רוצים לדעת איך להדביר חולדות ב - 7 שלבים?

 איך להדביר חולדות ב- 7 שלבים כל ההסברים – באהבה מצוות מזיקיס.

איך להדביר חולדות ב – 7 שלבים בשנת 2020:

חולדות בבית זה בהחלט לא נעים. החולדות הללו יכולות להעביר מחלות ובעיקר לזרוע בהלה ולגרום לנזקים לאוכל, לחוטי חשמל ועוד.

להלן 7 דרכים כדי לדעת אם יש לכם חולדות בבית – וגם כיצד להיפטר מהן בסופו של דבר.

  1. הבינו את הסימנים ובעיקר איך נראית הצואה של המכרסמים.
  2. שימו לב שהדירה שלכם במצב מעולה.
  3. אל תתנו להן לטפס בקלות לביתכם.
  4. ירושלים של מעלה וירושלים של מטה.
  5. אחסנו את האוכל שלכם בצורה שלא תזמין את החולדות כאורחות כבוד.
  6. יש הבדל בין לתפוס חולדה במלכודת לבין להרוג אותה.
  7. בחרו את הדרך הטובה ביותר לטפל בחולדות
הדברת חולדות, איך להדביר חולדות

להלן 7 דרכים כדי לדעת אם יש לכם חולדות בבית – וגם כיצד להיפטר מהן בסופו של דבר.

1.הבינו את הסימנים ובעיקר איך נראית הצואה של המכרסמים.

האינדיקציה הכי טובה מלבד לראות אוכל לעוס ונגוס הוא לשים לב לצואה של המכרסמים. אם יש לכם מזל אתם גם יכולים לשמוע אותן. אתם יכולים לשמוע מאין גירודים כאלה בארונות, בקירות, להריח ריח מוזר ואפילו (ואני מקווה שלא הגעתם לשם) להריח גופת חולדה. 

2. שימו לב שהדירה שלכם במצב מעולה

כבר אמרנו שיותר טוב למנוע מאשר לרפא בכל הקשור למכרסמים – לכן חשוב מאוד למנוע את הגישה של החולדות לביתכם על ידי סתימת חורים בקיר, סתימת חורים בפנאלים, אטימת חורים בתקרה ועוד כהנה וכהנה. 

זכרו – חולדות יכולות לכרסם הכל מלבד בטון וזכוכית אך גם אם המקום יהיה סגור באמצעים אחרים הן לא ימהרו להכנס לביתכם. מהרגע שחולדה נכנסה לביתכם ורק לאחר מכן סגרתם את החורים – כל עוד זה לא יהיה בטון או זכוכית הן יכרסמו את דרכן החוצה ופנימה. 

הדברת חולדות, איך להדביר חולדות

3. אל תתנו להן לטפס בקלות לביתכם

שתי סוגי החולדות הנפוצות בארץ הן החולדה הנורווגית וחולדת העליות – לצערנו הן מטפסות מעולה ויחפשו כל דרך הגיונית כדי להיכנס לביתכם. יש לכם עץ שצמוד לביתכם? ענפים נכנסים למרפסת? דאגו לקצץ ולגזום אותם בטרם תגלו את סימני החולדות (ראו סעיף 1) בביתכם. יש סמוך לביתכם חוטים או צינורות שאין בהם שימוש? דאגו להסיר אותם. חולדות יטפסו על עצים, חוטים, צינורות וכל דבר שיוכל להוביל אותן לדירתכם בחיפוש אחר מזון, מים ומקלט. אם גזימת העץ לא אפשרית ישנה אפשרות לשים מעטפת של פלסטיק או מתכת מסביב לעץ – הדבר הזה ימנע מחולדות מלטפס על העץ ולהגיע בסופו של יום לדירה שלכם. 

4. ירושלים של מעלה וירושלים של מטה

חולדות הן מטפסות מצויינות אך הן גם חופרות מעולות – שימו לב שהן יכולות גם לחפור את דרכן אליכם. האמת היא שקשה למנוע את זה – רוב האנשים לא יתחילו למגן את עצמן מחדירה תת קרקעית אך כן אתם יכולים לשים לב לחורים ומחילות חדשות. אם הן לא הופיעו לפני – קחו בחשבון שהן סימן מאוד נפוץ להימצאות חולדות בביתכם (או בחצר שלכם בכל אופן). במצב הזה – זריקת רעל לתוך המחילה ואטימה שלה (על ידי הנחת אבן למשל) יטפל בחולדות מצויין.

5. אחסנו את האוכל שלכם בצורה שלא תזמין את החולדות כאורחות כבוד 

זהו הדרך הפשוטה ביותר למנוע מחולדות להרגיש בבית אצלכם. אחסנו את האוכל שלכם בקופסאות (רצוי זכוכית). אחסנו את האוכל של בעל החיים שלכם לא באריזה המקורית אלא בתוך דלי סגור. הקשו על החולדות למצוא את האוכל – אחסנו פירות וירקות מקרר (עם דגש על אבוקדו), דגני בוקר בארונות וכו’. 

6. יש הבדל בין לתפוס חולדה במלכודת לבין להרוג אותה.

ישנן דרכים הומאניות לתפוס חולדות – אבל קחו בחשבון שאם תפסתם חולדה במלכודת הומאנית תצטרכו לחשוב מה לעשות אותה כעת. יש כאלה שיבחרו לנסוע לאזור מרוחק ולשחרר אותה, אחרים יזרקו אותה יחד עם המלכודת ויש כאלה שיטביעו אותה. ישנן מלכודות שהורגות במקום כמו מלכודות קפיץ (המועדפות עלי) וישנן מלכודות שאנחנו לא ממליצים עליהן כלל כגון מלכודות דבק. צריך להבין שמלכודות יספקו לכם תוצאות מיידיות – 0 או 1. כלומר החולדה נתפסה או לא. השימוש ברעלים מתאים יותר למצב שהמקום שורץ חולדות כבר תקופה – היתרון ברעלים הוא שהם יהרגו כמות גדולה של חולדות בזמן קצר מאוד אך אליה וקוץ בה. החסרון הוא שאין לנו שליטה היכן החולדות ימותו ולכן – השימוש ברעלים נפוץ יותר בבורות ביוב ובמקומות חיצוניים כמו גינות, גגות, מקלטים ושטחים ציבוריים חיצוניים. 7בחרו את הדרך הטובה ביותר לטפל בחולדות.

 

הדברת ג'וקים, מדביר ג'וקים

7. כל מקרה של חולדה שונה ממקרה אחר –

ישנם מקרים בהם מלכודות יספיקו, ישנם מקרים בהם נזדקק לשימוש ברעלים בלבד ולפעמים בכלל נשתמש במלכודות אולטרא-סוניות . כל מקרה לגופו – לכן הדרך הטובה ביותר להיפטר מהחולדות הוא להתקשר אלינו – או להזמין הדברה ONLINE. למזיקיס ניסיון של כמעט עשור בטיפול בחולדות, בדירות, בתים פרטיים, בניינים וגני חיות (גן החיות התנכי בירושלים). 

כמה עולה הדברת חולדות?

מחיר הדברת חולדות נע בין 350-450 ש”ח תלוי אם מדובר בבית פרטי או בדירה בבניין.

כמה זמן לוקחת הדברת חולדות?

הדברת חולדות לוקחת בממוצע 20-30 דקות שבמהלכן אנו נבין מהיכן הן הגיעו, כיצד למנוע אותן בעתיד והנחת המלכודות \ רעלים.

האם יש צורך ברישיון מיוחד לטיפול בחולדות?

בוודאי, יש צורך להיות בעל רישיון הדברה. למזיקיס רישיון הדברה מ.ר. 2110 (דור הלל לוי).

איך בודקים אם יש לי חולדות בבית?

האינדיקציה הכי טובה היא לראות חולדה . אם לא מצאתם אבל אתם רואים צואה של חולדות בארונות מתחת לכיור או סובלים מריח רע וחריף (שתן חולדות), קחו בחשבון הגיע הזמן לבצע הדברת חולדות.

מתי אוכל לחזור לאחר הדברת חולדות?

אין צורך לצאת מהבית לאחר הדברת חולדות.

המלצות מלקוחות (98% מרוצים)

כנסו וגלו המלצות עלינו ממידרג ומפייסבוק

רוצים לדעת עוד עלינו? (לינק)

Call Now Button
WhatsApp chat