הרחקת יונים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אחת מהשאלות המרכזיות שאנשים עם בעיות יונים שואלים היא:
איך מבצעים הרחקת יונים מהגג?
כיצד מבוצעת הרחקת יונים מהגינה?
האם יש דרך להרחיק את היונים מהמרפסת?
ואם אתם בעלי מפעל – איך מרחיקים את היונים מהמפעל?

היונים גורמות לנו לצרות. במקרה הטוב זה גורם לחוסר נוחות, במקרה הגרוע לבעיות בריאותיות. ללא קשר לבלאגן כשהיונים חוגגות קרוב אלינו, הצואה שלהם מזיקה לבטון וברזל. מה גם שיונים יכולים להביא איתם את כיני (קרציוני) היונים. מזיקים שיגרמו לכם להתגרד ללא הפסקה.

במאמר הקצר הזה נבין איך מבצעים הרחקת יונים בעזרת שיטות שונות. בצורה הזאת בקלות תוכלו למצוא את הפתרון שמתאים למצבכם.

להרחיק את היונים מאזורים קטנים כמו מרפסות יכול להיות קל באופן יחסי – ואלו הפתרונות המקובלים:

רשת יונים

רשת יונים עשויה מתכת או פלסטיק היא פתרון מצויין למסתורי כביסה ולאזורים בהם אפשר למנוע פיזית את הגישה של היונים לעבר המרפסת שלכם.

דוקרנים

היונים מגיעות תמיד לאותם אזורים במרפסת? השתמשו בדוקרנים! ישנם דוקרני פלסטיק ומתכת ושני הסוגים מצויינים. הניחו את הדוקרנים באזורים בהם היונים נמצאים והיונים יעלמו.

הפתרון האולטימטיבי

הפתרון הטוב ביותר ללא ספק למרפסות, מסתורי כביסה, עדני חלון וכו’ הינו רשת יונים בשילוב עם דוקרנים (ברוב המקרים זה יפתור את הבעיה – למקרים מיוחדים אחרים המשיכו לקרוא)

מהן השיטות להרחקת יונים?

רשתות יונים – השיטה הטובה ביותר. שיטות נוספות שיכולות להרחיק יונים הן: שוקים חשמליים, דוקרנים, מכשירים אולטרא-סוניים, מקורות אור ישירים כמו דיסקים, הרעלת יונים ועוד.

האם יש תכשיר ביתי להרחקת יונים?

ישנם תכשירי דוחי יונים. אתם יכולים להכין כזה בבית. ערבבו מים וחומץ ורסקו לתוכו פלפל חריף.

מה יונים שונאות?

יונים שונאות ריחות חזקים. נסו להכין תכשיר אנטי יונים ביתי בעזרת חומץ, מים ופלפל חריף או שפזרו קינמון על האזורים בהן הן יושבות. 

איך אפשר להפחיד את היונים?

הרחקת יונים מהגג או מהמרפסת על ידי הפחדה היא שיטה נפוצה. היא קצרת טווח אבל אם יהיה לכם מזל היא גם תעבוד לאורך זמן. פזרו ינשופים או עורבים על מנת להפחיד את היונים. כדי לכוון מקור אור ישיר אתם יכולים לתלות דיסקים או להשתמש בנייר אלומניום.

האם פעמוני רוח עוזרים בהרחקת יונים?

פעמוני רוח הם דרך מצויינת להפחיד את היונים בשתי אופנים. הן על ידי צליל פעמוני הרוח שיכולים להבריח את היונים והן על ידי אור ישיר (במידה והפעמונים עשויים מתכת).

איך לבצע הרחקת יונים?

לביצוע הרחקת יונים ישנן מספר שיטות, נסקור אותן בקצרה:

הדברת יונים

הדברת יונים כוללת ירי ברובה אוויר, הרעלת יונים ושימוש במלכודות.

השיטה הפיזית מכנאית

השיטה הזאת כוללת שימוש ברשתות יונים, בדוקרני יונים, גדרות, תיל ושימוש בשוקרים חשמליים על מנת להרחיק את היונים (השיטה המועדפת עלינו)

הרחקת יונים בעזרת אור ושמע

השיטה הזאת כוללת מכשירי סוניים ואולטרא-סוניים. ישנם מכשירים שהאותות שהם פולטים מרחיקים
את היונים וישנה אפשרות לכוון אור ישיר במהלך כל היום אל עבר מקור היונים.

שימוש בתכשירי דחייה

ליונים שיטה שפחות נהוגה היא להרעיל את היונים או להדביק אותם למקומות מסויימים.

מחיר הרחקת יונים

 • הרחקת יונים במרפסת שירות ע”י רשת 2X2 – בין 600-1000 ש”ח.
 • הרחקת יונים במרפסת שירות ע”י רשת 3X3 – 800-1200 ש”ח 
 • ניקיון לשלשת יונים – החל מ – 600 ש”ח 
 • פריסת דוקרנים בין 80-130 ש”ח למ”ר
 • הרחקת יונים לבניין – יש ליצור קשר ונתאם הגעה לביצוע מתן הצעת מחיר
 • הרחקת יונים בבית פרטי החל מ – 300 ש”ח ותלוי בסוג הבעיה (דוקרנים, רשתות, אמצעים אחרים וכו’). 
מקור הבעיההפתרון המומלץ
בעיית יונים במסתור כביסההדרך הטובה ביותר להיפטר מיונים במסתור הכביסה היא באמצעות רשת יונים.
מטרד של יונים בגגיש לאבחן היכן ניתן לבצע סגירה על ידי רשת והצבת דוקרנים בצורה יעילה בגג.
בעיית יונים בסורגיםאם לא רוצים לסגור עם רשת מומלץ להציב דוקרנים. יש אפשרות גם לרכוש פסלים שיפחידו את היונים, לתלות דיסקים וכו’
בעיית יונים בבניין משותףיש לסגור עם רשת את כל האזור בו אתם סובלים מיונים – צרו איתנו קשר נגיע לבדיקה ללא עלות.
בעיית יונים במקום בו אין אפשרות להציב רשת או דוקרניםצרו קשר ונבצע פיתרון יצירתי – קיימים מגוון רחב של פתרונות מכניים וחשמליים להרחקת היונים.

איך להרחיק יונים מהמרפסת?

להרחיק את היונים מאזורים קטנים כמו מרפסות יכול להיות קל באופן יחסי – ואלו הפתרונות המקובלים:

הרחקת יונים התקנת רשת יונים

רשת יונים – רשת יונים עשויה מתכת או פלסטיק היא פתרון מצויין למסתורי כביסה ולאזורים בהם אפשר למנוע פיזית את הגישה של היונים לעבר המרפסת שלכם.

דוקרנים נגד יונים

דוקרנים – היונים מגיעות תמיד לאותם אזורים במרפסת? השתמשו בדוקרנים! ישנם דוקרני פלסטיק ומתכת ושני הסוגים מצויינים. הניחו את הדוקרנים באזורים בהם היונים נמצאים והיונים יעלמו.

שוקים חשמליים – ישנם מכשירים שמחשמלים בצורה עדינה את היונים מבלי להרוג אותה. בצורה הזאת היונה גם ממשיכה לחיות (פתרון הומאני) וגם לומדת לא לשהות יותר במפרסת שלכם!

מכשיר אולטראסוני להרחקת יונים

אור ישיר או צליל שמפריע להן – הדרך הקלה ביותר להיפטר מיונים בדק, או בפטיו שלכם היא פשוט באמצעות קול אולטרא-סוני או כיוון מקור או ישיר לעבר מקום מושבן. נייר אלומניום או אפילו תליית דיסקים, מכשירים אולטרסוניים שמוכרים בחנויות יעשו את העבודה.

הרחקת יונים בובת ינשוף

הפחדה – עורב, ינשוף או אפילו נחש מגומי יכול לעשות את העבודה. נכון, זה יעזור לטווח זמן קצר – בשלב מסויים היונים יבינו שהדבר אינו מהווה איום. זה יכול להיות פתרון זמני מצויין.

הרחקת יונים 1

הפתרון הטוב ביותר ללא ספק למרפסות, מסתורי כביסה, עדני חלון וכו’ הינו רשת יונים. 

הרחקת יונים 2

איך להרחיק יונים מהגג?

להיפטר מיונים במקום מגורים או בגג של חלל עבודה גדול יכול להיות מעט יותר מאתגר. למרות שישנם פתרונות טובים ופחות – כל הפתרונות שמתאימים למרפסת מתאימים גם למקומות גדולים יותר.

הטוב ביותר למקומות גדולים הוא מניעה פיזית של היונים. מניעה מכאנית על ידי גדרות תיל או רשתות יונים (עדיפות למתכת במקומות גדולים).

מערכת של גדר חשמלית יכולה להיות פתרון טוב אך לא זול למקומות גדולים.

שימוש ברשתות יונים הוא המתאים ביותר עבור חללים גדולים. בשימוש ברשתות וחוטי תיל ישנה אפשרות גם להניח אותה בצורה כזאת שיונים גם לא יוכלו להקים קנים.

יש לכם גג עם דודי שמש? עבור חשבון החשמל זה מצויין אבל גם בעיקר עבור מקלט ליונים. גגות עם דודי שמש מהווים מקלט ומפלט מצויין ליונים. הפתרון הטוב ביותר שם הוא רשת יונים עם עדיפות לרשת יונים ממתכת.

גם בגג שטוח עלולות להיווצר בעיות יונים. השתמשו ראשית בדוקרנים – הפתרון הזול יותר ואולי גם יניח את הדעת. אם שיטת הדוקרנים לא תעבוד – הנחת רשת יונים תהיה יעילה ב 100%.

לסיכום – איך מרחיקים יונים?

אין ספק שהפתרון היקר ביותר הוא התקנת רשת יונים. אבל לאורך זמן וכמובן שגם האחריות הניתנת על רשת יונים הינה לשנים קדימה – זה הפתרון הזול ביותר.
שאר הפתרונות מהווים פתרונות נקודתיים מצויינים. ישנם מקומות בהם דוקרנים לבד פותרים את הבעיה. עורבים או ינשופים בחלק מעדני החלון גם יכולים לפתור (אם כי לא לאורך זמן) את בעיית היונים. הכלל הוא כזה:
חלל קטן – אתם יכולים לנסות את הפתרונות הזולים.
חלל גדול – עשו לעצמכם טובה והתקינו רשת יונים.

הרעלת יונים היא גם שיטה. הבעיה היחידה בהרעלת יונים היא שהם יחזרו אליכם כלעומת שבאו. מדוע? היונים ברוך השם מתרבות מהר. הגוזלים מוכנים לעוף לאחר כ – 6 שבועות מרגע בקיעתם. זמן הבקיעה עומד על 20-25 יום. לכן הרעלת יונים כשלעצמה – תתן לכם מענה קצר מועד ובתוך כמה חודשים הבעיה תחזור אליכם כבומרנג.

בעוד ישנם שיטות לפתרונות זולים במקומות קטנים, בחללים גדולים הפתרון היחיד הוא רשת יונים. זה לא יהיה כלכלי ובטח לא יעיל לפזר עשרות דוקרנים על שטח חלל גדול או להרעיל (וגם לא הומאני) מידי כמה ימים.

להתייעצות נוספת – התקשרו למזיקיס | לנו ניסיון רב בהתקנות רשתות יונים למסתורי כביסה, לבניינים ולמפעלים. בניגוד להדברות אחרות כאן ניתן לתת הצעת מחיר כללית בטלפון (על פי תמונות) או לקבל הצעת מחיר במקום – בעת ההגעה למקום.

הרחקת יונים לפני הניקיון

עלות הדברת התקנת רשת יונים

טווח המחירים למסתורי כביסה ולחללים קטנים הינו בהתאם לאופי העבודה. עלות התקנת רשתות במסתורי כביסה וחללים קטנים הינה החל מ – 800 ש”ח. בכל מקרה, מחיר סופי ינתן במקום או על סמך צילומי מקור היונים ומידות הרשת שיש להתקין. 

לפני התקנת רשת וניקיון

הרחקת יונים לפני הניקיון

אחרי התקנת רשת יונים וניקיון מסתור כביסה

הרחקת יונים אחרי הניקיון והתקנת הרשת (רשת היונים)

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
js_loader

הרחקת יונים – המדריך המלא לשנת 2023

זה אולי נשמע קשה להאמין, אבל היונים הן למעשה מטרד לאוכלוסיות אנושיות, לא משנה עד כמה חיות אלה יכולות להיות חביבות על האדם.

אמצעי הדברה כוללים לעיתים קרובות תהליכים להרתעת יונים עקב הסיכון למחלות ולנזק שיונים עלולות להביא איתן.

כאשר אנו רוצים להרחיק יונים, רשתות ודוקרנים הם למעשה האפשרויות הטובות ביותר להשתמש בהם למטרה זו. בזים, דוקרנים נגד יונים, חוטי רטט, רשתות נגד יונים, תרסיס לדחיית יונים, כל אלה ועוד – יעילים כולם להרחקת יונים מהשטח הפרטי שלכם.

אז כמה עולה באמת שירות של הרחקת יונים?

לשלשת יונים, כיני יונים, מסתור כביסה

העלות הממוצעת הארצית להרחקת יונים היא 1800 ש״ח. המחיר יכול לנוע בין 300 ש״ח (להנחת דוקרנים), החל מ – 800 ש”ח למסתור כביסה ועד מעל ל – 7000 ש״ח (תלוי אם יש צורך בסנפלינג, מבצעים סגירה על כל הבניין וכו’). הכל כמובן תלוי בבעיית היונים הספציפית שיש לכם.

כאשר אנו נקראים לטפל במלאכת הרחקת יונים זו, אנו תחילה מגיעים לבדיקה.

הבדיקה מסייעת להעריך את מידת סוג העבודה מתוך רצון לתת הצעת מחיר מתאימה.

כמו תמיד, עלות הרחקת היונים תיקבע על ידי גורמים מרובים. אלה נעים בין היקף העבודה, למי אתה קורא לתפקיד, לבין אמצעי ״עשה זאת בעצמך״.

אם אתה זקוק לחברת הדברה שתספק שירותי ניקיון לאחר השלמת הרחקת יונים, היא עשויה להסתכם בעלויות הסופיות שלכם. בואו נדון בגורמים אלה המשפיעים על העלות להבנה טובה יותר. כמו למשל בתמונות שמעלינו, ביצענו גם התקנת רשת יונים וגם ניקיון יסודי מלשלשת יונים (שיכולה להביא איתה מזיקים שונים).

הרחקת יונים לצמיתות

יונים במרפסת, לפני התקנת דוקרנים

להיפטר מיונים לצמיתות זה לא דבר פשוט, שכן יש להם הרגל לחזור – לכן במקרה כזה הפחדות כמו דיסקים, בקבוקים פחות יעזרו – רוצים להרחיק אותן לצמיתות? תצטרכו לגרום להם ל – אי נוחות – אז או שנפעל מכנית בעזרת רשת או בעזרת דוקרנים (בהתאם לתוואי).

מרחיקים קוליים – הדברה
אולטראסונית

כבר מזמן ידוע שרעש מפחיד ציפורים ובעלי חיים קטנים. רעשים קוליים מוגדרים כרעשים מעל יכולתו של האוזן האנושית לשמוע אותם. זה בערך 20 קילו-הרץ ומעלה.

בעוד שבני אדם אינם יכולים לזהות רעשים אולטראסוניים, בעלי חיים וציפורים רבים יכולים. לרעשים אולטראסוניים גלים המשתנים בגובה הצליל ובטון בקצב לא סדיר קבוע, יש נטייה ניכרת לגרום לאי נעימות, יחד עם רצון להתרחק מהצליל.

רעשים קוליים הם אותם צלילים שהאוזן האנושית כן יכולה לזהות. סוגים אלה של רעשים יכללו נהמות של בעלי חיים הקשורות לטורפים.

לשמע רעשים אלה, בעלי חיים קטנים וציפורים כגון יונים ייבהלו במחשבה שטורף רודף אחריהם וינסו לברוח. (אנו לא משתמשים בכאלה – תוכלו להזמין כאלה בקלות ב-אמזון, אנחנו פשוט לא סומכים על מהימנות המכשירים הללו).

מחיר הרחקת יונים – כמה עולה להרחיק יונים?

השירות אותו מבצעיםמחיר הרחקת יונים
מחיר דוקרנים למטרבין 80 ל – 130 ש”ח למטר
הרחקת יונים – במסתור כביסה – רשת 2X2בין 600 ל- 1000 ש”ח
הרחקת יונים במסתור כביסה – רשת 3X3בין 800 ל – 1200 ש”ח
ניקיון במסתור כביסההחל מ – 600 ש”ח
הרחקת יונים לבנייןיש להתקשר ונתאם הגעה.
בית פרטיהחל מ – 300 ש”ח ותלוי בסוג הבעיה והפתרון (רשתות, דוקרנים, אחר וכו’)

הייתה פסקה שאהבתם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

הרחקת יונים מגג רעפים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..