עכבר בבית

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אם אתם מתמודדים בכישלון מפואר (כי עדיף כישלון מפואר מחלומות במגירה) עם בעיית עכבר בבית, אתם לא לבד.
עכברים הם אחד המזיקים הנפוצים ביותר בארץ. הם לא רק מהווים מטרד, אלא שהם גם יכולים להפיץ מחלות ולגרום לאלרגיות (בלי להפחיד אבל שמענו כבר בעבר על עכברת בצפון, לא?) והם גם יכולים לגרום נזק רב לרכוש שלך, בדגש על אוכל, קווי תקשורת, חשמל וכו’.

אז יש ברכה בעמלכם או בעברית, יש דרך להיפטר מעכבר בבית?

החדשות הטובות הן שיש דרכים יעילות ומהירות להיפטר מעכברים, הם הרבה פחות חכמים מחולדות ואפשר אפילו לתפוס כמות יפה של עכברים במלכודת אחת (ספויילר – מולטי קאץ). איך עושים את זה לבד? ואיפה הערך המוסף שלנו בתור מדבירים? בכתבה הבאה 

יש לי כלב חתול, הרעל לא מסוכן לו?

כן ולא.. אם הכלב יאכל את הרעל ברור שזה יהיה לו מסוכן אך הסיכוי שזה יקרה קטן מאוד עד לא קורה בכלל. את הרעל אנחנו מניחים בתוך תיבות האכלה סגורות במפתח מיוחד (ככה שגם אתם לא תוכלו לפתוח) ואין מקום לבעלי החיים שלכם להכנס לשם. הרעל תלוי על סליל מתכת ובצורה הזאת אנחנו יכולים לעשות ביקורת 3-4 שבועות לאחר ההדברה הראשונית כדי לבדוק כמה רעל נאכל מתוך תיבת האכלה.

קיים סיכון בהרעלה משנית – הכוונה שהכלב יאכל את העכבר המורעל אך נאכל לומר לכם שאם זה לא קורה לנו בגן החיות התנכ”י, ואם זה לא קורה לנו בספארי בר”ג ואם זה לא קרה ב – 10 שנים האחרונות רוב הסיכויים שזה פשוט לא יקרה. 

עכבר בבית בתוך הקיר – מה עושים?

קורה אחת ל..באמת אולי אחת לשנה שעכבר מת בתוך קירות או במקום שאי אפשר להוציא אותו (הנמכות גבס וכו’). גם כאן יש פתרון. הפתרון שיש לנו הוא סופח ריח – המחליף את הריח הרע של הגופה בריח ניטרלי. בכל מקרה, אם לא תגעו בגופה במשך שבועיים שלושה הריח יעבור – אך ברגע שנניח את סופח הריח במקום הריח הרע מיד יוחלף באחד ניטרלי. 

על מה לשים לב כשבוחרים במדביראיך לבחור את המדביר שלכם?
ביקורותקראו את הביקורת על המדביר שלכם – האם ממליצים עליו מספיק אנשים? רק נאמר שעלינו יש מעל 240 המלצות גוגל, 660 המלצות מידרג (בציון 9.97-9.98) והמלצות פייסבוק נוספות. מעבר לזה תמיד אנחנו מבטיחים וזה גם רשום לנו על החולצות – איחרנו להדברה? ההדברה חינם! 
מחיריםודאו מראש כמה תעלה לכם ההדברה – אצלנו תדעו מראש ואו תקבלו טווח בהתאם לתיאור הבעיה ולגודל הבית. מחיר ההדברות הינו החל מ – 350 ש”ח. בדירות בדר”כ נע בין 350-450 ש”ח ובבתים פרטיים בין 350-600 תלוי בגודל הבית ובגודל הצרה. 
רישיונותכמובן שטיפול במכרסמים ושימוש ברעלים דורש רישיון הדברה בתוקף. פשוט שאלו את המדביר שמגיע אליכם מה מספר הרישיון שלו – אם הוא ישמח להציג בפניכם אזי שיש לו רישיון ואם יתחמק כנראה שאין לו. בכל מקרה במזיקיס עובדים רק מדבירים עם רישיונות. תוכלו עוד לברר על רישיונות במאגר הרישיונות של המשרד להגנת הסביבה. צוות מזיקיס הינו נושא ברישיון 2110 (דור הלל לוי) ו – 3005 (דימיטרי קולסניקוב). במידה ומדביר שעובד איתנו בשת”פ יגיע אליכם (כזה שאנו סומכים עליו) גם לו יהיה רישיון משלו.  
קקי של עכבר

מדוע עכברים בבית הם בעיה

עכברים יכולים להפיץ מחלות.

ידוע כי עכברים מפיצים מגוון מחלות, חלקן יכולות להיות קטלניות (במקרים נדירים ובמצב שהסניטציה נוראית). הם יכולים להעביר מחלות ישירות, דרך הנשיכות שלהם, או בעקיפין, על ידי זיהום מזון או משטחים בצואה שלהם. חלק מהמחלות שעכברים יכולים להפיץ כוללות:

 • Hantavirus – וירוס זה נישא על ידי עכברי צבי ועלול לגרום למחלות נשימה חמורות בבני אדם. זה בדרך כלל מתפשט כאשר אנשים באים במגע עם שתן או צואת עכברים נגועים.
 • סלמונלוזיס – זיהום חיידקי זה מועבר לרוב דרך מזון מזוהם, אך הוא יכול להתפשט גם במגע עם עכברים נגועים. התסמינים כוללים שלשולים, הקאות וחום.
 • וירוס לימפוציטי choriomeningitis (LCMV) – וירוס זה נישא על ידי עכברי בית ועלול לגרום לדלקת קרום המוח (דלקת של המוח וחוט השדרה) בבני אדם. זה בדרך כלל מתפשט כאשר אנשים באים במגע עם שתן או צואת עכברים נגועים.
קקי של עכברוש

(בתמונה קקי של חולדה, קקי של עכבר יהיה יותר קטן וצר – דמויי אורז בר שחור)

עכברים בבית יכולים לגרום לאלרגיה

עכברים הם אחד הגורמים הנפוצים ביותר לאלרגיות בתוך הבית. הם משילים את פרוותם ללא הרף, ומשאירים מאחוריהם קשקשים שיכולים לעורר תגובות אלרגיות אצל אנשים רגישים תסמינים של תגובה אלרגית לקשקשים בעכבר כוללים:

 • התעטשות
 • נזלת
 • עומס
 • עיניים דומעות
 • גרון מגרד

עכברים בתוך הבית יכולים להרוס רכוש – התופעה הנפוצה ביותר

עכברים ידועים בהרגלים ההרסניים שלהם. הם מכרסמים חוטים ובידוד, שעלולים לגרום לשריפות (לא מזמן שמענו על מסעדה בחולון שנשרפה כתוצאה מכרסום חוטי חשמל, ואנחנו כעובדים בגן החיות התנכ”י יודעים ורואים שבעבר השמידו עכברים וחולדות לוחות חשמל יקרים), והם גם לועסים מוצרי עץ ונייר, שעלולים להזיק לרהיטים, ספרים ופריטים אחרים בבית. בנוסף, עכברים מרבים להשתין בכל מקום שהם הולכים, מה שעלול לשנות את צבע הקירות, להרוס את הריצוף ובכלל להגעיל את בני משפחתם באופן כללי. 

במידה ועכבר כירסם בביתכם פירות שהיו בחוץ – הקפידו לזרוק אותם מבלי לחשוב פעמיים.

עכבר כרסם קופסת קורנפלקס – זרקו את הקופסא לפחהיתרונות בלקנות חדש למרות המחיר (שימו לב, יש עכשיו קורנפלקס של קרפור בפחות מ – 10 ש”ח, אין לי מניות, יותר נכון הלוואי והיו לי), עולים בכל קנה מידה על החסרונות בחלילה לאכול משהו מורעל. 

כאשר יש עכבר בבית ואנו רוצים לבצע הדברה נגדו רצוי תחילה להוציא “מזון מתחרה” מחוץ לתחום – לכן במידה ונתקלתם כבר בצואת עכברים בבית או בעכבר עצמו הכניסו למקרר את הפירות והירקות, אל תשאירו מזון בחוץ אלא בתוך ארון המזווה או המקרר ובקיצור אל תתנו פירצה לגנב. 

עכבר בבית

עכברים הם חיות ליליות. מתחבאים במהלך היום ויוצאים לצוד וללכלך בלילה. לכן אם נתקלתם בעכבר ביום דעו לכם שיש ככל הנראה יותר מאחד. אם נתקלתם בעכבר במהלך הלילה ולא תפסתם אותו או בודדתם אותו, אל תחפשו אותו במהלך היום כי לא תמצאו. 

מה אתם יכולים לעשות? סגרו חלונות בלילה ובדקו שכל הרשתות שלמות ולא מכורסמות (קרה לנו לא פעם אחת שעכברים כרסמו רשתות וכך נכנסו לבתים). 

עכבר בבית נתפס על ידי מלכודת קפיץ

היתרונות של הדברה

ההדברה פשוט יעילה.

הדברה היא דרך יעילה להיפטר מעכברים. אנו משתמשים במגוון שיטות להיפטר מעכברים, לרבות מלכודות קפיץ (כאלו שהורגות במקום), מלכודות מולטי-קאץ’ – כאלו שמספר רב של עכברים נכנסים ואין להם דרך לצאת, פיתיונות מורעלים, ועוד. אנו נתאים כל פתרון לבעיה, ישנם מקומות שמלכודות כאלו יתאימו וישנם בתים שנצטרך להשתמש הן ברעלים והן במלכודות. 

זה לא יקר.

נכון שיקר זה יחסי, אך בנינו, המחירים במזיקיס גם ככה ממוצעים – נמוכים מהשוק והשירות? טוב, ההמלצות מדברות בעד עצמן. עלות הדברת עכברים נעה החל מ – 350 ש”ח ומאמירה ככל שהבעיה חמורה יותר ואו שטח הבית גדול יותר. ביחס להרס ולעוגמת הנפש שעכבר יכול לגרום עלות ההדברה בטלה בשישים. 

בהדברת עכבר בבית – אין צורך לצאת מהבית

עכבר בבית? זאת לא סיבה לצאת מהבית. בהדברת עכברים אין שימוש בחומרי הדברה כמו שמשתמשים בהדברות חרקים (ג’וקים, נמלים, פשפשים ועוד) – כך שהדבר אינו מסכן אתכם, לא כרוך בהוצאתכם מהבית או בעלי החיים שלכם ואינה גורמת לטרחה נוספת.

מחיר הדברת לכידת חולדות ועכברים 

 • דירות בבניין החל מ- 350 ש”ח 
 • בית פרטי – החל מ- 400 ש”ח
 • בתי עסק – החל מ- 300 ש”ח (ותלוי תקופה)
 • מסעדות ובתי קפה (החל מ – 300 ש”ח)  

מחיר הדברת חולדות ועכברים לבניין-(ועד הבית)

 • הדברת בניין לחולדות ועכברים – 2-4 קומות – 450 ש”ח 
 • הדברת בניין 5 קומות לחולדות ועכברים – 500 ש”ח 
 • הדברת בניין 6 קומות לחולדות ועכברים – 550 ש”ח
 • הדברת בניין 7 קומות לחולדות ועכברים – 600 ש”ח 
 • הדברת בניין 8 קומות לחולדות ועכברים – 650 ש”ח 
 • כל קומה נוספת – תוספת של 50 ש”ח לקומה.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

עכבר בבית

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..