קקי של עכברוש

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

קקי של עכברוש וצואת עכברים הם אחד המראות הכי לא נעימים שתוכלו לראות בביתכם. אם יש לך, אז יש לך התפשטות מכרסמים ואתה צריך לעשות משהו בקשר לזה בהקדם האפשרי! קקי של עכברוש (חולדות) הם הגורם המוביל למחלות גם לבני אדם, ככל שהשתן והצואה נשארים בביתכם לזמן ארוך יותר כך יש סכנה בריאותית גדולה יותר- חשוב לעלות על זה בזמן. גללי חולדות אינן מסוכנות רק לבני אדם אלא גם לכלבים האהובים שלכם ששוהים איתכם בבית.

חושדים בחולדות בבית?

במזיקיס אנו דוגלים בשקיפות מלאה – המחיר לטיפול בחולדות ועכברים הינו החל מ 400 ש”ח

כיצד מטפלים?

הטיפול במכרסמים (עכברים וחולדות) מתבצע באמצעות לכידה, הנחת מלכודות או הנחת רעלים. אין צורך לצאת מהבית אחרי טיפול במכרסמים.

יש אחריות?

אחריות – אתם מקבלים שלושה חודשי אחריות להדברת מכרסמים. פולו אפ – בניגוד להדברות אחרות כאן לרוב ההדברה לא מסתכמת בהגעה בודדת ואנחנו מלווים אתכם עד שהבעיה נגמרת.

קקי של עכברוש בתיבת האכלה

מחיר הדברת לכידת חולדות ועכברים 

 • דירות בבניין החל מ- 350 ש”ח 
 • בית פרטי – החל מ- 400 ש”ח
 • בתי עסק – החל מ- 300 ש”ח (ותלוי תקופה)
 • מסעדות ובתי קפה (החל מ – 300 ש”ח)  

מחיר הדברת חולדות ועכברים לבניין-(ועד הבית)

 • הדברת בניין לחולדות ועכברים – 2-4 קומות – 450 ש”ח 
 • הדברת בניין 5 קומות לחולדות ועכברים – 500 ש”ח 
 • הדברת בניין 6 קומות לחולדות ועכברים – 550 ש”ח
 • הדברת בניין 7 קומות לחולדות ועכברים – 600 ש”ח 
 • הדברת בניין 8 קומות לחולדות ועכברים – 650 ש”ח 
 • כל קומה נוספת – תוספת של 50 ש”ח לקומה.

כמה עולה הדברת החולדות?

הדברת החולדות נעה בין 350-450 ש”ח להנחת מלכודות רעלים ובנוסף אתם זכאים לאחריות לשלושה חודשים 

כיצד הדברת החולדות מתבצעת?

במזיקיס אנו משתמשים לרוב במלכודות קפיץ (כאלה שהורגות במקום) או תיבות האכלה עם רעלים במקרה הצורך

כמה זמן לוקחת הדברת החולדות?

זמן הדברת החולדות לוקחת בממוצע 20 דקות לדירה ויותר לבית פרטי – המדביר חוקר את הדייר, בודק כיצד המכרסם נכנס לבית ורק לאחר שהוא מבין את סיפור הרקע מניח את המלכודות הרעלים לפי הצורך.

מצאתי שתן וצואה (קקי) של החולדות – זה מסוכן?

זה בהחלט לא נעים. שתן עלול להיות מסוכן אך כל עוד מנקים באופן תדיר את המשטחים אין חשש. אך הצואה והשתן לא יעזבו לבד אלא אם נלכוד את החולדה

חולדות בבית מה עושים?

קקי של עכברוש או קקי של עכבר?

קקי של עכברוש

 (בתמונה – קקי של עכברוש – חולדה)

איך ניתן לדעת אם יש לך מכרסמים ואילו סימנים מסגירים את התפשטותם? סקרנו כיצד ניתן לעלות על הבעיות ואף לגלות איזה מכרסם נמצא אצלכם בבית!

גללי מכרסמים הם אינדיקטור טוב למזיקים בביתך. קקי של עכברוש הם בצבע שחור מבריק ו 1/2 – 3/4 סנטימטר ונוטים להשאיר עד 40 גללים בלילה (תלוי בכמות שיש בביתכם), ואילו גללי עכברים הם קטנים וחלקים עם קצוות מחודדים.

קקי של עכבר

(בתמונה קקי של עכבר – מחודד יותר)

סימני לעיסה

 סימני לעיסה – הם סימן מסגיר נוסף להבחין בין המכרסמים שלך. סימני שיני חולדה אופייניים הם באורך 1/8 סנטימטר בעוד סימנים קטנים יותר “גירודים” בדרך כלל מצביעים על עכברים. לכן שימו לב אם כורסם לכם האבוקדו שעומד בחוץ או אריזת הקורפנלקס (או גרוע מכך – חוטי חשמל, קווי תקשורת וכו’).

דגשים נפוצים על קקי של עכברושתשובות קצרות ומועילות
כמה עולה הדברת עכברים וחולדות?מחיר הדברת מכרסמים הינו החל מ – 400 ש”ח לדירה
האם אתם מבצעים לכידת חולדות?במידה והעכבר או החולדה לא אצלכם בבית – נניח מלכודות. במידה וכן נעשה הכל על מנת ללכוד אותם.
מה עושים בהדברת חולדות ועכברים בבניין?בבניין נניח תיבות האכלה עם רעלים ברחבי הבניין, במפלס הקרקע, בקומת המרתף ובחוץ. כמו כן נניח רעלים בבורות הביוב על סליל מתכת. על כל תיבת האכלה נשים שלט אזהרה (שאף ילד לא יתקרב) ונתלה שלט בבניין שבוצעה הדברה עם כל הפרטים שלנו.

סימני מכרסמים: מה לחפש ואיפה?

חולדות ועכברים משאירים לעתים קרובות סימנים ייחודיים עליהם נפרט מיד. הן נמצאות לפעמים בתוך לופטים וחללי עליות גג, במטבחים ומכבסות -יש להביט מאחורי הכיריים מכונות הכביסה ולמעשה כל הפערים שבהם צינורות או כבלים נכנסים מבחוץ. מחוץ למקום המגורים הן יכולות להיות ליד פחים המכילים שאריות מזון, צמחייה, בורות ניקוז, סככים וסיפונים ובעצם כל מקום שיש פה נגישות למחילות מכרסים. אז, לפני שאתם מציבים תחנות האכלה או מלכודות מכרסמים, אנא קראו מקרוב את המאמר בכדי לקבוע האם באמת יש לכם מכרסמים והאם תזדקקו להדברה בעתיד הקרוב, (אל דאגה אנחנו זמינים).

קקי של עכברוש 1

1. האם הכלב שלך כועס?

כלבים יכולים להיות מוטרדים כשהם שומעים ומריחים מכרסמים בבית. ייתכן שתבחינו שהכלבים שלכם מקדישים תשומת לב נוספת לקו הגדר של החצר שלכם, במיוחד בלילה כאשר עכברים פעילים יותר. אזהרה: אל תסתמכו על הכלבים שלכם כדי לפטור את הבית מעכברים או חולדות. לכלבים יש מערכת חיסונית שונה מאוד מחתולים, וייתכן שלא יוכלו להתמודד עם חלק מהמחלות שחולדות ועכברים נושאים לעתים קרובות.

2. האם ראיתם גללי מכרסמים?

להיתקל בערימת קקי של מכרסמים זו חוויה פחות נעימה, עם זאת, הם יכולים להיות מועילים כאשר מנסים לקבוע איזה סוג של מכרסם יש לך ומה הצעדים הבאים הם במציאת פתרון הדברה. אם אתה מבחין בערמות או עקבות מרובים, של מה שנראה כמו לכלוך בבית שלך, במיוחד לאורך קירות, תבחן מקרוב בכדי לקבוע אם זה יכול להיות למעשה גללי חולדה או עכבר.

3. האם אתה רואה עקבות קטנות באזורים מאובקים או כרסומים לא מוסברים?

בדקו לאורך הפנאלים, בפינות ובסמוך למקורות מזון. ייתכן אפילו שתוכל לקבוע נקודות כניסה ויציאה של מכרסם על ידי מעקב סימנים אלו (סימני עקבות, צואה או כרסומים).
מכיוון שהשיניים שלהם לא מפסיקות לגדול, עכברים וחולדות הם לועסים נלהבים. סימני שיני חולדה טיפוסיים הם באורך 1/8 סנטימטר. סימנים קטנים יותר ובעלות אופי של גירוד מצביעים בדרך כלל על עכברים. יש לבדוק לאורך הפנאלים, מסגרות דלת, דלתות, ארונות פנימיים וכל דבר המשמש כמחסום כדי להיכנס מאורי הקיר. אם אתם שומעים רעשים בתוך הקירות שלכם, בדקו את הלוחות האחוריים של הארונות כדי לנסות למצוא את נקודת הגישה של המכרסם.

4. האם אתה רואה מריחות לאורך הפנאלים ואו אזורים אחרים?

חולדות ועכברים נוטים להיתקע ליד קירות וגבולות בעת תנועה. אם אתה שם לב למריחות שמנוניות לאורך הפנאלים או בחלק התחתון של הקירות שלך, ייתכן שיש לך כמה מבקרים מאוד לא רצויים. כמובן, סימנים יכולים להופיע גם ממקורות אחרים, כך שאם אתה שם לב לסימנים, נסה לשמור על האזורים נקיים ולראות אם הסימנים מופיעים שוב.

5. האם יש ריח חזק של שתן בבית?

כמו כל בעלי החיים, מכרסמים משאירים מאחור ריח ברור. אם הבית שלך פתאום מריח בריח מוזר ושום חלונות פתוחים או מאווררים לא מצליחים להיפטר הריח הנורא הזה, אז הגיע הזמן לשקול הדברה. שתן חולדה הוא גם בעל ריח חזק ביותר ומורגש יותר. ועכברושים חולדות ועכברים יכולים לבנות במהירות קינים ולהתרבות אשר רק יוסיף לריח.

6. האם אתה שומע רעשים מוזרים כמו גירוד?

בשל טבעם הלילי, סביר יותר שתשמעו (ואפילו תראו!) עכברים וחולדות בלילה. אם יש לך התפשטות מכרסמים בבית שלך, סביר להניח שתשמע אותם נעים ומגרדים בקירות שלך וצווחים תוך כדי תנועה. אתה יכול אפילו לזהות אותם מתרוצץ על הרצפה או לאורך הקיר אם אתה ער עד מאוחר.

שלבים לטיפול במכרסמים

קודם כל, תרגע, צא מההלם. עקוב אחר ההוראות ויכול מאוד להיות שתצליח לנצח אותם במערכה הזאת בעצמך.

הסר מקורות מזון

התחל בהצבת כל המזון, כולל מזון לכלבים,-במיכלים מאובטחים ותבצע ניקוי יסודי של רצפות ומשטחי דלפק. לאחר מכן בחר את המוצר הנכון עבור מכרסמים או שילוב של מוצרים כדי לחסל את העכבר או החולדה.

ניקיון בטוח לקקי של עכברוש:

⦁ פתח את הדלתות והחלונות-מאווררים את החדר לפחות 30 דקות לפני שמתחילים לנקות.
⦁ תלבש ציוד מגן- השתמש כפפות גומי, כך שאתה לא נוגע בפסולת ישירות; מסכת פנים, כך שאתה לא לשאוף את האבק, מחלות יכול להיות מועבר על ידי שאיפת אבק מזוהם אפילו לשקול ללבוש משקפי מגן, כך אבק מזוהם לא להיכנס לעיניים שלך.
⦁ יש לרסס בתמיסת אקונומיקה של 10%- מערבבים 360 מיליליטר של אקונומיקה כלור עם 5 ליטר מים חמים לרסס את גללים אל תטאטא או תשאב.
⦁ תרים את הגללים עם מגבת נייר- לאחר מכן, מניחים אותם בשקית ניילון עם איטום. שים את מגבת הנייר בשקית ניילון עם איטום, והיפטר מהשקיות ותוציא אותן מביתך.
⦁ יש לנגב את כל הרצפות והמשטחים בחומר חיטוי- השתמש באותו פתרון של 10% אקונומיקה כלור. השתמש במגבת נייר לייבוש.
⦁ ולבסוף, שטוף את הידיים שלך- השתמש במים חמים וחומר חיטוי כדי לנקות את הידיים. אל תשכח לקרצף מתחת לציפורניים שלך וסביב פרקי הידיים שלך.

תיבת האכלה עם פתיונות לעכברוש

להרוג מכרסמים עם פיתיונות:

פיתיונות הם דרך יעילה מאוד לשלוט בעכברים וחולדות. בלוקים ופסטות (סוגים של רעלים) הורגים כמות גדולה של מכרסמים בניגוד למלכודת שיכולה להרוג אחד בכל פעם. מכיוון שמכרסמים מרגישים בטוחים בתחנה, הם מתפתים לאכול את הפיתיון. עם זאת, תחנת האכלה אינן מלכודות. המכרסם נכנס לתחנה, מכרסם את הפיתיון, עוזב, ובדרך כלל חוזר לקן שלו, שם הוא מת יום או יומיים לאחר מכן. אנו מציעים תחנות פיתיון לשימוש פנימי וחיצוני, כמו גם תחנות עמידות בפני פגעי מזג האוויר, חיות מחמד ילדים ותינוקות לא יכולים לגעת ברעלים שבתוך תיבות האכלה (התיבות סגורות עם מנעול מיוחד). לבעיות מכרסמים קטנות כמו עכברים ישנה תחנת האכלה קטנה ולחולדות יש תחנות האכלה של חולדות (עם חור כניסה ויציאה גדול יותר.

הדברת עכברים - לוכד עכברים

לתפוס עכברים וחולדות עם מלכודות

מלכודות מכניות כמו מלכודות פקיץ יכולות לשמש בעצמם או בשילוב עם פיתיונות עבור תוכנית בקרת מכרסמים מקיפה. יתרון אחד שיש למלכודות על פני תחנות פיתיון הוא שהן נותנות לך אישור חזותי שעכבר או חולדה נתפסו. ישנן מספר אפשרויות לבחירה בהתאם לצרכים ולהעדפות שלך. אם הפולשים שלכם הם חולדות, תזדקקו למלכודת קפיץ ייעודית לחולדות (שתתפוס גם עכברים).
חשוב! תמיד ללבוש כפפות בעת טיפול פיתיונות ומלכודות כי מכרסמים יכולים לזהות ריח אנושי ולהימנע מהם (זה נכון למשך מספר שעות – אבל רצוי ללבוש ככפות בכל זאת).
יש להניח אותם באזורים שבהם ראית סימנים לפעילות מכרסמים כגון ליד גללים או לאורך קירות עם פסים שמנוניים. הקפד לבצע את כל הוראות התווית לטיפול בטוח וכיצד להגדיר את הפיתיונות והמלכודות שלך.

אך אל דאגה-אנחנו במזיקיס דואגים לך בכל שלב מאבחון הבעיה (בדיקת סוג המכרסם) עד הטיפול המותאם ביותר עבורך! מומלץ לאסוף כמה שיותר מידע ו”ראיות” בשטח על מנת שנוכל לתת את הפתרון היעיל ביותר לביתך. 

מה עושים במידה ויש לי את שני המכרסמים?

נדיר עד כדי לא אפשרי – לרוב אלו יהיו או עכברים או חולדות – לכל סוג של מכרסם נתאים את הטיפול עבורו

במידה ולא מצאתי גללים וסימנים שומניים על הקירות אך רואה כרסומים בשקיות אוכל במזווה האם זה יכול להיות חולדות/עכברים?
בוודאי – זה בוודאות יהיה עכבר או חולדה. אם אתם גרים בדירה בבניין תחילה ננסה ללכוד ואו להניח מלכודות על מנת לתפוס אותם.

האם מכרסמים יכולים גם להזיק לבני אדם מבחינה בריאותית במידה ובאים איתם במגע?

כמובן שכן, מכרסמים הם גורם עיקרי להעברת מחלות לבני אדם ואפילו לכלבים – לכן יש צורך לטפל בבעייה הזאת כמה שיותר מהר.

מה ההבדל בין קקי של עכברוש (חולדה) לקקי של עכבר?

קקי של עכברוש (חולדה) הינו עבה יותר וארוך יותר. קקי של עכברוש דומה לחצי פול קפה בעוד קקי של עכבר דומה לאורז בר שחור.

בואו נכיר קצת יותר מקרוב

מחיר הדברת חולדות – כמה עולה להדביר חולדות?

גודל הביתמחיר הדברת חולדות (עכברוש) ועכברים
דירה בבניין בין 350-450 ש”ח עם שלושה חודשי אחריות.
בית פרטי החל מ – 400 ש”ח ותלוי בגודל הבית ובכמות העכברושים, העכברים והחולדות (כמובן עם שלושה חודשי אחריות).
הדברה בבניין החל מ- 400 ש”ח ותלוי בגודל הבניין – כמובן עם שלושה חודשי אחריות.
חצרות, גגות משותפים, גני חיות ועודצרו קשר ונעריך לכם מחיר בטלפון (או שנגיע אליכם ללא תשלום לתת לכם הצעת מחיר מדוייקת).

סרטון הסבר על חולדות שהפקנו עבור “מידרג”

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

קקי של עכברוש

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..