עקיצות יתושים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

כמה אנחנו מחכים למזג אוויר נעים, כזה של 25-27 מעלות, אם אפשר להוסיף בריזה קלה שתישוב ותבדר את הבלורית שלנו אז מה טוב. מי שעוד מחכים למזג אוויר כזה הם היתושים, ואם אתם יושבים במרפסת או בגינה שלכם ואתם לא לבד (במילים אחרות, עוקצים אתכם) יש מה לעשות. יש פתרון לעקיצות היתושים.

כמו המדוזות ביולי אוגוסט גם היתושים מגיעים כשהטמפ’ עולות ואם אתם לא תנקטו בצעדים יזומים כדי להפחית את מפגע היתושים אז תתחילו תוך מספר דקות להבין לעומק איך עקיצות יתושים מרגישות. 

למה בכלל יתושים עוקצים?

נתחיל מהסוף, זה לא היתושים שעוקצים אלא היתושות שעוקצות (הנחמה היחידה שהן עוקצות גם נשים). יתושות עוקצות אותנו לא מהנאה, או כדי לשרוד. יתושים בכלל ניזונים מנקטר צמחים. היתושות שעוקצות עושות את זה כדי לקבל את אותה מנת הדם שתעזור להם בתהליך הרבייה שלהן. 

ועוד משהו מנחם, רוב היתושים לא יעקצו אותנו, את בני האדם. יתושים מעדיפים לעקוץ בדרך כלל חיות קטנות מאיתנו כמו יונקים קטנים, ציפורים וזוחלים – אז כשאתם הולכים על הדברת יתושים – תדעו שאתם עושים גם להם טובה גדולה מאוד. 

עקיצות יתושים - עקיצות במרפק

מחיר הדברת יתושים

 • הדברת יתושים כתוספת להדברה אחרת כמו ג’וקים ונמלים למשל – החל מ- 250 ש”ח בלבד! 
 • הדברת יתושים בגינה עד 50 מ”ר – 500 ש”ח (לחומר שמחזיק בין 30-45 יום) 
 • הדברת יתושים בגינה עד 100 מ”ר – 700 ש”ח (לחומר שמחזיק בין 30-45 יום) 
 • הדברת יתושים בגינה עד 300 מ”ר – בין 800-1100 ש”ח (לחומר שמחזיק בין 30-45 יום) 
 • הדברת יתושים במקום גדול יותר – צרו קשר. 
 • הדברת יתושים טרום אירוע (חומר שמחזיק ל – 24 שעות) החל מ – 400 ש”ח ותלוי גודל המקום.
עקיצות יתושים - איך להימנע ואיך להיפטר מהם מהר

אז למה בכל זאת יתושים עוקצים אותנו?

נתחיל בעובדה שאנחנו אשמים בזה שאנחנו מושכים אותם אלינו. ליתושים חושים מחודדים והם יודעים לזהות כל מיני מאפיינים ביולוגיים שעוזרים להם לזהות את הקורבנות שלהם. חום גוף, ריח, תזוזה – כל אלה הם סימנים מצויינים ליתושים, אך מה שיתושים אוהבים יותר מכל הוא ריח הפחמן הדו חמצני שנפלט מאיתנו וכן הכימיקלים שאנו פולטים בזיעה (וזאת הסיבה שיש יתושים שנמשכים יותר לאנשים מסויימים).
לבוש אדום ובצבעים כהים גם כן ימשוך את היתושים אליכם (לכן הקפידו על לבוש לבן-בהיר) כדי לא למשוך את היתושים דווקא אליכם.

עקיצות יתושים – מה קורה כשנעקצים? 

כשיתושה עוקצת היא מזריקה כמו קשית ארוכה שחודרת את העור ומוציאה ממנו דם. אחרי שהיא פוצעת את העור היא מחפשת את כלי הדם כדי למשוך ממנו כמה שהיא צריכה וגם מזריקה תוך כדי חומרים נוגדי קרישה כדי שהדם ימשיך לזרום במהירות. היתושה תסיים לשתות אתכם רק כאשר היא צרכה 4 פעמים את משקל גופה בדם שלכם!

עקיצות היתושים מגרדות בעיקר בגלל אותו רוק שהיתושה מזריקה (אותו רוק שמונע מהדם להיקרש). הרוק הנ”ל גורם לרוב לתגובה אלרגית מזערית בגוף שלנו והתוצאה היא אותו סימן אדום נפוח ומגרד שנעלם לאחר מספר ימים (לאלו שאינם רגישים לעקיצות יתושים, וכן, יש כאלו). 

עקיצות יתושים - עקיצות על הרגל

איך עקיצת יתוש נראת?

עקיצת יתוש מופיעה מיד לאחר שהיתושה מסיימת לקחת את כל הדם שהיא צריכה. בניגוד לעקיצות פשפשים, שלהן לוקח עד 6 ימים להופעה על הגוף שלנו, ביתושים זה מיידי.
העקיצות יכולות מעט להשתנות מאדם לאדם אך לרוב הם יהיו עגולות ובצבע אדום או לבן, לחלקן יהיו נקודה במרכז העקיצה והן יהיו מגרדות מאוד.איך להיפטר מעקיצות יתושים?

זה קשה לא לגרד את העקיצות הללו, אבל אין ברירה תצטרכו להתאפק. הבעיה שאם תגרדו יכול להתחיל להתפתח לכם זיהום ואו לרדת לכם דם ממקום העקיצה.
אם כבר גירדתם וזיהמתם את האזור אז אזור העקיצה יהיה אדום, נפוח וירגיש חם. אם זה המצב אצלכם אתם כבר צריכים להיוועץ עם רופא. 

אם עוד לא הגעתם לשם והכל בסדר ופשוט כמה יתושים חגגו עליכם כשהייתם בחוץ מרחו אלוורה, ביפנטן, טראומיל או כל חומר מרגיע אחר על גבי העקיצה. לאחר מריחת המשחה אתם כבר לא תרגישו את הצורך לגרד והעקיצה תיעלם מעצמה לאחר מספר ימים. מאיזה סימפטומים עליכם להיזהר? 

תגובות לעקיצות יתושים יכולות לכלול: נפיחות, אדמומיות, גירוד. כל זה בסדר אך למי שיש בעיה במערכת החיסונית או שהוא רגיש לעקיצות יתושים התופעות עלולות לכלול גם חום ונפיחות בבלוטות הלימפה. 

לצערנו, יתושים מובילים איתו פתוגנים שיכולים לגרום למחלות בבני אדם (בעבר ככה אנשים חלו במלריה בישראל, זוכרים את ייבושי הביצות וכו’?). יתושים גם יכולים להעביר מחלות נוספות כמו הדנגה, הצ’יקונגניה, זיקה ועוד. 

אם נעקצתם על ידי יתושים וחלילה אתם מתחילים לחוש בכאבי ראש, חום, כאבי גוף, נוקשות בגוף, בלוטות לימפה מוגדלות, דיסאוריינטציה, חולשה או פריחה בגוף – עליכם להיוועץ מיד עם רופא.

אז אחרי כל זה, הבנתם שעליכם לבצע הדברת יתושים? איך מבצעים ומה הם הדרכים הטבעיות להעלים יתושים? כנסו להדברת יתושים עם מזיקיס, למדו איך אנו מבצעים את זה ואיך אתם יכולים בשיטות פשוטות להפחית את היתושים בחצר ביתכם. 

שאלות על יתושיםתשובות קצרות על הדברת יתושים
מה מושך יתושים לגינה שלך?מים עומדים! חפשו מים עומדים בכל מקום בגינה שלכם. אל תחפשו ביצות! גם קערה קטנה שעומדת למעלה מ – 7 ימים עונה להגדרה של “מים עומדים”.
איך מבוצעת הדברת יתושים בפועל?בעזרת מיכל ריסוס שמחובר למפוח חשמלי. באירועים נקודתיים בעזרת חומר הדברה שמשמש להדברות מעופפים כללית ובמקרים בהם רוצים בין 30-60 יום של שקט בעזרת חומר בשם BUG.
האם אפשר לבצע הדברת יתושים בבית או בדירה?לצערנו לא. על גבי חומר ההדברה ליתושים רשום “לשימוש חיצוני בלבד” לכן – יש להשתמש בחומר ההדברה בחוץ בלבד. מה גם שהיתושים נמצאים על הצמחייה ולא בתוך הקירות שלכם.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

עקיצות יתושים - עקיצות במרפק

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..