תיקן פסים חום

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

תיקן פסים חום הוא מזן קטן של תיקנים פולשים. תיקן זה נכנס לארצות הברית בשנת 1903 בעקבות מעבר מקובה לפלורידה וכיום אפשר למצוא אותם ברחבי ישראל!

תיקנים בעלי פסים חומים מוצאים מחסה בכל אזורי הבית, לעתים קרובות הם נמצאים בארונות מטבח, חדרי אמבטיה ואפילו מאחורי מסגרות תמונה. תיקן זה חי 206 ימים בממוצע ויכול להתרבות בקצב מהיר ומדאיג. הנקבות מטילות כ-14 כמוסות ביצים במהלך תוחלת החיים שלהן כאשר כל כמוסה מכילה 10-18 ביצים. דבר המאפשר למין זה להתרבות במהירות. בגודל הוא קטן כמו הגרמני, בצבע הוא אמריקאי לחלוטין. שילוב חביב כזה, תהנו!

7 ומשהו דקות על ג’וקים

דור ממזיקיס מסביר על ג’וקים – צפו בסרטון ובטוח תגלו דברים שלא ידעתם.

מחיר הדברת ג’וקים (כולל נמלים)

 • דירת סטודיו ריקה – 250 ש”ח 
 • דירת חדר – 280 ש”ח
 • דירת 2 חדרים – 300 ש”ח
 • דירת 3 חדרים – 350 ש”ח 
 • דירת 4 חדרים – 400 ש”ח 
 • דירת 5 חדרים – 450ש”ח 
 • דירת 6 חדרים – 500 ש”ח 
 • בית פרטי? החל מ – 350 ש”ח (תלוי גודל הבית)

כמה עולה הדברת ג’וקים?

מחיר הדברת ג’וקים מתחיל מ- 250 ש”ח לדירת סטודיו ריקה ועולה מעט ככל שמספר החדרים עולה.

כמה זמן לוקחת הדברת ג’וקים ותיקנים?

הדברת ג’וקים לוקחת בערך 15-20 דקות מהרגע שהדירה מוכנה (ר’ כיצד להכין את הדירה). 

האם יש צורך ברישיון מיוחד לטיפול בג’וקים?

בוודאי, יש צורך להיות בעל רישיון הדברה. למזיקיס רישיון הדברה מ.ר. 2110 (דור הלל לוי).

איך בודקים אם יש לי ג’וקים בבית?

האינדיקציה הכי טובה היא לראות ג’וק. אם לא מצאתם אבל אתם רואים נקודות שחורות בארונות מתחת לכיור או סובלים מריח רע וחריף במטבח, קחו בחשבון הגיע הזמן לבצע ריסוס נגד ג’וקים.

מתי אוכל לחזור לאחר הדברת ג’וקים?

ניתן להכנס לאזור המרוסס כבר לאחר שעה (נשים בהריון, תינוקות ובעלי חיים ההמלצה שלנו היא – 6 שעות).

תיקן פסים חום

איך נראה תיקן פסים חום ?

תיקנים אלה מקבלים את שמם בזכות שתי רצועות חומות בהירות שנמצאות על גופם הכהה. את רצועות אלה ניתן לראות על פני כנפיו של התיקן המבוגר אבל הם אפילו יותר בולטות על פני הגוף של הנימפה- שלב צעיר בהתפתחות של חרקים. תיקנים בוגרים עם פסים חומים גדלים לאורך של כ-½ סנטימטר. לתיקנים חומי פסים זכריים יש כנפיים מלאות שמגיעות אל מעבר לקצה הבטן המחודדת, בעוד שלנקבות יש כנפיים לא מפותחות שלא מאפשרות להן לעוף. תיקנים אלו הם בצורת אליפסה עם שש רגליים ושתי אנטנות ארוכות. תיקנים נקבות נוטות להיות הרבה יותר כהות מהזכרים.

כיצד נזהה זיהומים והדבקות מתיקן פסים חום?

קשה לזהות נגיעות של תיקנים חומים, המדד העיקרי לנוכחותם הוא הגללים שהם משאירים. הלשלשת שלהם מזכירה כתמים שחורים או מריחות שחורות אשר נמצאות בדרך כלל במקומות שבהם התיקן מבלה זמן רב כגון ארונות או סביב גופי תאורה בתקרה. אינדיקציה נוספת להדבקה הן כמוסות הביצים שהטילו נקבות התיקנים. כמוסות אלה צהבהבות, באורך של פחות מ-5 מ”מ ולעיתים קרובות ממוקמות מתחת לרהיטים. בשלב מאוחר יותר בהתפתחות, העוברים בתוך הביצית יכולים להיות גלויים. עם זאת, הסימן הנפוץ ביותר להדבקה והתפשטות הוא לראות וויזואלית את התיקנים עצמם. אם אתה מוצא תיקן אחד עם רצועות חומות, חשוב לבצע בדיקה מכיוון שסביר להניח שיש יותר בקרבת מקום.

שאלות על תיקנים והדברתםתשובות קצרות ומועילות
האם ניתן להבחין בין תיקנים זכרים לנקבות?לתיקנים חומי פסים זכריים יש כנפיים מלאות שמגיעות אל מעבר לקצה הבטן המחודדת אשר מאפשרות להם לעוף בעוד שלנקבות יש כנפיים לא מפותחות שלא מאפשרות להן לעוף. בנוסף תיקנים זכריים יהיו פחות כהים מאשר הנקבות.
היכן לחפש את הג’וקים?חפשו בארון מתחת לכיור, מאחורי אזורים לחים וחמים כמו מקרר, מכונת כביסה, תמי 4, מיקרו וכו’
איך אוכל להיפטר מהג’וקים לצמיתות?הדברה בבית, הדברה בביובים, סגירת חריצים בקיר וסגירת חלונות בלילה יתנו לכם את המענה הטוב ביותר כדי להיפטר מהם.
כיצד ריסוס נגד ג’וקים מתבצע בפועל?הריסוס מתבצע על כל הפנאלים בבית (החלקים התחתונים של הקיר), בארון מתחת לכיור, בניקוזי האמבטיה והמטבח, בעדני החלון במסגרות החלונות ובכל המקומות המועדים לפורענות.

הרגלי התנהגות של תיקן הפסים החום

ניתן למצוא תיקנים עם פסים חומים בתוך רהיטים וחפצי בית אחרים, אך הם מעדיפים מקומות יבשים יותר באזורים חמים של מעל 80 מעלות. הם נוטים להימצא במקומות גבוהים יותר מאשר רוב מיני התיקן האחרים, תופסים מחסה בארונות העליונים במטבחים, בשירותים ומתקבצים ליד תקרות. תיקנים אלה מחביאים לעתים קרובות את כמוסות הביצים בתוך או מתחת לרהיטים. תיקנים חומי פסים אוהבים להיות בין ציוד אלקטרוני כמו מנועי מקרר ונוטים להימנע ממים ומאור בהיר. בשל גודלם הקטן וצבעם החום התיקן בעל הרצועות החומות יכול להתערבב בקלות בסביבתו וקשה לזהות אותו.

תיקן בעל פסים חומים מתנהל בעיקר בזמן הלילה אך ניתן למצוא אותו בתנועה גם בשעות היום. עם זאת, בשל אופיו הלילי וגודלו הקטן, התיקן בעל הפסים החומים יכול להתהלך בקלות מבלי שיבחינו בו. התיקן נכנס לבתים ומבנים בחיפוש אחר מחסה ואוכל אך ברגע שימצאו אותו הוא יישאר חבוי במשך רוב היום. אם מפריעים להם, הזכרים יתעופפו בשעת הבריחה בעוד הנקבות יברחו בריצה.

הרגלי התזונה של תיקן פסים חום

התיקן עם הפסים החומים אוכל כמעט מכל דבר אפילו מיני תיקנים אחרים. התזונה שלהם מורכבת מאשפה, מוצרי מזון, וילונות, קופסאות וגם פריטים עם רמות עמילן גבוהות כמו דבק טפטים וכריכות ספרים. הם עשויים גם לאכול צבעים ומשחות, כולל חלקים של מעטפות ובולים. תיקנים אלה נכנסים לרוב לתוך הבית דרך מזון, רהיטים או פריטי מכולת נגועים, ולאחר מכן רק לעתים נדירות יוצאים החוצה. תיקנים אלה יישארו בכל מקום שיש להם גישה למזון ולמחסה חם ויבש.

כיצד נוכל להיפטר מתיקן פסים חום

אם יש עדות למכת תיקן חום פסים, פנה לאיש מקצוע מורשה כדי לבדוק ולטפל בבעיית התיקן באופן מידי

סכנות מתיקן הפסים

תיקנים בעלי פסים חומים יכולים לגרום לבעיות בריאותיות מרובות. דווח שהם נושאים מיקרואורגניזמים רבים על גופם, מפיצים פתוגנים, וגם מהווים מקור לאלרגנים. הם אוספים חיידקים על רגליהם וגופם כאשר הם זוחלים דרך חומר מתכלה או ביוב ואז נושאים אותם לתוך מזון או משטחי מזון.

בנוסף מחקרים רפואיים עדכניים מראים כי אלרגנים של תיקנים עלולים לעורר אלרגיות ולהחמיר התקפי אסתמה, במיוחד אצל ילדים. תיקנים עם פסים חומים מעוררים תסמיני אלרגיה למשל עיניים מגרדות, התעטשות ונזלת. אם בני הבית מראים תסמינים אלה, זה יכול לאותת ולהזהיר מפני התפשטות.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
js_loader

מחיר הדברת ג’וקים – כמה עולה להדביר ג’וקים?

גודל הביתמחיר הדברת ג’וקים (כולל בתוכו נמלים)
דירת סטודיו ריקה250 ש”ח 
דירת 1-2 חדרים300 ש”ח 
דירת 3 חדרים350 ש”ח
דירת 4 חדרים400 ש”ח
דירת 5 חדרים500 ש”ח
דירת 6 חדרים550 ש”ח
בית פרטי החל מ – 350 ש”ח

איך להיפטר מתיקן פסים חום? (אנגלית)

רוצים לחזור לפסקה שעניינה אתכם במיוחד?

תיקן פסים חום

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..