פשפשים פשפשי מיטה וכל מה שביניהם

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

המון פעמים אנחנו נשאלים שאלות רבות ומגוונות על פשפשי המיטה. האם הם עפים? מתי הם עוקצים? האם ניתן לראות אותם? ואיפה לעזאזל הם מתחבאים?? במאמר הקצר הבא ננסה לסקור לכם כמה מהשאלות הנפוצות ביותר על פשפשי המיטה (או הפשפשים אם תרצו).

איך לדעת אם יש פשפשים במיטה?

כדי לדעת אם יש פשפשים במיטה ראשית היינו ממליצים לכם לחפש את הסימנים שהם משאירים מאחוריהם. לא צריך להיות גשש בצבא כדי למצוא אותם – כל מה שצריך זה זוג עיניים ופנס (גם הפנס של האייפון בסדר). 

אבל לפני שנחשוב על פשפשים ראשית, האם אתם נעקצים? במידה וכן האם אתם נעקצים בכל הגוף או ברגליים בלבד? (ברגליים בלבד – דבר המרמז על פרעושים ולא על פשפשים).
האם אתם מרגישים שאתם קמים בבוקר עם עקיצות חדשות על הגוף? 

במידה ועניתם כן על רוב השאלות (מלבד השאלה המתקילה על העקיצות ברגליים) סימן שככל הנראה (כמו החיקוי של ברהנו טגניה) מדובר בפשפשי מיטה (ככל הנראה).

האם אפשר לראות פשפשים?

בוודאי! לא צריך מיקרוסקופ, לא צריך להיות מגדיר מזיקים ואפילו לא צריך להיות מומחה גדול. כל מה שצריך זה לראות תמונה אצלנו באתר ולהשוות עם מה שאתם רואים אצלכם בבית. עין בלתי מזויינת בהחלט מספיקה כדי לגלות האם הפשפשים אצלכם בבית או לא. רק דבר אחד קחו בחשבון, הם נולדים קטנים ובצבע אדום בהיר וככל שיגדלו (יעבור 5 גלגולים עד שיגיעו לגודל בוגר) הם יהיו גדולים יותר, עגלגלים יותר ואדומים – חומים יותר.

איפה פשפשי מיטה מתחבאים?

פשפשי המיטה יתחבאו ב..מיטה!
אך הם לא כאלו בנאליים, אל תחשבו שהם יחייכו אליכם מבעד לכרית, כדי לגלות את מקום מחבואם תצטרכו קצת להזיע. הורידו את הסדין תחילה, בדקו בכפלי המזרון – מה שאתם צריכים לחפש זה את הפשפשים עצמם או את הנקודות השחורות (צואת הפשפשים) שיהיו כמו כתמים בכפלי המזרן. בנוסף חפשו על בסיס המיטה, גב המיטה ובארגז המצעים את הפשפשים. התחילו ב – 4 קצוות הבסיס, לאחר מכן חפשו בגב המיטה ולאחר מכן במידה ויש אז בארגז המצעים. חפשו במקומות החשוכים ביותר במקומות הללו ובעיקר בחריצים. 

האם פשפשים עפים?

פשפשים (פשפשי מיטה) לא עפים, למעשה הם נעים די באיטיות, בעיקר בלילה ממקום מחבואם אל עבר הקורבן (אתם).

האם פשפש המיטה מסוכן?

פשפש המיטה עלול להיות מסוכן אך ורק כאשר בגלל העקיצות שלו מתפתחת אצל האדם תגובה אלרגית. לרוב זה נדיר ביותר ועיקר הסכנה היא הטרדה שמישהו נוסף ישן איתכם יחד במיטה. 

עקיצות פשפש המיטה אצל רוב האוכלוסייה נעלמת לאחר מספר ימים – אך ככל שיהיו יותר פשפשים כך תחוו על גופכם יותר עקיצות ובנוסף הן עלולות להיות יותר כואבות (שכן הפשפשים גדלים בין עקיצה לעקיצה).

כמות החדרים מחיר ואחריות להדברת פשפש המיטה
חדר שינה אחד1500 ש”ח ושנה אחריות
2 חדרי שינה2500 ש”ח ושנה אחריות
3 חדרי שינה3500 ש”ח ושנה אחריות
בית פרטי מספר חדרים גדול יותר בדירהצרו קשר להצעת מחיר (נוזיל על כמה שניתן)
מלון הוסטל לטיפול קבועצרו קשר להצעת מחיר – נגיע למקום ונבצע הערכה
הדברת מזיקים - עקיצות פשפשים תמונות

איך נראית עקיצת פשפשים?

נראית קטלני!!!! 

סתם לעיניינו, עקיצה או יותר נכון עקיצות פשפשים לרוב יופיעו בסריות של לפחות 3 עקיצות. הכוונה היא שבכל אזור שהם “מתבייתים עליו” יופיעו לפחות 3 (או יותר) עקיצות. זה יכול להיות ביד, בעורף, בצוואר, מתחת לבגדים שאתם ישנים איתם ובכלל, בכל מקום על הגוף. 

במידה ואתם נעקצים ברגליים (סביב הקרסול) בלבד – קחו בחשבון שכנראה מדובר בעקיצות פרעושים.

מה עושים כשיש פשפשים ופשפשי מיטה

איך לבדוק פשפשים?

אז במקום לעבור קורס הדברה מזורז פשוט קחו לתשומת ליבכם את הצעדים הבאים: 

 1.  הרימו את הסדין והסירו את המזרון מבסיס המיטה. 
 2.  חפשו בבסיס המיטה תחילה – חפשו בחריצים, בכרכים ובכל המקומות החשוכים ביותר (וגם מתחת לבסיס המיטה) נקודות שחורות כמו כתמים (זה יהיה צואת הפשפשים). יגעתם ומצאתם? תאמינו – זה פשפשי מיטה. 
 3. חפשו בכפלי המזרון – לרוב אם לא תמצאו את הסימנים על גבי בסיס המיטה תמצאו אותם בכפלי המזרון. חפשו בכל ארבעת צידי המזרון – תתאמצו, אל תקלו בזה ראש. 
 4. חפשו בגב המיטה – במידה ומדובר בגב מעץ יהיה לכם קל לבדוק, במידה וישנו כיסוי בד תאלצו לקרוע אותו על מנת להבין אם הפשפשים נמצאים שם או לא. 

מקומות פחות נפוצים:

 • חפשו נקודות שחורות סביב שקעי החשמל – במידה ולא מצאתם פרקו עם מברג קטן את שקעי החשמל הקרובים למיטה. 
 • יש לכם וילון שיורד מלמעלה למטה ואתם מרגישים שאתם חיים בבית מלון? נתקלנו לא מעט פעמים בפשפשים דווקא על הוילונות הללו, בין הקיר למתקן שמחזיק את הוילון ובכלל – חפשו גם באזור ההוא את אותן נקודות שחורות (דמויות כתמים). 
 • חפשו בארגז המצעים של המיטה + השידות שליד המיטה – רוקנו אותם (את האמת, מתי עשיתם את זה לאחרונה?) וחפשו גם בכל פינה ובכל חריץ את הפשפשים ואו את סימיניהם.
הדברת מזיקים - סימנים לפשפשים בבית בבסיס מיטה

חיפוש ומציאת הסימנים שפשפשים משאירים

 • הרימו את הסדין והסירו את המזרון מבסיס המיטה. 
 • חפשו בבסיס המיטה תחילה – חפשו בחריצים, בכרכים ובכל המקומות החשוכים ביותר (וגם מתחת לבסיס המיטה) נקודות שחורות כמו כתמים (זה יהיה צואת הפשפשים). יגעתם ומצאתם? תאמינו – זה פשפשי מיטה. 
 • חפשו בכפלי המזרון – לרוב אם לא תמצאו את הסימנים על גבי בסיס המיטה תמצאו אותם בכפלי המזרון. חפשו בכל ארבעת צידי המזרון – תתאמצו, אל תקלו בזה ראש. 
 • חפשו בגב המיטה – במידה ומדובר בגב מעץ יהיה לכם קל לבדוק, במידה וישנו כיסוי בד תאלצו לקרוע אותו על מנת להבין אם הפשפשים נמצאים שם או לא. 

 מקומות פחות נפוצים:

 • חפשו נקודות שחורות סביב שקעי החשמל – במידה ולא מצאתם פרקו עם מברג קטן את שקעי החשמל הקרובים למיטה.

יש לכם וילון שיורד מלמעלה למטה ואתם מרגישים שאתם חיים בבית מלון? נתקלנו לא מעט פעמים בפשפשים דווקא על הוילונות הללו, בין הקיר למתקן שמחזיק את הוילון ובכלל – חפשו גם באזור ההוא את אותן נקודות שחורות (דמויות כתמים). חפשו בארגז המצעים של המיטה + השידות שליד המיטה – רוקנו אותם (את האמת, מתי עשיתם את זה לאחרונה?) וחפשו גם בכל פינה ובכל חריץ את הפשפשים ואו את סימיניהם.

איך להיפטר מפשפשים על המיטה?

או.. זאת שאלה שאנחנו נשאלים לא פעם ולא פעמיים. אנחנו אוהבים לענות עליה ובמידה ותצליחו באמת תוכלו לחסוך סכום לא מבוטל של כסף (במידה והתעייפתם מלקרוא פשוט תתקשרו אלינו – ננחה אתכם ואם ממש תרצו גם נגיע לפתור את הבעיה בעצמנו 🙂  

אז לפני שניתן לכם את כל הטיפים נתן לכם לצפות בסרטון שהכנו למידרג אי שם לפני כמה שנים שעבדנו בשיטה הישנה – מאז – כבר למעלה מ – 4 שנים שאנו מדבירים פשפשים בחום (עוד על הדברת פשפשי מיטה בחום). 

 השילוש הקדוש הוא:

שאיבת אבק – מכונת קיטור – ריסוס 

 1. עברו עם שואב אבק על כל מקומות המסתור של הפשפשים. התחילו במזרון עצמו, כפלי המזרון, בסיס המיטה, גב המיטה, ארגז המצעים, הריצפה שמתחת למיטה, הפנאלים, שקעי החשמל, מאחורי התמונות, מסגרות התמונות, השידות שליד המיטה וכו’ (מקווה שהיה מספיק מפורט). 
 2. מכונת קיטור – עברו עם מכונת קיטור על כל החריצים במקומות הנ”ל – בעיקר סביב בסיס המיטה, גב המיטה והפנאלים שעל יד המיטה (לא בתוך שקעי החשמל!) 
 3. ריסוס – מאחר ואין ביכולתכם וגם לא מומלץ עבורכם להשתמש בחומרי הדברה של מדבירים (שהם חזקים פי עשרה לפחות מחומרי הדברה הנמכרים לקהל הרחב) תוכלו לקחת את חומרי ההדברה שכן נמכרים לקהל הרחב ולרסס (השתמשו בכפפות, משקפי מגן ומסכת הדברה) ותעברו על בסיס המיטה (לא על המזרון חלילה), גב המיטה, הפנאלים ובכלל בכל מקום בו ראיתם פעילות חשודה של פשפשים או היכן שהבחנתם בסימנים.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

זיהוי פשפש המיטה

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..