבובים שתופסות עד 70,000 זבובים)
 • הדברת זבובים בגינה עד 100 מ”ר – 700 ש”ח 
 • (לחומר שמחזיק עד 4 שבועות – כולל מלכודות זבובים שתופסות עד 70,000 זבובים)
 • הדברת זבובים בגינה עד 300 מ”ר – בין 800-1100 ש”ח 
 • (לחומר שמחזיק עד 4 שבועות – כולל מלכודות זבובים שתופסות עד 70,000 זבובים)
 • הדברת זבובים במקום גדול יותר – צרו קשר. 
 • הדברת זבובים טרום אירוע (חומר שמחזיק ל – 24 שעות) החל מ – 400 ש”ח ותלוי גודל המקום.
הזבובים הנפוצים ביותר

התנהגות הזבובים

זבובים נפוצים בכל מקום בארץ, זה יכול להיות באזורים מיושבים כמו מרכז הארץ, בצפון, בדרום (מניסיון – טירונות בשיזפון) – בכל מקום הם נוכחים. התנהגות נפוצה שלהם היא התאספות בקבוצות גדולות ונחיתה על אנשים או חיות בצורה המהווה מטרד. זבובים אוהבים גם כל סוג של מזון, אך מעדיפים (כמו שאתם יודעים מזון רקוב, צואה, אשפה, דם) ואזורים לחים. 

מה הזבובים אוכלים?

זבוב הבית, זבוב הבין הקטן וזבוב הפירות ניזונים משאריות אשפה, פירות וירקות מרקיבים, צואה (או במילים פחות יפות קקי של בעלי חיים) ועוד מהדברים שאנחנו נרצה להקיא כשנראה ומבחינת הזבובים זה בופה-אכול כפי יכולתך. 

הזבובים הנפוצים ביותר

מחזור החיים של הזבוב

חשבתם שהחיים שלנו קצרים? בואו גלו כמה החיים של הזבובים קצרים, יחד עם זאת הם עוברים 4 גלגולים וחיים בין 15-25 יום בלבד! 

ביצה – נקבת הזבוב מטילה את הביצים על מצע אורגני כזה או אחר, מצע רקוב (כמו צואה, ירקות ופירות מרקיבים וכו’). לאחר הטלת הביצים יחל שלב הלרווה (הזחל) של הזבוב. 

לרווה – בשלב הזה, הביצים יבקעו ויהפכו לזחלים בתוך מספר שעות בודדות! (מכירים שאתם הולכים לישון וקמים בבוקר ורואים הרבה תולעים לבנות – הרבה פעמים אלו זחלי הזבובים). הזחלים יהיו בצבע לבן – חיוור והן ינועו במרחב (מה שמוסיף עוד גועל למדורה). התולעים יהיו חסרי כנפיים כמובן. 

גולם –  לאחר שלב הזחל יגיע שלב הגולם בו מתפתח הזבוב הבוגר בתהליך שלוקח בין 3-6 ימים. 

בוגר – ברגע שהזבוב יוצא מהגולם, הבוגר ניזון מהאוכל בחוץ, מתזדווג, מטיל ביצים ובסוף מת (ואין לו הרבה זמן להספיק את הכל). נקבת הזבוב תטיל בין 75-120 ביצים בכל הטלה ומסוגלת להטיל עד כ – 6 פעמים במהלך חייה (בחישוב גס 600 זבובים חדשים מכל נקבת זבוב – וואלק אלה מתרבים כמו..). 

הזבובים הנפוצים ביותר - שעון זבובים

כמה זמן הזבוב חי? 

זבוב זכר חי בממוצע 15 יום בעוד נקבת הזבוב חי כ – 25 יום. 

האם זבובים הם מזיקים עונתיים? 

כן! זבובים מעדיפים מזג אוויר חם ולח, ובארץ למרות שהחורף לא חורף והקיץ נמשך פה 10 חודשים, עדיין ישנם חודשיים שלושה שיש לנו שקט יחסי מהזבובים (בין נובמבר לפברואר). בשאר הזמן, מספיק חם ולח כאן (לא משנה אם אתם גרים בירושלים או תל אביב). 

זבוב הבית - הזבובים הנפוצים ביותר

זבוב הבית: 

זבוב הבית הוא הזבוב הנפוץ ביותר בארץ. זבוב הבית יכול לסחוב איתו מחלות ובקטריות (בעיקר כי הרבה פעמים הוא מפשפש בצואה לפני שנוחת לכם על הצלחת). 

הדברת זבובי פירות - זבובי פירות על פרי

זבוב הפירות: 

זבוב הפירות (זבובי תסיסה) אלו הזבובים הקטנים הנפוצים ביותר בבתים ובמשרדים. הם מגיעים פתאום כשהפירות והירקות שמונחים בחוץ בסלסלה מתחילים להירקב. זבובי הפירות יכולים גם להתפתח בחוץ כאשר פירות נשרו מהעץ ואף אחד לא טרח לאסופם. הפירות מתחילים להירקב מאוד מהר בחוץ ובין רגע זבובי פירות מזהים זאת ומתחילים להופיע בסמיכות לפירות הרקובים. 

יתוש עש

יתושי עש: 

יתושי עש הם מעופפים שהרבה פעמים נקראים גם זבובונים – כדי לדעת איך מטפלים בהם ועוד – כתבנו כתבה שלמה עליהם. קראו כאן על יתושי עש

האם זבובים עוקצים? 

רוב הזבובים שתתקלו בהם אינם עוקצים אך יש כאלו שכן!
הזבוב השחור, זבוב הסוס וזבוב הצבי (נשבע שלא המצאתי) עוקצים בני אדם – לא מרוע, הם פשוט ניזונים מהדם שלנו, אך הדבר אינו נפוץ בישראל ורוב הסיכויים שלא תתקלו בזבובים שיעקצו אתכם. 

האם זבוב יכול להרוג אותך?

אם לא נתקלתם בזבובים שעוקצים אתכם, אז לא!
אלו שעוקצים יכולים לגרום לתגובה אלרגית שיכולה להיות מגירוד קל ועד נפיחות וגירוד קשה. הזבובים המסוכנים באמת הם הזבובים השחורים (Black flies) אך אנו לא שמענו על אף תיעוד שבנאדם מת כתוצאה מזבוב. 

איך זבוב כן יכול לסכן אתכם? 

זבובים הרבה פעמים נחים על צואה של בע”ח ובמקומות נוספים מלאי חיידקים. במידה ואותו זבוב מחליט לנוח על המזון שאתם עתידים להכניס לפה, יחד עם המזון אתם תכניסו המון חיידקים צואתיים. הדבר הזה כן יכול לסכן אתכם – לכן אם אתם אוכלים במקום שורץ זבובים חשבו פעמיים על כל ביס שאתם מכניסים לפה. 

נשים בהריון? אל תסתכנו ותכניסו דברים לפה באזורים מלאי זבובים – הדבר יכול לסכן את עוברכם – בעיקר בגלל החיידקים שהזבובים יכולים להכניס למזון מבלי שתשימו לב – לעוד מידע שמנו פה קישור לאתר כללית בנושא.איך פתאום נכנסו לי זבובים לבית?

אז כדי לענות על השאלה הזאת צריך להבין את המקור – מה הזבובים באו לחפש אצלכם בבית? 

בראש ובראשונה הזבובים הגיעו כדי לחפש מזון. במידה והם כבר נכנסו ונשארו שימו לב שהם לא מתחילים להתפתח. איך תדעו אם מתפתחים אצלכם זבובים בבית? 

שימו לב אם תתחילו לראות תולעים לבנות באחד מהבקרים תדעו שעליכם להזמין מהר ככל הניתן הדברת רימות זבובים הביתה – כזאת שתהרוג לכם את כל הרימות והתולעים הלבנות הללו וגם נרסס לכם את כל אזורי המנוחה של הזבובים כדי להיפטר גם מהצרה הזאת. איך למנוע בכלל זבובים בבית? 

 1. שמרו על בית נקי.
 2. שמרו על אזור פחי אשפה בבית נקי (הארון מתחת לכיור בעיקר). 
 3. אוכל פתוח בחוץ? בדקו שהוא לא מהווה מקור למעופפים, זבובים ועוד 
 4. כלים בכיור? לא כדאי בימי הקיץ החמים והלחים – שטפו אותם מהר ככל הניתן ואל תתנו סיבה לזבובים לבקר אצלכם במטבח. 
 5. אם אין לכם רשתות בחלונות – ייתכן מאוד שזבובים יכנסו אליכם בקלות הביתה.
שיטת הדברה סוג הדברה רצויהחומרי ההדברה בשימוש
ריסוס בחומרי הדברה שונים (“הדברה ל 24 שעות”)לרוב תבוצע להדברת טרום אירוע – במחיר זול יותר ובו כל סוגי חומרי ההדברה יהיו מועילים. ההדברה תחזיק ל – 24 שעות ותבטיח לכם אירוע נטול מעופפים שימוש בחומרי הדברה מסוג: דרקר, סנטור, אדמירל וכל סוג חומר בו רשום שניתן להשתמש בו נגד זבובים ומעופפים
ריסוס בחומרי ההדברה יעודיים לזבובים הדברה שתחזיק מעמד עד חודש ימים! שימוש בדינו פליי או מאסטר פליי לטיפול ייעודי בזבובים. 
מלכודות מסוג “זבוב-און” ודומיהן מלכודות בדר”כ על בסיס שמרים עם חומר פיתיון שזבובים נכנסים אליהם ולא יכולים לצאת – לוכדות אלפי זבובים בתוכן וחובה להחליפן אחת לשבועיים אחרת אתם תסבלו הרבה יותר מהריח מאשר מהזבובים. כל סוגי המלכודות “הרגילות” לזבובים. 
מלכודות מסוג “חרקן” מלכודות שמזמינות את הזבובים ואז לוכדות אותם, מדביקות אותם או מחשמלות אותן כל מלכודות ה – UV למיניהן, ישנן גדלים שונים לחללים שונים. נוכל לייעץ לכם איזה מלכודת כדאי לכם לקנות בהתאם לחלל (בין אם מדובר בשטח גדול, מסעדה, גן חיות, אולם אירועים וכו’). 
מלכודות צהובות ללכידת מעופפיםשימוש במלכודות כאלו כתוספת לריסוס יכול לחזק את המלחמה במעופפים בכלל והזבובים בפרט. יש לתלות את המלכודות הללו על ובסמיכות לצמחייהמלכודות דבק בגוון צהוב, למלכודת יש 2 משטחים דביקים שהזבובים נמשכים אליהן ונדבקים. יש להחליף את המלכודות הללו לאחר שהן מתמלאות. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

הזבובים הנפוצים ביותר

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..