לוכד עכברים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

מחפשים לבצע הדברת עכברים עם לוכד עכברים בבית? אולי מישהו שיבוא ויהיה הלוכד עכברים הפרטי שלכם? 
אנו בצוות מזיקיס נשמח לעזור, ללכוד, לבצע הדברת עכברים וחולדות ובכלל – לתת לכם את כל הפתרונות האפשריים כדי להרחיק את העכברים מהבית בכלל ומהמטבח בפרט (כי בינינו, עכברים במטבח זה הכי גרוע). 

איך נדע אם אנו זקוקים ללוכד עכברים?

 1. סימנים שעכברים בביתכם – צואה, שתן ואוכל נגוס.
 2. מה המדביר עושה בפועל? לוכד ואו מניח מלכודות ורעלים. 
 3. מחפשים קקי של עכבר? חפשו בארון מתחת לכיור ובאזורים נסתרים (מאחורי מקרר וכו’). 
 4. מחיר לוכד עכברים או ביצוע הדברת עכברים – נע בין 350-450 ש”ח ברוב המקרים עם שלושה חודשי אחריות (עלות ביקור במסגרת האחריות הינו 99 ש”ח להחלפת מלכודות, השמת רעלים חדשים וכו’).  

מחיר שקוף

במזיקיס אנו דוגלים בשקיפות מלאה – המחיר לטיפול בחולדות ועכברים הינו החל מ 400 ש”ח

אחריות

אחריות – אתם מקבלים שלושה חודשי אחריות להדברת מכרסמים. פולו אפ – בניגוד להדברות אחרות כאן לרוב ההדברה לא מסתכמת בהגעה בודדת ואנחנו מלווים אתכם עד שהבעיה נגמרת.

איך מתבצע הטיפול?

הטיפול במכרסמים (עכברים וחולדות) מתבצע באמצעות לכידה, הנחת מלכודות או הנחת רעלים. אין צורך לצאת מהבית אחרי טיפול במכרסמים.

תוכן עניינים (שיעשה לכם חיים קלים)

מחיר הדברת לוכד עכברים והדברת עכברים 

 • דירות בבניין החל מ- 350 ש”ח 
 • בית פרטי – החל מ- 400 ש”ח
 • בתי עסק – החל מ- 300 ש”ח (ותלוי תקופה)
 • מסעדות ובתי קפה (החל מ – 300 ש”ח)  

מחיר הדברת חולדות ועכברים לבניין-(ועד הבית)

 • הדברת בניין לחולדות ועכברים – 2-4 קומות – 450 ש”ח 
 • הדברת בניין 5 קומות לחולדות ועכברים – 500 ש”ח 
 • הדברת בניין 6 קומות לחולדות ועכברים – 550 ש”ח
 • הדברת בניין 7 קומות לחולדות ועכברים – 600 ש”ח 
 • הדברת בניין 8 קומות לחולדות ועכברים – 650 ש”ח 
 • כל קומה נוספת – תוספת של 50 ש”ח לקומה.

כמה עולה לשכור שירותיו של לוכד עכברים?

הדברת עכברים נעה בין 350-450 ש”ח להנחת מלכודות רעלים ובנוסף אתם זכאים לאחריות לשלושה חודשים 

כיצד הדברת עכברים מתבצעת?

במזיקיס אנו משתמשים לרוב במלכודות קפיץ (כאלה שהורגות במקום) או תיבות האכלה עם רעלים במקרה הצורך

כמה זמן לוקחת הדברת עכברים?

זמן הדברת החולדות לוקחת בממוצע 20 דקות לדירה ויותר לבית פרטי – המדביר חוקר את הדייר, בודק כיצד המכרסם נכנס לבית ורק לאחר שהוא מבין את סיפור הרקע מניח את המלכודות הרעלים לפי הצורך.

מצאתי שתן וצואה (קקי) של עכברים – זה מסוכן?

זה בהחלט לא נעים. שתן עלול להיות מסוכן אך כל עוד מנקים באופן תדיר את המשטחים אין חשש. אך הצואה והשתן לא יעזבו לבד אלא אם נלכוד את העכבר.

חולדות בבית מה עושים?

מחפשים לוכד עכברים?

מצאתם עכבר ולא יודעים מה לעשות? מחפשים לוכד עכברים לבית או לוכד עכברים לעסק? 

לוכד עכברים הוא כינוי למדביר שיגיע ויטפל בבעיית העכברים אצלכם בבית. קיימים מגוון רחב של פתרונות כאשר מדובר בלכידת עכברים. לוכד עכברים מיומן ידע להניח את המלכודות הנכונות, הפתיונות הנכונים וכל מה שצריך כדי שהעכבר ילכד במהירות. 

 לוכד עכברים – מה הוא מחפש תחילה? 

כאשר מדובר בלכידת עכברים לא תמיד ניתן יהיה לזהות את מיקומו של העכבר כאשר המדביר מגיע. לרוב העכבר ידע להסתתר מצויין – אך לשמחתנו הוא ישאיר עקבות. עקבות העכבר יהיו:

 • צואת העכבר
 • ריח שתן העכבר
 • אוכל שנאכל על ידי העכבר

 במידה ומצאנו את אחד מהסימנים הללו כבר נדע כיצד להתקדם לעבר לכידת העכבר. 

לוכד עכברים - לכידת עכברים בעזרת תיבת האכלה

בתמונה אתם רואים תיבת האכלה שנאכלו ממנה כל הרעלים. בהדברת בניינים מזיקיס מחדשים את הרעלים אחת לחודש.

קקי של עכבר – היכן על לוכד העכברים לחפש?

צואת עכבר לרוב תימצא במקומות חשוכים. מקומות בהם העכבר מרגיש נוח, נעים, במקום בו העכבר לא מרגיש מאוים על ידינו. צואת העכבר תיראה כמו אורז בר שחור קטן (ולא גדול ועבה כמו צואת חולדות) ותהיה בכמות גבוהה יחסית. לרוב לא תמצאו גרגר אחד של קקי אלא כמה וכמה וזה תלוי בכמות הזמן שהעכבר נמצא בביתכם וכמות העכברים הכללית שיש בבית. 

חפשו את צואת העכברים בארון מתחת לכיור, מאחורי המקרר, מאחורי התנור, מאחורי ה”צוקל” של ארונות המטבח ובכלל בכל המקומות החשוכים והנעימים שאם הייתם עכבר – בהם הייתם מתחבאים. 

האם קיימים אצלי עכבר אחד או משפחה? 

משפחה של עכברים מונה לרוב בין 8-12 ולדים לכן במידה ונמצא משפחה של עכברים בביתכם כמות המלכודות תעלה ובמידה ומדובר בבית פרטי אנו נשתמש לרוב גם ברעלים בחצרות. 

מה המדביר עושה בפועל?

כאשר המדביר יגיע על מנת ללכוד את העכבר לרוב נתחיל בבדיקה האם ניתן לתפוס את העכבר במו ידינו? במידה ולא, נחל בהנחת מלכודות (ברוב המקרים אנו נשתמש במלכודות קפיץ שהורגות במקום). את המלכודות נניח שמקומות שבהם העכבר “ביקר”. הכוונה למקומות בהם העכבר השאיר את הצרכים שלו. 

במלכודות אנו נניח את הפיתיון (ברוב המקרים אנו נשתמש בבמבה) וניתן לזמן לעשות את שלו. במידה ומדובר בעכבר – ברוב המקרים העבר ילכד ויתפס תוך מספר דקות עד לילה אחד (שכן העכברים הן חיות ליליות). 

לאחר שהעכבר נלכד אתם תוכלו בעצמכם לזרוק את המלכודת יחד עם העכבר לפח או כמובן להתקשר אלינו ונגיע בשמחה. 

מה המחיר ללכידת עכבר?

מחיר לכידת עכבר מתחיל החל מ – 350 ש”ח (ונע לרוב בין 350 ל 450 ש”ח). המחיר כולל ניטור של המקום והשמת מלכודות ורעלים במידת הצורך. המחיר כולל גם אחריות ל – 3 חודשים שבמהלך תקופת האחריות עלות כל ביקור נוסף (בין אם ללקיחת עכבר מת ואו הוספת מלכודות או רעלים) הינה בין 99 ש”ח. 

לרוב מלבד בתים פרטיים שיצטרכו כמה ביקורים חוזרים לבדיקת תיבות האכלה (הרעלים בחוץ) והשמת רעלים נוספים בבורות הביוב, בדירות לכידת עכבר תלווה בביקור אחד נוסף (סה”כ 2 ביקורים).

לכידת עכברים – סוגי מלכודות יתרונות וחסרונות 

בשוק קיימות מלכודות רבות, חלקן טובות יותר ופחות, כאלה שהורגות במקום וכאלה שרק לוכדות ומאפשרות לשחרר את העכבר במקום רחוק – נסקור אותן בקצרה. 

 1. מלכודת דבק – המלכודת הגרועה ביותר – הן מבחינה הומאנית והן מבחינת אחוז התפיסה. מכלדות דבק הינה המלכודת הזולה ביותר בשוק. המלכודת היא למעשה פלטת דבק שעליה מניחים פיתיון, העכבר מגיע, נדבק ונאנק על חייו למשך 3-5 שעות. עכברים גדולים ידעו להשתחרר מהמלכודת על ידי כרסום הרגליים. עכברים קטנים כן יתפסו במלכודת זאת אך יגרם להם סבל רב – ישנן דרכים טובות יותר.
  1. יתרונות: המלכודות הזולות ביותר. 
  2. חסרונות: לא עובד על עכברים גדולים, חד פעמיות, גורמות סבל רב לעכבר (ולכם כאשר תשמעו אותם צווחים).
 2. מלכודות כלוב (“רשת”) – מלכודות כלוב הינן מלכודות לכידה – הן לא הורגות את העכבר אלא רק לוכדות אותו כך שמאפשרות שחרור במקום רחוק יותר או הריגה על ידי הטבעה בדלי עם מים. המלכודות הללו באות ברוב המקרים ב- 2 גדלים – קטנות לעכברים וגדולות לחולדות. לרוב המלכודות הללו לא תופסות ב- 100% (ברוב המקרים 50%) – דבר המצריך כמה וכמה מלכודות.
  1. יתרונות: מלכודות לכידה – לא הורגות דבר שמאפשר שחרור העכבר במקום רחוק, רב פעמיות. 
  2. חסרונות: מלכודות מסורבלות בגודל, לא תופסות ב- 100%, יקרות יחסית. 

   מלכודות נוספות

 3. מלכודות מנהרה – דומות מאוד למלכודות רשת רק קטנות יותר והרבה פחות מסורבלות – מעט יקרות יותר ממלכודות רשת במחיר. יתרונות וחסרונות דומים למלכודות כלוב. 
 4. מלכודות קפיץ – המלכודות האיכותיות ביותר – מבחינתנו גם ההומאניות ביותר (הורגות מיד את העכבר). מלכודות קפיץ הן רב פעמיות, קומפקטיות – ניתנות להשמה גם בארון מתחת לכיור, מאחורי ה”צוקל” במטבח, בתוך כוכים ובכלל – כמעט בכל מקום בבית אפשר להניח את מלכודות הקפיץ. אחוזי הלכידה במלכודת קפיץ הן הגבוהות ביותר – הן אינן גורמות סבל לעכבר (מלבד סבל רגעי) ומאפשרות לכם לחזור לישון בבית ללא מכרסמים. מלכודות קפיץ גם ניתנות להשמה בתוך תיבת האכלה – אופציה זאת היא מעולה עבור מקומות בהם רוצים להניח מלכודות במקום בו יש תינוקות זוחלים, בעלי חיים וכו’. תיבת האכלה היא קופסה סגורה שלרוב משמשת להנחת רעלים בשטחים חיצוניים, אך בנוסף לרעלים שאפשר להניח שם – ניתן להניח מלכודת קפיץ. 
 1. יתרונות: ההומאניות ביותר – הורגות במקום – סופר יעילות, בטוחות לילדים ולבעלי חיים. 
 2. חסרונות: אין. 

התנהגות העכברים

עכברים נמצאים בכל אזור במדינה – מאזורים חלקאיים לאזורים מיושבים. נכון, לרוב בארץ יהיו יותר עכברים במושבים אך בשל קצב הבנייה המואץ, חדירה למקומות המחיה של העכברים, תמא 38 וכו’ עכברים יראו כמעט בכל מקום בארץ.

עכברים נמצאים בבניינים לרוב יותר מחולדות בגלל שהם הרבה יותר קטנים מהחולדות. יכולות החדירה שלהם לבניינים גדולה יותר. הם יגיעו יותר בעונת הסתיו חורף כיוון שהם כמונו – מחפשים מחסה ומזון. עכבר לא צריך יותר מחריץ בגודל עיפרון כדי להיכנס למקמות מסתור לכן חלק חשוב בלכידת העכבר הוא גם מניעת כניסת עכברים נוספים.

טיפים למניעת עכברים:

הקדימו תרופה למכה – זאת העצה הכי טובה של אמא שלי וזאת עצתי לכם בכל הקשור למכרסמים. פלישה של עכברים לביתכם יכולה לקרות מבלי שתבחינו – דרך כל חור אפילו הקטן שבקטנים בגודל של קצת יותר מעיפרון. לכן, תפקיד לוכד העכברים הוא לא רק ללכוד את העכבר אלא גם לתת לכם טיפים והכוונה כיצד לאטום את הבית מפלישה חוזרת.

אתם תצטרכו לאטום כמה שיותר חורים בקירות, פנימים וחיצוניים ואנו ממליצים לכם לעקוב אחרי ההנחיות הללו כדי למנוע מהעכברים למצוא מקלט בביתכם:

אטמו כמה שיותר חורים בקירות – פנימים וחיצוניים.

אטמו את החורים בארונות מתחת לכיור – במקום בו הברזים נכנסים לקיר.

אטמו את החורים סביב צינור הגז – במידה והחור גדול מצינור הגז זה מאפשר למכרסמים מספיק מקום לעבור שם כדי להכנס לביתכם.

פתחו את הצוקל במידה והוא נשלף ונקו אותו מפעם לפעם – הרבה פעמים הוא מלוכלך בהמון אוכל ובמידה ועכבר הגיע לשם מבחינתו הוא הגיע לגן עדן.

שימו לב לכל נגיסה חשודה באבוקדו, או בפירות וירקות אחרים שמונחים כדרך קבע מחוץ למקרר או מחוץ לארון.

סגרו חלונות במהלך הלילה במידה ואין להם רשתות.

מהרו לתקן רשתות קרועות – גם אם מדובר בקרע קטן – לא תאמינו כמה קטן החור שממנו עכבר יכול להכנס.

מה עכברים אוכלים?

יהיה יותר קל לענות על השאלה מה עכברים לא אוכלים במקום מה עכברים אוכלים. לעכברים יש דיאטה מוזרה – הם אוכלים כמעט הכל! כל מקור מזון שיוכלו למצוא עובר להם חלק בגרון. אבל כמו כל יצור חי יש להם העדפות של מזון מסויים על פני מזון אחר.

האם עכבר באמת אוהב גבינה?

וודאי תופתעו לגלות שגבינה דווקא זה לא הדבר המועדף על העכברים. זה בהחלט מצטלם טוב אבל האמת היא שעכברים מעדיפים סוג אחר של מזון. מה הם מעדיפים? לפני שתדעו קודם בואו נלמד על ההרגלים שלהם.

עכברים (כמו חתולים) הם סקרניים מלידה – הם יסרקו דברים חדשים כל הזמן – כולל מזון המונח לפתחם (או קרוב יחסית למקום מחייתם). הם לא גרגרניים כלומר הם לא יאכלו הרבה מאותו סוג של מזון ביום אחד אלא יאכלו מעט כל יום ודווקא בגלל התכונה הזאת הם יגרמו הרבה נזק – בטח כאשר הם יכרסמו לא רק דברים מזון אלא גם כבלים, אריזות מזון וכו’.

האוכל המועדף על עכברים – האוכל המועדף על עכברים הוא שוקולד, השני המועדף הוא חמאת בוטנים! לכן הפיתיון המועדף על מזיקיס הוא במבה או במבה מרוחה בחמאת בוטנים. המאכלים הבאים בתור שיכול להיות שנתקלתם בהם לעוסים הם קופסאות קרטון של דגנים, ואוכל של בעלי החיים שלכם בבית (כלבים, חתולים אוגרים וכו’).

האם עכברים אוכלים דשא?

בטבע, עכברים יאכלו כל סוג של מזון צמחוני, פירות, תירס, דגנים, פטריות וכו’.

האם עכברים אוכלים ג’וקים?

כן! עכברים יכולים לאכול ג’וקים אם אין להם מקור מזון אחר!

האם עכברים אוכלים בשר?

כן! הם יצרכו כל סוג של חלבונים שהם ימצאו – מג’וקים, תולעים ועד האוכל שלנו.

האם עכברים אוהבים גבינה?

עכברים כמו שכבר הבנתם אוהבים הכל – למרות שזה לא האוכל המועדף עליהם הם אף פעם לא יסרבו לפרוסת גבינה.

עכברים, כמו סוגים רבים של מכרסמים אוהבים לאגור. הם יאכסנו את המזון שלהם קרוב יותר לאזור מחייתם – בעיקר כדי שיכלו לאכול קרוב לקן שלהם במקום קרוב. לרוב במידה והעכבר נמצא אצלכם זמן מה, גם אם לא תמצאו אותו אבל כן תמצאו ערימת מזון במקום מסתור – תדעו שיש לכם בעית עכברים וזה הזמן לקרוא למזיקיס.

בהתאם לסוג המזון שהם יאחסנו קרוב לביתם יגיעו גם חרקים נוספים. חרקים כמו חיפושיות זבל, ג’וקים וכו’ יכולים להגיע במידה והמזון שהעכברים איפסנו מבוסס על דגנים וזרעים. לכן במידה וזה המצב אצלכם מעבר ללכידת העכברים תשקלו לבצע גם הדברת מזיקים (רק במידה וזה יצא מכלל שליטה).

מחיר הדברת עכברים – כמה עולה להדביר עכברים?

גודל הביתמחיר להדברת עכברים
דירה בבניין בין 350-450 ש”ח עם שלושה חודשי אחריות.
בית פרטי החל מ – 400 ש”ח ותלוי בגודל הבית ובכמות העכברושים, העכברים והחולדות (כמובן עם שלושה חודשי אחריות).
הדברה בבניין החל מ- 400 ש”ח ותלוי בגודל הבניין – כמובן עם שלושה חודשי אחריות.
חצרות, גגות משותפים, גני חיות ועודצרו קשר ונעריך לכם מחיר בטלפון (או שנגיע אליכם ללא תשלום לתת לכם הצעת מחיר מדוייקת).

סרטון הסבר על עכברים ומלכודות עכברים שהפקנו עבור “מידרג”

הייתה פסקה שעניינה אתכם במיוחד?

לכידת עכבר, קקי של עכברים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..