פשפשים בבית

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

פשפשים בבית או בשמם האחר פשפשי מיטה הם חרקים קטנים, צורתם אובלית והם בצבע חום אדמדם האוכלים דם של בעלי חיים או בני אדם. פשפשים בוגרים בעלי גוף שטוח בערך בגודל של זרע תפוח, לאחר שהם אוכלים, גופם מתנפח וצבעם הופך ליותר אדום.

הפשפשים אינם עפים, אך הם יכולים לנוע במהירות על פני רצפות, קירות ותקרות. נקבות הפשפשים יכולות להטיל מאות ביצים, שכל אחת מהביצים בגודל של כתם אבק, במשך כל החיים.

פשפשים בבית - פשפש המיטה בבית

פשפשים צעירים, הנקראים גם נימפות, משילים את עורם חמש פעמים לפני שהם מגיעים לבגרות והם צורכים ארוחה של דם לפני כל נשירה. בתנאים נוחים ואידיאלים הפשפשים יכולים להתפתח במלואם תוך חודש אחד בלבד ולהתרבות בעוד שלושה דורות או יותר במשך שנה אחת בלבד.

תוחלת החיים של הםשפשים היא בין ארבעה לשישה חודשים. למרות שחלק מהפשפשים הנמצאים בתנאים אידיאלים יכולים לחיות עד כשנה אחת.

למרות שהם מהווים מטרד גדול, הם אינם נחשבים כמזיקים מעבירי מחלות.

שקיפות

במזיקיס אנו דוגלים בשקיפות מלאה – המחיר לחדר לטיפול בפשפשים הוא כ – 1500 ש”ח (עם שנה אחריות ושינה ערבה מהלילה הראשון).

מחפשים סימנים?

תוכלו למצוא סימנים לפשפשים לבד ובכוחות עצמכם בעזרת הכתבה הבאה. חפשו סימנים דומים לתמונות, במידה וגיליתם תוכלו אף לנסות להיפטר מהם לבד.

כיצד אנו מטפלים?

בנוסף לטיפול בחום (שאורך בממוצע שעתיים לחדר) אנו מבצעים טיפול באמצעות חומר הדברה בשם סנטור – לאחר הריסוס יש לצאת ל – 6 שעות מהחלל המרוסס (לרוב חדר השינה). אפשר להיות בחדרים אחרים כמובן.

מחיר הדברת פשפש המיטה

 • הדברת פשפש המיטה בחדר שינה – 1500 ש”ח 
 • הדברת פשפש המיטה ב – 2 חדרים – 2500 ש”ח
 • הדברת פשפש המיטה ב – 3 חדרים – 3500 ש”ח
 • הדברת פשפש המיטה בכל הבית – צרו קשר
 • הדברת פשפש המיטה בהוסטל מלון – צרו קשר

האם אפשר למצוא לבד את הסימנים?

בוודאי – תוכלו לבדוק לפי התמונות שבכתבה ובאתר שלנו איך הסימנים נראים והאם הם מופיעים אצלכם.

איזה סוג של טיפול אתם מציעים לפשפשים?

במזיקיס אנו מציעים טיפול בחום לפשפשי מיטה עם שנה אחריות ושינה ערבה כבר מהלילה הראשון!

סוג המזיקסימנים
פשפשים במיטה 

נקודות שחורות כמו כתמים על גבי בסיס המיטה, גב המיטה ובכפלי המזרון.

פשפשים בגב המיטה

הרחיקו את גב המיטה מהקיר, חפשו פשפשים או סימנים שנראים כמו כתמים שחורים. יש לכם בד על גב המיטה? תצטרכו לקרוע אותו כדי למצוא את הפשפשים ואת הסימנים שהם השאירו.

פשפשים בארוןבמידה ומצאתם פשפש או סימן לפשפשים בארון הבגדים עליכם לכבס את הבגדים בכביסה חמה – 60 מעלות ומעלה או לשים במייבש כביסה למשך 45 דקות. לא יכולים לא את זה ולא את זה? הכניסו את הבגדים העדינים (בשקית סגורה) למקפיא או שימו באוטו שעומד בשמש ישירה (חום קיצוני או קור קיצוני יהרוג את את הפשפשים).
פשפשים במזוודה בתיקאם חזרתם ממלון, צימר או מוטל רוב הסיכויים שהפשפשים שהבאתם הביתה הגיעו יחד עם המזוודה או התיק שלכם. כבסו את התיק בכביסה חמה או הכניסו למייבש ואם מדובר במזוודה שאבו אותה מכל פינה, הכניסו לשקית אטומה ושימו בשמש בתוך האוטו ביום חם (אגב, טיפול בחום יפתור גם את זה).
חרקים אחרים שעוקצים

פרעושים – עיקר העקיצות יהיו ברגליים ואתם תרגישו עקיצות גם ביום וגם בלילה (בניגוד לפשפשים ששם תרגישו רק בלילה). 
יתושים – בעיקר בשעות אחה”צ – ואם בלילה אז לא מתחת לבגדים (נעקצתם בלילה מתחת לבגדים? חשדו בפשפשים).
קרציוני (כיני) יונים – לרוב תרגישו יותר גירודים ופחות עקיצות – חפשו קן יונים בסביבת דירתכם או ביתכם.
עכבישים – לרוב תראו עקיצה בודדת ולא סריית עקיצות כמו בפרעושים או פשפשים.

איפה הפשפשים מתחבאים?

פשפשים בבית - סימנים לפשפשים

פשפשים עלולים להיכנס לביתכם בלי אזהרה דרך מזוודות לאחר שהייתם בחופשה, ביגוד שרכשתם לאחרונה, מיטות וספות משומשות שקניתם מיד שניה וגם דרך פריטים אחרים. גופם השטוח מאפשר להם להתחבא בחללים זעירים, ברוחב של כרטיס אשראי. בניגוד לנמלים או דבורים, לפשפשים אין קן, אך הם נוטים לחיות בקבוצות במקומות מסתור. מקומות המסתור המועדפים שלהם הם בדרך כלל במזרנים, קפיצים, בסיס מיטה וראש מיטה מבד, שם יש להם גישה נוחה לנשוך אנשים בלילה.

למרות זאת, עם הזמן הם יכולים להסתובב בחדר השינה שלכם, לזוז לכל מקום קטן או מקום מוגן. הם גם עלולים להתפשט לחדרים אחרים בבית או לדירות סמוכות.

מכיוון שפשפשים חיים אך ורק על דם, העובדה שהם נמצאים בבית אינו סימן ללכלוך או חוסר היגיינה. סביר להניח שאפילו תמצאו אותם בבתים מצוחצחים למדי ובחדרי מלון באותה תדירות כמו שהם יימצאו בבתים מטונפים. ולכן לא משנה כמה תנקו את הבית לאחר שגיליתם פשפשים, הם לא יעלמו לבדם.

סימנים לפשפשים - פשפשים בבית

סימנים למכת פשפשים בבית

אם אתם מתעוררים בבוקר או באמצע הלילה עם גירודים בגוף שלא היו לכם כשהלכתם לישון, ייתכן שיש לכם פשפשים שעקצו אתכם בלילה, במיוחד אם קיבלתם או קניתם מיטה משומשת או רהיטים משומשים אחרים לפני הלילה בו החלו העקיצות.

סימנים נוספים לכך שאולי יש לכם פשפשים כוללים:

• אם אתם מזהים כתמי דם על הסדינים, הציפה או הציפית שלכם

• אם מופיעים כתמים כהים של צואת פשפשים על סדינים, מזרנים, מצעים, בסיס המיטה או על הקירות

• במידה ויש לכם כתמי צואה של פשפשים, קליפות ביצים או עור מושל באזורים שבהם מסתתרים פשפשים

• אם ישנו ריח חזק של עובש המופרש מבלוטות הריח של החרקים

אם אתם חושדים בהדבקה, הורידו את כל המצעים ובדקו היטב אם יש סימנים של הפשפשים או ההפרשות שלהם. הסר את הסדינים או מגן המזרן ובדקו בחלקו התחתון של המזרן ליד הקפיצים האם מופיעים סימנים המתוארים לעיל, ובחנו היטב את החיבורים של בסיס המיטה לחיפוש כתמים כהים.

כמו כן, בדקו את חלל החדר שמסביב למיטה, כולל בתוך ספרים, טלפונים או מכשירי אלקטרוניקה, קצה השטיח ואפילו בשקעי חשמל. בדוק את הארון שלכם, מאחר והפשפשים יכולים להיצמד לבגדים. אם אינכם בטוחים לגבי סימני פשפש המיטה, אתם מוזמנים להסתכל בתמונות המצורפות או התקשרו למדביר (אפשר גם אלינו 🙂 ), שיידע מה לחפש.

אם אתם מוצאים סימני נגיעות, התחלו בצעדים כדי להיפטר מהפשפשים ולמנוע את התרבותם.

פשפשים בבית - פשפשים לאחר טיפול בחום

שיטות טיפול ביתיות לפשפשים בבית

כדי להיפטר מפשפשים צריך קודם כל להתחיל בניקיון יסודי של המקומות בהם חיים הפשפשים.
על הניקיון לכלול את הדברים הבאים:
• ניקוי הבדים – יש לכבד את המצעים, הוילונות, והבגדים בתוכנית הרתחה במכונת הכביסה ולאחר מכן לייבש אותם במייבש ברמה הגבוהה ביותר. נעליים, בובות ופריטים אחרים אשר לא ניתנים לכביסה בטמפרטורה גבוהה ייבשו במייבש על חום גבוה למשך 30 דקות. שימו לב להוראות יצרן של הפריטים מאחר והם עלולים לההרס מעל טמפרטורה מסויימת.
• השתמשו במברשת נוקשה ושפשפו את תפרי המזרן כדי להסיר את הפשפשים והביצים שלהם לפני שאיבת האבק.
• שאבו את המיטה והאיזור שמסביבה בתכיפות. לאחר השאיבה, רוקנו את מיכל השואב אל תוך שקית ניילון עטומה, קשרו אותה היטב והניחו בפח האשפה מחוץ לבית.
• עטפו את המזרן שלכם בכיסוי הדוק עם רוכסן העוטף את המזרן משני צדדיו כדי למנוע מפשפשים להיכנס או לברוח. פשפשים עשויים לחיות עד שנה ללא האכלה, לכן השאירו את הכיסוי על המזרן שלכם לתקופה של לפחות שנה כדי לוודא שכל הפשפשים במזרן מתים.
• תקנו סדקים בקיר ואף שקלו להדביק טפטים על הקיר כדי להיפטר מהפשפשים במקומות נוספים שהם יכולים להסתתר.
• סדרו באלגן ועומס שיש מסביב למיטה.

במידה והמזרן שלכם נגוע בפשפשים ניתן לשקול להחליף אותו למזרן חדש, עם זאת הקפידו לטפל בפשפשים בשאר הבית כדי שהם לא יעברו למזרון החדש שלכם.

סימנים לפשפשים בבית בבסיס מיטה

הדברת פשפשים בבית

למרות שניקוי האזורים הנוגעים יכול להיות יעיל לשלוט בפשפשים בהתחלה, אך כדי להיפטר מהם לחלוטין מומלץ לעשות הדברה בחום ושימוש בחומרי הדברה ע״י מדביר מוסמך. שימו לב שבמידה ואתם מרססים בעצמכם את המיטה ייתכן שאתם עלולים להשתמש בחומרים שאינם בטיחותיים לריסוס של מזרנים וחדרי שינה ולכן מומלץ להזמין מדביר מקצועי.

עקיצות פשפשים - הסוף לאחר טיפול פשפשים בבית

הדברת פשפשים בחום – השיטה של מזיקיס

פשפשים מתים כאשר הם נחשפים לטמפרטורות גבוהות למשך תקופה ממושכת. אם הטיפול בחום מבוצע כראוי, זה ההליך היעיל ביותר להפטר מפשפשים בבית.

כאשר מדבירים מקצועיים ומוסמכים להדברה בחום של פשפשים מבצעים את הטיפול בחום, הם מחממים את החדר הנגוע לטמפרטורה של עד כ-70 מעלות צלזיוס (בפועל מעל 52.2 מעלות הפשפשים מתים תוך כמה דקות) באמצעות תנורים ומכשור ייחודי.

פשפשים בבית - הדברת פשפשים בבית עם מזיקיס

אנחנו במזיקיס היחידים שמשתמשים ומתמחים בהדברת פשפשים בחום בישראל בעזרת מכשור מיוחד שייבאנו מארצות הברית.

במהלך הטיפול בחום, נעשה שימוש בתנור חימום חשמלי ייחודי כדי לשמור על רמות גבוהות של חום לאורך זמן וכדי להבטיח את חיסול כל הפשפשים ומזיקים נוספים הנמצאים בחדר. תהליך ההדברה בחום אורך בין 2-3 שעות לחדר ולאחריו נעשה ריסוס להשלמה סופית של הטיפול.

טיפול בחום לפשפשים סימנים לפשפשים

 

האם טיפול בחום לפשפשים בבית עלול לפגוע בבית או בחפצים?

למרות שטיפול החום בחדר בביתך יכול לקחת הרבה שעות, הטמפרטורה לא מספיק גבוהה כדי לגרום לנזק קבוע במבנה של הבית.

עם זאת, חשוב שכל האנשים, חיות המחמד, צמחים, ופריטים נוספים הרגישים לחום יועברו מהאזור המחומם למשך מספר שעות בזמן ביצוע הפעולה. אל תדאגו, המדביר המקצועי שיבוא להדביר את הפשפשים בבית שלך ייעצו לכם מתי בטוח לחזור לבית ואילו חפצים מומלץ להזיז בטרם הטיפול בחום.

פשפשים בבית - רואים סימנים? צריכים טיפול בחום.

מה חשוב להזיז לפני טיפול בחום?

1. צמחי בית וחיות מחמד
2. אלכוהול, מזון טרי ומזון שיכול להנמס (למשל, שוקולד)
3. כל סוג של תרופה
4. כל דבר שעשוי משעווה או פלסטיק העלול להנמס
5. כל פריט הסגור בלחץ (למשל, דאורדורנטים, מוצרי קוסמטיקה נוספים, בקבוקי או פחיות שתייה קלה, בקבוקי יין וכו׳)
6. פריטים דליקים ותחמושת נשק חם
7. כלי נגינה מעץ
8. ציורי שמן
9. טלפונים, טאבלטים, מחשבים ניידים ומכשירים אלקטרוניים אחרים

לפני תחילת הטיפול בחום, דברו עם המדביר המקצועי שמבצע את הדברת הפשפשים בחום בבית שלכם כדי להבין אילו פריטים יכולים להישאר במקום לאורך התהליך. ניתן להניח חפצים פגיעים בפחי אחסון ולהשאיר אותם מחוץ לבית למשך כל הטיפול. יידעו את המדביר המוסמך על הפריטים אלה, מאחר וייתכן שהוא יצטרך לבדוק אותם ולטפל בהם בנפרד כדי לוודא שלא תכניסו מחדש את הפשפשים לביתכם.

צעדים נוספים שתוכל לעשות כדי לסייע בהגנה על חפצים מפני טיפול בחום בפשפשים הם (באישור המדביר בלבד):
1. כיבוי וניתוק כל האלקטרוניקה.
2. כיסוי מסכי מחשב וטלוויזיה בשמיכות נקיות.
3. כיבוי כל המאווררים והמזגנים.

סימים לפשפשים טיפול בקיטור

האם קיטור יכול להרוג פשפשים בבית?

בעקרון התשובה הכללית היא – כן. קיטור גם מפזר חום עוצמתי ויכול לעזור להרוד פשפשים בוגרים, צעירים וביצי פשפשים. עם זאת, רוב סודי מכשירי הקיטור אליהם יש לאנשים גישה לא מגיעים לטמפרטורות מספיק גבוהות כדי להרוג ביעילות את הפשפשים, ולכן חשוב לפנות למומחה להדברת פשפשים בחום מאחר ולהם יש גישה לציוד מקצועי יעיל ביותר.

כיצד מדבירים במזיקיס את פשפשי המיטה? (טיפול בחום)

רוצים לחזור לפסקה שאהבתם במיוחד?

סימנים לפשפשים בבית בבסיס מיטה

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..