מה חולדות אוהבות לאכול?

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אז מה חולדות אוהבות לאכול? בטח שאלתם את עצמכם (אם נתקלתם בחולדה ומצאתם מלכודת ישנה במחסן..)
חולדות נמשכות למזון עשיר בחלבון ושומן. דוגמאות למזונות עתירי חלבון כוללים אגוזים, זרעים, חמאת בוטנים וגבינה. מזונות שומניים כמו נקניק גם הם מאוד אטרקטיביים עבור חולדות. בגזרת הירקות – מה שמצאנו שמושך את המכרסמים בצורה הטובה ביותר זה דווקא אבוקדו. במקרים קיצוניים ששום דבר לא עובד נוסיף למלכודת גם שמן בוטנים ושמן טונה – לחיזוק הריח, השומן והחלבון שהן אוהבות לאכול. 

מה חולדות אוהבות לאכול? - אבוקדו

תוכן עניינים (שיעשה לכם חיים קלים)

אז מה חולדות אוהבות לאכול?

בסדר הבא: חמאת בוטנים (עם שמן בוטנים לחיזוק), במבה, אבוקדו, נקניק, גבינה אגוזים וזרעי חמנייה – אלו הם הטופ 7 של החולדות. 

שלב אחר שלבכיצד למנוע ממכרסמים מלהכנס לביתך?
אטמו נקודות כניסההצעד הראשון למניעת כניסת מכרסמים לביתך הוא לאטום את כל נקודות הכניסה שהם עשויים להשתמש בהם. חפשו סדקים או חורים בבית, רווחים סביב דלתות או חלונות (כולל רשתות קרועות) וכל פתח אחר שיכול לספק גישה למכרסמים.
הסירו מקורות מזוןדרך נוספת למנוע ממכרסמים להיכנס לביתך היא להסיר את כל מקורות המזון הפוטנציאליים שהם עלולים להימשך אליהם. אחסנו מזון במיכלים אטומים וטיפ למסעדות – לא לאחסן אוכל במגע ישיר עם הרצפה!
יש לכם חיות מחמד? אל תשאירו להם מזון בלילה ואפסנו את מזונם בכלי סגור – אם לא ניתן פירצה לגנב – הגנב (החולדה במקרה הזאת) לא יכנס. 
שמרו על בית נקי ולא עמוסלבסוף, אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע ממכרסמים להיכנס לביתך היא פשוט לשמור אותו נקי, לא עמוס וללא חדרים שאתם לא נמצאים בהם – אלו שאתם קוראים להם “מחסן”. חולדות ועכברים יודעים (בעיקר על ידי חוש הריח שלהם) מתי אנחנו משתמשים בחלל מסויים ומתי לא. ברגע שהם מבינים שחדר מסויים, מחסן בגינה או כל מקום אחר הוא לא נוכחות בני אדם – כמו דיירים מוגנים הם פורצים לשם, ועכשיו – לכו תפנו אותם.

אבל מה הפיתיון הכי הכי לחולדות?

חשוב להבין, אין פיתיון שהוא הכי הכי טוב לחולדות, שכן לחולדות שונות יהיו העדפות שונות. עם זאת, כמה פיתיונות הנמצאים בשימוש נפוץ כוללים:

אגוזים – אגוזים הם מזון עתיר חלבון שחולדות מוצאות שאין לעמוד בפניו. אגוזי מלך, שקדים ובוטנים הם כולם בחירה טובה.

זרעים – זרעים הם עוד מזון עתיר חלבון שמושך חולדות. זרעי חמניות (ממש כאילו הן צופות בדרבי) חולדות אוהבות לאכול במיוחד.

חמאת בוטנים – חמאת בוטנים היא מזון דביק המכיל גם חלבון וגם שומן, מה שהופך אותו לפיתיון עכברים וחולדות אידיאלי. רוצים לחזק את המלכודת? הוסיפו במבה או שמן בוטנים לחמאת הבוטנים לאקסטרה משיכה!

אבוקדו – ללא ספק מפתיע – גבוה ברשימה שלנו ככזה שלוכד חולדות בקלות, אולי בגלל הריח, הצבע ובעיקר כנראה בגלל אחוז השומן (הטוב והבריא) שקיים בו. 

גבינה – גבינה היא עוד מזון שומני שחולדות אוהבות לאכול – נכון שבמחשבה הראשונה חשבתם לשים להם גבינה? תחשבו שוב – יש מזונות שחולדות הרבה יותר אוהבות לאכול וגם כאלו שתופסות אותם יותר בקלות. 

נקניק – חולדות ועכברים מתים על נקניקים – הבעיה היחידה עם הנקניק שהוא נקניק (סתאאם). הבעיה שהנקניק מתייבש ומהר מאוד הופך פחות אטרקטיבי למכרסמים.

אם ניסיתם הכל – לא הצלחתם או בכלל לא בא לכם להתעסק עם הדברת חולדות – אנחנו כאן בשביל זה ❤️

מה חולדות אוהבות לאכול? - גרעינים שחורים

מהן הסכנות של המכרסמים

מכרסמים ידועים כמפיצים מגוון מחלות לבני אדם. חלק מהמחלות הללו כוללות:

 • תסמונת ריאתית: נגיף זה נישא בשתן, לשלשת ולרוק של מכרסמים. זה יכול להתפשט לבני אדם כאשר הם נושמים אבק מזוהם או אם הם באים במגע ישירות עם המכרסם – זה בעיקר יכול לקרות אם המקום בו אתם גרים מוזנח מאוד ואינכם מנקים שום דבר – במקומות סטנדרטיים שחולדה נכנסה אליו – רוב הסיכויים שזה לא יקרה.
 • סלמונלוזיס: זיהום חיידקי זה מועבר בדרך כלל לבני אדם באמצעות מגע עם מזון מזוהם או מים שנדבקו על ידי מכרסמים.
 • נגיף לימפוציטי choriomeningitis (LCMV): נגיף זה נמצא בשתן ובגללים של עכברים וניתן להעברה לבני אדם באמצעות מגע עם משטחים מזוהמים או מגע ישיר עם המכרסם.

 YETSINIA PESTIS: מחלה זו נגרמת על ידי החיידק  (מזכיר קצת את ” תגיד הרבה פעמים יינתי פרזי” – למי שנולד בסוף שנות ה 80) Yersinia pestis ומועברת בדרך כלל לבני אדם באמצעות פרעושים שנדבקו במכרסמים.

בתמונה צואה ושתן של חולדות שבחוסר הגיינה וניקיון יהוו סכנה בריאותית!

צואה של חולדות שמהווה סכנה לבריאות

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

מה חולדות אוהבות לאכול? חמאת בוטנים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..