עובדות ומיתוסים על ג’וקים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

לא שאנחנו סנגורים גדולים על ג’וקים, בכל זאת אנחנו הורגים אותם על בסיס יומיומי – אך אנו רוצים לעשות סדר במזיקיס לגבי כמה עובדות ומיתוסים על ג’וקים – שהגיע הזמן שנבאר. יכול להיות שאחרי שתקראו את זה תרגישו שיש לכם מה לשתף חברים, יכול להיות שתרגישו קצת חוסר נוחות בבטן אבל בטוח שנחדש לכם או יותר נכון ננפץ לכם מיתוס אחד או שניים שידעתם שאתם יודעים, ולא, זאת לא הייתה האמת.  

מחיר הדברת ג’וקים (כולל נמלים)

 • דירת סטודיו ריקה – 250 ש”ח 
 • דירת חדר – 280 ש”ח
 • דירת 2 חדרים – 300 ש”ח
 • דירת 3 חדרים – 350 ש”ח 
 • דירת 4 חדרים – 400 ש”ח 
 • דירת 5 חדרים – 500 ש”ח 
 • דירת 6 חדרים – 550 ש”ח 
 • בית פרטי? החל מ – 350 ש”ח (תלוי גודל הבית)
עובדות ומיתוסים על ג'וקים

#עובדה 1 על ג’וקים – כל הג’וקים בעולם נחשבים למזיקים

לא!

לא כל הג’וקים בעולם נחשבים לחיות מזיקות עבורנו, קיימים אלפי סוגים ומינים של ג’וקים ורק אחוז אחד נחשב לכזה! הג’וקים הנפוצים במחוזותינו הם בעיקר התיקן האמריקאי והגרמני, יש גם כאלה שזוכים לראות (ואנו זוכים להדביר) שהם – תיקן פסים חום והתיקן המזרחי. 

#מיתוס 2 על ג’וקים – ג’וקים ישרדו פצצה גרעינית!!

אז זהו ש..לא!
זה אולי המיתוס הגדול ביותר – שג’וקים יכולים לשרוד פצצה גרעינית והוא מיתוס בלבד. האמת היא שג’וק יכול לשרוד יותר קרינה מאיתנו בני האדם (עד פי 10 יותר) אך בשום אופן לא יעבור שואה גרעינית.
אל תדאגו, יש דרכים קלות יותר להיפטר מהם.

עובדות ומיתוסים על ג'וקים

#עובדה 3 על ג’וקים – ג’וקים ודינוזאורים – הם מאותה התקופה 

האמת היא איפשהו באמצע..
ג’וקים מתוארכים להיות בני 200 מיליון שנה ויש אפילו מאובנים של ג’וקים שמתוארכים להיות בני 350 מיליון שנה (אפילו לפני תקופה הדינוזאורים). אז בין אם אתם מאמינים לזה או לכך שהעולם נוצר לפני 5783 שנה (התשפ”ג שנים) תדעו שג’וקים תמיד היו פה ותמיד כנראה גם יהיו פה.

#מיתוס 4 על ג’וקים – האם אני מוגן מג’וקים אם אני שומר על הבית נקי?

לא!

ברור וטבעי שבית מלוכלך ימשוך אליו יותר ג’וקים כיוון שהג’וקים ימצאו שם יותר מזון ומקומות מחבוא, יחד עם זאת גם בבתים נקיים הג’וק תאמינו או לא ימצא מה לאכול. בבית נקי פשוט יהיה יותר קל למצוא את אזורי המחייה שלו (בניגוד לבית מלוכלך שאזורי המחייה שלו יכולים להיות כמעט כל מקום). בבית נקי תמצאו אותו לרוב בארון מתחת לכיור, מאחורי המקרר ובמקומות הנפוצים הרגילים. 

האם ג'וקים אוכלים הכל - עובדות ומיתוסים על ג'וקים

#עובדה 5 על ג’וקים – האם ג’וקים באמת אוכלים הכל?

כן! 

אבל לא כמוני, אני מעיד על עצמי שאני אוכל הכל אבל לא אוכל גבינות, דגים, פירות ים (שמנת וחמאה בכלל לא) ופיצות – חוץ מזה הכל. 

ג’וקים – הם באמת אוכלי כל, החל מאוכל אמיתי (שאריות של בני אדם) עד תאי עור מתים על הרצפה + כל מה שבין לבין. 

#מיתוס 6 על ג’וקים – ג’וקים חיים עשרות ומאות שנים

לא!

ג’וקים יחיו בין כמה חודשים ועד מספר מועט של שנים – בהתאם לסוג התיקן. 

# עובדה 7 על ג’וקים -ג’וקים נמצאים בכל מקום בעולם 

נכון!

ג’וק היא חיה שיודעת להסתגל די בקלות לכל סביבה . זה לא אומר שבכל סביבה יימצאו אותו סוג של ג’וקים. המקום היחיד בו אין ג’וקים נכון להיום הוא…היא… יבשת אנטרטיקה.

#עובדה 8 על ג’וקים – ג’וקים יכולים לשרוד ללא מזון במשך תקופות ארוכות

נכון! 

רוב הג’וקים ישרדו עד חודש ללא מזון! מאחר והם חרקים בעלי דם קר. יחד עם זאת, ללא מים הם ישרדו שבוע ימים ב-ל-ב-ד!

האם ג'וקים מהירים

#עובדה 9 על ג’וקים – ג’וקים מהירים! 

נכון ! ג’וקים יכולים להגיע למהירות של  5 קמ”ש כשהם מתחילים לפחד והם במצב של בריחה (פלייט מוד). יחסית לגוף הקטן שלהם זאת מהירות מרשימה מאוד! אתם תראו אותם בורחים במהירות שיא לכל עבר או כשאתם זורקים עליהם כפכפים ומנסים בכוחות עצמכם להרוג אותם, או כשאנחנו מרססים בור ביוב או פותחים אותו רק כדי לראות מה קורה בפנים – כאשר הג’וקים חשים סכנה הם מתחילים לרוץ לכל עבר – וכשהם רצים, הם רצים. 

האם ג’וקים יכולים להחמיר אלרגיות?

כן!
ג’וקים מייצרים חלבונים (מכירים מעדן ג’וקים פרו?) שאנשים יכולים לפתח רגישות אליהם, בעיקר למי שכבר סובל מאסתמה. עקבות של צואת ג’וקים שג’וקים משאירים יכולים גם לתרום להופעת תגובות אלרגיות אצלכם.
ג’וקים יכולים גם לסחוב יחד איתם בקטריות שירעילו את האוכל ומשטחי המזון שלכם – לכן חשוב שאם כבר ראיתם שג’וקים מסתובבים אצלכם בבית, מעבר לביצוע הדברת ג’וקים גם לנקות הכל כמו שצריך. 

ג’וקים יכולים לחיות בלי הראש שלהם?

כן!
ג’וק יכול לחיות עד שבוע בלי הראש שלו! אז אם חשבתם שג’וקים זה מגעיל, נסו לדמיין ג’וק ללא ראש.. איך קורה הפלא הזה? ג’וק נושם דרך חרירים קטנים בקצה פלח גופו ויש לו מערכת זרימת דם פתוחה. מאחר והוא אינו זקוק לראש שלו כדי לנשום הוא עדיין יכול לשרוד תקופה יפה ללא הראש.
מה שבסוף כן יהרוג אותו, זה הרבה פעמים מה שגם קורה לנו אחרי לא מעט מנות אלכוהול – הג’וק ימות מהתייבשות.

האם כל הג’וקים עפים?

לא!
בארץ בעיקר ניתקל בשני סוגים עיקריים של תיקנים – והם כמו שאתם כבר צריכים לדעת – התיקן האמריקאי והתיקן הגרמני. 
אז לשניהם יש כנפיים, אך רק לתיקן האמריקאי יכולת אמיתית לעוף!
התיקן הגרמני (הקטן והבהיר יותר) אינו יכול לעוף. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

תיקן לוחש

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..