עקיצות פרעושים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

כל הרגל ובעיקר אזור הקרסול התמלא בעקיצות? סביר שאילו עקיצות פרעושים

נקבת פרעוש אחת יכולה להטיל עד 18 ביצים ביום. הפרעושים הינם חרקים זעירים באורך של כ: 1-6 סנטימטר הם בדרך כלל שטוחים וצבעם חום-אדמדם שחור (לנו מרחוק נראים הפרעושים כמו נקודות שחורות קטנות שקופצות).
 פרעושים הם טפילים קטנים וחסרי כנפיים התלויים בדם של בעלי חיים אחרים לתזונה. לאורך ההיסטוריה הם הואשמו במחלות ומגפות בגלל נטייתם לעבור מאכילה על פונדקאים כמו חולדות וכלבים לאכילה על בני אדם. הסוג הנפוץ ביותר של פרעושים הם פרעושי החתול.
אבל איך אתם יודעים אם ננשכתם על ידי פרעוש? אל דאגה, כל מה שאתם צריכים על עקיצות פרעושים לדעת בכתבה (הלא קצרה) לפניכם:

מחיר שקוף

עלות הדברת פרעושים הינה החל מ – 250 ש”ח ותלויה בגודל הדירה הבית.

אחריות

אחריות – האחריות לפרעושים הינה לחצי שנה! בהדברת פרעושים אתם גם מקבלים על הדרך הדברת ג’וקים ונמלים (ללא תוספת תשלום).

לכמה זמן לצאת מהבית?

במידה ותחליטו לרסס – תצטרכו לצאת לשעה מהבית. בעל החיים האהוב שלכם יזדקק ל – 6 שעות יציאה מהבית (כמו גם נשים בהריון ותינוקות).

תוכן עניינים (שיעשה לכם חיים קלים)מחיר הדברת פרעושים (כולל ג’וקים ונמלים)

 • דירת סטודיו ריקה – 250 ש”ח 
 • דירת חדר – 350 ש”ח
 • דירת 2 חדרים – 400 ש”ח
 • דירת 3 חדרים – 450 ש”ח 
 • דירת 4 חדרים – 550 ש”ח 
 • דירת 5 חדרים – 600 ש”ח 
 • דירת 6 חדרים – 700 ש”ח 
 • בית פרטי? החל מ – 350 ש”ח (תלוי גודל הבית)

האם הדברת פרעושים מזיקה לבריאות?

לא, אבל כן יש להקפיד על הכללים. יש לצאת לשעה מהבית לאחר ביצוע ההדברה (נשים, ותינוקות ל – 6 שעות) בע”ח תלוי הגודל בין 6-12 שעות. 

עם אילו חומרים אתם משתמשים בהדברת פרעושים?

בתוך הבית אנו נשתמש בחומר בשם: “אדמירל סופר” (או חומר דומה לו כמו דלתא פורטה לתברואה) ובהדברות בחוץ נשתמש בחומר בשם “אימפקט” לביצוע הדברות פרעושים בשטחים חיצוניים בלבד. כל החומרים הללו מכילים IGR לקטילת ביצי הפרעושים.

במה שונה ריסוס פרעושים מריסוס ג’וקים ונמלים?

בריסוס פרעושים משתמשים בחומר שנקרא IGR. החומר הנ”ל הינו נגד ביצי הפרעושים (שלא מתים ב”ריסוס הרגיל”). מעבר לזה, בריסוס פרעושים מרססים את כל הרצפה ולא את הפנאלים בלבד.

במידה ואני לא מצליח לזהות את המזיק עצמו האם ניתן להזמין אתכם שתאבחנו את הבעיה?

כן, שלחו לנו תמונה בווטאסאפ למספר – 054-686-34-86 או לחצו על הכפתור בצד ימין ונאבחן באהבה.

למה פרעושים עוקצים אותנו?

פרעושים הם אקטופרזיטים של בעלי חיים, כלומר הם חיים בצד החיצוני של הגוף וצריכים להאכיל את הדם של בעלי חיים אלה כדי לייצר ביצים. מכיוון שהפרעושים בדרך כלל מאכילים ומטילים את ביציהם בזמן שחיית המחמד ישנה. אזורי המנוחה של חיית המחמד הם המקום שבו יימצאו הכי הרבה פרעושים. חיות מחמד רוכשות פרעושים בחוץ בחצר, מה שעלול להוביל להתפשטות פרעושים בתוך הבית. 

איך בני אדם מקבלים פרעושים? פרעוש יכול לקפוץ יותר מ-200 פעמים לאורך גופו. בקנה מידה אנושי- זה כמעט 400 מטר. השיא האולימפי בקפיצה לרוחק הוא פחות מ-10 מטרים (רק שתדעו). עם הידע הזה, קל להבין איך פרעוש יכול לקפוץ מחיית המחמד הביתית אליך. אבל חיות המחמד הם לא היחידות בסיכון. פרעושים יכולים גם לחיות בחצר האחורית שלכם ולהאכיל חיות חוצות,   או למצוא מקורות מזון בחצר של השכן שלכם.

עקיצות פרעושים - פרעוש על היד

איך נראות עקיצות פרעושים?

עקיצות פרעושים גורמות לבליטות אדומות בצורת עיגול על העור, מוקפות בצורת הילה. חומרת הגירוד תלויה בתגובת האדם הננשך, אך רובם חווים גירוד קיצוני; אלה האלרגיים לעקיצה עלולים גם לפתח פריחות. תגובות אלרגיות יכולות להימשך עד 24 שעות.

איך ניתן לזהות עקיצות פרעושים?

קשה להבחין בהבדל בין עקיצת פרעוש לבין עקיצת יתוש. כתמים אדומים דומים יכולים להיות גם תוצאה של סוג אחר של עקיצת חרקים או תגובת עור. יש לבדוק באיזו תדירות העקיצות מתרחשות, ובאילו שעות של יום או לילה, יכול לעזור לצמצם את האשמים ולהבחין באיזה מזיק מדובר. מציאת ראיות בפועל היא הטובה ביותר ויכולה לגרום לזיהוי מוקדם יותר. אם העקיצות נמשכות, פנו אלינו ונעזור לכם עם זיהו ודאי של החרק שעוקץ אתכם. אם מתפתחת תגובה אלרגית או חשש רפואי יש לפנות לרופא מיידית.

עקיצות פרעושים מגרדות ברגליים

שאלות על פרעושיםתשובות קצרות
מה המחיר להדברת פרעושים?מחיר הדברת פרעושים (כולל בתוכו גם ג’וקים ונמלים) הינו החל מ – 250 ש”ח
איך מכינים את הבית להדברת פרעושים?חשוב להבין – הפרעושים יכולים להיות בכל מקום בבית לכן – חשוב להרחיק את החפצים מהקיר כמה ס”מ (כדי לרסס את כל הפנאלים) ובמקביל להרים הכל מהקרקע (“כאילו מכינים את הבית לספונג’ה”).
מה משך זמן האחריות בהדברת פרעושים?6 חודשים. על הדרך אתם מקבלים גם אחריות שנה לג’וקים וחצי שנה לנמלים.
איפה עקיצות הפרעושים יופיעו לראשונה?באזור הקרסוליים. לאחר מכן הפרעושים יטפסו לאזור המפשעות והבטן התחתונה ומשם לגב.

למה עקיצות פרעושים מגרדות כל כך הרבה?

במהלך מפגש האכלה, פרעושים משחררים רוק המכיל נוגדי קרישה למחזור הדם שלנו פעולה זו מגבירה את זרימת הדם שלך, מה שמקל על הפרעוש להאכיל. הגוף שלך מאבד את שאריות הרוק כחומר זר. בתגובה, הוא שולח אות אזהרה למערכת החיסונית שלך, ומפעיל אותו להתחיל לייצר היסטמין. שחרורו של היסטמין גורם לעקיצת הפרעוש להתנפח, וכתוצאה מכך נוצרת הבליטה אדומה קטנה. תהליך דומה קורה עם יתושים וזאת חלק מהסיבות מדוע העקיצות נראות דומות.

מה יכול לגרום לתגובה אלרגית? 

כל אחד מגיב אחרת לעקיצות חרקים. יש אנשים שמפתחים סבילות לרוק יתושים ואז הוא הופך לפחות זר לגוף וכתוצאה מכך יש סיכוי נמוך יותר לתגובה אלרגית, ואז עקיצות פרעושים יקרו בתדירות נמוכה יותר מאשר עקיצות יתושים. תגובה אלרגית מתרחשת כאשר הגוף מגיב בצורה מוגזמת לרוק המשתחרר מעקיצת הפרעושים. אצל אנשים רגישים יתר על המידה,   הגוף מעבד את הרוק כרעיל ומגדיל את כמות היסטמין ששוחרר וזה עלול לגרום לפריחות או כוויות. בעלי חיים יכולים גם לקבל תגובה אלרגית לעקיצות פרעושים.

חתול מגרד בגלל פרעושים

על מנת להשמיד את הפרעושים בצורה יעילה ולנקות את הבית יש לפעול על פי השלבים הבאים:

 1. הסר את כל הפריטים, כגון צעצועים, בגדים ומזון לחיות מחמד מכל הקומות- לשטוף או להחליף מצעים לחיות מחמד.  הפרעושים נוטים להיות בסביבת חיות המחמד במצעים ובמקום השינה שלהם.
 2. יש לשאוב היטב את כל השטיחים והשטיחים, כולל מתחת למיטות וריהוט מרופד.
 3. נקו את כל המרצפות ושאבו את כל הרצפה.
 4. שטפו את הבית עם המון מים *ממש הציפו את הבית במים*.
 5. טפלו במקביל לבית גם בחיות המחמד שלכם – אם יש לכם כלב או חתול ישנם כדורים נגד פרעושים (ברבקטו ודומיהם) ואו קולרים נגד פרעושים.

 בבתים עם התפשטות פרעושים פעילה, יש ליישם טיפול כמה שיותר מהיר ויעיל. אנשי המקצוע אצלנו במזיקיס יודעים להיפטר מפרעושים באמצעות המוצרים העדכניים ביותר לבקרת פרעושים. המאמצים צריכים להיות ממוקדים באזורים שבהם חיות מחמד נחות או ישנות.

עקיצות פרעושים מול עקיצות פשפשים

עקיצות פרעושים מול עקיצות פשפשי המיטה:

למרבית האנשים יש קושי להבדיל בין עקיצת פרעושים לבית עקיצת פשפשי המיטה להלן ארבע דרכים נוספות שבהן נוכל לבדוק – מי עוקץ אותך ?

איך הם נראים שונים?

להבין בין עקיצות פרעושים ופשפשי מיטב יכול להיות אתגר. הסיבה לכך היא שכולם מגיבים אחרת. עקיצות הן מפשפשי מיטה והן מפרעושים עלולות לגרום לבליטות אדומות עגולות על פני העור. פרעושים נוטים יותר לנשוך סביב הקרסוליים או הרגליים התחתונות. עם זאת, הדרך היחידה לזהות את האשם מאחורי עקיצת פרעושים או עקיצת פשפשי מיטה היא למצוא ראיות של המזיק עצמו. במידה והעקיצות בצוואר, בפנים או בחזה זה סימן ראשוני לעקיצות פשפשי מיטה ולא פרעושים.

סימנים לפשפשים בבית בבסיס מיטה

איפה פשפשים נמצאים?

פשפשים הם קטנים, ולעתים קרובות להשתמש בנקיקים קטנים בשולי מזרנים, כיסאות או ספות להסתיר. כאשר מנסים לקבוע אם יש לך עקיצות של פשפשי מיטה או עקיצות פרעושים, זה גם רעיון טוב לבדוק סימנים של פשפשים מאחורי רהיטים, ולאורך לוחות בסיס, רצפות ושטיחים. לסימנים נוספים של פשפשי מיטה – בלינק. 

איך אתה יכול לזהות את האשם מבלי למצוא את המזיק?

אם אתה חושב שאולי יש לך עקיצת פרעושים או עקיצת פשפשי המיטה, יש כמה דברים שונים שאתה יכול לחפש כדי להחליט איזה סוג של ביס זה. גם הפרעושים וגם הפשפשים משאירים מאחור את מה שכמה מומחים מכנים “לכלוך חרקים” או צואה. לכלוך חרקי פרעושים הוא אדום-שחור. כאשר מעורבב עם זחלים מתפתחים, ללכלוך זה יש מראה מלח ופלפל.   גללי חרקים במיטה לעתים קרובות נראים יותר כמו כתמים שחורים (שאינן זזות כאשר מעבירים עליהן את האצבע).  הם נמצאים בדרך כלל על משטחים שבהם בני אדם נוטים לישון (חפשו בכפלי המזרון ובבסיס המיטה).

עקיצות פרעושים לעומת עקיצות פשפש המיטה: האם אחד יותר מדאיג מהשני?

עקיצות פשפש המיטה ועקיצות פרעושים מציבות סוגים שונים של בעיות. להדביר פשפשי מיטה יכול להיות קשה מאוד. פשפשים בבית יכולים להוביל לילות חסרי מנוחה רבים, ולבליטות מגרדות על העור שלך. עם זאת, פשפשים אינם נשאים ישירים של פתוגנים אנושיים. הפרעושים, לעומת זאת, הואשמו בלפחות כמה מחלות כולל מגפת הדבר.  זה הופך אותם לדאגה בריאותית גדולה. פרעושים יכולים גם להיות מסוכנים לחיות מחמד ביתיות, במיוחד לחיות מחמד שזה עתה נולדו שיכולות להפוך לאנמיות אם הפרעושים לוקחים יותר מדי דם.

עקיצות פשפשים

אילו סוגים של פרעושים נושכים בני אדם?

פרעוש אנושי (פולקס  איראטנים)

הפרעוש האנושי נמצא ברחבי העולם. הוא ניזון ממגוון יונקים, כולל בני אדם, ציפורים, כלבים ותרנגולות. למרות שמו, המארח המקורי שלו הוא חזיר.

פרעוש צ’יגו (טונגה פנטרנס)

פרעוש הצ’יגו, המכונה לעתים ג’יג’ר, מתחפרת בעורו של הפונדקאי. הוא נשאר שם לצמיתות אלא אם כן הוסר בניתוח. אין עדויות שלו בישראל, פרעוש הצ׳יגו נמצא לפעמים על תיירים הנוסעים מאזורים טרופיים של אפריקה ומרכז ודרום אמריקה.

פרעוש עכברוש מזרחי (קסנופסילה צ’ופיס)

הפרעוש הזה, שנמצא ברחבי העולם, ניזון בדרך כלל מחולדות, עכברי בית וארנבות זנב כותנה. הוא נושך בני אדם בקלות ובעבר הואשם בהפצת מספר מחלות.

פרעוש החתול ( Ctenocephalides פליס)

פרעוש החתול הוא הפרעוש הנפוץ ביותר, המהוו  90 אחוז מהפרעושים שנמצאו על חיות מחמד. עקיצות פרעושים של חתולים על בני אדם יכולות להיות נפוצות עבור אלה שטיפלו בחתולה שעומדת להמליט, במצב כזה של חתולה ממליטה החתולה לא זזה ממקומה זמן רב, הפרעושים מזהים את זה ועטים עליה.

איך נראות עקיצות פרעושים על בני אדם?

עקיצת פרעושים על עור אנושי נראית דומה לנשיכת יתוש. זה מסומן לעתים קרובות על ידי בליטה אדומה עם הילה. רוב עקיצות הפרעושים גורמות לגירוד קיצוני, אם כי חומרת התגובה תלויה באדם, עד כמה הם רגישים והאם הם אלרגיים.

נתקלת בעקיצה כזאת או אחרת? פנו למזיקיס – ונשמח לתת לכם אבחנה ושירות.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
js_loader

מחיר הדברת פרעושים – כמה עולה להדביר פרעושים?

גודל הביתמחיר הדברת פרעושים
דירת סטודיו ריקה250 ש”ח 
דירת 1-2 חדרים400 ש”ח 
דירת 3 חדרים450 ש”ח
דירת 4 חדרים550 ש”ח
דירת 5 חדרים600 ש”ח
דירת 6 חדרים700 ש”ח
בית פרטי החל מ – 350 ש”ח 

סרטון כיצד להיפטר מפרעושים שהפקנו עבור “מידרג”

היה קטע שעניין אתכם במיוחד?

עקיצות פרעושים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..