פרעושים בבית

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

מכירים את התחושה שאתם נכנסים הביתה, אבל מרגישים שמישהו כבר בבית? שמים לב לנקודות שחורות קטנות שקופצות? מגרדים ככה עם עקב הרגל על הרגל השנייה ולא בטוחים למה? כנראה שיש לכם פרעושים בבית והגיע הזמן לטפל בזה – וכמו שאומרים – יפה שעה אחת קודם. 

איך יודעים אם יש פרעושים בבית?

קודם כל אם נעקצים ברגליים – ולא מדובר בעקיצה אחת שתיים אלא בעקיצות רבות סביב אזור הקרסול. נכנסתם הביתה והתחלתם להתמלא בעקיצות? ברכותינו – יש לכם פרעושים בבית. איך מטפלים, מה עושה המדביר, מה עליכם לעשות ואיך ניתן לפתור את זה אולי לגמרי לבד? כל זאת ועוד (סתם אולי רק כל זאת) – בכתבה הבאה. 

פרעושים בבית? פרעושים לכלב?

צפו בסרטון שצילמנו אי שם ב 2018 למידרג – על הדברת פרעושים

איך להכין את הבית להדברת פרעושים?

בהדברת פרעושים אנו מרססים את כל המרצפות ואת כל הפנאלים בבית – לכן ההכנה שלכם בראש ובראשונה היא “להכין את הבית לספונג’ה”. כלומר, להרים כמה שיותר חפצים מהרצפה ולחשוף אותה עד כמה שניתן. 

מה אסור לרסס בהדברת פרעושים?

אנו לא מרססים:
1. ספות.
2. מזרונים.
3. שטיחי שאגי.

תפקיד המדבירתפקיד הלקוח
לתת לכם הנחיות כיצד להכין את הבית לפני ההדברה“להכין את הבית לספונג’ה” – כלומר להרים כל מה שניתן מהקרקע ולהרחיק חפצים מהקיר
להכין את הבית להדברה במידה ולא הוכן כראוילהסביר למדביר היכן נעקצתם בבית, היכן ראיתם פרעושים או סימנים לפרעושים, הכין נמצאים  אזורי המנוחה של בע”ח.
לתת לכם הנחיות כיצד להתנהג לאחר הריסוס – כולל אם יש לך בעלי חייםלצאת לפרק הזמן שהמדביר מסביר לכם שעל פי תווית חומר ההדברה אסור להיות בשטח המרוסס. לקחת ברצינות את ההנחיות לבעלי החיים כיוון שהם יותר רגישים מאיתנו
לרסס את כל השטח המטופל (כלומר את כל מרצפות הדירה)לשאוב אבק מהשטיחים, ספות, מזרנים, אזורי המנוחה של בע”ח ולשים במכונת כביסה בכביסה חמה – סדינים, המצעים שלכם ואת המצעים של בעלי החיים (שטיחים, סמרטוטים וכו’). 
לוודא איתכם לאחר 48 שעות שהתופעה מאחוריכםאם לאחר 48 שעות אתם עדיין נעקצים יש לשטוף את הבית עם הרבה מים – אם לאחר מכן עדיין נעקצים – יש ליצור קשר עם המדביר לטיפול נוסף (כמובן שבמסגרת האחריות וללא תשלום נוסף.
פרעושים בבית

פרעושים בבית בלי חיות

אחת השאלות הנפוצות ביותר שלנו כאשר מתקשרים אלינו להתעניין בהדברת פרעושים היא:”יש לכם חיות בבית? יש בעלי חיים כמו כלב או חתול?” ואתם תמהים למשמע השאלה ואומרים:לא! ולא מבינים איך הצרה הזאת נפלה עליכם. 

ואז השאלה השנייה שלנו היא: תגידו, יש מישהו או מישהי שמאכיל.ה חתולים בחצר הבניין? ואז אתם נזכרים שכן, ושראיתם חתולה שבדיוק המליטה ומשם הכל מובן. 

הוקטור מספר אחת להעברת פרעושים היא המלטת חתולים זה לא חייב להיות אצלכם בבית זה יכול להיות ברחבת הבניין, בחצר שלכם ובסתם חתולים שהחליטו לאמץ אתכם או את המרפסת שלכם (אל תנסו את המוצרים להרחקת חתולים שמוכרים – זה לא עובד). 

אז אם אין חיות בבית זה לטובתכם כן? זה אומר שיהיה לכם יותר קל להיפטר מהפרעושים לבד – תנסו ואם לא תצליחו נשמח לסייע. 

פרעושים בבית - חתול מתגרד

פרעושים הדברה

טוב, החלטתם שעליכם לבצע הדברה או כי לא הצלחתם לטפל בבעיה לבד, או כי יש לכם גם בעל חיים בבית או כי סתם בא לכם להתפנק ולפתור את הצרה הזאת במהירות שיא. אז יש פרעושים ויש לבצע הדברה – איך עושים את זה? 

פרעושים בבית - שאיבת אבק

הכנת הבית להדברת פרעושים 

בהדברת פרעושים אנו מרססים את כל המרצפות ואת כל הפנאלים בבית – לכן ההכנה שלכם בראש ובראשונה היא “להכין את הבית לספונג’ה”. כלומר, להרים כמה שיותר חפצים מהרצפה ולחשוף אותה עד כמה שניתן. 

אנו לא מרססים:

 • ספות
 • מזרונים
 • שטיחי שאגי

התפקיד שלכם הוא לשאוב אבק מהספות, המזרונים והשטיחים הללו. הסיבה שלא מרססים אותם היא ראשית כי זה לא כל כך חוקי ושנית כי זה מסוכן. 

ריסוס בכל האזורים האחרים כולל שאיבת אבק שלכם מהמקומות שאותן אנו לא נרסס יפתור לכם את בעיית הפרעושים בבית תוך 48 שעות. 

בנוסף אם אתם מרגישים עקיצות או חושדים בסימנים לפרעושים – שטפו את הבית עם הרבה מים 48 שעות לאחר סיום ההדברה. 

אם לאחר מכן אתם נעקצים ואו חושדים בפרעושים צרו עימנו קשר ונגיע לטפל בבעיה. 

פרעושים אקונומיקה

האם אקונומיקה תחסל את הפרעושים? התשובה הקצרה היא כן. שטיפה של הרבה מים לאו דווקא עם חומרי ניקוי אבל כמובן שהם יכולים רק להוסיף יהרגו את הפרעושים הקיימים בבית. הבעיה היא מה יקרה לפרעושים חדשים שיגיעו (אם כתוצאה מזה שאתם תביאו או בעלי החיים שלכם) וכאן התשובה היא שהם ימשיכו לחיות ולשגשג. לכן אם אתם מנסים להיפטר מהפרעושים לבד – כל עוד אין לכם בעלי חיים ואתם מפסיקים להביא פרעושים מבחוץ (למשל אם כבר הפסיקו להאכיל את החתולים או שפשוט הדבירו את הבניין) – יכול מאוד להיות שניקיון מאסיבי של הדירה ע”י אקונומיקה ושאיבת אבק תפתור את בעיית הפרעושים בבית שלכם.

פרעושים בבית טיפול טבעי

לכל הדרכים שישאירו את הפרעושים מאחוריכם בטיפול לבד – כתבנו את הכתבה – הדברת פרעושים DIY – שווה להציץ.

פרעושים בבית עם בעלי חיים 

החברים שלכם על 4 הם גורם מעולה להכנסת פרעושים הביתה – זה לא אומר שצריך להרוג אותם (סתם צוחק, יש לי כנעני בבית ולפעמים מה לעשות, אתם יודעים..) – אלא לטפל בהם במקביל לטיפול בבית. התייעצו עם הוטרינר שלכם כיצד לטפל בפרעושים על גבי בעל החיים שלכם. לרוב זה יהיה באמפולות או בכדורי ברבקטו. 

קחו בחשבון – כל עוד תנסו להיפטר מפרעושים לבד לא תצליחו אם לא תטפלו גם בבעל החיים במקביל (וגם אז יהיה לכם קשה). 

במידה ויש בעל חיים ברשותכם – ההמלצה הכי טובה שלנו היא להזמין אותנו להדברה – תאמינו לנו – לרוב נעזור לכם לפתור המון בעיות בעצמכם בלי שתזדקקו לנו – אנחנו רוצים לבנות אמון, מבחינתנו זה הדבר(ה) באמת החשוב ביותר – אך להדביר פרעושים בבית כשיש בעל חיים כמעט בלתי אפשרי בלי הדברת פרעושים. 

האם הדברת הפרעושים בבית מסוכנת לבעלי החיים?

הדברת פרעושים מסוכנת לבעלי חיים אם לא מקשיבים להוראות שלנו. על גבי תווית חומרי ההדברה אין 

התייחסות לבעלי חיים אך מהניסיון המצטבר שלנו (יותר מ- 10 שנים) הפקידו על הכללים הבאים: 

כלבים קטנים – בין 12 שעות ללילה מחוץ לבית 

כלבים בינונייםגדולים, חתולים, ארנבים – 6 שעות יספיקו 

תוכי, אוגרים וחיות קטנות אחרות – 24 שעות מחוץ לבית 

לגבי חיות אחרות צרו קשר ונדע להתאים לכם את זמן היציאה לפי סוג החיה. 

הדברה בבית עם בעלי חיים

באיזה חומר משתמשים כאשר מבצעים הדברת פרעושים בבית?

ישנם 3 חומרי הדברה עיקריים בכל הנוגע להדברת פרעושים

 1. אדמירל סופר – חומר הדברה לפרעושים המכיל IGR ופותר בעיה של פרעושים בנגיעות נמוכה – בינונית. רוב הפעמים אדמירל סופר מספיק כדי לפתור בעיות בדירות בבתים פרטיים
 2. אימפקט – חומר הדברה לפרעושים המכיל IGR ונועד לשימוש חיצוני בלבד – כאשר אנו נתקלים בפרעושים עקשנים בחוץ או כאשר מטפלים בחצר בניין – נשתמש בחומר אימפקט. 
 3. ברקת – חומר הדברת לפרעושים המכיל IGR והוא הקטלני ביותר מבחינת החומרים. הוא “חזק” עד פי 2 מהאדמירל ונשתמש בו רק במקרי נגיעות פרעושים קשה. הברקת לעיתים יכולה לגרום להרעלות קלות לבעלי החיים אם לא מקפידים על בין 12-24 שעות הרחקה של בע”ח מהאזורים המרוססים. 

לסיכום – ברוב המקרים נשתמש באדמירל סופר – אתם תצטרכו לצאת לשעה, תינוקות, נשים בהריון ובע”ח (באופן כללי) ל – 6 שעות. 

אחריות על הדברת פרעושים בבית

אחריות להדברת פרעושים בבית הינה 6 חודשים (ועל הדרך תקבלו גם 6 חודשי אחריות לנמלים ושנה אחריות לג’וקים). האחריות הניתנת היא בבית בלבד ולא תקפה בגינות ובחוץ באופן כללי אבל אם תתקלו בבעיות שלא נגמרו ע”י הריסוס הראשוני נשמח לסייע לכם גם ללא תשלום. אנחנו מאמינים בלקוחות לכל החיים ונרצה להשאיר אתכם הכי מרוצים שבעולם. 

רק קחו בחשבון – שאם יש בעלי חיים (לא מטופלים) בחוץ הממשיכים לרבוץ ולהמליט יהיה קשה עד בלתי אפשרי בלי העזרה שלכם למנוע לגמרי את התפשטות הפרעושים בחוץ. הדברה זה לא קסם וכאן ידרש גם שיתוף פעולה מצידכם. פתרנו עד היום (ומאז 2010) המון מקרים של פרעושים בחוץ כך שהמשימה אינה בלתי אפשרית – רק דורשת מאמץ משני הצדדים. 

פרעושים בבית מחיר 

אז אחרי כל “החפירה” (אבל תודו שנהנתם שהחכמתם קמעה, כן יש מילים כאלו) כמה עולה להדביר פרעושים בבית? 

אז המחיר הינו החל מ – 250 ש”ח לדירת סטודיו ריקה ועולה ככל שהשטח המטופל גדל. ראו הכל בטבלה המצורפת 

גודל הביתמחיר הדברת פרעושים
דירת סטודיו ריקה250 ש”ח 
דירת 1-2 חדרים350-400 ש”ח 
דירת 3 חדרים450 ש”ח
דירת 4 חדרים550 ש”ח
דירת 5 חדרים600 ש”ח
דירת 6 חדרים700 ש”ח
בית פרטי החל מ – 350 ש”ח 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברת פרעושים - פרעושים בבית - שאיבת אבק

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..