מה זבובים אוכלים? 

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

מה זבובים אוכלים וממה הם ניזונים? לזבובים שונים דיאטות שונות.
מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

מכירים את דיאטת הזבוב החדשה של הקרדשיאן’ז?
סתאםם, אין באמת כזה דבר ובטח אם היה זה היה יכול להיות כבר השיא, בהתחשב בעובדה שזבובים בדרך כלל אוכלים מזון רקוב.
אז למה אנחנו בכלל מתעכבים על מה זבובים אוכלים? מהסיבה הפשוטה שאם נסלק את זה מחצר ביתינו ומתוך הבית ייתכן שבכך נפחית משמעותית בכלל את פעילות הזבובים בסביבה הקרובה שלנו. 

אז ממה זבובים ניזונים?

ישנם באמת מגוון מאוד רחב של זבובים שניזון ממגוון רחב של מאכלים אך אנו נדבר על הזבובים הנפוצים ביותר.

זבוב הבית – הזבובים הללו אוכלים ומתקיימים מכל סוג של מזון רקוב כשהם במצב הבוגר שלהם וכשהם בשלב בגולם הם מתקיימים מבשר רקוב. זאת הסיבה שהרבה פעמים כשאתם זורקים חתיכות בשר או עוף לפח ולא מפנים אותו מהר – אתם קמים בבוקר ומגלים פתאום עשרות תולעים לבנות! – עכשיו אתם יודעים את הסיבה לכך (ותוכלו להיפטר מהבשר שכבר סיימתם לאכול מהר ככל האפשר לצפרדע (או לפח הגדול מתחת לבית) הקרובה לביתכם.

כשהזבוב כבר במצב בוגר הוא יעדיף דברים מתוקים יותר – נוזלים (כולל נוזלי גוף – זיעה, דם), פירות וירקות רקובים או בתהליך ריקבון.

הדברת זבובים - מה זבובים אוכלים

איך הזבובים בכלל אוכלים? 

לזבובים יש חלקי פנים שהדרך הטובה ביותר לתאר אותם היא כמו שני סופגים וקש. הם לא יכולים ללעוס אלא רק לשתות וזאת הסיבה שהם מעדיפים מזון נוזלי. (הרבה פעמים כשמזון נרקב יוצאים ממנו הנוזלים, ממש אפשר להרים איזה קלמנטינה רקובה ולראות את כל הנוזלים מתחתה – לא ממליצים). 

לזבוב יש דרך לגרום לירקות ולפירות להירקב ע”י הרוק שלו. הרוק שלו מפרק את המזון אותו הוא רוצה לאכול לנוזל כדי שהזבוב יהיה מסוגל לשתות אותו.

זה לא הכל!
הם אוכלים כמונו עם הפה אך “טועמים” עם הרגליים – ומכאן המסוכנות שלהם. ברגע שהם נעמדים על צואת בעלי חיים למשל ולאחר מכן עומדים לשנייה אחת על המזון שלנו – זה מספיק כדי שהחיידקים והפתוגנים יעברו מהצואה אל הצלחת שלנו – לכן אל תתנו להם להתקרב למזון שלכם ואם כבר הזבוב נחת לכם בצלחת – החליפו את המזון ותחסכו לעצמכם כאב בטן, שלשולים ותחושות נוספות לא נעימות.

מה זבובים אוכלים

האם זבוב הפירות באמת אוכל פירות?

אז זהו ש..לא!
השם קצת מבלבל – אולי בגלל שהשם בא לגלות לנו איך להיפטר מהזבובים הללו לבד (פשוט זרקו את הפירות הרקובים, הכניסו פירות וירקות למקרר ונקו את שאריות הפירות והירקות הרקובים מהסלסלה – יכול להיות שזה לבד יפתור את בעיית זבובי הפירות, במידה ולא אז כבר תצטרכו הדברה). 

אבל זבוב הפירות אוכל למעשה את תאי השמרים הגדלים על הפירות (ובעיקר על הפירות הרקובים או אלו בתהליך הריקבון). אם ראיתם זבובים קטנים (הרבה יותר קטנים מזבוב הבית) חגים סביב ערימת פירות – תדעו שיש שם לפחות פרי אחד בתהליך ריקבון – וזאת הסיבה למעופפים הללו

אם יש לכם עץ פירות בגינה ולא קטפתם את הפירות שנשרו מהעץ? תוך מספר ימים תגלו עשרות (אם לא מאות) זבובי פירות חגים סביב הפירות הרקובים על הרצפה. 

אם זרקתם שאריות פירות וירקות לפח ולא פיניתם אותו במשך מספר ימים – צפו פגיעה. וכו’ וכו’.. הבנתם את העניין. 

הבעיה בזבובי הפירות היא שהם מזהמים את המזון וברגע שאנו אוכלים מזון שזוהם על ידם אנחנו נגלה את זה אח”כ, לא נעים, בשירותים. 

אם אתם גרים בדירה או בבית פרטי אז טפלו בבעיה כמה שיותר מהר, אך אם מדובר במשרד, חדר אוכל, מסעדה, מלון, אכסניה וכו’ – ואתם מאכילים פיות רבים – בצעו הדברה כמה שיותר מהר כדי לא לגרום ללקוחות (או לעובדים) שלכם לאכול מזון מזוהם

מחיר הדברת זבובים

 • הדברת זבובים כתוספת להדברה אחרת כמו ג’וקים ונמלים למשל – החל מ- 250 ש”ח בלבד! 
 • הדברת זבובים בגינה עד 50 מ”ר – 500 ש”ח (לחומר שמחזיק עד 4 שבועות – כולל מלכודות זבובים שתופסות עד 70,000 זבובים)
 • הדברת זבובים בגינה עד 100 מ”ר – 700 ש”ח 
 • (לחומר שמחזיק עד 4 שבועות – כולל מלכודות זבובים שתופסות עד 70,000 זבובים)
 • הדברת זבובים בגינה עד 300 מ”ר – בין 800-1100 ש”ח 
 • (לחומר שמחזיק עד 4 שבועות – כולל מלכודות זבובים שתופסות עד 70,000 זבובים)
 • הדברת זבובים במקום גדול יותר – צרו קשר. 
 • הדברת זבובים טרום אירוע (חומר שמחזיק ל – 24 שעות) החל מ – 400 ש”ח ותלוי גודל המקום.מה מרחיק זבובים?

שמנים אתריים לבנדר, אקליפטוס, מנטה ועשב לימון – לא רק שריסוס שמנים אלה ברחבי הבית ייצור ארומה יפה, אלא גם ירתיע את אותם זבובים מציקים.למה יש לי כל כך הרבה זבובים בבית?

איך קיבלתי מכת זבובי בית? זבובי הבית הם אחד החרקים הנפוצים ביותר על פני כדור הארץ. הם מתרבים וניזונים בזוהמה, כולל זבל, צואה, אוכל נרקב או מקולקל. תברואה לקויה וסדקים לא אטומים בחלונות ובדלתות עלולים להוביל לנגיעות של זבובי הבית.איך אפשר לעשות הדברת זבובים בחצר?

פלפל קאיין הוא חומר דוחה זבובים טבעי ומרתיע גם חרקים רבים אחרים. מערבבים כוס מים אחת וכפית אחת של פלפל קאיין בבקבוק ערפול ומרססים אותו ליד הכניסה ובכל מקום שרואים זבובים. דוחי זבובים טבעיים אחרים כוללים לימון, מנטה, אקליפטוס, קמפור וקינמון.איך להיפטר מזבובים בבית?

עשבי תיבול ופרחים. ניתן לשתול עשבים ופרחים גם בגינה שלך וגם בחוץ כדי להרחיק זבובים מהבית שלך

חומץ וסבון כלים. תערובת של חומץ וסבון כלים יכולה , לעזור לכם ללכוד זבובים, פלפל קאיין ומים.

פיתיון מלכודת טבעי.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

בסרטון – מלכודת מפוצצת בזבובים (כנראה שהם גם מאוד אוהבים את הפיתיון (שמרים) שנמצא במלכודת)

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

מה זבובים אוכלים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..