נמלים עם כנפיים או טרמיטים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אין כמו התחושה של להבחין בחרק מעופף בבית ולתהות, “נמלים עם כנפיים או טרמיטים?” למי מאיתנו זה לא קורה?

 בעוד ששני המזיקים יכולים להוות מטרד, חשוב לדעת את ההבדל בין נמלים מעופפות וטרמיטים – במיוחד אם אתם מודאגים מהנזקים שהם עלולים לגרום, הן בבית והן הכלכליים אם לא יודעים להבחין נכון (הבדל בהדברה בין מאות שקלים לאלפי שקלים).כתבנו כמה מילים שיסכמו לכם ויעזרו לכם לדעת את ההבדלים בין נמלה מכונפת (נמלה עם כנפיים) לטרמיט (שלו תמיד יהיו כנפיים). 

נמלה מכונפת, נמלה או טרמיט

נמלה מכונפת

טרמיטים

טרמיט

כמה עולה הדברת טרמיטים?

הדברת טרמיטים הינה החל מ 29 ש”ח למ”ר. כלומר מחיר דירת 3 חדרים בממוצע נע בין 1800-2500 ש”ח עם 5 שנים אחריות! (קיימת אפשרות לטפל גם נקודתית)

האם טרמיטים אוכלים עץ?
כן! טרמיטים באמת אוכלים עץ! בטבע, טרמיטים ממלאים תפקיד משמעותי. הם עוזרים לעץ להפוך להומוס (לא חומוס). הומוס זה חומר אורגני מלא בנוטריינטים עבור הצמחים ומעלה גם את כושר ספיגת המים של הקרקע – כך שתוכל לספוג יותר מים.

האם טרמיטים יכולים לחדור בטון?

טרמיטים אינם יכולים לעבור בטון אבל כן לפרוץ דרך חורים בעובי של כרטיס אשראי.

מה משך תקופת האחריות בהדברת טרמיטים?

5 שנים! משך זמן האחריות להדברת טרמיטים הינו ל – 5 שנים. 

נמלים או טרמיטיםאיך מטפלים ומה עושים

מה עושים נגד נמלים מעופפות?

מרססים – לא ג’לים ולא פיתיונות יפתרו את הבעיה. נמלים מעופפות, מעוף כלולות או שאר התיאורים שבהם רואים כמות גדולה של נמלים במקום מסויים לא תמות בין לילה ואם לא תעשו כלום התופעה תימשך במשך 7-21 יום. עכשיו תוכלו להגיד לעצמכם – יאללה אז זה יעבור בקרוב והכל טוב, אבל איפה הבעיה? שזה לא “עובר” – הן פשוט הולכות להקים מושבות חדשות – אז תגידו לי אתם – לא עדיף לטפל בבעיה כשהיא קטנה? 

נמלים עם כנפיים בקיר – מה הפתרון?

ראיתם בנמלים עם כנפיים בקיר? קודם כל תחשדו בטרמיטים – הסתכלו על מבנה גופם, צבעם ופעילות החרקים – במידה ותזהו באמת שאלו הם טרמיטים, תאלצו לבצע הדברת טרמיטים (ע”י יצירת חיץ כימי בין המרצפות לחול שמתחת לריצוף) – במידה ואלו יהיו נמלים – תצטרכו לבצע הדברת נמלים – צלמו לנו או בדקו בעצמכם לפי התמונות שבאתר וכך נדע להתאים את ההדברה למזיק. 

הדברת טרמיטים

ההבדל בין נמלים מעופפות וטרמיטים.

איך להבדיל בין נמלים מעופפות וטרמיטים?

כנפיים

הדרך הקלה ביותר להבחין בין נמלה מעופפת וטרמיט היא לפי כנפיהן. לנמלים מעופפות יהיו שני זוגות כנפיים בגודל שונה, בעוד שלטרמיטים יהיו שני זוגות כנפיים בגודל זהה

אנטנות

דרך נוספת להבחין בהבדל היא לפי האנטנות שלהם. אנטנות נמלים מעופפות כפופות, בעוד שאנטנות טרמיטים ישרות

מבנה גוף

לבסוף, הסתכלו על מבנה גופם של החרקים – לנמלים מבנה גוף צר יותר בעוד שלטרמיטים מבנה גוף רחב יותר.

נמלים עם כנפיים או טרמיטים - מעוף כלולות

מה גורם לנמלים מעופפות וטרמיטים?

נמלים מעופפות נגרמות על ידי תופעה הנקראת “מעוף כלולות”.  מעוף הכלולות מתרחשים כאשר מושבת הנמלים מגיעה לגודל מסוים ומלכת הנמלים מחליטה לפצל את המושבה לשניים. זה קורה כי המושבה נעשית גדולה מדי ואין מספיק אוכל להסתובב.
המלכה במעוף הכלולות יחד עם הזכר (שגם הוא יהיה מכונף) יחגגו ולאחר מכן המלכה תבחר מקום חדש להקים בו קן נמלים. טרמיטים, לעומת זאת, נולדים עם כנפיים.

בונוס מטורף – בניגוד לנמלים רגילות שמקימות קנים חדשים במקומות חדשים, במעוף הכלולות של נמלת האש – הן חוזרות חזרה לקן כדי להגדיל אותו! זאת אחת הסיבות מבין רבות שנמלת האש מתפשטת בקצב מבהיל. 

נמלים עם כנפיים אחרי הגשם – מתי קורה כל הכיף הזה?

מעוף הכלולות קורה כאשר מזג האוויר משתנה בין לילה – מגשם וקור לשמש. לרוב זה קורה פעמיים בשנה – בסתיו ובאביב. אז שימו לב – במידה וצפיתם במעוף כלולות הבינו האם מדובר בטרמיטים או נמלים וכך נדע יחד איתכם (וכשנגיע גם נבחין או שתשלחו לנו תמונות) באופן הטיפול הדרוש. 

ההבדל בהתנהגות נמלים מעופפות וטרמיטים.

נמלים מעופפות עפות רק כשהן מוכנות להזדווג או להקים מושבה חדשה. הן יטוסו מסביב בחיפוש אחר בן זוג עד שימצאו אחד, לאחר מכן ישילו את כנפיהם כדי שיוכלו להקים מושבה חדשה ביחד. טרמיטים, לעומת זאת, יעופו מתי שירצו, לא משנה אם זה למטרות הזדווגות או לא. במידה ותמצאו כנפיים פזורות פתאום במרכז הבית (או סביב הפנאלים) הכוונה לא מחוץ לבית – חשדו דווקא בטרמיטים ולא בנמלים. 

הנזק שנמלים מעופפות וטרמיטים יכולים לגרום

הנזק שנמלים מעופפות יכולות לגרום

ידוע שנמלים מעופפות פולשות לבתים בחיפוש אחר מזון ומים. למרות שהן אינן מהוות איום רציני על בני אדם (חוץ מתחושת גועל קלה), הן עלולות לזהם מזון ולפגוע ברכוש. נמלים מעופפות מסוגלות גם לגרום לקצרים חשמליים על ידי זחילה לתוך ציוד אלקטרוני (במקרים נדירים).

נזקי הטרמיטים

הנזק שהטרמיטים עלולים לגרום

טרמיטים הם אחד המזיקים ההרסניים ביותר בעולם, וגורמים נזקים של מיליארדי שקלים מדי שנה (בכל העולם, כן?). הם ניזונים מעץ, נייר וחומרים אחרים המבוססים על תאית, שיכולים להרוס במהירות בתים ומבנים אחרים. הטרמיטים אוכלים גם דרך בידוד, קיר גבס וחיווט, מה שעלול להוביל לשריפות ולבעיות חמורות אחרות. עיקר הבעיה של טרמיטים הם הרס משקופים, דלתות וארונות מטבח.

נמלים עם כנפיים או טרמיטים? סיכום 

לסיכום, לשאלה – נמלים עם כנפיים או טרמיטים אנו מקווים שיש לכם כבר תשובה! שניהם מזיקים שונים בתכלית. כל חרק יכול לגרום נזק אחר ויש לוודא שאתם יודעים בדיוק בפני איזה מזיק אתם ניצבים. נמלים יכולות להיות מטרד אך טרמיטים יכולים לגרום לכם נזק כספי רב. כך או כך – אנחנו כאן איתכם – נדע לבצע את סוג הריסוס הייעודי עבורכם במחיר אטרקטיבי ובשירות שאנחנו מקווים – שאין שני לו. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נמלים עם כנפיים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..